Co lepsze - Tidal czy Spotify?

ODPOWIEDZ

Co lepsze?

Tidal
25
60%
Spotify
12
29%
Inne (prośba o doprecyzowanie)
5
12%
 
Liczba głosów: 42

Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Co lepsze - Tidal czy Spotify?

#1

Post autor: Wojtek »

Jeśli tak to dlaczemu?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kukiz 30
Posty: 1921
Rejestracja: 18 wrz 2016, 16:05
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Co lepsze - Tidal czy Spotify?

#2

Post autor: kukiz 30 »

Dla mnie Spoty gra mułowato w moim systemie przez moode. Tidal gra o wiele lepiej nawet w smartfonie z apki niż Spotify.
Mission Cyrus One, Luxman L405,Sony PS-X6,DAC by Martynka, Infinity RS-4000.
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4730
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Co lepsze - Tidal czy Spotify?

#3

Post autor: MMarek »

Moim zdaniem Spotify ze względu na bogatszą bibliotekę...

Acha - miałem tez abonament w Tidal ale zrezygnowałem... 8-)
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2045
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Co lepsze - Tidal czy Spotify?

#4

Post autor: Peter007 »

Nie mam porównania, bo używam tylko Spotify. Nie próbowałem nic innego, bo z zasobów jestem zadowolony. W temacie jakości póki co mój tor cyfrowy raczej nie wykaże różnicy
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4709
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Co lepsze - Tidal czy Spotify?

#5

Post autor: Mawis »

Ciężko powiedzieć, Spotify w darmowej wersji nie ma chyba super jakości. I ma reklamy. Nie wiem jak jest w Tidalu w standardzie bo mam Tidala w prezencie na rok od Polsatu w Premium i slucham sobie bez reklam. Na razie przynajmniej. Co do bibliotek to nie porownywalem wybiórczo , pewnie są różne rzeczy w obu ale podejrzewam że zbliżone są zawartością.
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2387
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Co lepsze - Tidal czy Spotify?

#6

Post autor: dale »

Tidal, zdecydowanie. Za przemawia jakość plików, osobiście, dla mnie także ma lepszą bibliotekę, ilościowo, niby spotify też chwali się że ma te 70 mln. utworów, ale tidal wydaje się mieć wyższy przedział ich, to znaczy, nie mam wrażenia że wrzucają wszystko na sztukę.
Mawis pisze:
26 sty 2023, 16:00
Spotify w darmowej wersji nie ma chyba super jakości.
Jest to pewne niedomówienie.... to tak jak byś powiedział że rozdzielczość vga jest nieznacznie niższa od hdmi
Peter007 pisze:
26 sty 2023, 15:33
W temacie jakości póki co mój tor cyfrowy raczej nie wykaże różnicy
A jaki masz tor? Pytam, bo różnice jakościowe można wyłapać nawet na zwykłym smartfonie i przyzwoitych słuchawkach BT, warunek by obsługiwały LDAC, natomiast jeśli masz daca połączonego przez USB, to bez problemów wyłapiesz.
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2045
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Co lepsze - Tidal czy Spotify?

#7

Post autor: Peter007 »

dale pisze:
26 sty 2023, 16:20
A jaki masz tor? Pytam, bo różnice jakościowe można wyłapać nawet na zwykłym smartfonie i przyzwoitych słuchawkach BT, warunek by obsługiwały LDAC, natomiast jeśli masz daca połączonego przez USB, to bez problemów wyłapiesz.
No mam daca ale to jakiś Mozos i założyłem, że to na tyle słaby gadżet, że wszystko będzie brzmiało tak samo.
Nawet dla zaspokojenia własnej ciekawości wezmę na próbę Tidala i zabaczymy
Awatar użytkownika
tomaszek
Posty: 1007
Rejestracja: 17 lis 2017, 11:20
Gramofon: Pioneer PL-50L
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co lepsze - Tidal czy Spotify?

#8

Post autor: tomaszek »

Tidal mi zdecydowanie lepiej brzmi. Na Spotifajku słucham tylko jeśli czegoś nie ma na Tidalu
Pioneer PL-50L + MC-1000 / MIT-1 / AT-33PTG mk1 / V15 III L-M (SAS) + Husariaa v2 / SUTy + LAR IA-200HB + M-S Mezzo 8
Music Hall PH25.2 + Beyerdynamic DT 990 PRO
Atoll DR200SE + DAC by Martynka
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3842
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Co lepsze - Tidal czy Spotify?

#9

Post autor: kinky »

Tidal lepszy dźwiękowo i słyszę to na moim "torze".
Początkujący tam jestem, ale nie ma wielu rzeczy, które są (mam) na Spotify i chciałem mieć na Tidalu.
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
Frey
Posty: 501
Rejestracja: 30 gru 2017, 16:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Bytom

Re: Co lepsze - Tidal czy Spotify?

#10

Post autor: Frey »

Spotify dla biblioteki - na pewno jest zdecydowanie więcej polskiej muzyki z dawnych lat.
Tidal dla jakości dźwięku ale tak, jak chłopaki wspominają - żeby usłyszeć różnicę trzeba mieć jako taki tor cyfrowy.

Osobiście czekałem na Spotify Hi-Fi ale póki co się nie doczekałem. Spotify używam w aucie i w kuchni na głośniczku bluetooth lub ostatecznie jak czegoś nie ma na Tidalu. Tidala słucham na słuchawkach i głównym torze w salonie. Takie fanaberie. :D
Dual 604 by Olsza || Dual M20E || Buphono by Wydra
Raspberry Pi 4B || Audiolab 6000CDT || SMSL DO200 MKII
Atoll PR200/AM100 Signature || Infinity RS 6000A by Martynka
Sennhesier HD 6XX || B&W PX7 S2 || Sennheiser Momentum M2
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3271
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co lepsze - Tidal czy Spotify?

#11

Post autor: bms01pl »

a porównywał ktoś z apple music?
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Co lepsze - Tidal czy Spotify?

#12

Post autor: RadTang »

Ja nie próbowałem Tidala. Ale dzisiaj naszło mnie na przemyślenia przy Stonsach na Spotifaju na spacerze...

Gdybym usłyszał "Some Girls" Stonsów jako pierwszy album w życiu, właśnie dzisiaj to... byłbym się z nimi nie polubił. :shock: Na szczęście mam winyla (1szy Niemiec z epoki i remaster z 2010). Lepiej brzmi i w ogóle. Włączyłem sobie składankę Walkin' Davisa - podobnie. Lepiej to grało na mp3 u mnie niż na iPhonie.

Czas się przeprosić z mp3. Może Death porządnie zagra? Bo co wrzucam na Spotify to jest czasem ok ale na LP mi to zabrzmi lepiej... Wczoraj te KISS Alive mi zrobiło dzień. Normalnie obróciło mnie o 180 stopni.

Spotify ma wielką zaletę w postaci biblioteki. Na takie Death sam z siebie może bym nie trafił. A tak... czasem mam ochotę se wrzucić i drzeć ryja przy niektórych kawałkach. Fajnie napierdziela ale wiem, że może być lepiej...

Miałem mieć Spotify tylko na 3 darmowe miesiące ale korzystam na razie. Zobaczymy co z mp3, jak tam bateria. Mam kilka pozycji w kolekcji co ich nie ma na Spotify - np. Bananas od Deep Purple. Ale chyba zostanę przy Spotify jako uzupełnieniu bo są rzeczy, których nie mam albo które czasem warto poznać.

Choć i tak nie ma nic bardziej gitowego niż winyl. Najlepiej się słucha przy pracy z domu. ;)
Awatar użytkownika
Martinez83
Posty: 223
Rejestracja: 18 lis 2019, 13:22

Re: Co lepsze - Tidal czy Spotify?

#13

Post autor: Martinez83 »

Kurczę ciekawy temat.

TIDAL się chwali plikami MQA, tylko jak się zaczałem zagłębiać, to mało co jest to w ogóle w stanie obsłużyć.
Np taki Heos lub Airplay i tak to "ściągnie" to formatu Hi Fi, nie mówiąc już o słuchawkach na BT.

Ja póki co latam na Tidal Plus ale w dużej mierze z przyzwyczajenia. Jak już skończę remont i rozstawię nowe klocki, to trzeba będzie usiaść i porównać Tidal vs Spotify vs Apple Music vs. prawdziwe bezstrarne pliki z dysku 8-)
Sprzęt służy do słuchania muzyki - nigdy odwrotnie :!:

Technics SL-1200GR + Nagaoka MP-150 + Schitt Mani + Marantz Model40N + Marantz CD60 + Dali Epicon2
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co lepsze - Tidal czy Spotify?

#14

Post autor: Wojtek »

Generalnie na forum wygrywa Tidal.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2387
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Co lepsze - Tidal czy Spotify?

#15

Post autor: dale »

Z obsługą MQA u mnie nie ma problemu, gorzej że "artyści" wrzucają utwory resamplowane w górę z niższych wersji, więc co z tego że MQA, ja, brzmi jak niższy format.
ODPOWIEDZ