wybrałem sprzęt, ale jeszcze nie kupiłem. Będzie ok?

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
margaw11
Posty: 6
Rejestracja: 26 sty 2017, 15:08

wybrałem sprzęt, ale jeszcze nie kupiłem. Będzie ok?

#1

Post autor: margaw11 »

Witam!
szukałem opinii i porad na temat złożenia pierwszego zestawu i wielokrotnie linki kierowały mnie na winyl.net .
W związku z z tym postanowiłem dołączyć i poczytać częściej...
Z pewnych względów skazany jestem na zakup kompletnego zestawu w jednym - konkretnym - sklepie.
Wybór siłą rzeczy jest ograniczony ofertą sklepu z jednej strony, kapitałem z drugiej i do tego jeszcze praktyczny brak wiedzy w temacie - z trzeciej.
Poczytałem co mi wpadło w oko na temat przede wszystkim gramofonów i postarałem się dobrać resztę.
Tak jak w temacie - wybrałem, ale jeszcze nie kupiłem, więc jeśli efektownie wchodzę na minę - będę wdzięczny za ostrzeżenie.
Mój wybór: gramofon Audio-Technika AT-LP120, amplituner (żeby tez radio było) Yamaha R-N301 i zestaw kolumn Heco Victa Prime 702.
Co sądzicie o takim zestawieniu?
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: wybrałem sprzęt, ale jeszcze nie kupiłem. Będzie ok?

#2

Post autor: pan_winyl »

Nie pasuje mi osobiście amplituner, po pierwsze nie ma przedwzmacniacza, więc musisz go jeszcze poszukać po drugie nie jest to najlepiej brzmiący sprzęt, raczej płaski jak to z yamahami- naturalny. Niewątpliwie na plus są bajery z wifi itd. ale nie wiem czy ampli jest tutaj najlepszym strzałem.

O gramofonie nie wypowiem się bo nie miałem z nim do czynienia. Kolumny są spoko. Naprawdę fajne brzmienie (słuchane w salonie denona bodaj wraz z ichnim jakimś wzmacniaczem) nie zachwycają wyglądem - ale to już osobiste preferencje :D a na końcu i tak żona powie że za duże :lol:
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
margaw11
Posty: 6
Rejestracja: 26 sty 2017, 15:08

Re: wybrałem sprzęt, ale jeszcze nie kupiłem. Będzie ok?

#3

Post autor: margaw11 »

Ale gramofon ma przedwzmacniacz, wiec amplituner chyba wystarczy?
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: wybrałem sprzęt, ale jeszcze nie kupiłem. Będzie ok?

#4

Post autor: pan_winyl »

Skoro gramofon ma przedwzmacniacz to amplituner wystarczy- widzisz nie chciałem się wypowiadać na temat gramofonu bo go nie słuchałem- stąd moja nie wiedza w tym temacie. Nie jestem fanem takich rozwiązań - w sensie przedwzmacniacz w gramofonie, ale rozumiem że szukasz sprzętu tylko nowego. Jaka jest oryginalnie zainstalowana wkładka w tym gramofonie?
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: wybrałem sprzęt, ale jeszcze nie kupiłem. Będzie ok?

#5

Post autor: Wojtek »

Wątki "o wszystkim" nie są na forum mile widziane. Ten również zostanie niedługo skasowany.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
margaw11
Posty: 6
Rejestracja: 26 sty 2017, 15:08

Re: wybrałem sprzęt, ale jeszcze nie kupiłem. Będzie ok?

#6

Post autor: margaw11 »

Dziękuję za Twoje zainteresowanie moim pytaniem.
Wkładka MM; Audio-Technica AT95E.

pytanie do Wojtka: nie bardzo rozumiem, że wątki "o wszystkim" są nie mile widziane.
Przyznaję - jestem laikiem w kwestii winyli i szukając pomocy zawitałem na forum.
Przeglądnąłem wątki na forum i skoro znalazłem "dział": sprzęt - ogólne z dopiskiem "wszystko razem". To gdzie jak nie tutaj mogę zadać pytanie w interesującej mnie kwestii?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: wybrałem sprzęt, ale jeszcze nie kupiłem. Będzie ok?

#7

Post autor: Wojtek »

margaw11 pisze: Przeglądnąłem wątki na forum i skoro znalazłem "dział": sprzęt - ogólne z dopiskiem "wszystko razem". To gdzie jak nie tutaj mogę zadać pytanie w interesującej mnie kwestii?
Mamy konkretne działy dot. poszczególnych sprzętów, a w nich poddziały zakupowe.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ