Droższy sprzęt z allegro

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
qutrys
Posty: 19
Rejestracja: 15 kwie 2012, 19:47

Re: Droższy sprzęt z allegro

#31

Post autor: qutrys »

o jak miło :) temat ożył !!!
Ahaja, co do technicsów, zacząłem od nich moje naiwne poszukiwania i szczerze powiedziawszy naczytałem się sporo o modelach popularnych na allegro - konkluzja była jedna - jest coś co zwą ludzie "nadgramofonem" i ma numerek 1200, ale jest to rzecz niemożliwa chyba do dostania (ani jednego nie spotkałem na polskich giełdach internetowych i portalach ogłoszeniowych odkąd rozpocząłem poszukiwania), poza tym to bardziej chyba do dj-otowania niż słuchania... takie moje wnioski były z tego co ludziska piszą, co do pozostałych modeli, to rzekomo "plastiki" i wybacz, ale innych określeń nie pamiętam... w moim budżecie na modele tej firmy się nie natknąłem, stąd jakoś rzeczywiście umykały dotychczas mojej uwadze, więc wybór raczej nieświadomo - podświadomy ;)

a jeśli chodzi o budżet Wojtku, to niestety jestem typem zbieracza, nie handlarza i jak pisałem na wstępie wolę po prostu kupić coś porządniejszego na lata niż kolekcjonować sztuki lub rozdawać znajomym później za darmo lub flaszkę, bo znajdę coś fajniejszego, dlatego radzę się Was i doczytuję w nieskończoność, bo tak już mam, że po prostu wolę zainwestować więcej i mieć z głowy niż potem zmieniać, wymieniać i mieć wieczny niedosyt...

oczywiście laikiem jestem w tej kwestii, więc każda radę chłonę i wiem, że dzięki kilku dotychczasowym wpisom, nie utopiłem ciężko zarobionej gotówki :D

a co do "hi-endu", to wydawało mi się, że to raczej niesamowite dzieła sztuki za kilka -naście/set tysięcy i więcej, jakie można obejrzeć np na YT, a nie jakiś dziadek za 3 tysie, który hi-endem to może był jak ja pieluchy w zębach nosiłem (chociaż czy coś kiedykolwiek przestaje nim być?) :) tyle założeń i filozofowania. Pozdrawiam i liczę na więcej opinii.
ahaja
Posty: 1215
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Droższy sprzęt z allegro

#32

Post autor: ahaja »

12XX może się nazywać nadgramofonem czy też inaczej.
Nie spotkałem się ze sprzętem nazwijmy to 'audiofilskim' , który byłby tak zbudowany jak ten 12XX. W przedziale +-7500.
To, że ma 'wajchę' nie zmusza nikogo do korzystania z niej.
Ramię ma lepsze niż większość P'jów. Powtarzalne.
O napędzie nie wspominam >> patrz 2 zdanie. Tu nie ma absolutnie czego porównywać.
Oczywiście high-endem go nie można nazwać.

SP10/sp15 już z kolei aspirują doskonale do takiego miana. I to też firma Technics.
Podobnie ze starymi Thorensami 3XX czy 5XX, czy wysokimi Kenwoodami, Luxmanami, Micro Seiki. To ze względu na jakość ludzie za nie płaca takie pieniądze.

Życzyłbym dzisiaj wielu producentom budowania gramofonów z taka jakością i dbałością o szczegóły jak w tych. Jak są to ceny szybują od jakiś 20kzł.
robiz
Posty: 49
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:27
Lokalizacja: zgierz

Re: Droższy sprzęt z allegro

#33

Post autor: robiz »

No może dołożę swoje trzy grosze...

A taki" gramofonik" może by pasował, super genialne 14 calowe ramie , świetny napęd Ad Fontes...

robiz
Załączniki
IMG_0177 (640x427).jpg
IMG_0176 (640x427).jpg
qutrys
Posty: 19
Rejestracja: 15 kwie 2012, 19:47

Re: Droższy sprzęt z allegro

#34

Post autor: qutrys »

Robiz, patrzyłem na to cudo na początku moich poszukiwań, był w dziale sprzedam w audiostereo.pl za bodajże 2600, ale odpuściłem, bo to hand made, jak w przypadku wspomnianego wcześniej celtic dragon. Sam mam wzmacniacz hand made strojony pod moje ucho, ale jednak obawa w sercu gości, że nie stoi za tym armia zawodowych inżynierów, linia produkcyjna, pozostałe zaplecze techniczne (no i oczywiście hehe marketing :)), więc o ile wzmacniaczy trochę w życiu posłuchałem i mam własne zdanie, o tyle w kwestii gramofonu moje doświadczenie to jedynie marne bambino i bernard ze skrzywionym niemożebnie ramieniem (choć funkiel nówka ;)) ale to nie znaczy, że badziew - się uczę ciągle, więc może
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Droższy sprzęt z allegro

#35

Post autor: Reymont »

Jak to, nie spotkales Technicsa sl-1200 mk2 na alledrogo? Nie kumam...
qutrys
Posty: 19
Rejestracja: 15 kwie 2012, 19:47

Re: Droższy sprzęt z allegro

#36

Post autor: qutrys »

Reymont pisze:Jak to, nie spotkales Technicsa sl-1200 mk2 na alledrogo? Nie kumam...
Wątek założyłem niecałe 2 tygodnie temu, za gramofonem rozglądam się ok. 3, nie przypominam sobie żadnej oferty tego modelu przez ten czas, co tu jest do "kumania"?
Prosiłbym jednak o jakieś bardziej merytoryczne wypowiedzi w temacie, bo się zaśmieci ;)
ahaja pisze: Nie spotkałem się ze sprzętem nazwijmy to 'audiofilskim' , który byłby tak zbudowany jak ten 12XX. W przedziale +-7500.
o właśnie !! mnie tam o audiofilizm nie chodzi (bez względu na rozumienie tego słowa), ale o dobry, bezawaryjny i ładnie grający sprzęt :)
ten technics to chyba bardzo długo produkowany model, czy są jakieś różnice między starszymi a nowszymi sprzętami? z moich obserwacji wynika, że mimo rozwoju techniki, postępuje globalizacja, producenci tną koszty, albo pompują w marketing, więc nie dość, że "bebechy" coraz tańsze, to jeszcze praktycznie wszystko to samo, tylko "metka" tak naprawdę decyduje o cenie :( patrząc na nowe gramofony denona czy marantza dostępne w naszych sklepach odnoszę wrażenie, że i tego segmentu to nie omija :(

ps. Ahaja (lub ktokolwiek mądrzejszy ode mnie merytorycznie i lingwistycznie) domyślasz się może skąd taka ogromna różnica w cenie tych "hajendów", które podrzuciłeś?
ahaja
Posty: 1215
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Droższy sprzęt z allegro

#37

Post autor: ahaja »

Droższy ma jedno z najlepszych ramion kiedykolwiek wyprodukowanych, tańszy bez ramienia - sam napęd ze sterowaniem.

Sp12XX nie musiał być reklamowany, rynek sam to zrobił.

Każdy TT aktualnie produkowany ma dużą reklamę, za co się oczywiście płaci . Im większy shit tym więcej reklamy.
robiz
Posty: 49
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:27
Lokalizacja: zgierz

Re: Droższy sprzęt z allegro

#38

Post autor: robiz »

qutrys pisze:Robiz, patrzyłem na to cudo na początku moich poszukiwań, był w dziale sprzedam w audiostereo.pl za bodajże 2600, ale odpuściłem, bo to hand made, jak w przypadku wspomnianego wcześniej celtic dragon. Sam mam wzmacniacz hand made strojony pod moje ucho, ale jednak obawa w sercu gości, że nie stoi za tym armia zawodowych inżynierów, linia produkcyjna, pozostałe zaplecze techniczne (no i oczywiście hehe marketing :)), więc o ile wzmacniaczy trochę w życiu posłuchałem i mam własne zdanie, o tyle w kwestii gramofonu moje doświadczenie to jedynie marne bambino i bernard ze skrzywionym niemożebnie ramieniem (choć funkiel nówka ;)) ale to nie znaczy, że badziew - się uczę ciągle, więc może
qutrys, wiesz, ja też tak jeszcze niedawno w ten sposób myslałem. Szukałem nowego , kolejnego gramiaka. Na tapecie był między innymi : techniol 1210 lub pro-ject rpm 5.1. Jednak usłyszałem o tym Ad Fontes , pojechałem do twórcy tego sprzętu posłuchałem , zobaczyłem , sprawdziłem. Życze wszystkim nowym gramofonom , dostępnym w sklepach takiej jakości, dbałości o szczegóły . Mówię o gramofonach w cenie do 5-6 tys, bo tyle mniej więcej pewnie należałoby zapłacić za ten gramofon , gdbyy doszły koszty marketingu i posredników. Wbrew pozorom jest to bardzo prosty gramofon zrobiony juz w kilkudziesięciu powtarzalnych egzemplarzach. Żadnej elektroniki czy skomplikowanych mechanizmów. Silnik chyba szwajcarski, mocne , duże łozysko głowne, delikatne ramię, to co tam ma się popsuć. Zreszta gwarancja jest dożywotnia, czyli do momentu kiedy konstruktor będzie wśród nas ; )
No i jest juz robiona wersja dla mnie : ), ale ten proces trwa jakiś czas , tak więc swój egzemplarz mogę mieć za ok. miesiąc.
robiz

robiz
robiz
Posty: 49
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:27
Lokalizacja: zgierz

Re: Droższy sprzęt z allegro

#39

Post autor: robiz »

ahaja pisze: Każdy TT aktualnie produkowany ma dużą reklamę, za co się oczywiście płaci . Im większy shit tym więcej reklamy.
Ahaja , to zdanie idealnie określa aktualny rynek audio i nie tylko, podpisuje sie pod tym w 100 %

robiz
qutrys
Posty: 19
Rejestracja: 15 kwie 2012, 19:47

Re: Droższy sprzęt z allegro

#40

Post autor: qutrys »

Dzięki Ahaja ! jakkolwiek nawet rozważałem tego tańszego "hajenda", to dodatkowo ramię + wkładka = znaczne przekroczenie budżetu, a gramofon w związku ze znaczną kolekcją cd i tak jeszcze długo pozostanie drugim źródłem :(

Robiz, może rzeczywiście warto się przejechać, chociaż z tego co pamiętam, to dla mnie koniec Polski :) swoją drogą gratuluję jakby nie było pięknego wizualnie sprzętu :)

Całkiem niedaleko mnie pojawił się taki egzemplarz
http://www.allegromat.pl/aukcja105060
może ktoś wie co nieco o tym i czy warto (kiedyś już był wystawiany, ale się chyba nie sprzedał)

ciągle, nie ukrywam kusi mnie http://www.allegromat.pl/aukcja105061, ale już na kilku forach wynalazłem wątki o problemach z trzymaniem obrotów. Cena na razie chyba logiczna porównując z zagranicznymi ofertami. Nie ma nikt z Forumowiczów zdania na jego temat?
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Droższy sprzęt z allegro

#41

Post autor: Reymont »

qutrys pisze:
Reymont pisze:Jak to, nie spotkales Technicsa sl-1200 mk2 na alledrogo? Nie kumam...
Wątek założyłem niecałe 2 tygodnie temu, za gramofonem rozglądam się ok. 3, nie przypominam sobie żadnej oferty tego modelu przez ten czas, co tu jest do "kumania"
No to ze chyba slabo szukales. W tej chwili tylko na alledrogo jest ok 10szt samych 1200...
robiz
Posty: 49
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:27
Lokalizacja: zgierz

Droższy sprzęt z allegro

#42

Post autor: robiz »

qutrys , cokolwiek wybierzesz , to najlepsza , najbardziej bezpieczna metoda jest właśnie pojechać, zobaczyć , "pomacać "i posłuchać wybranego sprzętu. Wydając kilkaset złociszy na gramiak uzywany warto jechąć, a co dopiero kilka tys.

Jeżeli zdecydowałbys sie na " nadgramofon " techniol 1200/1210 , to polecam ta stronę : http://savethedeck.net/
Sprzęt sprawdzony, sprzedawca totalnie w temacie, i dostajesz gwarancje : 6 m-cy, 12 lub 24

robiz
qutrys
Posty: 19
Rejestracja: 15 kwie 2012, 19:47

Re: Droższy sprzęt z allegro

#43

Post autor: qutrys »

Reymont pisze:No to ze chyba slabo szukales. W tej chwili tylko na alledrogo jest ok 10szt samych 1200...
Podrzuć jakiś link

Robiz, dzięki za stronkę, byłem tam już kiedyś :) ale właśnie ten (jak się okazuje rzekomy) plastik... wezmę pod rozwagę :0
ahaja
Posty: 1215
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Droższy sprzęt z allegro

#44

Post autor: ahaja »

Qutrys
"a gramofon w związku ze znaczną kolekcją cd i tak jeszcze długo pozostanie drugim źródłem"
To albo winyl Cię wciągnie i sedesy się zakurzą albo tego nie polubisz.
Kupiłbym TD318/320/321, zapakował JT555 Nagaoki i posłuchał. Zawsze coś takiego sprzedasz z małą lub żadną stratą.
Z tego co wiem to najtańsza dostępna opcja bardzo dobrego dźwięku z winyla.
qutrys
Posty: 19
Rejestracja: 15 kwie 2012, 19:47

Re: Droższy sprzęt z allegro

#45

Post autor: qutrys »

Reymont, znalazłem :)
Ahaja, ja jestem wielkim fanem muzyki - są rzeczy, które na cd nigdy się nie ukazały, a bardzo chciałbym mieć. Poza tym porównałem brzmienie cd i winyla i usłyszałem co lepsze, więc nie ma dyskusji - gramofon będzie i na pewno nic się nie będzie kurzyć ;)
Dzieki Waszym radom wybór ograniczył się w sumie do dwóch modeli: thorensa 320 i technicsa 1200, co mnie cieszy, bo już wiem czego szukać, a i z pozostałymi elementami np. wkładką, w budżecie się zmieszczę spokojnie.

aha, poszukałem i wrzucam odpowiedzi na moje pytania poprzednie dotyczące technicsa i kolejnych wersji - tutaj chyba nikt "aluminium na plastik nie zamieniał", że się tak metaforycznie wyrażę ;)
http://www.dubstepforum.com/technics-12 ... 57083.html

Ponieważ rzeczywiście tych 1200 jest sporo, popatrzę jeszcze za radą Ahai na thorensy.

Życzę wszystkim słonecznego długiego weekendu :)
ODPOWIEDZ