Bezpieczne zakupy na ebay-kleinanzeigen.de

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Frey
Posty: 501
Rejestracja: 30 gru 2017, 16:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Bytom

Bezpieczne zakupy na ebay-kleinanzeigen.de

#1

Post autor: Frey »

Korzystał ktoś z tej ochrony kupujących na ebay-kleinanzeigen.de? Jest to cokolwiek warte? Zastanawiam się nad zakupem sprzętu stamtąd. Wysyłać za pobraniem z reguły nie chcą więc ryzyko zawsze jest. Warto byłoby je zmniejszyć :)
Załączniki
Screenshot_2021-07-04-13-06-21-412_com.ebay.kleinanzeigen.jpg
Dual 604 by Olsza || Dual M20E || Buphono by Wydra
Raspberry Pi 4B || Audiolab 6000CDT || SMSL DO200 MKII
Atoll PR200/AM100 Signature || Infinity RS 6000A by Martynka
Sennhesier HD 6XX || B&W PX7 S2 || Sennheiser Momentum M2
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Bezpieczne zakupy na ebay-kleinanzeigen.de

#2

Post autor: Wojtek »

Nie korzystałem bo nie było takiej opcji. Jeszcze mnie żaden Niemiec nie oszukał :)
W pobraniówki również nie bawiłem się, bo trans-granicznie to już jest droga zabawa jednak, a świadczy o braku zaufania do sprzedającego.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
czarnaplyta
Posty: 85
Rejestracja: 02 maja 2016, 21:09

Re: Bezpieczne zakupy na ebay-kleinanzeigen.de

#3

Post autor: czarnaplyta »

To ja podbiję. Może przez ostatnie półtora roku ktoś korzystał/sprawdzał chociaż wolę wersje Wojtka o uczciwych sąsiadach ;)
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Bezpieczne zakupy na ebay-kleinanzeigen.de

#4

Post autor: chudy_b »

Z ebay-kleinanzeigen.de nie korzystałem, ale doświadczenia Wojtka z sąsiadami z zachodu zdecydowanie potwierdzam. Nie tylko z Niemcami nie miałem nigdy złych przygód, ale też z Francuzami, Brytyjczykami. Zawsze super miło i uczciwie. Ostatnio z Francuzem korespondowałem korzystając z translatora google, bo ja po francusku to kompletnie nic. Dogadaliśmy się, ale z jakością tłumaczenia nie było chyba za dobrze, bo w pewnym momencie gość przeszedł na angielski. Czujecie? Francuz z własnej woli gada po angielsku? :D
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2386
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Bezpieczne zakupy na ebay-kleinanzeigen.de

#5

Post autor: dale »

chudy_b pisze:
24 kwie 2023, 13:53
Czujecie? Francuz z własnej woli gada po angielsku?
Dziwne, bo właśnie znani są z tego że potrafią naciąć obcokrajowca, zwłaszcza ze wschodu (wschodu, dla nich) na zakupie i wtedy nawet po francusku nie rozumieją. Nawet jak przychodzi policjant, też nic nie pomaga. No ale widocznie trafiłeś na jakiegoś francuza w pierwszym pokoleniu :)

ps. pamiętajcie że za granicą jest wielu obcokrajowców, w tym także Polaków, więc kupując wysyłkowo, sam kraj wysyłki nie musi być 100% gwarantem zaufania.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Bezpieczne zakupy na ebay-kleinanzeigen.de

#6

Post autor: Wojtek »

Ostatnia paczka przyszła w zeszłym tygodniu także dalej podtrzymuję legendę o uczciwych sąsiadach :morda:
Nadal nie skorzystałem z opcji "ochrony kupującego".
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2386
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Bezpieczne zakupy na ebay-kleinanzeigen.de

#7

Post autor: dale »

Ja w Polsce też nie korzystam z tej opcji. Od ponad 20 lat aktywnie kupuję na allegro, zdarzyło mi się kupić kilka razy coś przez olx i tylko raz sprawa skończyła się w sądzie, ale i tego mogłem uniknąć, bo sytuacja była mocno podejrzana, tyle że miałem "wszystkie asy w ręku". Myślę że to bardziej kwestia statystyki i rozsądnej oceny niż narodowości.
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3269
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bezpieczne zakupy na ebay-kleinanzeigen.de

#8

Post autor: bms01pl »

dwie wkładki z Niemiec przez Kleinanzeigen, jedne z Anglii via ebay, ze Stanów pewnie ze 20 razy (buty dla dzieci, wkładka, headshelle, słuchawki, igły od Eda), raz z Japonii wkładka i raz igły JICO - nigdy nie miałem problemu (raz z cłem i VATem za wkładkę z Japonii, ale to inna kwestia). oba NIemce ze względu na długi czas dostawy dopytywali, czemu tyle to trwa, nie wierzyli, że ich kurier może tak długo dostarczać przesyłkę (po przekroczeniu Odry wpadała do sortowni PP).
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
ODPOWIEDZ