Znajomość języków obcych

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1215
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Znajomość języków obcych

#1

Post autor: tollo »

Można fajne gramofony wyrwać za granicą w dobrych pieniądzach, trzeba tylko mieć pieniądze, znać język, nie bać się i najlepiej odbierać osobiście. ;)
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3831
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Gramofon do 1500 zł

#2

Post autor: Obywatel »

chudy_b pisze:Srebrna wersja chyba jest ciut mniej poszukiwana.
I zdecydowanie częstsza. Ale powiedzmy, że kolor to sprawa drugorzędna ;)
tollo pisze: znać język
Mam nadzieję, że poproszeni sprzedawcy są w stanie przejść na angielski :)
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4018
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Gramofon do 1500 zł

#3

Post autor: chudy_b »

tollo pisze:najlepiej odbierać osobiście.
Z Francji, czy Włoch? Jesli ktoś tam nie mieszka lub nie ma dobrych znajomych, może być to dość kłopotliwe. Ale warto sprzedającego zapytać o wysyłkę nawet po angielsku.
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1215
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Gramofon do 1500 zł

#4

Post autor: tollo »

Obywatel pisze:Mam nadzieję, że poproszeni sprzedawcy są w stanie przejść na angielski
Różnie to bywa, naprawdę różnie. Co śmieszne, są osoby, które mimo, że znają angielski jak im nie napiszesz w ich ojczystym to Cię oleją. ;)
chudy_b pisze:Z Francji, czy Włoch?
Z Włoszech jeszcze nie odbierałem. Jednak Belgia, Holandia, Francja jak najbardziej. Zdecydowanie najmilsze zakupy sprzętowe jakie zrobiłem. :)
Awatar użytkownika
ojcie_c
Posty: 731
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:46
Gramofon: Technics SL-1200GR
Lokalizacja: Rzeszów

Gramofon do 1500 zł

#5

Post autor: ojcie_c »

Do Francuza lepiej pisać po francusku. Naród jest bardzo... "specyficzny" pod tym względem.

Ja, pisząc do Francuza, próbowałbym najlepiej sformułować e-mail po angielsku i przepuścić go przez Google Translator. Koniecznie zaznacz, że Twój francuski nie jest najlepszy i byłbyś wdzięczny za ewentualne przejście na angielski.

Wiem, że google jest lipny, ale potencjalnemu sprzedającemu dajesz w ten sposób znać, że próbujesz...
Technics: SL-1200GR +SL-PG42A +ST-610 + RS-BX707 +Onkyo A 8450 +2xJamo C95
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3831
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Gramofon do 1500 zł

#6

Post autor: Obywatel »

Ale to jest paranoja, żeby klient musiał stawać na rzęsach, żeby sprzedawca raczył go obsłużyć. Czy w Europie Zachodniej nadal aktualna jest jeszcze zasada "klient nasz pan" czy też zbyt długie rządy socjalistów poprzewracały im kompletnie w głowach :?:

Nigdy nie będę robić transakcji ani odwiedzać kraju, gdzie ktoś nie raczy się mnie obsłużyć po angielsku. A Francuzi są "specyficzni" bo od zawsze mają kompleks niższości wobec Anglików i nie mogą przezyć, że angielski zastąpił francuszczyznę jako język międzynarodowy.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
arturxyz
Posty: 1387
Rejestracja: 12 gru 2014, 19:02
Gramofon: JVC QL-A7 ps-x60
Lokalizacja: k/ŻYWIEC

Gramofon do 1500 zł

#7

Post autor: arturxyz »

...no i monitorować kurs walut ;) bo np. zakup w usa przed kilkoma miesiącami był dużo bardziej opłacalny niż dziś...
JVC QL-A7
SONY PS-X60
JVC XL-Z 555
ONKYO INTEGRA A-8780
JAMO S 606
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: Gramofon do 1500 zł

#8

Post autor: KUTI »

Francuzi w odniesieniu do wszystkiego w powiązaniu do Angli pałają nienawiścią, ma to podkład historyczny, mimo że władają językiem angielskim, ciężko by Cię obsłużyli w sklepie w tym języku. Będąc jednak w Angli, zachowują się normalnie, tylko na swoim gruncie próbują narzucić swoją wyższość...
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41941
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon do 1500 zł

#9

Post autor: Wojtek »

Obywatel pisze:Nigdy nie będę robić transakcji ani odwiedzać kraju, gdzie ktoś nie raczy się mnie obsłużyć po angielsku.
Na szczęście obcokrajowcy przyjeżdżający do Polski chyba nie mają takich uprzedzeń :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3831
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Gramofon do 1500 zł

#10

Post autor: Obywatel »

W Polsce nie ma już raczej problemów z obsługą po angielsku. Dlaczego Skandynawowie i wiele innych nacji, włącznie z Niemcami, nie mają problemu z angielskim, a Żabojady tak?
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Dante
Posty: 679
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:30
Gramofon: SL1700mkII/PS-P7X

Re: Gramofon do 1500 zł

#11

Post autor: Dante »

Obywatel pisze:W Polsce nie ma już raczej problemów z obsługą po angielsku. Dlaczego Skandynawowie i wiele innych nacji, włącznie z Niemcami, nie mają problemu z angielskim, a Żabojady tak?
Dlaczego my mamy problemy z Rosją czy z Niemcami? Hmmm...może np. przez historię ;) "kilka" lat się prali z Angolami.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3831
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Gramofon do 1500 zł

#12

Post autor: Obywatel »

Tak, ale z drugiej strony wygląda to zupełnie inaczej - Angole zlewają Francuzów ciepłym moczem i mają ubaw z tego ich napinania się na punkcie języka :lol: Nikt na Wyspach nie zieje nienawiścią do Francji. Stosunek Anglików do Francuzów nazwałbym raczej pobłażliwością :)
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Dante
Posty: 679
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:30
Gramofon: SL1700mkII/PS-P7X

Re: Gramofon do 1500 zł

#13

Post autor: Dante »

Obywatel pisze:Tak, ale z drugiej strony wygląda to zupełnie inaczej - Angole zlewają Francuzów ciepłym moczem i mają ubaw z tego ich napinania się na punkcie języka :lol: Nikt na Wyspach nie zieje nienawiścią do Francji. Stosunek Anglików do Francuzów nazwałbym raczej pobłażliwością :)
Czyli coś jak Rosja nas... ;)
Dobra, koniec off topa bo leśniczy nas pogoni ;)
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1215
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Re: Gramofon do 1500 zł

#14

Post autor: tollo »

Francuzi są najbardziej specyficzni, zgadzam się w całej rozciągłości. Jednak śmieszna jest aktualnie sytuacja w Holandii, na początku pisałem do nich po angielsku, jednak pewien procent mi nie odpisywał, przestałem używać angielskiego po tym jak jeden zapytał: Jesteś z Polski? Od tego czasu wszystkie maila tłumaczą mi na holenderski i dopiero ślę. ;) Co śmieszniejsze, teraz wszyscy Holendrzy, Turcy itd. mi odpisują (z małymi wyjątkami, jak to w każdym kraju bywa) poza Polakami, którzy tam mieszkają i języka nie znają.
Dante pisze:Dobra, koniec off topa bo leśniczy nas pogoni ;)
Potraktujmy tą rozmowę jako mini przewodnik zakupów za granicą.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41941
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Znajomość języków obcych

#15

Post autor: Wojtek »

Wydzieliłem temat :morda:
Obywatel pisze:W Polsce nie ma już raczej problemów z obsługą po angielsku.
Żyjemy w odrębnych rzeczywistościach w takim razie.

Spróbuj załatwić cokolwiek w jakimkolwiek urzędzie udając obcokrajowca :) Nagle się okaże że z armii gryzipiórków tylko garstka będzie w stanie się z Tobą porozumieć.
Gdzie tam urząd, spróbuj o coś poprosić po angielsku sprzedawcę w Żabce czy innej Biedronce.

Ileż to razy byłem świadkiem sytuacji gdzie klient-obcokrajowiec potrzebował pomocy tłumacza w sklepie.

Nie ma problemu z obsługą tam gdzie miejsce pracy wymaga takiej znajomości na choćby podstawowym poziomie (lub jest ona "mile widziana").

Oczywiście tutaj optymistycznie zakładam że ów obcokrajowiec włada angielskim. Gdyby porozumiewał się tylko po niemiecku byłby jeszcze większy problem, choć to też zależy od regionu Polski.
Obywatel pisze:Dlaczego Skandynawowie i wiele innych nacji, włącznie z Niemcami, nie mają problemu z angielskim
Edukacja.
Obywatel pisze:a Żabojady tak?
Duma narodowa :)

Oni mają "Żabojadów", my mamy Polaczków. Wsio ryba.
Dante pisze:Czyli coś jak Rosja nas... ;)
Dokładnie, niestety.
tollo pisze:poza Polakami, którzy tam mieszkają i języka nie znają.
Wiadomo.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ