Subwoofer M-Audio 10 - buczenie

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wlodekg0
Posty: 128
Rejestracja: 15 lis 2014, 19:44

Subwoofer M-Audio 10 - buczenie

#1

Post autor: wlodekg0 »

Hej czy to normalne że subwoofer M-Audio 10 cichutko buczy albo brzęczy ( wydaje jakiś dźwięk) , opinie na temat tego suba mile widziane :)
Awatar użytkownika
caveas
Posty: 596
Rejestracja: 07 sty 2015, 18:32
Gramofon: Telefunken CS20

Subwoofer M-Audio 10 - buczenie

#2

Post autor: caveas »

Biedaku nikt się do Ciebie tyle nie odezwał.
"Jak się kupuje gówno to się gówno ma"
Ale nie chodzi o to, żeby Cię obrażać albo nawet producenta tylko, żeby pomóc.
Stąd pytania:
1. Czy buczy głośnik czy obudowa (transformator)
sprawdź delikatnie palcem czy membrana nie wibruje; przez duży np. śrubokręt posłuchaj obudowy jak robią to mechanicy samochodowi z silnikiem (ostrze do obudowy - rączka do szczęki przy uchu.
2. Czy buczenie narasta wraz ze zwiększaniem wzmocnienia? Po wyjęciu kabla Cinch również?
W załączeniu przesyłam opinię nabywcy z MM ciekawe czy Ci pomoże (sprawdź ten cinch)


Sebastian


2014-01-31 14:20:58

Witam. Subwoofer zakupiłem wczoraj tj. 30.01.2014 w media markt. Pierwsze wrażenie jak go zobaczyłem - klamot :) Myśle będzie to grało. Gabaryty duże na zdięciach w necie wygląda na troche mniejszy. Drugie waga urządzenia prawie 16 kg robi wrażenie. Wcześniej miałem Yamahe yst sw 012 nie ma co porównywać mocy w subwooferze m audio po prostu się nie kończy. Ogromny głośnik 25 cm i te jego zawieszenie widać po zdięciu maskownicy pojawia się potwór. Czarno biały gośnik, gruba guma ciężko go ruszyć ręcznie. Po skonfigurowaniu go z amplitunerem daje frajde. polecam w 100%. Pozdrawiam. Aha bym był zapomniał - Amplituner potzrebuje porządnego przewodu generuje dużą moc a więc potrzebuje coś konkretnego. Na zwykłym przewodzie niestety buczy jest to uciążliwe przy cichym słuchaniu po zmianie przewodu problem znika.
Ar2r
Carver 4000, C-500 Tannoy HPD315A :chores-mowlawn:
Awatar użytkownika
wlodekg0
Posty: 128
Rejestracja: 15 lis 2014, 19:44

Re: Subwoofer M-Audio 10 - buczenie

#3

Post autor: wlodekg0 »

Witam, dziękuję za odpowiedź. Post był tak dawno że straciłem nadzieję że ktoś odpisze...:) Ale po kolei. Buczenia nie ma faktycznie po wyjęciu kabla, był marnej jakości czyli zmiana grubości powinna pomóc, takowy już zamówiłem :) ale ale...Buczenie znikło, fakt, natomiast teraz daje się wychwycić ciche...nie buczenie, ale takie jakby brzęczenie, ale tylko jak się stoi blisko, dźwięk pochodzi z transformatora, jak się siedzi naprzeciwko zestawu tego w zasadzie nie słychać. Chyba to normalne, ale czy na pewno ??

p.s. czy to na pewno gówno, może chociaż sprzęt na 3= można ocenić ? , wieżę mam ONKYO, natomiast zestaw kolumn MAudio, mnie wystarczy, ale że pracuję w hałasie może to już wada słuchu ? :)
Awatar użytkownika
caveas
Posty: 596
Rejestracja: 07 sty 2015, 18:32
Gramofon: Telefunken CS20

Re: Subwoofer M-Audio 10 - buczenie

#4

Post autor: caveas »

Nie patrzyłem w wątek .....
ale najważniejsza w subie jest regulacja. Sub jest dobrze wyregulowany dopiero jak go nie słychać - różnica pojawia się jak go wyłączysz.
Umiar jest mocno wskazany.
Jeśli po starannej regulacji poziomów jest OK to co się czepiasz.
"Pani z fizyki pyta Jasia: Dlaczego transformator buczy?
Gdyby Pani miała 50 okresów w ciągu sekundy, też by Pani buczała"

- W tanich konstrukcjach to normalne
Ar2r
Carver 4000, C-500 Tannoy HPD315A :chores-mowlawn:
Awatar użytkownika
wlodekg0
Posty: 128
Rejestracja: 15 lis 2014, 19:44

Re: Subwoofer M-Audio 10 - buczenie

#5

Post autor: wlodekg0 »

Dzięki :)
ODPOWIEDZ