Ebay, PayPal i bezpieczeństwo

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
decu
Posty: 249
Rejestracja: 11 wrz 2015, 00:39
Gramofon: Sansui SR-212

Ebay, PayPal i bezpieczeństwo

#1

Post autor: decu »

Wiadomość kieruję do osób naiwnych, które tak jak ja ufają że zamawiając przez ebay i płacąc paypalem są bezpieczne a ich forsa chroniona.
Kupiłem część do gramofonu, zapłaciłem przez paypal. Sprzedający wysłał, wszystko OK.
Po paru dniach dostaję informację od InPostu, że paczka została doręczona. Niestety- nie została.
Dzwonię na infolinię, potem do kuriera- mam nadzieję, że uda się to załatwić "po ludzku". Nie da się.
Przyznają się, że tego dnia kurier nie miał jakiegoś tam urządzenia więc wszystkie paczki rozliczył wieczorem hurtem czy coś w tym stylu. Mają szukać paczki w samochodzie oraz magazynie. Nie znajdują.
Cierpliwość mi się kończy. Przypominam sobie jednak, że przecież nie muszę się użerać z Inpostem :dance: .
Piszę do ebaya. Ich zdaniem paczka została doręczona a jak nie to mam się kontaktować z lokalnym dostawcą :|
Uderzam do PayPala. Przykro im ale mi nie pomogą bo nikt nie zawinił i mają potwierdzenie doręczenia. To że doręczyciel przyznał się że nie doręczył i że status paczki jest nieprawdziwy nie ma znaczenia.
Oczywiście sprawa ciągnie się już miesiąc, "smaczków" było sporo ale nie będę rozmydlał tematu.
W tej chwili proszę sprzedawcę o to żeby dostarczył mi potwierdzenie nadania, zrzeczenie się dochodzenia praw i inne ciekawe dokumenty, żebym w ogóle mógł się ubiegać o zwrot kasy- jest tego długa lista. Jestem na jego łasce.
Będę zdumiony jeśli zobaczę tę kasę. Na szczęście :lol: skręciłem sobie kostkę i nie mogę chodzić, wiec akurat mam czas żeby temat doprowadzić do końca...

Nie płaczę Wam w rękaw- weźcie po prostu powyższe pod uwagę podczas następnych zakupów.
Awatar użytkownika
kulfon
Posty: 42
Rejestracja: 18 maja 2016, 16:41
Kontakt:

Re: Ebay, PayPal i bezpieczeństwo

#2

Post autor: kulfon »

Niestety na oszustwo w wykonaniu kuriera nie ma praktycznie mocnych...
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ebay, PayPal i bezpieczeństwo

#3

Post autor: Myszor »

W sumie nie rozumiem. Odbierając przesyłkę składasz podpis. W trackingu jest nazwisko odbierającego.
Co jest u ciebie ?
Awatar użytkownika
decu
Posty: 249
Rejestracja: 11 wrz 2015, 00:39
Gramofon: Sansui SR-212

Re: Ebay, PayPal i bezpieczeństwo

#4

Post autor: decu »

Myszor pisze:W sumie nie rozumiem. Odbierając przesyłkę składasz podpis. W trackingu jest nazwisko odbierającego.
Co jest u ciebie ?
Pytałem o to przez telefon- Pan podał mi jakieś inicjały, ale potem okazało się (w innej rozmowie) że kurier nie miał tej aparatury do potwierdzeń...
Co ciekawe zamówiłem później jeszcze raz to samo- kurier wpadł do firmy, rzucił paczkę w recepcji i poszedł, żadnego podpisu nie chciał... także tak :roll: .
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Ebay, PayPal i bezpieczeństwo

#5

Post autor: chudy_b »

InPost to cała historia. Ja kiedyś dostałem mailem awizo że paczka jest do odbioru w jakimś sklepie. Podali adres i nazwę sklepu. Problem w tym że taki sklep pod tym adresem nie istnieje. To była jakaś kamienica bez lokali usługowych. Paczka przepadła. Na szczęście to jakas pierdoła była.

Od DPD od czasu do czasu dowiaduję się że nie było mnie w domu a na podjeździe nie bylo samochodu. Tyle, że ja mieszkam w bloku.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Ebay, PayPal i bezpieczeństwo

#6

Post autor: blispx »

DPD i inpost nigdy nie wymagał ode mnie kwitowania podpisem, pomimo iż nalegałem. Chwalić to oni się potrafią tylko na stronie że posiadają wdrożone EPO. Takie praktyki przyczyniają się do bezkarności kurierów

Tracking leży i kwiczy ale nawet w DHL/UPS potrafią nieźle zabałaganić- pomylić dane, zostawiać paczki po sąsiadach... no ale przynajmniej pokwitowali więc wiadomo było gdzie tego szukać ew jaki kurier ma to na pace. W DPD/inpost takich rzeczy się nie dowie bo to dla nich czarna magia
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ebay, PayPal i bezpieczeństwo

#7

Post autor: Myszor »

Przy nadaniach zawsze używam dpd bo jest najtańsze. Na szczęście nigdy nie było problemów z dostawa a w trackingu zawsze znalazło się nazwisko osoby odbierającej. We francuskim dpd nawet mieli skan z podpisem. W polskim się jeszcze mie dorobili.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ebay, PayPal i bezpieczeństwo

#8

Post autor: Wojtek »

Szczerze mówiąc to jest to tylko i wyłącznie wina inPostu. Zdziwiłbym się gdyby PayPal zwrócił kasę w takiej sytuacji kiedy ma wszystkie przesłanki, że towar został doręczony. Dlatego ta masa papierów i dobra wola sprzedawcy jest potrzebna, choć równie dobrze też mógłby Tobie nie uwierzyć.

Piszesz o "naiwnych". Masz pojęcie ilu ludzi stara się wyłudzać pieniądze z PayPala, ściemniając że towar nie dotarł mimo że dotarł?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
decu
Posty: 249
Rejestracja: 11 wrz 2015, 00:39
Gramofon: Sansui SR-212

Re: Ebay, PayPal i bezpieczeństwo

#9

Post autor: decu »

Oczywiście że wina za niedostarczenie leży po stronie InPostu.
Brnąc w to dalej- z tego co rozumiem nadawca wysłał paczkę do jakiegoś dedykowanego shipping center, bo "Ebay handle all the international sales for us...". Pierwotnie paczka została wysłana DPD do tej centrali a stamtąd już ebay rozumiem skierował ją do mnie wybierając m.in. Inpost. Z mojej perspektywy, skoro oni zdecydowali się na tego przewoźnika, to powinni spróbować z nimi wyjaśnić fałszywie pozytywny status paczki. Skoro ebay i paypal opierają się na danych tego przewoźnika kiedy są pozytywne i używają tego jako decydującego argumentu, to kiedy przewoźnik przyznaje się do błędu, to również powinni w jakiś sposób honorować tę decyzję. No ale przemawia przeze mnie wciąż naiwność ;) . Domyślam się jak moja sprawa wygląda "z drugiej strony" i dlatego nie spodziewam się happy endu.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Ebay, PayPal i bezpieczeństwo

#10

Post autor: blispx »

Skąd zamawiałeś jeśli wolno zapytać?
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
decu
Posty: 249
Rejestracja: 11 wrz 2015, 00:39
Gramofon: Sansui SR-212

Re: Ebay, PayPal i bezpieczeństwo

#11

Post autor: decu »

Na ebayu nazywają się hifi-madness. Z ich strony wszystko ok a nawet lepiej- facet pomaga mi jak może. Też na początku sądził że ebay mnie "ochroni" w takiej sytuacji.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Ebay, PayPal i bezpieczeństwo

#12

Post autor: blispx »

Czyli UK no to potwierdza się to że Brzoska ładnie zakorzenił się na Wyspach. Na przyszłość przy zamówieniu zgłaszaj że życzysz sobie aby wybierali brokera niezwiązanego z inpostem o ile to możliwe

Przez tą firmę przestałem importować z UK vel eBay
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2347
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Ebay, PayPal i bezpieczeństwo

#13

Post autor: dale »

No cóż - inpost... Proponuję telefon do kuriera że albo w ciągu 24 godzin dostajesz towar jaki był w paczce, albo składasz zawiadomienie na policję o kradzieży... Kurier oddając przesyłkę ma prawo potwierdzić dane odbiorcy - tzn jesli odbierasz poza swoim domem, moze odmówic wydania bez dowodu czy innego dokumentu.
Kurier poszedł na łatwiznę, niech teraz buli za zawartosc - czemu sprzedawca ma być stratny?
Awatar użytkownika
decu
Posty: 249
Rejestracja: 11 wrz 2015, 00:39
Gramofon: Sansui SR-212

Re: Ebay, PayPal i bezpieczeństwo

#14

Post autor: decu »

W temacie kuriera. Typek był u mnie i coś tam bredził że będzie paczki szukał i na pewno wszystko załatwi (wcześniej powiedział mi to przez telefon, więc zastanawiałem się o co mu chodzi), po czym poszedł do samochodu, przyniósł jakąś kartkę i mówi, że tak w ogóle to on da sobie rękę uciąć że rzeczoną paczkę doręczał (faktycznie był u nas tego dnia ale akurat nie z moją:/) i czy bym mu nie podpisał... i podsuwa mi jakieś oświadczenie z którego wynika, że załatwiłem sprawę z kurierem i nie będę wysuwał dalszych roszczeń w kierunku Inpost. Myślałem że padnę :lol:. Wtedy po raz pierwszy dotarło do mnie z całą mocą, że mogę mieć problemy z odzyskaniem paczki.
Nie sądzę żeby koleś był złodziejem- raczej po prostu jego niekompetencja skrzyżowała się z moim pechem.
dale pisze:czemu sprzedawca ma być stratny?
Sprzedawca na pewno już nie straci- dostał kasę, wysłał towar. Ja reklamuję usługę i mam nadzieję dostać kasę od Inpostu, natomiast oni powiedzieli mi że w takich sytuacjach obciążają kuriera.
Awatar użytkownika
eu4yaon
Posty: 4898
Rejestracja: 23 sie 2016, 17:21
Gramofon: Pioneer
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Ebay, PayPal i bezpieczeństwo

#15

Post autor: eu4yaon »

decu pisze: Ja reklamuję usługę i mam nadzieję dostać kasę od Inpostu, natomiast oni powiedzieli mi że w takich sytuacjach obciążają kuriera.
Powodzenia :lol: mi zgubili przesylke przed wigilia 2016, po reklamacji i wyslaniu do nich tej sterty dokumentów przyznali mi odszkodowanie w miesiacu marcu. Do dzis kasy na koncie niema. Wyslane 3 ponaglenia ze strony konsultantow i dalej nic. W regulaminie wspomnieli cos ze maja na to 30 dni ale co ich to bo juz 4 miesiac mija. Wiec jeszcze raz powodzenia, moze Tobie sie uda ;)
Pioneer PL 50L II + Hana EH + Husariaa v2 + Atoll IN 100SE + JBL TLX8
ODPOWIEDZ