MAINZ 72 Dual 1210

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
akujawa
Posty: 2
Rejestracja: 31 sty 2017, 21:08

MAINZ 72 Dual 1210

#1

Post autor: akujawa »

Witam,
zupełnie nie znam się na gramofonach, trafił w moje ręce zupełnie przypadkowo Grundig mainz 72, sprawny w dobrym stanie wizualnym, ale chciałbym oddać do serwisu jednak nie wiem gdzie mogę znaleźć takiego fachowca i czy gra warta świeczki,tzn. czy taki sprzęt z tamtych czasów gra stosunkowo dobrze? za każdą sugestię z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41523
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MAINZ 72 Dual 1210

#2

Post autor: Wojtek »

Grundig? Czy może Rosita?

Wygląda na fajny stary mebel stereo.
akujawa pisze: tzn. czy taki sprzęt z tamtych czasów gra stosunkowo dobrze?
To zależy co rozumiesz przez "stosunkowo dobrze". Z czym miałoby to konkurować?

Dual 1210 to dość podstawowy model, ale potrafi zagrać. Nie wiem jednak czy to radio Rosita ma preamp MM czy też obsługuje np. tylko wkładki piezoelektryczne, a to już by nieco ograniczało możliwości.

Generalnie sprzęt bardziej dla kolekcjonera czy entuzjasty niż jako coś sensownego :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
akujawa
Posty: 2
Rejestracja: 31 sty 2017, 21:08

Re: MAINZ 72 Dual 1210

#3

Post autor: akujawa »

Widnieje nazwa Grundig.
Sam nie wiem jakiego dźwięku oczekuje bo nie mam punktu odniesienia, generalnie zupełnie się nie znam :)
Ściągnąłem schemat ideowy by choćby podświetlenie naprawić ;) zaciął się też kondensator nastawny a to pewnie najmniej istotny problem, najważniejsze dla mnie by gramofon grał dobrze :) jestem w stanie pomajstrować w elektronice ale zastanawiam się czy warto? może sprzedać i kupić coś innego, lepszego?
ODPOWIEDZ