Nowe warunki allegro

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10454
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Nowe warunki allegro

#1

Post autor: Myszor »

Pewnie dostaliście taki mail:
"Od 12 września będziemy wymagać informacji o zwrotach i reklamacjach w nowo wystawianych, wznawianych i edytowanych ofertach.

Aby dodać te warunki do wszystkich ofert, w pierwszej kolejności uzupełnij zakładki Warunki zwrotów i Warunki reklamacji. Następnie w każdej z tych zakładek wybierz [podepnij reklamację do ofert]. Twoje warunki podepniemy wówczas do wszystkich ofert, w których nie masz ich jeszcze dodanych.

Oferty bez warunków zwrotów i reklamacji nie wznowią się automatycznie po 12 września."

W sumie nie rozumiem. Sprzedajesz np. 20 sto letni wzmak i masz dać warunki zwrotu i gwarancję. Przecież w takim sprzęcie ma prawo zepsuć się cokolwiek jutro.
Nie da się tego ominąć.
Jak żyć ?
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Nowe warunki allegro

#2

Post autor: blispx »

Allegro już od pewnego czasu jest zjebane, aby nie być gołosłownym to co mi się nie podoba na szybko:
- licytacje na "ostatni guzik" strasznie problematyczna, mogliby się uczyć od eBay- nie da się tego zrobić w 2-3sekundy chyba że automatem
- wystawienie opinii sprzedającemu tylko w obszarze całości zakupionego od niego towaru totalnie bezsensu

Jeżeli byłbym sellerem to pewnie bym jeszcze dużo więcej wygrzebał niż Myszor, ale nawet jeśli to i tak wolałbym sprzedawać na eBay bo alle zmierza ku monopolizacji portalu przez firmy w sumie trudno się dziwić bo to szybka i pewna kasa z tytułu prowizji i innych umów
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10454
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowe warunki allegro

#3

Post autor: Myszor »

Też mam wrażenie że chcą zostać portalem dla firm a casualowych sprzedawców zepchnąć na olx.
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Nowe warunki allegro

#4

Post autor: olsza84 »

Ale dla zwykłych kont też? Bo komunikat mówi: 12.09.2017 r. warunki reklamacji i zwrotów staną się obowiązkowe dla kont firmowych. Coś mi się wydaje, że na ebay też to jest. Żeby się pozbyć zwykłych allegrowiczów to wystarczyłoby, żeby podnieśli prowizje :) Ebay ok. Też czasem coś kupię i coś sprzedam. Wiecie jaka jest prowizja w ebay.de dla sprzedającego nie będącego przedsiębiorcą? 10% od wartości sprzedaży ;) Sprzedasz coś za 100 euro i 10 euro musisz oddać ebay'owi.
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10454
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowe warunki allegro

#5

Post autor: Myszor »

U mnie nie było wzmianki o kontach firmowych.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Nowe warunki allegro

#6

Post autor: blispx »

olsza84 pisze:
08 wrz 2017, 21:28
Wiecie jaka jest prowizja w ebay.de dla sprzedającego nie będącego przedsiębiorcą? 10% od wartości sprzedaży ;) Sprzedasz coś za 100 euro i 10 euro musisz oddać ebay'owi.
Gdzieś ty to wyczytał?

http://pages.ebay.pl/help/sell/fees.html
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Nowe warunki allegro

#7

Post autor: olsza84 »

blispx pisze:
08 wrz 2017, 22:02
olsza84 pisze:
08 wrz 2017, 21:28
Wiecie jaka jest prowizja w ebay.de dla sprzedającego nie będącego przedsiębiorcą? 10% od wartości sprzedaży ;) Sprzedasz coś za 100 euro i 10 euro musisz oddać ebay'owi.
Gdzieś ty to wyczytał?

http://pages.ebay.pl/help/sell/fees.html
Tu: http://pages.ebay.de/help/sell/fees.html :D
Napisałem przecież, że na ebay.de ;)
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Nowe warunki allegro

#8

Post autor: blispx »

Ok, ale co mnie kurna obchodzi niemiecki eBay :D Generalnie wchodząc przez .com widać oferty wszystkie, gorsza bladź jest tylko z .pl bywa z tym różnie
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Nowe warunki allegro

#9

Post autor: olsza84 »

blispx pisze:
08 wrz 2017, 22:06
Ok, ale co mnie kurna obchodzi niemiecki eBay :D
No mnie obchodzi bo zdarza mi się tam sprzedawać :lol:
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41547
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowe warunki allegro

#10

Post autor: Wojtek »

Myszor pisze:
08 wrz 2017, 20:23
Pewnie dostaliście taki mail
Nie dostałem, ale może trafił do spamu. Z drugiej strony, dawno nic nie sprzedawałem na alle :)
Myszor pisze:
08 wrz 2017, 20:23
W sumie nie rozumiem. Sprzedajesz np. 20 sto letni wzmak i masz dać warunki zwrotu i gwarancję. Przecież w takim sprzęcie ma prawo zepsuć się cokolwiek jutro.
Nie da się tego ominąć.
Jak żyć ?
Rozumiem ze tak samo podchodzisz do zakupów zagranicznych? :)
Ja tam cieszę się że mam prawo zwrócić niesprawny sprzęt - nawet jeśli jest stary i używany.
Ważne że zgodnie z opisem był sprawny.
Co innego jak sprzedawca na dzień dobry nie obiecuje sprawności sprzętu.

Fajnie że allegro wykorzystując swoją pozycję i coraz bardziej wymusza podnoszenie standardów handlowych.
Dla deali ryzyk-fizyk zawsze pozostaje olx itp.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7657
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Nowe warunki allegro

#11

Post autor: amrowek »

czyli napisze w opisie ,że sprzet uzywany, mogą wystapić usterki z uwagi na wiek sprzetu nie gwarantuje jego poprawnego dzialania po transporcie . i mogą mnie .... bo zawarłem to w opisie
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Nowe warunki allegro

#12

Post autor: blispx »

Ja to i tak do tego podchodzę z rezerwą bo co z tego że sprzedający musi deklarować się w treści zwroty skoro i tak jeżeli coś później wyniknie to alle odsyła nas na Policję i z tym wozić musimy się sami. Przypadki takie są choćby tu na forum i nie trzeba daleko szukać- czyli jak dla mnie wycieranie dupy szkłem
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10454
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowe warunki allegro

#13

Post autor: Myszor »

Wojtek pełna zgoda. Chodzi mi o coś innego. Alle wymusza gwarancję minimum miesiąc. Sprzedasz swojego pioneera i on będzie sprawny. Ale po dwóch tygodniach strzeli kond. Twoja wina ?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41547
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowe warunki allegro

#14

Post autor: Wojtek »

Myszor pisze:
09 wrz 2017, 17:30
Alle wymusza gwarancję minimum miesiąc.
A wymusza? Nie przeczytałem tego w Twojej wiadomości.
Myszor pisze:
09 wrz 2017, 17:30
Chodzi mi o coś innego.
Nie, z tego co piszesz chodzi Ci o to samo :)
Myszor pisze:
09 wrz 2017, 17:30
Ale po dwóch tygodniach strzeli kond. Twoja wina ?
Skoro zgodnie z zasadami ciąży na sprzedawcy pewna odpowiedzialność za stan sprzętu to jasne, że tak. Miał być sprawny :)

Równie dobrze kupujący może podejrzewać że sprzęt był grzebany nieudolnie i naprawa nie wytrzymała próby czasu.
Naprawy na kolanie dokonywał poprzedni właściciel Pioneera (np.). Twoja wina? :)

Zresztą, nawet dzisiaj uczciwi sprzedawcy bez tego typu obostrzeń nie robią problemu i usuwają usterkę albo zwracają kasę za naprawę - generalnie przyjmują zwroty.

Co powiesz o zwrotach z tytułu tego że ktoś po drodze przy transporcie porzucał sobie paczką lub zostawił ją na deszczu i sprzęt jest niesprawny w wyniku tego. Czyja wina? Twoja? Kupującego? Gdzie tam. Ale zgadnij kto będzie się bił z pocztą/firmą kurierską i co z tego wyjdzie :D

Myślę że klu tego wszystkiego to kwestia odpowiedzialności za sprzedawany przedmiot i jego stan.

Nic przecież nie stoi na przeszkodzie by nie gwarantować działania w ogóle :D Można nawet podeprzeć się prawem unijnym, które wyłącza sprzedawcę od rękojmi czy gwarancji w tym zakresie (bardzo popularne wśród niemieckich handlarzy gratami).

Tylko czy taka oferta będzie miała uzasadnioną wartość na poziomie innej gdzie sprzedawca coś nam gwarantuje?
No niezbyt.

Druga strona medalu to to co wynika z trzeźwego komentarza blispx. Co jeśli coś się stanie? Allegro coś wymusi na sprzedawcy? :D


Sam miałem nie tak dawno przypadek zakupu starszej wkładki, która z jednej strony nie była sprawdzana przez sprzedawcę, ale z drugiej... na zdjęciach oferty widać prostą igłę. Po odbiorze przesyłki wyszło że została zapakowana bez wyobraźni, igła w żaden sposób nie była zabezpieczona i dotarła wygięta. Napisałem do człowieka podpierając się zdjęciami. Oczekiwałem częściowego zwrotu kasy za towar, bo sama wkładka jest OK i nie chciałbym jej zwracać.

Sprzedawca twardo obstawał żebym zwrócił cały towar w ramach reklamacji. Nadałem przesyłkę. Nie odebrał jej, mimo podwójnego awizowania.
Żartował sobie że chyba wysłałem na inny adres, on żadnego awizo nie widział. Podałem mu namiar w którym urzędzie pocztowym czeka na niego przesyłka i jaki jest jej numer. Paczka wróciła do mnie :)

Koniec końców nie chciało mi się angażować w walkę prawną z handlarzem gratów, bo co jakiś czas ma fajny towar w dobrej cenie więc i tak pewnie będę od niego kupował. Z drugiej strony można by założyć że nawet prosta igła grałaby słabo bo jest stara i używana. Z trzeciej strony i tak był to zakup w dobrej cenie.

Niemniej ta anegdotka to przykład na "co potem?" jak się okaże że jednak coś jest nie halo :)
Allegro to nadal nie eBay i PayPal.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10454
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowe warunki allegro

#15

Post autor: Myszor »

Nie rozumiemy się. Nie chodzi mi o ewidentne zaniedbania. To oczywistość.
Chodzi mi o to że sprzęty wintydżytsu mogą się sepsuć w dowolnym momencie.
I jak takowy się zepsuje po 3 tygodniach to dochodzenie gwarancji jest dla mnie śmieszne.
Dotarł cało ? Zagrał ? I tyle odpowiedzialności sprezdającego w tym temacie.
O ile czegoś nie zataił rzecz jasna.
ODPOWIEDZ