Pliki ORF

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wlodekg0
Posty: 127
Rejestracja: 15 lis 2014, 19:44

Pliki ORF

#1

Post autor: wlodekg0 »

Mam problem :) zrzuciłem na lapka z aparatu Olympus zdjęcia...część jest w plikach JPEG i te lapek otwiera , a część jest w plikach ORF i te nie otwiera :( jak je teraz mogę zamienić na pliki JPEG tak by otwierał na laptopie ? Aparatu już nie mam niestety...:(
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Pliki ORF

#2

Post autor: zbyszek1982 »

Potrzebujesz wołarkę do RAWów wspierającą ten format. Ściągnij sobie trial Adobe Lightroom. Są też jakieś darmowe, ale nie używałem, więc nic konkretnego Ci nie polecę.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Pliki ORF

#3

Post autor: Regsoft »

wlodekg0 pisze: jak je teraz mogę zamienić na pliki JPEG tak by otwierał na laptopie ?
Wbudowany w system Windows 10 program "Zdjęcia" otwiera i konwertuje (edytuj>zapisz jako) orf bez problemu. Podobnie Podgląd z nowego OSX. Jak masz inny Windows to darmowy irfanview z dodatkami ... 8-)
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Pliki ORF

#4

Post autor: zbyszek1982 »

Regsoft pisze: Podgląd z nowego OSX
RAWy są wspierane od początku w OSX, tylko aktualizują listę wspieranych aparatów co jakiś czas.
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1821
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Pliki ORF

#5

Post autor: cooledit »

Polecam program free FastStone Image Viewer. Duży plus, że program ma polskie menu, więc dociekanie i główkowanie co do czego odpada. Za friko chyba lepszego nie znajdziesz z polskim menu.

http://www.faststone.org/FSViewerDetail.htm

Też mam Olego i robię w tym programie wszystko co mi potrzeba od iluś już lat.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
wlodekg0
Posty: 127
Rejestracja: 15 lis 2014, 19:44

Re: Pliki ORF

#6

Post autor: wlodekg0 »

Dzięki za wszystkie pomocne wskazówki :) Ściągnąłem Faststone, faktycznie prosty, po polsku i wszystko działa jak należy :) Dzięki i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1821
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Pliki ORF

#7

Post autor: cooledit »

To miło, że spełnia Twoje oczekiwania. Miłego użytkowania :)
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
ODPOWIEDZ