Gramofon + wzmacniacz + amplituner = jak to zjeść?

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
aligator77
Posty: 18
Rejestracja: 30 mar 2023, 21:21
Gramofon: Plattenspieler

Gramofon + wzmacniacz + amplituner = jak to zjeść?

#1

Post autor: aligator77 »

Witam. Gramofon mam od tygodnia, ale dopiero wczoraj doszła zamówiona igła i udało się go uruchomić.
Mam pytanie o podłączenie. Chcę słuchać muzyki przez kolumny (2x Telefunken + 2x Bose) podłączone do amplitunera Yamaha. Amplituner nie ma jednak wejścia Phono. Gramofon z tego co wyczytałem nie ma przedwzmacniacza.
Na początek podłączyłem go do wzmacniacza Pioneer, który ma Phono i całość z małymi głośnikami Bose gra ładnie. Zależy mi jednak na tym aby finalnie dźwięk wychodził z Yamahy. Yamaha jest mocniejsza i ma wyjście na więcej kolumn. Mam do niej podłączone pozostałe urządzenia: CD i TV.
Aktualnie podłączyłem gramofon do wzmaka Pioneer, a ten do Yamahy. Całość gra, ale troche jakby ciszej niż bezpośrednio ze wzmacniacza.
Pytanie czy dobrze to połączyłem lub czy podłączyć to inaczej?
Gramofon do wzmacniacza i nastepnie do amplitunera.
Gramofon do wzmacniacza i nastepnie do amplitunera.
W instrukcji amplitunera Yamaha jest opis podłączenia do niego innego wzmacniacza. Nie jestem jednak przekonany czy to sprawdzi sie w mojej sytuacji. Nie chce też niczego uszkodzić. Nie chcę zwiększać mocy jak jest napisane w instrukcji. Chcę tylko wykorzystać wzmacniacz jako brakujące wejście Phono. (dolne zdjęcie zapożyczone z neta)
Opis z instrukcji amplitunera.
Opis z instrukcji amplitunera.
Gadżetoman z dziada pradziada 8-) Technics SL-Q300, Yamaha RX-V650, cośtam Ampapa A1, Pioneer A-110, Sony MXD-D4, Telefunken TLX3, Bose 1000XL.
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1173
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Gramofon + wzmacniacz + amplituner = jak to zjeść?

#2

Post autor: pawelgrab »

fajna pajęczyna :D
aligator77 pisze:
15 kwie 2023, 12:31
Zależy mi jednak na tym aby finalnie dźwięk wychodził z Yamahy
niestety, to co w instrukcji pre out dotyczy podłączenia ampli jako wyjścia, czyli żródła dźwięku, które pozwala na podłączenie zewnętrznego wzmacniacza w twoim przypadku od ampli yamahy do wzmaka pioneera czyli finalnie końcówką mocy będzie.... niestety pioneer ;) a nie odwrotnie,

najprościej: pochyl się nad przedwzmacniaczem gramofonowym, nie jest to koszt nie do przeskoczenia a zalety dźwiękowe duże, także warto tym bardziej, że pionieer A-110 nie ma jakiegoś wybitnego preampa, także będzie tylko lepiej 8-)

poszperaj o zaletach takiego rozwiązania tutaj :
viewforum.php?f=36
;)
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
Awatar użytkownika
aligator77
Posty: 18
Rejestracja: 30 mar 2023, 21:21
Gramofon: Plattenspieler

Re: Gramofon + wzmacniacz + amplituner = jak to zjeść?

#3

Post autor: aligator77 »

Dziekuję za odpowiedź. Na razie z braku laku pozostanie połączenie do amplitunera przez Phono wzmacniacza.
Przeglądałem link do przedwzmacniaczy. Muszę tylko znaleźć cos optymalnego.
Gadżetoman z dziada pradziada 8-) Technics SL-Q300, Yamaha RX-V650, cośtam Ampapa A1, Pioneer A-110, Sony MXD-D4, Telefunken TLX3, Bose 1000XL.
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1173
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Gramofon + wzmacniacz + amplituner = jak to zjeść?

#4

Post autor: pawelgrab »

OK, płaszczyzna porozumienia dobrze rokuje na przyszłość - płyt czarnych winylowych :lol: ,

a na poważnie to giełdę Forumową przejrzyj - może tam coś się kryje a na priv zawsze z ceną jest do potargowania :?: ;)


Pozdrawiam
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
Awatar użytkownika
aligator77
Posty: 18
Rejestracja: 30 mar 2023, 21:21
Gramofon: Plattenspieler

Re: Gramofon + wzmacniacz + amplituner = jak to zjeść?

#5

Post autor: aligator77 »

No dobra namówiłeś mnie ;) Przejrzałem giełdę, potem aukcje. Finalnie trafiłem tanio taki wynalazek Ampapa A1. W komplecie dwie dodatkowe lampy. Zobaczymy co to zdziała :roll:

Obrazek
Gadżetoman z dziada pradziada 8-) Technics SL-Q300, Yamaha RX-V650, cośtam Ampapa A1, Pioneer A-110, Sony MXD-D4, Telefunken TLX3, Bose 1000XL.
Awatar użytkownika
Jozi
Posty: 1418
Rejestracja: 28 sty 2022, 02:57
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Pastwiska City

Re: Gramofon + wzmacniacz + amplituner = jak to zjeść?

#6

Post autor: Jozi »

Co to za wynalazek Ampapa?
[Sony PS X60,Technics SL 3210+Nagaoka 110MP+VM540ML+Pickering V 15,Shure M75-6S, Shure V15III, Sony XL 45, pre Dyskretniok , Kenwood KR 830, Heco P 3302-A] [ Tidal Hifi, xDuoo XQ-50 Pro2+Toping E30II, Onkyo 7030C,Yamaha A-S701, Heco P 4302 SL]
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2636
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Gramofon + wzmacniacz + amplituner = jak to zjeść?

#7

Post autor: Bacek »

aligator77 pisze:
15 kwie 2023, 12:31
Całość gra, ale troche jakby ciszej niż bezpośrednio ze wzmacniacza.
Ale to raczej nie jest problemem. Nie mówię że dwa wzmacniacze jeden za drugim są sensowne ale to powiedział bym dwa zupełnie inne systemy walutowe.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
aligator77
Posty: 18
Rejestracja: 30 mar 2023, 21:21
Gramofon: Plattenspieler

Re: Gramofon + wzmacniacz + amplituner = jak to zjeść?

#8

Post autor: aligator77 »

Wzmachol Pioneer poleci pewnie na sprzedaż, a do tego Ampspa podłącze gramofon i pewnie cd.
Poprzedni właściciel miał to spięte z Thorensem. Lampy z zestawu mają przepracowane ok godziny, dodatkowe RSD ok 30g. Sam jestem ciekaw.
Gadżetoman z dziada pradziada 8-) Technics SL-Q300, Yamaha RX-V650, cośtam Ampapa A1, Pioneer A-110, Sony MXD-D4, Telefunken TLX3, Bose 1000XL.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15332
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: PL70LII, PSX60
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gramofon + wzmacniacz + amplituner = jak to zjeść?

#9

Post autor: darkman »

aligator77 pisze:
17 kwie 2023, 12:36
Poprzedni właściciel miał to spięte z Thorensem.
A w jakim celu? Informacja o wkładce byłaby dużo lepsza.
aligator77 pisze:
17 kwie 2023, 12:36
Lampy z zestawu mają przepracowane ok godziny
Czyli są kompletnie nie wygrzane.
aligator77 pisze:
17 kwie 2023, 12:36
dodatkowe RSD ok 30g.
Te są prawie wygrzane i powiedzmy gotowe do pracy. Pytanie jaką pracę one tu wykonują, jeśli w ogóle.
Jak przełączysz to pudełko na Phono On to te potecjometry Bs,Tr,Vol działają?
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7697
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Gramofon + wzmacniacz + amplituner = jak to zjeść?

#10

Post autor: amrowek »

aligator77 pisze:
17 kwie 2023, 12:36
a do tego Ampspa
jednak pasuje że to wynalazek

można przecież prościej , zmienić ampli :D tak jak zamierzasz
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/dtrf9x
Awatar użytkownika
aligator77
Posty: 18
Rejestracja: 30 mar 2023, 21:21
Gramofon: Plattenspieler

Re: Gramofon + wzmacniacz + amplituner = jak to zjeść?

#11

Post autor: aligator77 »

Nie mam urządzenia w domu, bo dopiero zostało wysłane. No fakt, bez sensu z tym Thorensem;) Tyle napisał w ogłoszeniu.
W temacie lamp też nie odpowiem, bo nigdy z tym nie miałem do czynienia.
amrowek pisze:
17 kwie 2023, 17:33
można przecież prościej , zmienić ampli :D tak jak zamierzasz
Być może trochę namieszałem opisując. Amplituner Yamaha na razie zostaje, pomimo że nie ma Phono.
Wzmacniacz Pioneera wykorzystałem tylko dlatego, by tymczasem jakoś podłączyć gramofon. Mam nadzieję, że "wynalazek" załatwi sprawę.
A dzięki mojej nieposkromionej ciekawości może poznacie coś nowego. Albo dziwnego ;)
Przyjdzie to podłączymy, posłuchamy, pokręcimy, wajchy poprzestawiamy. Na pewno połowa forum marzyła o zmianie koloru lampy. Marzenia trzeba spełniać :lol:
Gadżetoman z dziada pradziada 8-) Technics SL-Q300, Yamaha RX-V650, cośtam Ampapa A1, Pioneer A-110, Sony MXD-D4, Telefunken TLX3, Bose 1000XL.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7697
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Gramofon + wzmacniacz + amplituner = jak to zjeść?

#12

Post autor: amrowek »

aligator77 pisze:
17 kwie 2023, 18:46
Na pewno połowa forum marzyła o zmianie koloru lampy. Marzenia trzeba spełniać
daj znać jak ci to wybuchnie albo zobacz czy lampy nie są dla ozdoby :D
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/dtrf9x
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1173
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Gramofon + wzmacniacz + amplituner = jak to zjeść?

#13

Post autor: pawelgrab »

aligator77 pisze:
16 kwie 2023, 23:54
Finalnie trafiłem tanio
bogaty to zawsze ma szczęście ;) , bo normalnie to ponad 700 pieniędzy na aliexpresie,
aligator77 pisze:
16 kwie 2023, 23:54
No dobra namówiłeś mnie
:naughty: - zaproponowałem tylko pewnego rodzaju rozwiązanie twojego problemu, ale coś mniej rzucającego się w oczy miałem na myśli :lol:

a tu masz babo placek - nie napisałeś w stopce, że gadżetoman z dziada pradziada :lol: - podniosłeś poprzeczkę w markietiengu forumowym dla jaculka wydry i ahaji o co najmniej 4 poziomy, bo to przecież 5 w 1 zakupiłeś :

- ozdoba - bo zielone żabki dwie posadzone,
- lampka nocna energooszczędna ledowa, równo oświetlająca całe pomieszczenie bo pasek wokół urządzenia idzie,
- wzmacniacz słuchawkowy,
- wzmacniacz audio,
- i oczywiście to co mi po głowie chodziło czyli przedwzmacniacz gramofonowy,

także same plusy Kolego.

Ja się zagospodarujesz z tym projektem z Waszyngtonu - nie zapomnij, że wiara czeka z niecierpliwością na twe spostrzeżenia użytkowe, a może i film reklamowy na fiutubie wrzucisz kto wie, dodam, że do kompletu powinieneś otrzymać ściereczkę, gwarancję na 18 miesięcy i przyjazną obsługę klienta to z amazoni z tego linku:

https://www.amazon.com/A1-Headphone-Aud ... B09YY3FBCT

pozdro
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
Awatar użytkownika
Jozi
Posty: 1418
Rejestracja: 28 sty 2022, 02:57
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Pastwiska City

Re: Gramofon + wzmacniacz + amplituner = jak to zjeść?

#14

Post autor: Jozi »

Proszę przestań, bo oplułem monitor :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .
[Sony PS X60,Technics SL 3210+Nagaoka 110MP+VM540ML+Pickering V 15,Shure M75-6S, Shure V15III, Sony XL 45, pre Dyskretniok , Kenwood KR 830, Heco P 3302-A] [ Tidal Hifi, xDuoo XQ-50 Pro2+Toping E30II, Onkyo 7030C,Yamaha A-S701, Heco P 4302 SL]
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15332
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: PL70LII, PSX60
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gramofon + wzmacniacz + amplituner = jak to zjeść?

#15

Post autor: darkman »

amrowek pisze:
17 kwie 2023, 18:59
daj znać jak ci to wybuchnie albo zobacz czy lampy nie są dla ozdoby :D
Bez lamp też gra jak zmostkowane :) i nie ma róznicy. Q cud! :obscene-smokingpimp:
ODPOWIEDZ