Wtopa na Allegro - Visa Chargeback?

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Wtopa na Allegro - Visa Chargeback?

#1

Post autor: chudy_b »

Cześć

Do tej pory miałem szczęście do Allegro, no ale w końcu i ja trafiłem na Janusza. Kupiłem wzmacniacz opisany jako grający na jednym kanale. W rzeczywistości okazało się, że nie gra na obydwu kanałach, bo po prostu ma usunięte wszystkie tranzystory mocy, a zamiast oryginalnego radiatora, wrzucony luzem jakiś inny. Płytka z wypaloną 2cm dziurą na wylot. Generalnie sprzet nie do odratowania bez dawcy. Gdyby grał na jednym kanale, tak jak napisał sprzedawca, nie mógłby być tak rozszabrowany i pewnie do uratowania

Do rzeczy. Koleś nie podał adresu na Allegro. Podał jakieś bzdury. Na maile odpowiada, ale tak że aż żal cytować. Rżnie głupa. Mogę zglosić sprawę do Ochrony kupującego Allegro, ale wszyscy wiemy, że wyszarpanie kasy to pół roku szarpania się. Płaciłem przez PayU z podpiętej Visy. Visa ma program ChargeBack obejmujący, przynajmniej w teorii, zwrot kasy w przypadku gdy otrzymany towar jest niezgodny z opisem. Ktoś to przerabiał? Jakie sa szanse? Może jakieś inne pomysły?
Ostatnio zmieniony 17 gru 2017, 19:00 przez chudy_b, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41571
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wtopa na Allegro - Visa Cashback?

#2

Post autor: Wojtek »

Cash back?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Visa_cash_back

Chyba chodzi Ci o chargeback.
Tu jest raczej konkretnie wyjaśnione: http://jakdorobic.com/chargeback-obciaz ... platnicza/

Ogarniasz to przez bank czy inną instytucję która wydała Tobie kartę.

Osobiście nie miałem okazji korzystać z chargeback, niemniej wygląda na to, że to też jest kwestia rozwiązania sporu.
Tyle że z perspektywy banku i Visy, stroną może być PayU, a nie nieuczciwy sprzedawca.

Wartość przedmiotu jakaś konkretna czy łapie się pod niską szkodliwość?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Wtopa na Allegro - Visa Chargeback?

#3

Post autor: chudy_b »

Wojtek pisze:
17 gru 2017, 18:53
Chyba chodzi Ci o chargeback.
Dzięki, poprawiłem.
Wojtek pisze:
17 gru 2017, 18:53
Wartość przedmiotu jakaś konkretna czy łapie się pod niską szkodliwość?
Z 6 stówek. Do bankructwa mnie nie doprowadzi, ale wkurza takie bezczelne naciągactwo.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4578
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Wtopa na Allegro - Visa Chargeback?

#4

Post autor: zelazny »

A niech mnie, chudy. Skąd biorą się tacy ludzie? Sześć stów to cena za ciekawy winyl. :)
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Wtopa na Allegro - Visa Chargeback?

#5

Post autor: blispx »

A ta ochrona w PizdU faktycznie taka słaba?
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41571
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wtopa na Allegro - Visa Chargeback?

#6

Post autor: Wojtek »

Nie wiem czy słaba, ale chudemu chyba chodziło o sposób nieangażujący np. policję i prokuraturę, co w przypadku PayU/allegro jest wymagane w ramach programu ochrony kupujących (musi zostać wszczęte śledztwo).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Wtopa na Allegro - Visa Chargeback?

#7

Post autor: dale »

Dochodzenie, nie śledztwo i w wypadku oszustwa nie ma znaczenia wartość oszustwa. poza tym, jak zaczną grzebać, może się okazać że gość robił wałki na czym innym i pomoże się wielu innym. Ale rozumiem też postawę ludzi ceniących własny spokój.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Wtopa na Allegro - Visa Chargeback?

#8

Post autor: chudy_b »

Wojtek pisze:
17 gru 2017, 20:12
chudemu chyba chodziło o sposób nieangażujący np. policję i prokuraturę
W sumie trochę tak. Nie specjalnie wierzę w skuteczność. Nawet nie znam danych delikwenta. A terminy podane w regulaminie sa typu 30 dni tu 120 dni tam. Czyli w sumie masz możliwość, ale najprawdopodobniej ostatecznie powiemy Ci, kij Ci w oko. Głupio kupiłeś, to się bujaj. A mi się nie chce.

Zresztą zobaczymy jak się sytuacja rozwinie. Powiem jeszcze żeby było bardziej głupio, że kupiłem od gościa w międzyczasie drugi wzmacniacz. Ale jeszcze nie zapłaciłem i na razie nie zamierzam. Bedzie lekkie przeciąganie liny.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Wtopa na Allegro - Visa Chargeback?

#9

Post autor: zbyszek1982 »

Skoro gość podał fałszywe dane na allegro, to powinni od razu bez łaski oddać pieniądze. Nie ma jak rozwiązać tego sporu, bo gość jest najnormalniej w świecie oszustem. Dane z konta bankowego też są na słupa?

Swoją drogą dziwi mnie, że nie poprosiłeś o zdjęcia wnętrza wzmacniacza przed zakupem.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Wtopa na Allegro - Visa Chargeback?

#10

Post autor: chudy_b »

zbyszek1982 pisze:
17 gru 2017, 21:21
Swoją drogą dziwi mnie, że nie poprosiłeś o zdjęcia wnętrza wzmacniacza przed zakupem
Rutyna. Kupiłem wiele uszkodzonych sprzetów, nie mówiąc o innych nowych rzeczach i nigdy nie wtopiłem. Cud że nie przelałem gościowi od razu kasy za drugi wzmacniacz, jak to zwykle robię. Nick wydał mi sie znajomy i jak połaczyłem fakty, lekko mnie krew zalała. No cóż. Na jutro koleś obiecał zdjęcia środka tego drugiego. Pożyjemy zobaczymy.
ODPOWIEDZ