Jak działa Olx

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Michal35
Posty: 1672
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:58
Lokalizacja: pomorskie

Jak działa Olx

#1

Post autor: Michal35 »

Chciałbym się podzielić doświadczeniami jakie spotkały mnie na tym portalu sprzedażowym.
Korzystałem z ich usług już kilka lat, również z przesyłek aż tutaj po Świętach informacja: "Aby płatność była możliwa, musimy zweryfikować Twoje dane". Proszę przesłać skany dowodu osobistego. :shock:
Pomyślałem w życiu nie wyślę dokumentów w to bagno.
Oni na to że nie mogą przelać mi kwoty którą zapłacił kupujący bo muszę przejść proces weryfikacji. Po kilkudziesięciu transakcjach które zrealizowałem oni muszą mnie zweryfikować?
Rozumiem, chcą weryfikacji przed wystawieniem przedmiotu, chcę korzystać wysyłam wszystko co chcą(nawet zdjęcie nago :lol: ), nie chcę lub mam obawy o to że ktoś wykradnie te dane - nie korzystam ale żeby wstrzymywać wypłatę po tym jak sprzedający odebrał już paczkę.
Żeby było jeszcze śmieszniej to wszystkie inne oferty które kupujący już opłacili( a że był to okres poświąteczny to było ich kilka)i przesyłki już odebrane które miały status "wyplata wysłana" a pieniądze nie były jeszcze na moim koncie zostały wstrzymane. Razem kilka stówek.Powód ten sam.
Co mnie czeka? Oddadzą pieniądze kupującym pomimo że odebrali już przesyłki :D . Czas 74 dni. Po tym okresie firma Adven ma 30 dni na przekazanie należności kupującym. Niezłe terminy :lol:
Nie wiem czy to zgodne z prawem. Skanowanie dokumentów też już zostało zakazane ale jak to u nas, życie swoje. Mam zamiar sprawę zgłosić do Uokik. Na razie próbuję coś wywalczyć przez "pomoc olx" co też jest drogą przez mękę, na początku piszesz z automatem który podsyła ci formułki z regulaminu, po jakimś czasie zgłasza się człowiek. :)
Chciałem przestrzec że każdego może spotkać taka niespodzianka, czy wysyłać skany? Ja mam spore obawy tym bardzie że jest dość duży chaos na tym portalu.
Gramofon: Sony PS-X 60, AT 440 Mlb, AT 33ML i wiele innych
Nuda dual mono.
Hitachi HMA 7500 + HCA 7500 MK II
Dali Zensor 7
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4730
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Jak działa Olx

#2

Post autor: Mawis »

A to na pewno nie jest jakies wyłudzenie?? Bo chyba najpierw powinni cie poinformowac ze zmienia sie regulamin, wyslac ci go ewentualnie udowodnic ze zaakceptowales zmiany. Jezeli nie to zawracanie koni w pol Wisly...chyba cos nie tak jest
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Rekiniasty
Posty: 384
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:35
Gramofon: PL-70 L II
Lokalizacja: Prawa Wawa

Re: Jak działa Olx

#3

Post autor: Rekiniasty »

poza urzędami to chyba tylko banki mogą robić kopie dowodu a i to chyba tylko w oddziale, bez przesyłania przez internet.
Micro Benz Glider S, Dynavector 20x2L, AT33ML/OCC, Denon 103R, EAR834P, Accuphase E-408 + AD 50, JM Lab Mini Utopia
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2047
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Jak działa Olx

#4

Post autor: Peter007 »

Całości nie chciało mi się czytać ale 13.12.21 wszedł w życie nowy regulamin dostarczony mailem. Nie wiem czy ten zapis był wcześniej
Załączniki
Screenshot_20220111_220839_com.google.android.apps.docs.jpg
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4730
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Jak działa Olx

#5

Post autor: Mawis »

Pieknie to przemycili: w wybrany dla grupy sposób...dla mnie klauzula niedozwolona. Nie maja prawa wymagac skanow dokumentów tozsamosci. Dla mnie sprawa do zgloszenia...
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10462
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak działa Olx

#6

Post autor: Myszor »

Peter007 pisze:
11 sty 2022, 22:10
nowy regulamin
Jakie jest najczęstsze kłamstwo na świecie ? "oświadczam że zapoznałem się z treścią regulaminu" :lol:
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Jak działa Olx

#7

Post autor: zbyszek1982 »

https://pomoc.olx.pl/hc/pl/articles/360 ... ji-danych-

Pewnie przekroczyłeś ten próg 4500 zł za wszystkie transakcje z przesyłką OLX.
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2047
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Jak działa Olx

#8

Post autor: Peter007 »

Prawie wszyscy bukmacherzy w Polsce wymagają takiej weryfikacji przy rejestracji
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6687
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Jak działa Olx

#9

Post autor: konrads0 »

Dla kupującego przesyłka za 5, czy nawet 1 zł. to oczywiście świetna sprawa. Jednak dla sprzedającego robi się to ryzykowne. Tym bardziej, jak ktoś wystawia np. płytę DVD za powiedzmy 7 zł, a kupujący chce zapłacić za całą transakcję 8 zł. ( z kosztem przesyłki) i nie interesuje go to, że sprzedający musiał pojechać na pocztę i kupić kopertę bąbelkową... .
No ale to trochę może poza tematem.
syko
Posty: 2362
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:44
Gramofon: Dual 510
Lokalizacja: Świat

Re: Jak działa Olx

#10

Post autor: syko »

Dla mnie to już jest nielegalną praktyką. Zwykłe wyłudzanie danych osobowych zwykłym kłamstwem pod tytułem " Szanujemy Twoją prywatność"
Najchętniej to bym zatrzymał czas w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, gdyż ta cała nowa technologia przeszkadza tylko normalnie żyć. :cry:
Peronalizacja niechcianych reklam :? .Irytuje mnie też jak ktoś albo coś twierdzi jak ja mam żyć i co jest dla mnie najlepsze.
Takim praktykom głośno mówię "NIE!!!".

Szanujemy Twoją prywatność
Razem z naszymi partnerami przechowujemy na urządzeniu informacje, takie jak pliki cookie, i uzyskujemy do nich dostęp, a także przetwarzamy dane osobowe, takie jak niepowtarzalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie, w celu zapewniania spersonalizowanych reklam i treści, pomiaru reklam i treści oraz zbierania opinii odbiorców, a także rozwijania i ulepszania produktów.
Za Twoją zgodą my i nasi partnerzy możemy wykorzystywać precyzyjne dane geolokalizacyjne i identyfikację przez skanowanie urządzeń. Możesz kliknąć, aby wyrazić zgodę na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów zgodnie z opisem powyżej. Możesz też uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje przed wyrażeniem zgody lub odmówić jej wyrażenia.
Pamiętaj, że niektóre rodzaje przetwarzania danych osobowych mogą nie wymagać Twojej zgody, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Twoje preferencje będą mieć zastosowanie tylko do tej witryny. Preferencje możesz zmienić w dowolnym momencie, powracając na tę witrynę lub odwiedzając stronę zawierającą naszą politykę prywatności.
Sony PS 3750, JVC Z1s, Sansui AU-417, T+A Criterion TMR 60
http://radio.garden/visit/evanston-il/9jjzCYJU
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15142
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jak działa Olx

#11

Post autor: darkman »

syko pisze:
12 sty 2022, 07:11
Za Twoją zgodą my i nasi partnerzy możemy wykorzystywać precyzyjne dane geolokalizacyjne i identyfikację przez skanowanie urządzeń.
Chłopaki, a może im dupy jeszcze dać? :|
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Jak działa Olx

#12

Post autor: zbyszek1982 »

Serwis jest przecież darmowy, a jak coś jest darmowe to oznacza, że użytkownik jest produktem, na którym się zarabia.
syko
Posty: 2362
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:44
Gramofon: Dual 510
Lokalizacja: Świat

Re: Jak działa Olx

#13

Post autor: syko »

darkman pisze:
12 sty 2022, 09:16
syko pisze:
12 sty 2022, 07:11
Za Twoją zgodą my i nasi partnerzy możemy wykorzystywać precyzyjne dane geolokalizacyjne i identyfikację przez skanowanie urządzeń.
Chłopaki, a może im dupy jeszcze dać? :|
Ale przecież dajemy im codziennie i nawet czasem nie zdajemy sobie z tego sprawy.
Jesteśmy ruchani równo z każdej strony czy tego chcemy czy nie.

"my i nasi zaufani partnerzy"
To że ktoś twierdzi że komuś ufa to wcale nie znaczy że ja mam też ufać.

Takie teksty uderzają w godność człowieka i pokazują totalny brak szacunku do jednostki.
Tak to odbieram i staram się coraz mniej latać po stronach internetowych bo wszędzie muszę potwierdzać "uzasadniony interes". Haha, tylko czyj interes bo na pewno nie mój.

Przykład z Onetu.
Administratorem Twoich danych osobowych jest podmiot z Grupy RAS Polska, z którego serwisu lub aplikacji korzystasz. Naszą nazwę znajdziesz zawsze na samym dole strony po prawej stronie, a logo na planszy zawierającej niniejszą informację. Informację o powołaniu przez nas inspektora ochrony danych i jego danych kontaktowych znajdziesz też na samym dole strony w polityce prywatności. Administratorami Twoich danych osobowych będą także pozostałe podmioty z Grupy RAS Polska, których pełne dane możesz sprawdzić pod tym linkiem. Jeżeli wyrazisz zgodę, o którą wyżej prosimy, administratorami Twoich danych osobowych będą także nasi Zaufani Partnerzy. Listę Zaufanych Partnerów możesz sprawdzić w każdym momencie na stronie naszej polityki prywatności i tam też zmodyfikować lub cofnąć swoje zgody. Pamiętaj, że cofnięcie zgód uniemożliwi realizację działań, których te zgody dotyczą, a więc np. zamiast otrzymywać treści, które odpowiadają Twoim zainteresowaniom możesz zacząć otrzymywać treści, które nie będą dla Ciebie interesujące.

Tak w ogóle ktoś to czyta przed zaakceptowaniem zgód?
Ostatnio zmieniony 12 sty 2022, 09:34 przez syko, łącznie zmieniany 1 raz.
Sony PS 3750, JVC Z1s, Sansui AU-417, T+A Criterion TMR 60
http://radio.garden/visit/evanston-il/9jjzCYJU
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak działa Olx

#14

Post autor: tuczi77 »

Czyli chciałbyś korzystać z dobrodziejstw serwisu, a jednocześnie chciałbyś żeby to było na Twoich a nie ich warunkach? Ciekawe :lol:
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
syko
Posty: 2362
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:44
Gramofon: Dual 510
Lokalizacja: Świat

Re: Jak działa Olx

#15

Post autor: syko »

tuczi77 pisze:
12 sty 2022, 09:34
Czyli chciałbyś korzystać z dobrodziejstw serwisu, a jednocześnie chciałbyś żeby to było na Twoich a nie ich warunkach? Ciekawe :lol:
Żałosne jest to że młodzi ludzi uważają kradzież i handel danymi osobowymi za normę i myto za korzystanie z serwisów internetowych.
Chyba już co niektórzy zapomnieli Youtube bez reklam.
Dla mnie wystarczy to że płacę za przesył danych i nie rozumiem dlaczego mam dopłacać do cudzego głodnego jak rekin interesu.
Jesteśmy robieni równo i możesz się na to godzić tylko nie zmuszaj innych do tego.

Dodam że moje warunki nie godziły by w cudzą prywatność więc czemu by nie? :)
Sony PS 3750, JVC Z1s, Sansui AU-417, T+A Criterion TMR 60
http://radio.garden/visit/evanston-il/9jjzCYJU
ODPOWIEDZ