Dzisiejsze Czasy - Pechowiec ?

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
StarRock
Posty: 1316
Rejestracja: 23 mar 2016, 19:40

Dzisiejsze Czasy - Pechowiec ?

#1

Post autor: StarRock »

Gdy tylko czas pozwala staram się namierzyć i kupić gramofon. W materii modeli, które warto, podpytywałem niektórych obeznanych w temacie forumowiczów. Nie tak dawno trafiłem polecany model, zapytałem Kamila (Olsza84), czy warto , polecił i byłem w ogródku. Ze sprzedającym dogadałem się, kwestią pozostał odbiór, lub wysyłka i tu prosiłem o dzień zwłoki co do możliwości wyboru. Szczęśliwie dla mnie syn następnego dnia miał być w pobliżu miejsca odbioru, więc dzwonię tegoż samego dnia wieczorem do sprzedającego, informując o decyzji. Ku memu zaskoczenie ten powiada, że gramofon, już sprzedał osobie, którą wziął za mnie :o . Nie będę opisywał tłumaczeń faceta, bo niezły byłby to numer kabaretowy.
Następny traf miał miejsce sobotę. Wypatrzyłem obiekt na Olx, zadzwoniłem, ustaliliśmy warunki i wyszło, że jadę dzisiaj odebrać i zapłacić.
Wcześniej przekonałem doktora, żeby papiery, które miałem odebrać w środę, umożliwił dzisiaj, bo miejsce ich odbioru to około pięćdziesięciu kilometrów od postoju gramofonu. Myślałem żę cwany i przysłowiowe dwie pieczenie opędzę jednym ogniem.
Dzisiaj rano przygotowany do podróży dzwonię do oferenta o podanie adresu, bo tak ustaliliśmy. Facet rzecze, że zaraz wyśle mi smsa. Czekam, czekam, a żona po jakimś czasie, on coś kombinuje i pokazuje odlatujące ptaki. Myślę kobieto nie kracz, choć kiełkuje we mnie myśl, ze chyba jednak ma rację. Dzwonię po raz wtóry, bez rezultatu. Wreszcie oczekiwany telefon i na moją prośbę o adres, informacja ażebym się wstrzymał ze dwie godziny, bo facet otrzymał lepszą ofertę, a gdy ta nie wypali będę mógł przyjechać :shock: . Na tym poprzestanę.
Swoje lata mam, wychowany zostałem przede wszystkim w czasach peerelowskich i kieruję się zasadami, które mi wpojono. Dla mnie dane słowo, to prawie świętość, a Pawlak i jego...... u mnie słowo droższe, od pieniędzy, niby prześmiewcze, ale jakże prawdziwe. Chyba rzeczywistość jest jednak inna, niż ją postrzegam, co ten fakt, jak dla mnie niestety czyni smutnym, .
Kuźwa...., a może to objaw frustracji. :?
Ostatnio zmieniony 29 maja 2018, 11:48 przez StarRock, łącznie zmieniany 1 raz.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Dzisiejsze Czasy - Pechowiec ?

#2

Post autor: zbyszek1982 »

W dzisiejszych czasach to standard niestety.
Awatar użytkownika
Hiper86
Posty: 1274
Rejestracja: 13 maja 2017, 22:32
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dzisiejsze Czasy - Pechowiec ?

#3

Post autor: Hiper86 »

Star, niestety to jest standard, zwłaszcza OLX, ostatnio sporo grzebałem a bo tu mnie córka się urodziła i bujaczki sraczki itp a tu mnie srajfon padł i szukałem nowego itp. , na ilu oszustów trafiłem to nawet nie wspomne, a już całkiem przemilczę wyłudzaczy maili, KOSMOS,

Pozdrawiam i zdrówka życzę!
Kenwood KP-990+Denon 103r +NUDAmini+Snell E III+ LAR IA 30mK2 +Rotel RCD 955
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: Dzisiejsze Czasy - Pechowiec ?

#4

Post autor: gravediggie »

W każdych czasach to standard niestety. Nie ma co się mazać. Najwidoczniej te dwa gramofony nie były warte Twojej uwagi.

Ps. Ja np kupiłem mój pierwszy po latach gramofon z zamocowaną wkładką MF-100 i wsadzoną na chama igłą JVC. Gramofon oczywiście po przeglądzie, nowy pasek, obroty trzyma, Niemiec rzecz jasna płakau :lol:
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
Awatar użytkownika
decu
Posty: 249
Rejestracja: 11 wrz 2015, 00:39
Gramofon: Sansui SR-212

Re: Dzisiejsze Czasy - Pechowiec ?

#5

Post autor: decu »

Welcome to the jungle.
StarRock niestety, zwłaszcza na OLX, musisz mieć grubą skórę. Nie usprawiedliwiam tych kolesi z którymi miałeś wątpliwą przyjemność, ale przy sprzętach budzących zainteresowanie sprzedawcy też nie mają lekko.
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Dzisiejsze Czasy - Pechowiec ?

#6

Post autor: olsza84 »

Przykro mi Leszek, że tak wyszło.Szkoda. Myślałem, że temat zamknięty.
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Dzisiejsze Czasy - Pechowiec ?

#7

Post autor: Merrick »

Dla mnie to oczywiste że wstępnych umów, porozumień, ustaleń a tym bardziej umów cywilno-prawnych się dotrzymuje bo taki jestem i taką mam pracę ale mam wrażenie że 50% społeczeństwa nic sobie z tego nie robi. Myślę że im niższe IQ tym wyższy poziom tzw cwaniactwa. Niektórzy twierdzą że to "Inteligencja emocjonalna" czyli coś takiego jak demagnetyzer do płyt winylowych :lol: ale nic z tych rzeczy
Moja żona podobnie jak ty ma "przygody" ze stolarzami. Wymyśliła sobie nową kuchnię która trzeba wykonać na zamówienie
Pierwszy stolarz gdy usłyszał co ona chce (szuflady na silniki) pojemniki na jakieś "popychacze" elektryczne to udawał że wyjachał z kraju
Drugi stolarz przestał odbierać telefon
Trzeci stolarz umówił się z żoną z cztery razy i nigdy się nie pojawił :lol: nawet mi jej było żal
Czwartego stolarza to już ja załatwiałem :D dziś dostał zaliczkę i doszło do podpisania umowy :D
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Dzisiejsze Czasy - Pechowiec ?

#8

Post autor: chudy_b »

Merrick pisze:
29 maja 2018, 01:08
dziś dostał zaliczkę
Dużo masz do odzyskania? :D :D :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dzisiejsze Czasy - Pechowiec ?

#9

Post autor: Wojtek »

Hiper86 pisze:
28 maja 2018, 23:05
a już całkiem przemilczę wyłudzaczy maili
?

"Janusze biznesu" są wszędzie :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dzisiejsze Czasy - Pechowiec ?

#10

Post autor: tuczi77 »

To niestety standard. Podobną przygodę miałem kiedy szukałem swojej wkładki. Znalazłem ją zamontowaną na jakimś gruzie Duala za 250 na OLX. Wkładka była OK, ale igła jakiś kiepski zamiennik. Zadzwoniłem do faceta z pytaniem czy sprzeda samą wkładkę (skoro reszta to i tak kompletny gruz, nie wart tych 250 PLN). Samej wkładki nie chciał sprzedać, więc ustaliliśmy, że 160 z przesyłką za całość. Za wkładkę chciałem dać 100, więc pomyślałem, że te 60 jakoś sobie kiedyś w częściach odbiję. Poprosiłem jeszcze tylko o zdjęcie wkładki i zrobienie jej kilku zdjęć (bo przecież tak naprawdę to ona mnie najbardziej interesowała). Miałem dostać za 15 minut zdjęcia, ale nie dostałem, więc dzwonię, a tam w słuchawce okazuje się, że on jednak nie sprzedaje, bo on poszukał w necie i ta wkładka to "pińcet" kosztuje :D No to serdecznie mu podziękowałem za zmarnowany czas i życzyłem udanej sprzedaży choćby za 400... Ja parę dni później znalazłem swoją wkładkę z oryginalną igłą i odpowiednie pieniądze, a Janusz Biznesu pewnie do dzisiaj buja się z tym gruzem po OLXie...
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Dzisiejsze Czasy - Pechowiec ?

#11

Post autor: pan_winyl »

Kurczę mam to samo. Mam wrażenie że na OLX jest jakaś fala ostatnio oszustw. Najpierw klient pisze że nie wysyła- tylko odbiór osobisty, oczywiście odległość do typa 2500 km. Piszesz że nie przyjedziesz ale może wyśle - on że spoko nie ma problemu i wysyła zdupny numer konta w burkina faso- sprawdzasz w necie a tu oszust. I to na kwoty 30 - 40 zł. Masakra.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
tomaszek
Posty: 1007
Rejestracja: 17 lis 2017, 11:20
Gramofon: Pioneer PL-50L
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dzisiejsze Czasy - Pechowiec ?

#12

Post autor: tomaszek »

eee tam, No risk no fun! :D Ja kupiłem bez problemu już trochę sprzętu na olx i wsio gra :) kolumny, wzmak, dac, kabelki, dwa duale i coś by się jeszcze znalazło.. ale może szczęście mam na razie. Ponoć głupi ma
Aha nie tykam kont założonych 2016-2018. Ale jak widzę typa na olx od 2011 albo 2013 to dzwonię i po dłuższej gadce można wyczuć czy gość jest ok i ryzyko jest już mniejsze.
Pioneer PL-50L + MC-1000 / MIT-1 / AT-33PTG mk1 / V15 III L-M (SAS) + Husariaa v2 / SUTy + LAR IA-200HB + M-S Mezzo 8
Music Hall PH25.2 + Beyerdynamic DT 990 PRO
Atoll DR200SE + DAC by Martynka
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dzisiejsze Czasy - Pechowiec ?

#13

Post autor: Wojtek »

tuczi77, popełniłeś klasyczny błąd.
Gdybyś nie zdradził się że interesuje Ciebie wkładka, a reszta niepotrzebna to gość nie zacząłby się nad tym zastanawiać ;)

A amrowek pewnie to czyta i nadal się dziwi co wy macie do tego OLX :D :D :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
piotrul
Posty: 20
Rejestracja: 14 mar 2018, 14:52

Re: Dzisiejsze Czasy - Pechowiec ?

#14

Post autor: piotrul »

Trzeba też spojrzeć na to z drugiej strony. Jest mnóstwo kolesi co dzwonią, umawiają się a potem "olewają" sprawę, nawet nie racząc poinformować sprzedającego. Liczy się kasa na stole, a nie mgliste obietnice kupna. To niestety działa w obie strony. Oczywiście nie posądzam StarRoc'ka o takie praktyki, ale życie jest życiem ;)
Awatar użytkownika
Hiper86
Posty: 1274
Rejestracja: 13 maja 2017, 22:32
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dzisiejsze Czasy - Pechowiec ?

#15

Post autor: Hiper86 »

Wojtek pisze:
29 maja 2018, 02:55
?
Wojtek, działa to tak, np. pytasz czy jest możliwość negocjowania ceny , gość odpisuje że tak ale cos mu nie działa dlatego prosi o maila w tej sprawie, po kilku godzinach ogłoszenie znika, za kilka dni znowu się pojawia i tak w kółko, jak ty coś sprzedajesz to tak samo, chcą wpłacić pieniądze i wysyłka, ale na maila potrzebują nr konta itp. po kilku godzinach konto znika.
Kenwood KP-990+Denon 103r +NUDAmini+Snell E III+ LAR IA 30mK2 +Rotel RCD 955
ODPOWIEDZ