Wybór nowego smartfona

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Wybór nowego smartfona

#1

Post autor: klin »

Drogie Koleżanki i Koledzy :)
Znacie się na nowych telefonach? Ja to mocno opóźniony w tym jestem. Od wielu lat miałem różne xperie i teraz też miała byc xperia ale coś widzę, że Sony od paru lat drepcze w miejscu i niewiele się zmienia. Zdaje się, że Samsung i reszta ich znacznie wyprzedzili.
No i mam teraz dylemat jakiego smartfona wybrać. Odpadają iphony i inne dziwactwa :D
Telefon będzie na działalność więc w sumie im droższy tym nawet lepiej. Proponuja mi takie modele
- Samsung Galaxy S8+ - z tego co widzę to robi najlepsze zdjęcia i filmy na rynku i na tym mi najbardziej zależy. Niestety zależy mi tez troche na baterii i tutaj juz nie jest tak różowo :( Poza tym trochę spory jest.
- Samsung Galaxy Note 8 - ciut lepsza bateria niż w S8+ ale nie do końca rozumiem o co chodzi z tymi Notami...to się kręci wokół tego rysika i pisaniem na nim?? Poza tym są jakieś różnice? Chyba jest jeszcze większy niż S8+
- Samsung Galaxy S7 - całkiem fajnie to wygląda. Niezłe zdjęcia (nie tak dobre jak w S8+) i niezła bateria. Z punktu widzenia odliczenia podatku itd, to bardziej by mi pasował S8+ ale ta jego bateriaaa...
_ Sony Xperia XZ1 - wydajność baterii porównywalna z S8+ ale gorszy do zdjęć

Co wybrać? Jak żyć? Serce i księgowość mknie w kierunku S8+ ale rozsądek w kierunku S7...

PS. Te Samsungi nadal tak wybuchają?? W zeszłym roku płynąłem promem do Szwecji i tam przy windzie była taka radosna kartka przyklejona. Kartka informowała, że nie można wchodzić na wyższy pokład z jakimś modelem Samsunga, bo może eksplodować... :D
Awatar użytkownika
Zapomniałem
Posty: 106
Rejestracja: 18 lis 2017, 00:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Wybór nowego smartfona

#2

Post autor: Zapomniałem »

Xperie sobie odpuść, Sony robi poprawne smartfony, ale konkurencja już dawno odleciała. Jeśli S8+ jest dla Ciebie za duży, to sobie spokój również z Note, bo jest ogromny. :) S8+ i S7 to dobre smartfony, mają tak jak zauważyłeś świetne aparaty, dużo lepsze niż konkurencja. Mi osobiście się nie podobają, ale gdyby nie to, to pewnie bym któregoś z serii używał. W chwili obecnej bardzo dobrym wyborem pod względem jakość/cena jest LG G6, ten smartfon staniał w zastraszającym tempie. Ma również wyśmienity aparat (jeden z lepszych na rynku), dodatkowo jeden obiektyw jest szerokokątny, przez co można robić efektowne fotki. Poza tym sprzętowo ustaje Galaxy S8 tylko procesorem. No i niestety również ma design, który nie każdemu się podoba. Zainteresuj się również marką Huawei. Niedawno była premiera Mate 10, dla mnie ten telefon jest piękny, sam mam leciwego już Mate S i jestem bardzo zadowolony. Mate 10 natomiast ma inteligentny procesor, o którym warto poczytać, bo jest to coś, czego do tej pory nie było.
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybór nowego smartfona

#3

Post autor: klin »

Dzięki. Poprzyglądam się im.
Mi się ten S8+ nawet podoba i do rozmiaru też się pewnie przyzwyczaję. Tylko wydajność baterii mnie drażni ale to już chyba jest standard...
Awatar użytkownika
Zapomniałem
Posty: 106
Rejestracja: 18 lis 2017, 00:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Wybór nowego smartfona

#4

Post autor: Zapomniałem »

Jeśli nie przejmujesz się budżetem i podoba Ci się S8+, to chyba nie ma się nad czym zastanawiać. Bateria nie powala, dlatego, bo właśnie Samsung postawił tym razem na bezpieczeństwo, po wpadce z poprzednim Notem. Duży wpływ na długość działania na jednym naładowaniu ma zoptymalizowanie systemu i energooszczędne podzespoły, a tutaj raczej byłbym o to spokojny, bo pewnie Samsung się postarał. Poza tym umówmy się, w dzisiejszych czasach i tak trzeba telefon ładować przynajmniej raz w ciągu doby, a myślę, że przy normalnym użytkowaniu ta bateria z takim czasem da sobie radę.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybór nowego smartfona

#5

Post autor: Myszor »

Dam ci stara nokie na guziki. Ty i tak nie odbierasz :lol:
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybór nowego smartfona

#6

Post autor: klin »

Myszor pisze:
02 gru 2017, 12:06
Ty i tak nie odbierasz
Ha! Pewnie będzie miała lepszy zasięg niż te nowe smartfony :lol:
No właśnie, nie odbieram bo mi to bardziej służy do czytania maili i robienia zdjęć...co ja poradzę :D
Latro
Posty: 1919
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Wybór nowego smartfona

#7

Post autor: Latro »

Najlepsze smartfony robiono w latach 70. Solidne, ciężkie i nie oszczędzano na materiałach, nic tylko drewno i aluminium. Wiadomo co vintage to vintage :morda:
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wybór nowego smartfona

#8

Post autor: Wojtek »

Przy dzisiejszej generacji smartfonów, nie ma sensu patrzeć na wydajność baterii. Jest mniej więcej jednakowo słaba w całym segmencie, tak flagowców jak i budżetowych, w porównaniu do starszych generacji. Technologia bateryjna zatrzymała się w pewnym miejscu, komponenty telefonów nie stają się o wiele oszczędniejsze od poprzednich (jeśli w ogóle), i taki mamy placek póki co.

Również obstawiałbym za S8, ew. iPhone 7.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybór nowego smartfona

#9

Post autor: klin »

OK, dzięki wszystkim za porady!
Stanęło ostatecznie na S7. Okazało się, że wszystko pięknie z tym S8+, oferta wręcz idealna, tylko że próbowali mi wcisnąć umowę na 3 lata i z zupełnie inną taryfą niż chciałem... :D
Awatar użytkownika
Zapomniałem
Posty: 106
Rejestracja: 18 lis 2017, 00:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Wybór nowego smartfona

#10

Post autor: Zapomniałem »

Ostatnim smartfonem, który miał wyróżniający się akumulator, była Xperia Z3 Compact, w tym modelu bateria trzyma do 4 dni, a ostatnio faktycznie nie ma różnicy. Jeśli wizualnie S7 podchodzi, to bedzie Pan zadowolony, to bardzo dobry smartfon, z wyśmienitym aparatem.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Wybór nowego smartfona

#11

Post autor: blispx »

Podłączę sie do tematu jeśli można. Orientujecie się może czy modem w Google Pixel2 ma jakieś ograniczenia względem BTS w Polsce? Mam w planach zakupić coś na czystym, nowym Androidzie bez konieczności zabawy z custom romami
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
-Wolf-
Posty: 1770
Rejestracja: 14 gru 2015, 14:17
Gramofon: Technics SL-1500C

Re: Wybór nowego smartfona

#12

Post autor: -Wolf- »

blispx pisze:
02 gru 2017, 16:07
Podłączę sie do tematu jeśli można. Orientujecie się może czy modem w Google Pixel2 ma jakieś ograniczenia względem BTS w Polsce? Mam w planach zakupić coś na czystym, nowym Androidzie bez konieczności zabawy z custom romami
Zastanów się jeszcze nad OnePlus 5T.
Technics SL-1500C + Audio-Technica VM540ML --> Technics SA-C600EG-S --> Pylon Audio Pearl 25 / Technics F70NE-S
http://www.discogs.com/user/wolfrl/collection
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Wybór nowego smartfona

#13

Post autor: blispx »

Chcę coś ze stokowym i czystym Androidem i kompaktowy a nie patelnia i tu niestety jest wybór mały: Pixel2 lub starszy Pixel

Chińczyki rozważałem wcześniej ale wytrzeźwiałem i wyrosłem już z tego, chcę mieć telefon na czystym Androidzie ze wsparciem Google. Plusem Chińczyka jest cena ale oni idą zawsze na jakiś kompromis, cena kosztem czegoś. Pixel2 robi dla Google HTC ponoć- do tej firmy nigdy nie miałem zastrzeżeń

edit

Z tych chińskich brałbym Xiaomi Mi5 chyba ale jest taki myk, te MIUI to zbugowana nakładka a nie czysty Android

edit

Chyba z tym Pixel 2 nic z tego na stronie Google jest przy nim Verizon (includes SIM) sprawdze jeszcze na brytyjskiej i niemieckiej. Tylko właśnie nie wiem czy tu chodzi o modem czy o to że dają prepaida z Verizon w US bo tam cena jest OK w EU już jest nie OK
Ostatnio zmieniony 03 gru 2017, 18:15 przez blispx, łącznie zmieniany 2 razy.
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4576
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Wybór nowego smartfona

#14

Post autor: zelazny »

Xiaomi Redmi Note 4x Pro
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Wybór nowego smartfona

#15

Post autor: blispx »

Żelazny nie chce nakładek i custom romów musi być czysty stokowy Android. Brat posiada Pixel 1 to te wszystkie nakładkowe Szrajsungi, Hujawieje, LG i inne nie mają startu pod względem komfortu. Ew jak nie Android to iPhone SE wezmę bo potaniał

edit

wezmę chyba iPhone bo dają 4 lata wsparcia w Google 2 lata jednak na Pixel 1 na Pixel 2 nie wiem jeszcze więc bez rewelacji - 2 lata i telefon kosz :(
Ostatnio zmieniony 03 gru 2017, 19:18 przez blispx, łącznie zmieniany 2 razy.
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
ODPOWIEDZ