Co zrobić?

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
davideq
Posty: 3
Rejestracja: 01 sty 2016, 12:02

Co zrobić?

#1

Post autor: davideq »

Witam,
Od paru miesięcy jestem posiadaczem dwóch gramofonów Technics SL-1210 mk2 oraz miksera Pioneer DJM 600. Tak zaczęła się moja przygoda z winylami. Przez te miesiące chłonąłem wiedzę o analogowym świecie aby wiedzieć co ma i jak tego używać. Jestem zachwycony analogowym brzmieniem mimo, że nie mam kolumn i wzmacniacza i na razie delektuję się tylko na nędznych słuchawkach. Tu właśnie muszę Was poprosić o pomoc.
Nie jestem ani nie planuję zostać DJ-em więc wymyśliłem takie dwie opcje:
- sprzedać wszystko opisane powyżej i zakupić: nowy gramofon Audio Technica AT-LP120 lub Denon DP300F + Ortofon 2M RED, głośniki Q ACOUSTICS CONCEPT 20.
- zostawić jeden SL-1210 i dokupić pozostałe elementy j/w.
W zestawie oczywiście brakuje wzmacniacze, bo w tym temacie zupełnie się zgubiłem. Przedwzamcniacz + wzmacniacz czy wzmacniacz z phono? Tranzystory czy lampy? Jakie modele i firmy są godne uwagi?
Nie jestem audiofilem, słucham różnego rodzaju muzyki i jak wspomniałem na początku, jestem na początku winylowej drogi.
Za wszystkie porady sugestie i odpowiedzi z góry dziękuję.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Co zrobić?

#2

Post autor: zbyszek1982 »

Technicsa nie sprzedawaj, bo to jeden z lepszych gramofonów na rynku. Jak jest w dobrym stanie oczywiście.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Co zrobić?

#3

Post autor: Wojtek »

davideq pisze:Nie jestem ani nie planuję zostać DJ-em
To po kiego grzyba Tobie 2 Technicsy i mikser? :)
davideq pisze:- zostawić jeden SL-1210 i dokupić pozostałe elementy j/w.
Najsensowniejsza opcja. Dokupisz sobie wzmacniacz i kolumny, przy okazji może wkładkę zmienisz (nie, nie na 2M Red) i będzie grało :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
davideq
Posty: 3
Rejestracja: 01 sty 2016, 12:02

Co zrobić?

#4

Post autor: davideq »

To po kiego grzyba Tobie 2 Technicsy i mikser? :)
Hehe, oczywiście było to dziełem przypadku. Mogłem kupić cały zestaw albo nic. Zdecydowałem się bo wiedziałem, że będzie to fajna muzyczna przygoda.
Polecisz jakąś wkładkę zamiast 2M red. Tak do max. 400 pln? Obecnie mam Ortofon Concorde DJ S więc czeka mnie jeszcze zakup headshell'a.
Mogę liczyć na jakieś propozycje wzmacniacza do tych głośników? http://www.qacoustics.co.uk/concept-20- ... eakers.htm
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Co zrobić?

#5

Post autor: MISSE »

a po kij Tobie inna wkładka i koszyczek.

Nowa igła OM 10 albo OM 2O i nic nie musisz zmieniać. Jeśli nie potrzebujesz nagle kasy nic nie sprzedawaj. Masz dwa niezłe gramofony(choć nie wiem w jakim stanie). Mikser pracuje ja ko pre i na początek wystarczy.

Z czasem zakupisz wzmacniacz kolumny i całą resztę. A może jeszcze kiedyś będziesz DJ 8-)
Awatar użytkownika
ojcie_c
Posty: 731
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:46
Gramofon: Technics SL-1200GR
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zrobić?

#6

Post autor: ojcie_c »

Jeśli nie masz, zakup sobie oryginalną matę gumową o grubości 6mm. Przypuszczam, że masz w tym momencie filcowe slipmaty, gumowa lepiej nadaje się do odsłuchu.
Technics: SL-1200GR +SL-PG42A +ST-610 + RS-BX707 +Onkyo A 8450 +2xJamo C95
davideq
Posty: 3
Rejestracja: 01 sty 2016, 12:02

Re: Co zrobić?

#7

Post autor: davideq »

Dzięki Panowie,
O matach już myślałem bo mam stare filce, które zostawiają na płytach mnóstwo syfu.
Z wymianą igły to strzał w dziesiątkę, bo nie wiedziałem, że można wymienić samą igłę.
Jeszcze raz dzięki!
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Co zrobić?

#8

Post autor: krolix »

MISSE pisze: Nowa igła OM 10 albo OM 2O i nic nie musisz zmieniać.
Hm... Ortofon poleca te igły do różnych wkładek, m.in. concordów ale do DJ S akurat nie. Na bank będą pasować i dobrze grać?
Muszka
Posty: 19
Rejestracja: 03 sty 2016, 18:25
Gramofon: Technics sl-2000
Lokalizacja: 60km od Warszawy-Garwolin

Co zrobić?

#9

Post autor: Muszka »

Cześć Davideq, chciałbym się dowiedzieć czy nie chciałbyś się niedrogo pozbyć nadmiarowego sprzętu-Gramofonu :D ,właśnie od dłuższego czasu miałem w planach rozpoczęcie przygody z winylami miałem również kilka propozycji z jakimi mogę zacząć,ale osoba z forum odradziła mi je i doradziła,żebym znalazł z tobą kontakt,co o tym sądzisz i za jaką cenę byłbyś zdolny zaoferować mi sprzęt i czy mógłbyś opisać/dać zdj w jakim jest stanie.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Co zrobić?

#10

Post autor: Wojtek »

krolix pisze:Na bank będą pasować i dobrze grać?
Tak. Ortofon nie bawił się w ograniczenia z seriami OM/Concorde.

Muszka:
Jak davideq będzie chciał cokolwiek sprzedać to zrobi ogłoszenie na forumowej giełdzie. Póki co chce rozwiązać problem :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ