Quadral Vulkan mk2 vs. mk3

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Quadral Vulkan mk2 vs. mk3

#16

Post autor: Wojtek »

Fafikdog pisze:
21 wrz 2022, 14:04
Tylko do sprzedającego mam 2,5 godziny samochodem :doh:
No i? Takie marudzenie w czymś pomoże? :morda: To chyba nie jest zakup za 5 stówek.
Arkadyo pisze:
21 wrz 2022, 19:33
ale jak to wstęga - trochę więcej "watów" i przestaje działać :P
Tam nie ma żadnych zabezpieczeń?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Fafikdog
Posty: 398
Rejestracja: 22 gru 2011, 19:50

Re: Quadral Vulkan mk2 vs. mk3

#17

Post autor: Fafikdog »

Myszor pisze:
19 wrz 2022, 18:43
Nowe drivery, nowa zwrotnica.
Tu masz kopalnię wiedzy tylko niemiecki trza znać.
http://www.titanstory.de/en
Jest i angielski, za to strona dotyczy modelu Titan nie Vulkan...
Moje DIY
Micro Seiki DD7
SME 3012
Shure V15 type IV
YAQIN MS-12B
Music Angel Meng X8 upgrade by LampizatOr (Fikus)
Indiana Line Tesi 561
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Quadral Vulkan mk2 vs. mk3

#18

Post autor: Wojtek »

Titany to większe Vulkany, a nie zupełnie inne kolumny z innej marki. Mają dużo wspólnego.

Tu znalazłem jak ktoś porównuje mk1 i mk3 - http://aurum-forum.de/viewtopic.php?t=1207
Tak, wiem że Ciebie interesuje mk2 vs mk3, ale uznałem że zawsze coś.

Ogólnie najwięcej info o Quadralach znajdziemy na niemieckich forach.
Takich bezpośrednich porównań za wiele nie ma, jeśli już to w testach prasowych z epoki jeśli recenzent mk3 chciał się jakoś odnieść do poprzedniej wersji.

Trzeba jednak wyjść z założenia że mk3 są lepsze. O ile lepsze, w przeliczeniu na złotówki? To już będziesz musiał ustalić odsłuchowo :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Arkadyo
Posty: 809
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Quadral Vulkan mk2 vs. mk3

#19

Post autor: Arkadyo »

Wojtek pisze: Tam nie ma żadnych zabezpieczeń?
Tu nie chodzi o zabezpieczenia a o sposób działania wstęgi - powietrze przelatujące pomiędzy przewodzącymi taśmami - przy małej mocy i niewielkim przepływie powietrza działa ok ale więcej mocy i tasiemki "przestają" działać właściwie. Dobre do lampy o niedużej mocy ale jak odkręcisz volume jakiegoś "krzemowca" to wali zniekształceniami i tylko patrzeć jak przestanie działać całkowicie.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Quadral Vulkan mk2 vs. mk3

#20

Post autor: Myszor »

Fafikdog pisze:
22 wrz 2022, 10:24
dotyczy modelu Titan nie Vulkan...
Gdybyś zadał sobie trud przejrzenia tej strony to odkryłbyś że materiały dotyczą całych serii Quadrala.
A mówiąc o niemieckim miałem na myśli właśnie te materiały. A są tam opisy, katalogi i testy tak i Titanów jak i Vulkanów.
Arkadyo pisze:
22 wrz 2022, 18:40
wali zniekształceniami i tylko patrzeć jak przestanie działać całkowicie.
Kompletna bzdura. U mnie i Titany i Vulkany grały z ASR Emitter który do słabeuszy raczej nie należy. I grały znakomicie.
Arkadyo
Posty: 809
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Quadral Vulkan mk2 vs. mk3

#21

Post autor: Arkadyo »

Myszor pisze:
24 wrz 2022, 21:51
Fafikdog pisze:
22 wrz 2022, 10:24
dotyczy modelu Titan nie Vulkan...
Gdybyś zadał sobie trud przejrzenia tej strony to odkryłbyś że materiały dotyczą całych serii Quadrala.
A mówiąc o niemieckim miałem na myśli właśnie te materiały. A są tam opisy, katalogi i testy tak i Titanów jak i Vulkanów.
Arkadyo pisze:
22 wrz 2022, 18:40
wali zniekształceniami i tylko patrzeć jak przestanie działać całkowicie.
Kompletna bzdura. U mnie i Titany i Vulkany grały z ASR Emitter który do słabeuszy raczej nie należy. I grały znakomicie.
No ale grały znakomicie dla Ciebie. Równie dobrze mogę napisać, że to kompletna bzdura. Nie mam chęci prowadzić dyskusji na takim poziomie - jak chcesz tak rozmawiać to dawaj wiarygodne pomiary z których wynika rewelacyjność tych wstęg. Twoje uszy to dla mnie żaden wyznacznik. Zbyt wiele słyszałem audiofilskich spustów nad totalnymi gniotami nadającymi się tylko do słuchania ćwierkania ptaków. Ze swojej strony dodam - wystarczy popatrzeć u zapha na pomiary chwalonych brzmieniowo founteków i aurum cantus... Szkoda słów. Kiedyś na którymś z forów Harpiaacoustic rozdawała topowe wstęgi forumowiczom bo po testach uznali, że nie warte są nawet przesyłki :)
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
ODPOWIEDZ