Audio Video Show 2017

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4733
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Audio Video Show 2017

#1

Post autor: MMarek »

Tak się zastanawiam czy szanowni koledzy się wybierają?

Widzę, że wśród wystawców jest audiostereo.pl – swoją drogą ciekawe co wystawiają? ;)

Czy może był podejmowany temat żeby także dla winyl.net jakieś stoisko czy miejsce wydzierżawić? A może jest jakieś inne miejsce, w którym się użytkownicy winyl.net spotykają w trakcie wystawy?
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10460
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Audio Video Show 2017

#2

Post autor: Myszor »

A nie ma jakiegoś Vintage Audio Show ?
Ciekawiej by było :)
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Audio Video Show 2017

#3

Post autor: zbyszek1982 »

Pewnie Nomos będzie miał stoisko jak co roku.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Audio Video Show 2017

#4

Post autor: Wojtek »

MMarek pisze:
15 lis 2017, 09:52
Widzę, że wśród wystawców jest audiostereo.pl – swoją drogą ciekawe co wystawiają? ;)
Audiostereo, od momentu kiedy oryginalny twórca sprzedał forum, przestało być już tylko forum.
MMarek pisze:
15 lis 2017, 09:52
Czy może był podejmowany temat żeby także dla winyl.net jakieś stoisko czy miejsce wydzierżawić?
I co byś ty chciał wystawiać jako forum? :)
Myszor pisze:
15 lis 2017, 10:01
A nie ma jakiegoś Vintage Audio Show ?
Ciekawiej by było :)
Powiedział gość który do niedawna jeszcze nie miał nic vintage :D
Wiem że na facebooku co jakiś czas są takie nieformalne zgromadzenia fanów vintage by grupowo potestować zabawki, ale to chyba tyle jeśli chodzi o namiastkę "vintage show" :)

Swoją drogą, Nomos i jego konkurencja chyba ma stoisko na AVS?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4733
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Audio Video Show 2017

#5

Post autor: MMarek »

Wojtek pisze:
15 lis 2017, 10:26
I co byś ty chciał wystawiać jako forum? :)
raczej chodziło mi o miejsce, gdzie można by się spotkać i porozmawiać, podyskutować..... :)
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10460
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Audio Video Show 2017

#6

Post autor: Myszor »

Wojtek pisze:
15 lis 2017, 10:26
Powiedział gość który do niedawna
Przepraszam. Całe życie miałem G8010. Nie liczy się ? :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Audio Video Show 2017

#7

Post autor: Wojtek »

Biorąc pod uwagę że kiedyś nie dawałeś wiary że vintage może zagrać lepiej od nóki - jasne że się nie liczy :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15138
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Audio Video Show 2017

#8

Post autor: darkman »

Myszor pisze:
15 lis 2017, 11:19
Całe życie miałem G8010. Nie liczy się ? :)
A pozbyłeś się?
Gdybyś sobie zostawił gdzieś w pawlaczu tak jak ja, to by się liczyło :) . A tak to dupa kwas. Nie liczy się.
Inna sprawa, że nie trzymam go gdzieś tam tylko ma swoją komodę, co prawda niepodłączony ale sobie wyremontowałem i jest staruszek na godnej emeryturze.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10460
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Audio Video Show 2017

#9

Post autor: Myszor »

Niestety poległ przy przeprowadzce razem z kaseciakiem Etiuda by Diora.
Mam wyrzuty sumienia do dziś.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10460
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Audio Video Show 2017

#10

Post autor: Myszor »

Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4733
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Audio Video Show 2017

#11

Post autor: MMarek »

Rozpocząłem ten wątek, zatem wypadałoby go jakoś podsumować… ;)

Veni, vidi, vici…

Tak chyba najkrócej opisałbym swój udział w tegorocznym AVS w Warszawie. Był to mój pierwszy i zapewne ostatni raz na tej imprezie.
Ucieszyłem się na premierę nowej serii 7 głośników B&W. Ależ było moje zdziwienie jak dotarłem na Stadion Narodowy…. Seria „7” fajnie wyglądała – tyle, że nikt nie pokusił się by je do czegokolwiek podłączyć – także jedno co można powiedzieć – fajne meble… :D .
Na pewno utkwią mi w pamięci białe monitorki duńskiej produkcji pod marką Burchardt (pokój 407 hotel Sobieski). Tak nisko schodzących głośniczków to ja w życiu nie słyszałem.

Bardzo chciałem posłuchać gramofonów za te kilkanaście, czy też kilkadziesiąt tyś. złotych i posłuchałem kilku. Powiem tak, jeśli, a pewnie tak było, były specjalnie przygotowane łącznie z osprzętem do tego wydarzenia i miały grać tak jak grały – to mój Telefunken S600 gra wręcz wybitnie i bez kompleksów mógłby być gwiazdą tej imprezy… :dance: .

Generalnie AVS pokazał mi, że w moim domu mam prawdziwy hiend - oczywiście mój hiend i spokojnie mogę rywalizować czy też wypowiadać się na tematy audio, choć nie o to mi chodzi w sumie, może inaczej - pokazał mi, że można za kilka czy kilkanaście tysięcy mieć sprzęt, który spokojnie może rywalizować z tym za dziesiątki tysięcy za poszczególny element.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15138
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Audio Video Show 2017

#12

Post autor: darkman »

MMarek pisze:
20 lis 2017, 11:55
to mój Telefunken S600 gra wręcz wybitnie i bez kompleksów
Wiadomo. Wszak to Nadgramofon, było nie było! :)
MMarek pisze:
20 lis 2017, 11:55
Seria „7” fajnie wyglądała – tyle, że nikt nie pokusił się by je do czegokolwiek podłączyć
Marku, wczoraj (niedziela) grały. Szału nie odnotowałem, ale też warunki wystawowe B&W do tego nie zachęcały. BTW w końcowych godzinach wystawy jest co roku tak, że podłączą na życzenie co chcesz. (sprawdzone u kilku wystawców i nie tylko w tym roku).
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4733
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Audio Video Show 2017

#13

Post autor: MMarek »

darkman pisze:
20 lis 2017, 12:07
Wiadomo. Wszak to Nadgramofon
No, ba.... :D
darkman pisze:
20 lis 2017, 12:07
wczoraj (niedziela) grały
cholera
darkman pisze:
20 lis 2017, 12:07
Szału nie odnotowałem
uff... :)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15138
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Audio Video Show 2017

#14

Post autor: darkman »

MMarek pisze:
20 lis 2017, 12:18
uff... :)
No takie Se. Te stare bardziejsze jednak.
Generalnie Obrazek
Awatar użytkownika
Petro
Posty: 682
Rejestracja: 19 cze 2017, 20:44
Gramofon: PS-X75, SL-1600
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Audio Video Show 2017

#15

Post autor: Petro »

No to może i ja coś napiszę z racji tego, że byłem ( i proszę nie prostować mnie, że nie zawsze trzeba pisać, gdzie się było).
Startowaliśmy rano i już w sobotę 20 minut po 10 byliśmy przed bramą, oczywiście obiekt nowoczesny, ale przy szlabanie jedna Pani obsługiwała wszystko ręcznie ( mam na myśli pobieranie opłat za wjazd). Potem już lepiej, dużo miejsca na parkingu podziemnym i piękne hostessy. Po zaobrączkowaniu, hajda na targi. Niecałe pół godziny zajęło przekonanie się, że winyle (nowe czy starsze) są w cenach mało konkurencyjnych, nie ma więc sensu tracenie czasu na przeglądanie oferty różnej maści handlowców.
Zatem odsłuchy... po 20-tej, 30-tej sali już nic nie słyszałem, stwierdziłem, trudno będę przebierał, a ponieważ nie wierzę by jakieś głośniczki 25cm x 15cm X 10cm mogły "zagrać" więc popierdółki omijałem. Z braku czasu omijałem też wideło. Wspominam bardzo ciekawą rozmowę z Panem z Melodiki ( albo dystrybutorem wspomnianej), którą toczyliśmy ze szwagroszczakiem ( on toczył, ja się prezentowałem ;), warto było się choć na chwilę zatrzymać przy wzmacniaczu za 7 milionów. Dużo uwagi zwracaliśmy też na systemy wygłuszenia, a bardziej rozbicia fali dźwiękowej i można było podpatrzeć kilka rozwiązań. Oczywiście Tannoy-e, no ale szybko, szybko bo trzeba już jechać do Sobieskiego.
Godz 14.00 Sobieski - wykład Waly-ego Malewicza o kalibracji gramofonu. W kilku słowach; gaduła, wykład chaotyczny, ale nawet przez chwilę nie pomyślałem by wyjść. Sporo fizyki, geometrii, technologii tłoczenia płyt, przedstawione dość przystępnie. Parę anegdot (o bogaczu, który pół dnia szukał idealnego punktu odsłuchowego dla nowego subwoofera za kilka tysięcy $, a gdy w końcu, po kilku godzinach odsłuchów i przestawiania głośników, znalazł go i zadowolony usiadł odpocząć, zauważył, że nie podłączył go do wzmaka. Byłem też na warszatach, odczucia jak wyżej, utwierdziłem się, że trochę już wiem, i nawet podstawy kalibracji robię dobrze. Dla zainteresowanych link do strony Pana Malewicza tutaj ---> http://www.simplyblack.net/WVC/wally_start.html
Częściowo byłem na prelekcji Hieronima Wrony o wybitnych płytach, utworach i wykonawcach, który to miał przekonać do kolumn Taga Harmony, nie przekonał mnie.
No i Tulip, wszystkiego nie napiszę, bo już mnie palce bolą, ale... w sali odsłuchowej firmy Grobel szczękę zbieraliśmy z podłogi - prezentacja gramofonu DaVinici AAS Gabriel
MK II link tu-> http://www.audio.grobel.com.pl/index.php?news
Nie chciałbym, żeby to zabrzmiało górnolotnie, ale dla tego jednego odsłuchu warto było przyjechać.
Powrót na Stadion - no i przecież musiałem coś kupić, wybór padł na "Młynarskiego w Ateneum", no bo Panowie - w co się bawić?
pozdrawiam
Piotr "Petro"
PS-X75, SL-1600mk2//AT33E LC-OFC//AT440Mla-VMN50SH//Accu E-406V//Quadral Vulkan
ODPOWIEDZ