ION Audio Mustang LP - warto?

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
karolinavw
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2022, 12:54

ION Audio Mustang LP - warto?

#1

Post autor: karolinavw »

Witam :D
Chciałabym zakupić sobie gramofon. Mam parę nowych płyt kupionych dla kolekcji i parę starych po rodzicach i dziadkach. Zamierzam słuchać ich okazjonalnie, raz na jakiś czas (powiedzmy max kilka razy w miesiącu może rzadziej nawet). Nie mam żadnych dobrych głośników (tylko jakieś stare bądź takie małe) czy niczego innego by podpiąć pod gramofon. Nie jestem też audiofilem ale nie chcę trafić na sprzęt na którym płyty będą mi przeskakiwać bądź kręcić się za szybko czy wolno.

Mam jakieś dwa stare gramofony (podobno jeden około 20 a drugi około 40 lat) - jeden ma problem chyba z igłą bo płyty przeskakują a podczas słuchania na drugim ten problem nie występuje ale ewidentnie jest problem z dźwiękiem, dziwnie brzmi i jakby za wolno (a spędził kilka miesięcy w naprawie i wymianie jakiejś części bo było jeszcze gorzej). Nie znam się dobrze na tym :confusion-shrug:

Co byście mi polecili? Jaki sprzęt tak najlepiej do 600zł (raczej max.800 zł gdyby coś było w tej cenie mega warte tego)?
Chciałabym chyba gramofon półautomatyczny najbardziej i żeby moje płyty nie przeskakiwały jak ma to miejsce w tandetnych gramofonach podobno :confusion-helpsign:

Myślałam nad tym sprzętem - ION Audio Mustang LP
https://www.euro.com.pl/gramofony/ion-a ... arny.bhtml
Co o nim myślicie? Warto jak dla mnie czy jednak kompletna porażka to będzie? No i ewentualnie co polecacie właśnie... :?:

Z góry bardzo dziękuje za wszelkie odpowiedzi, podpowiedzi, rady, opinie i polecenia. Bardzo na Was liczę! :romance-heartbeating:
Livi
Posty: 32
Rejestracja: 24 mar 2021, 12:26

Re: ION Audio Mustang LP - warto?

#2

Post autor: Livi »

O i to jest urządzenie do osłuchiwania pocztówek muzycznych! Ale raczej niewiele więcej.

Zagrać to to zagra, płyty się będą kręcić. Ale (a wszystko co przed "ale" jest gówno warte) niema żadnej regulacji, więc nie ustawisz z jaką siłą igła naciska na płytę, brak anty-skatingu, taka zabawka z odpustu.

Jeżeli masz jakikolwiek szacunek do winyli omijaj takie konstrukcję szerokim łukiem.
Awatar użytkownika
Lukasz31
Posty: 2416
Rejestracja: 29 wrz 2016, 08:48
Gramofon: Thorens TD 125mkI
Lokalizacja: Krotek

Re: ION Audio Mustang LP - warto?

#3

Post autor: Lukasz31 »

Koleżanko pochwał się co to za stare gramofony masz w domu może warto jeden naprawić i słuchać muzyki. To „ Coś” dziwnego z euro RTV nie powinno nazywać się gramofonem :D
Masz jakiś wzmacniacz,kolumny??
karolinavw
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2022, 12:54

Re: ION Audio Mustang LP - warto?

#4

Post autor: karolinavw »

Zaczęłam się interesować gramofonami, bo pewna artystka, którą bardzo polubiłam wydaje dużo swojej muzyki na płytach winylowych i czasami tylko na tym nośniku. Więc z tatą przeszperaliśmy strych i tak mnie to wkręciło trochę ale nie dysponuje dużym budżetem oraz nie znam się na tym. Na pewno nie chce własnie czegoś co może mi zniszczyć płyty ale też nie będę ich jakoś mega dużo słuchać.
Przeglądając oferty sklepów typu Euro czy Media to nic mnie nie porywa właśnie jakoś.
Ogólnie nic nie mam dodatkowo, tylko jakieś 2 głośniki, które znalazłam na strychu razem z tymi gramofonami. Jakość ich dźwięku też pozostawia pewnie wiele do życzenia ale chyba dokupić jakieś głośniki to najmniejszy problem?

Jeśli chodzi o ten pierwszy to mam go w domku na wsi w górach i nie mam jak teraz zobaczyć co to dokładnie jest za gramofon. Na pewno ma też funkcje kaset (ale nie działa akurat już) i radia (śmiga dobrze).
Mam tylko takie zdjęcie na chwilę obecną...
https://zapodaj.net/7674eb998421e.jpg.html
Działa dobrze ale gdzieniegdzie własnie przeskakuje dźwięk i chyba problem narasta dlatego wydaje mi się że to może być coś z igłą bo od lat nie było nic tam robione, czyszczone i wymieniane.

Jeśli chodzi o ten drugi to sprawa wygląda tak:
https://zapodaj.net/47447ed8f871c.jpg.html
https://zapodaj.net/a12d8513c456f.jpg.html
Unitra WG 902 "Artur" 1981r ze wzmacniaczem.
I tutaj był problem, że płyty 33 działały dobrze na ustawionych obrotach 45 a te z 45 w ogóle bo nie było już jak przełączyć na szybsze obroty. Oddaliśmy więc go do naprawy, by to uregulować i kilka miesięcy czekał na jakąś część na wymianę. Włączyłam tylko raz po odebraniu go i wydaje mi się że na początku gra ok a potem z czasem zaczyna lekko spowalniać.

Mam też 3 taki stary, chyba taki sam albo bardzo podobny do tego drugiego czyli Unitry ale nie chce się w ogóle włączyć. Więc nie wiem jak tam z nim i czy jest sens go gdzieś oddać do naprawy.
Awatar użytkownika
Lukasz31
Posty: 2416
Rejestracja: 29 wrz 2016, 08:48
Gramofon: Thorens TD 125mkI
Lokalizacja: Krotek

Re: ION Audio Mustang LP - warto?

#5

Post autor: Lukasz31 »

No lipa :D
Ok to na co chcesz przeznaczyć 800pln? Sam gramofon czy cały zestaw??
karolinavw
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2022, 12:54

Re: ION Audio Mustang LP - warto?

#6

Post autor: karolinavw »

Na sam gramofon :D
Awatar użytkownika
Lukasz31
Posty: 2416
Rejestracja: 29 wrz 2016, 08:48
Gramofon: Thorens TD 125mkI
Lokalizacja: Krotek

Re: ION Audio Mustang LP - warto?

#7

Post autor: Lukasz31 »

No to spoko. Coś wymyślimy :D
Awatar użytkownika
TMTaG
Posty: 28
Rejestracja: 16 lip 2022, 12:42
Gramofon: AT-120XUSB

Re: ION Audio Mustang LP - warto?

#8

Post autor: TMTaG »

Lukasz31 pisze:
22 sty 2022, 12:08
Koleżanko pochwał się co to za stare gramofony masz w domu może warto jeden naprawić i słuchać muzyki. To „ Coś” dziwnego z euro RTV nie powinno nazywać się gramofonem :D
Masz jakiś wzmacniacz,kolumny??
Nie uważam że to dobry gramofon, ale też nie jakiś fatalny, napewno brzmi lepiej jak crosley cruiser
ODPOWIEDZ