Projektor do kina domowego.

ODPOWIEDZ
syko
Posty: 2344
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:44
Gramofon: Dual 510
Lokalizacja: Świat

Projektor do kina domowego.

#1

Post autor: syko »

Cześć :).
Noszę się z zamiarem kupna niedrogiego (do 1000 zł) projektora do oglądania filmów i tak na prawdę sam nie wiem do końca czego chcę, ale wiem że chcę wyświetlać obraz o przekątnej 100 - 120 cali z czterech metrów i nie chcę widzieć linii czy pikseli, wiem że przy poruszaniu gałami na boki nie chcę efektu świecących pikseli, wiem że chcę aby był jak najcichszy bo będzie umiejscowiony centralnie nad głową. Nie zależy mi na bajerach typu wifi czy 3d, hdmi wystarczy.
Piszę tu gdyż bełkot marketingowy mnie raczej odpycha niż zachęca do kupna i chciałbym poznać opinie posiadaczy - użytkowników czyli praktyków w tej materii.
Dziękuję z góry za rady.
Sony PS 3750, JVC Z1s, Sansui AU-417, T+A Criterion TMR 60
http://radio.garden/visit/evanston-il/9jjzCYJU
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2347
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Projektor do kina domowego.

#2

Post autor: dale »

Jeśli nie masz stałego ekranu i projektora ustawionego idealnie, to każdy projektor może być źródłem frustracji, no i najlepiej w pomieszczeniu bez grama światła z zewnątrz (rolety zewnętrzne np.). Dlatego ja odpuściłem, w bloku nie mam szans (choćby przy akwarium w każdym pokoju :) )
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: Projektor do kina domowego.

#3

Post autor: gravediggie »

syko pisze:
12 paź 2020, 18:40
Noszę się z zamiarem kupna niedrogiego (do 1000 zł) projektora do oglądania filmów
może być ciężko, chyba że używki wchodzą w grę lub nie musi być full hd
syko pisze:
12 paź 2020, 18:40
iem że chcę wyświetlać obraz o przekątnej 100 - 120 cali z czterech metrów
Nie wiem czy to możliwe aby z 4m osiągnąć tak mały obraz. Musiałbyś poczytać. Może to kwestia modelu i optyki zastosowanej. Ja u siebie nie mam najmnijeszych szans na tak mały obrazek, wyświetlam z odległości 5m
syko pisze:
12 paź 2020, 18:40
nie chcę widzieć linii czy pikseli
Hmm ja widzę siatkę punktów matrycy, to chyba normalne zwłaszcza w niezbyt dużym budżecie. Pomocne by złapać ostrość ;)
syko pisze:
12 paź 2020, 18:40
chcę aby był jak najcichszy bo będzie umiejscowiony centralnie nad głową.
Poczytaj o kątach wyświetlania w modelach które Cię interesują - to w kontekście lokalizacji projektora. Co do kultury pracy/głośności to nie wiem czy ten budżet pozwoli. Poza tym pamiętaj że lampa w projektorze (rozumiem że o takim projektorze myślisz) produkuje bardzo dużo ciepła. O ile nie prowadzisz zakładu fryzjerskiego to wieszanie projektora bezpośrednie nad głową na małej wysokości może być uciążliwe.

Ja posiadam EPSON EH-TW650, czyli jeden z podstawowych modeli full HD tej firmy. Nie spełnia on ani jednego z założeń jakie wymieniasz :) Ale nie zamieniłbym go z powrotem na telewizor. Mam starą ledową 40tkę i poszła precz do sypialni, gdzie od wielkiego dzwonu jest włączana. Projektor mam połączony na stałe z xiomi mibox kablem hdmi. Netflix, popcorn i kino bambino z dzieciakami gotowe.

EDIT: Może w Twoim wypadku jakiś mini projektor załatwiłby sprawę I głośności i niewielkiego obrazka :think: .
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
syko
Posty: 2344
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:44
Gramofon: Dual 510
Lokalizacja: Świat

Re: Projektor do kina domowego.

#4

Post autor: syko »

dale pisze:
12 paź 2020, 19:05
Jeśli nie masz stałego ekranu...
Nie mam, ale mam za to idealne miejsce na projektor czyli już coś. Ściana w kolorze offwhite ciepłym satynowa. Będę oglądał tylko w nocy ;).
Widziałem obraz z projektora w dzień i go akceptuję wraz z jego oczywistymi wadami z tym związanymi.
Sony PS 3750, JVC Z1s, Sansui AU-417, T+A Criterion TMR 60
http://radio.garden/visit/evanston-il/9jjzCYJU
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2347
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Projektor do kina domowego.

#5

Post autor: dale »

Ściana jest jak najbardziej OK, jeśli tylko faktura i barwa nie przeszkadzają.
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: Projektor do kina domowego.

#6

Post autor: gravediggie »

dale pisze:
12 paź 2020, 19:05
Jeśli nie masz stałego ekranu i projektora ustawionego idealnie, to każdy projektor może być źródłem frustracji, no i najlepiej w pomieszczeniu bez grama światła z zewnątrz
Nie wiem jakie masz/miałeś oczekiwania wobec projektora. Na pewno nie jest to obraz jak z telewizora. U mnie projektor rzuca obraz bezpośrednio na ścianę i nigdy nie powiesiłbym tam ekranu. Część pokoju w którym mam ustawiony projektor jest zacieniona więc czasem nawet nie zasuwam rolet choć oczywiście wskazane jest by było możliwie jak najciemniej.
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
syko
Posty: 2344
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:44
Gramofon: Dual 510
Lokalizacja: Świat

Re: Projektor do kina domowego.

#7

Post autor: syko »

gravediggie pisze:
12 paź 2020, 19:07
syko pisze:
12 paź 2020, 18:40
Noszę się z zamiarem kupna niedrogiego (do 1000 zł) projektora do oglądania filmów
może być ciężko, chyba że używki wchodzą w grę lub nie musi być full hd
syko pisze:
12 paź 2020, 18:40
iem że chcę wyświetlać obraz o przekątnej 100 - 120 cali z czterech metrów
Nie wiem czy to możliwe aby z 4m osiągnąć tak mały obraz. Musiałbyś poczytać. Może to kwestia modelu i optyki zastosowanej. Ja u siebie nie mam najmnijeszych szans na tak mały obrazek, wyświetlam z odległości 5m
syko pisze:
12 paź 2020, 18:40
nie chcę widzieć linii czy pikseli
Hmm ja widzę siatkę punktów matrycy, to chyba normalne zwłaszcza w niezbyt dużym budżecie. Pomocne by złapać ostrość ;)
syko pisze:
12 paź 2020, 18:40
chcę aby był jak najcichszy bo będzie umiejscowiony centralnie nad głową.
Poczytaj o kątach wyświetlania w modelach które Cię interesują - to w kontekście lokalizacji projektora. Co do kultury pracy/głośności to nie wiem czy ten budżet pozwoli. Poza tym pamiętaj że lampa w projektorze (rozumiem że o takim projektorze myślisz) produkuje bardzo dużo ciepła. O ile nie prowadzisz zakładu fryzjerskiego to wieszanie projektora bezpośrednie nad głową na małej wysokości może być uciążliwe.

Ja posiadam EPSON EH-TW650, czyli jeden z podstawowych modeli full HD tej firmy. Nie spełnia on ani jednego z założeń jakie wymieniasz :) Ale nie zamieniłbym go z powrotem na telewizor. Mam starą ledową 40tkę i poszła precz do sypialni, gdzie od wielkiego dzwonu jest włączana. Projektor mam połączony na stałe z xiomi mibox kablem hdmi. Netflix, popcorn i kino bambino z dzieciakami gotowe.

EDIT: Może w Twoim wypadku jakiś mini projektor załatwiłby sprawę I głośności i niewielkiego obrazka :think: .
Musi być full HD bo wtedy oglądając mały obrazek 100 cali ;) nie będę widział pikseli.
Salonu fryzjerskiego nie posiadam, ale zimą trochę ekstra ciepła też się przyda, latem noce krótkie to i tak nie będę dużo oglądał.
Mówisz że do patyka nowy to ciężko, w sumie trochę racja, tylko jak wspominałem nie potrzebuję kilku bajerów, więc nie chcę płacić extra za coś czego nie będę używać.
Czy to prawda to te wszystkie tanie projektory o których się pisze tylko w superlatywach to szajz?
Czy po prostu mam bardzo wysokie wymagania?
Dodam że tv nie oglądam. Oglądanie rzuconego światła od świecącego mniej męczy oczy.
Sony PS 3750, JVC Z1s, Sansui AU-417, T+A Criterion TMR 60
http://radio.garden/visit/evanston-il/9jjzCYJU
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: Projektor do kina domowego.

#8

Post autor: gravediggie »

Wiesz co, nie obserwuję rynku ale full hd bez wodotrysków to od 2k w górę. O ile rozmawiamy o nowym sprzęcie.
syko pisze:
12 paź 2020, 19:40
te wszystkie tanie projektory o których się pisze tylko w superlatywach to szajz?
Tego nie wiem.

Poniżej 1k to z nowych tylko mini projektory ale jak działają? :think:
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Projektor do kina domowego.

#9

Post autor: Regsoft »

syko pisze:
12 paź 2020, 18:40
niedrogiego (do 1000 zł) projektora do oglądania filmów
W tej cenie są tylko chińczyki "LED". Osobiście odradzam. Przeznacz ok. 2000 zł (no chyba, że używka) ...
syko pisze:
12 paź 2020, 18:40
chcę wyświetlać obraz o przekątnej 100 - 120 cali z czterech metrów
Z tej odległości to szybciej 200" (klasyczna optyka) ... inna sprawa, że sens wyświetlania tak małego (100") obrazu projektorem jest taki sobie ... powiedzmy efekt mało "projektorowy" (czytaj: kinowy) ... nie masz większej ściany? :?
syko pisze:
12 paź 2020, 18:40
opinie posiadaczy
Od prawie 15stu lat używam różnych projektorów multimedialnych ... aktualnie FullHD ... ok 200" oglądane z 3m ... głównie do filmów (czasem sport czy jakaś gra) ... preferuję pełne zaciemnienie (lub noc) dla efektu kinowego ... w takim wypadku 1000-1500 lm aby nie wypalać oczu (oczywiście realnie a nie po chińsku) ... no i osobiście zdecydowanie technologia DLP a nie LCD ... o bardzo cichym projektorze o sensownej jasności oczywiście zapomnij ... ale z drugiej strony to w "kinie" cicho być nie powinno ... zagłuszysz 8-)
syko
Posty: 2344
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:44
Gramofon: Dual 510
Lokalizacja: Świat

Re: Projektor do kina domowego.

#10

Post autor: syko »

Pewnie że zagłuszę, 200 cali z 3 metrów? Hmmm. To coś jakbyś siedział w pierwszym rzędzie. Pewnie trzeba głową kręcić. Ja będę oglądał 120 cali z czterech metrów czyli jak w kinie mniej więcej po środku ;).
Jak kręcisz oczami to nie widać mrugających kolorków w Twoim DLP Regsoft?

Tak w ogóle dziękuję chłopaki za szybki odzew, wiem już co nieco więcej. :clap:
Sony PS 3750, JVC Z1s, Sansui AU-417, T+A Criterion TMR 60
http://radio.garden/visit/evanston-il/9jjzCYJU
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Projektor do kina domowego.

#11

Post autor: Regsoft »

syko pisze:
12 paź 2020, 21:01
To coś jakbyś siedział w pierwszym rzędzie
Walnąłem jak łysy grzywką o kant kuli :roll: Sorry. Pomroczność. Obraz mam szerokości ok. 240 cm. To będzie pewnie z 110" ...
syko pisze:
12 paź 2020, 21:01
nie widać mrugających kolorków w Twoim DLP
To chyba nie jest kwestia projektora tylko widza. Słyszałem, że są tacy, którzy widzą. Szczególnie na forach miłośników LCD :lol: Sam jeszcze nie spotkałem takiego osobnika ... współczułbym ... :?
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: Projektor do kina domowego.

#12

Post autor: gravediggie »

Regsoft pisze:
12 paź 2020, 21:48
alnąłem jak łysy grzywką o kant kuli Sorry. Pomroczność. Obraz mam szerokości ok. 240 cm. To będzie pewnie z 110" ...
u mnie ok. 150 cali przekątnej 16x9 propo. Siedzę w odległości niecałych 5m. Nie ma potrzeby oglądania we dwoje i opowiadania sobie symultanicznie co się dzieje w rogach kadru..

Syko, wybierz jakieś modele i przewertuj instrukcję. Będziesz mieć w niej ( a przynajmniej powinieneś mieć) opisane jaka jest minimalna wielkość obrazu w zależności od odległości projektora od ściany/ekranu.
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: Projektor do kina domowego.

#13

Post autor: gravediggie »

syko pisze:
12 paź 2020, 21:01
to nie widać mrugających kolorków
A czy to aby nie jest przypadłość koła kolorów jak się psuje? Ja bym brał projektor bez koła kolorów tak btw.
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
syko
Posty: 2344
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:44
Gramofon: Dual 510
Lokalizacja: Świat

Re: Projektor do kina domowego.

#14

Post autor: syko »

gravediggie pisze:
12 paź 2020, 22:02
syko pisze:
12 paź 2020, 21:01
to nie widać mrugających kolorków
A czy to aby nie jest przypadłość koła kolorów jak się psuje? Ja bym brał projektor bez koła kolorów tak btw.
Nie wiem. Widziałem takie powidoki u znajomego, ale nie pamiętam z czego puszczał. Powiem że bardzo mnie to drażniło bo widziałem po prostu cyfrę. Pytam się bo chciałbym zminimalizować jej (cyfry) widok.

Chyba coś kupię na necie - pooglądam i jak nie podpasi to oddam. :|
Sony PS 3750, JVC Z1s, Sansui AU-417, T+A Criterion TMR 60
http://radio.garden/visit/evanston-il/9jjzCYJU
syko
Posty: 2344
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:44
Gramofon: Dual 510
Lokalizacja: Świat

Re: Projektor do kina domowego.

#15

Post autor: syko »

Regsoft pisze:
12 paź 2020, 21:48

syko pisze:
12 paź 2020, 21:01
nie widać mrugających kolorków w Twoim DLP
To chyba nie jest kwestia projektora tylko widza. Słyszałem, że są tacy, którzy widzą. Szczególnie na forach miłośników LCD :lol: Sam jeszcze nie spotkałem takiego osobnika ... współczułbym ... :?
To właśnie ja.
Dziękuję za słowa współczucia.
Trudno mi z tym żyć. :|
Sony PS 3750, JVC Z1s, Sansui AU-417, T+A Criterion TMR 60
http://radio.garden/visit/evanston-il/9jjzCYJU
ODPOWIEDZ