Polityka

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
Zablokowany
jajen
Posty: 108
Rejestracja: 26 lis 2019, 22:12
Gramofon: KD990, Dual Golden11

Re: Polityka

#1666

Post autor: jajen »

trafalgar pisze:
10 kwie 2022, 20:39
No nie słyszałem. Czyli jak dobrze zrozumiałem środki unijne przeznaczone pierwotnie na inne cele,mają być przeznaczone na pomoc uchodźcom.
Kombinuj , kombinuj jak tu umniejszyć rolę UE. Wszak Polska jest takim mocarstwem, że UE do niczego nie jest jej potrzebna. Do niedawna w tym samym tonie wychwalaliście Trumpa , który twierdził , że NATO to pomyłka i nie będzie końca świata jak się rozpadnie. Róbcie tak dalej.
Analog: Dual golden 11+Ortofon 2M Blue/Black & Kenwood kd990+Nagaoka MP200>MaCaBRiaa>MF M6si>Buchardt s400
Cyfr: MF M3Scd, Yamaha WXC-50, DAC MF DIGILOG na 6N16B/6N2P reszta j.w. & Quad Artera Solus Play>MA Gold GX 50
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4112
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Polityka

#1667

Post autor: trafalgar »

jajen pisze:
10 kwie 2022, 20:51
trafalgar pisze:
10 kwie 2022, 20:39
No nie słyszałem. Czyli jak dobrze zrozumiałem środki unijne przeznaczone pierwotnie na inne cele,mają być przeznaczone na pomoc uchodźcom.
Kombinuj , kombinuj jak tu umniejszyć rolę UE. Wszak Polska jest takim mocarstwem, że UE do niczego nie jest jej potrzebna. Do niedawna w tym samym tonie wychwalaliście Trumpa , który twierdził , że NATO to pomyłka i nie będzie końca świata jak się rozpadnie. Róbcie tak dalej.
Zadaje normalne pytanie,nie kombinuję.ToTy sobie coś wmawiasz.I proszę nie pisać o mnie "wychwalaliście",rozumiesz?
Awatar użytkownika
Deszatie
Posty: 344
Rejestracja: 24 lip 2018, 08:06
Gramofon: Technics SL-200K
Lokalizacja: Elbląg

Re: Polityka

#1668

Post autor: Deszatie »

jajen pisze:
10 kwie 2022, 20:02
Deszatie pisze:
10 kwie 2022, 19:55

@jajen, Peter007
Toście obaj teraz popłynęli „gwałt na praworządności”, „najwyższe wartości UE”, wy tak na serio w to wierzycie, w te polityczne frazesy ?

Zdumiewa mnie Wasza wiara oraz bezbrzeżne zaufanie do unijnych instytucji, które już wielokrotnie pokazały kompetencje, swoją sprawczość i szybkość w działaniu (ironia)

art. 2 TUE:
"Unia opiera się na wartościach poszanowania godności osoby ludzkiej, wolności,
demokracji, równości, państwa prawnego, jak również poszanowania praw człowieka,
w tym praw osób należących do mniejszości. Wartości te są wspólne Państwom
Członkowskim w społeczeństwie opartym na pluralizmie, niedyskryminacji,
tolerancji, sprawiedliwości, solidarności oraz na równości kobiet i mężczyzn."

Czego nie rozumiesz z tego ? Problem tym, że Ty nie rozumiesz, że traktat to umowa. Jak ktoś zobowiązanie nazywa politycznym frazesem, to życze Ci żebyś pożyczył komuś dorobek życia, i żeby on tak właśnie potraktował obowiązek zwrotu , jak ty traktujesz zapis traktatowy.

Nie rozśmieszaj mnie, że trzeba Ci tłumaczyć na czym polega naruszenie praworządności przez pisowskich gangsterów.

Posłuchaj może swojego guru Dudy. Do niedawna gadał jak Ty, a dzisiaj mówi o UE jako racji stanu.
Jajen i co uważasz, że cytowana formułka jest przestrzegana? Jak ma się to do nierównych płac kobiet i mężczyzn w całej UE? Handlu żywym towarem? Do wielu krajów, gdzie mniejszości traktowane są nadal gorzej, choćby wykluczenie Romów? Antysemityzmu w Niemczech, Francji? Brutalności i nadużyć policji i nie chodzi mi tu o Polskę.

To taki utopijny projekt, papier wszystko przyjmie, trzeba być naiwnym, by mieć złudzenia, że UE to jest wspólnota wartości, a nie pewnych interesów głownie Niemiec, Francji, Holandii, które nadają ton w większości wrażych kwestii. I nadal nie wiem czym jest ta „praworządność” bat na niepokornych? narzędzie politycznego nacisku? Czy jedno i drugie? Traktaty nigdy nie są dożywotnie, są uchylane albo podlegają zmianom, zresztą jak wszystko wokół. W przypadku bezpieczeństwa Ukrainy było co prawda „tylko” memorandum, ale powiedz mi ile dzisiaj jest ono warte?

A z Dudą nie trafiłeś. Nie jest moim guru. Każdy w miarę uważny obserwator sceny politycznej zauważy, że gra teraz na odblokowanie funduszy i chcę trochę dorównać swojemu mentorowi Śp. Lechowi jako mąż stanu.
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3952
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Polityka

#1669

Post autor: kinky »

trafalgar pisze:
10 kwie 2022, 20:39
środki unijne przeznaczone pierwotnie na inne cele, mają być przeznaczone na pomoc uchodźcom.
Dokładnie.
Wszystkie kraje przyjmujące uchodźców dostały od KE możliwość przesuwania środków z innych projektów/funduszy na wsparcie wszystkiego co jest z tym związane. To były działania "na szybko", zezwolenie na korzystanie ze środków bez konieczności przechodzenia wszystkich procedur.
8.03.
500mln. euro do podziału między kraje przyjmujące uchodźców.
https://www.dw.com/pl/unia-zwi%C4%99ksz ... a-61057481
20.03
https://www.rp.pl/swiat/art35899741-juz ... azie-upadl
Fundusze celowe musza być zatwierdzone przez całą UE i to właśnie się dzieje.
https://www.consilium.europa.eu/pl/pres ... -refugees/
I jeszcze garść linków :)
https://www.prawo.pl/samorzad/fundusze- ... 14116.html
https://businessinsider.com.pl/wiadomos ... al/8el9f2b
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Latro
Posty: 1928
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Polityka

#1670

Post autor: Latro »

jajen pisze:
10 kwie 2022, 20:12
NIe odpowiadasz na żaden konkret
A o to "konkret" z któregi mam się odnosić
jajen pisze:
10 kwie 2022, 20:12
. Ty nie masz Kolego żadnej wiedzy. Ty masz przekonanie . Przekonanie oparte na smoleńskiej religii. Po dwunastu latach od katastrofy , po 7 latach rządów PIS, jedyne na co was stać to odgrzać mit zamachu i mit rzekomej wielkości najmizerniejszego prezydenta. A wszystko to nie w oparciu o coś nowego, ale tylko w oparciu o agresję Rosji z 2022 r. Przecież to świadczy o poziomie was jako wyborców. Sam kaczyński nie zdzierżył bzdur Macierewicza i jego pseudo teorii o dynamicie, odsunął go na bok. Ale jak tylko wybuchła wojna to nagle teorie okazały się trafne, macierewicz wraca do łąsk a kaczafi gada o dynamicie. Oni was mają za ciemny lud i co gorsza mają rację.
jajen pisze:
10 kwie 2022, 20:02
Czego nie rozumiesz z tego ? Problem tym, że Ty nie rozumiesz, że traktat to umowa. Jak ktoś zobowiązanie nazywa politycznym frazesem, to życze Ci żebyś pożyczył komuś dorobek życia, i
jajen pisze:
10 kwie 2022, 20:02
. Nie rozśmieszaj mnie, że trzeba Ci tłumaczyć na czym polega naruszenie praworządności przez pisowskich gangsterów

Jak mam się odnieść do takich "konkretów". Obrażasz, poniżasz, ośmieszasz, piętnujesz.
I myślisz, że świadczy to o kimś kogo w ten sposób traktujesz, a przecież świadczy to tylko i wyłącznie o Tobie i Tobie podobnych bo mógłbym tu jeszcze powklejać kilka podobnych "kwiatków".
Dzisiaj Ty, plus jeszcze ktoś, jutro się zamienicie i ktoś inny będzie robił to samo dbając o jedynie słuszny przekaz histerycznie atakując każdego kto myśli inaczej.
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
jajen
Posty: 108
Rejestracja: 26 lis 2019, 22:12
Gramofon: KD990, Dual Golden11

Re: Polityka

#1671

Post autor: jajen »

Deszatie pisze:
10 kwie 2022, 21:08

To taki utopijny projekt, papier wszystko przyjmie, trzeba być naiwnym, by mieć złudzenia, że UE to jest wspólnota wartości, a nie pewnych interesów głownie Niemiec, Francji, Holandii, które nadają ton w większości wrażych kwestii. I nadal nie wiem czym jest ta „praworządność” bat na niepokornych? narzędzie politycznego nacisku? Czy jedno i drugie? Traktaty nigdy nie są dożywotnie, są uchylane albo podlegają zmianom, zresztą jak wszystko wokół. W przypadku bezpieczeństwa Ukrainy było co prawda „tylko” memorandum, ale powiedz mi ile dzisiaj jest ono warte?
Weszliśmy do UE i otrzymujemy z niej to na co się umówiliśmy. Dzięki temu jest tu tak, jak nie śniło się nam 20 lat temu. Nikt nie mówił, że będziemy mieć taki wpływ na świat jak Niemcy czy Francja. Tylko głupek mógł tak uważać. Praworządność jest takim samym batem na niepokornych, jak komornik na nieuczciwych dłużników. Traktaty się zmieniają wg zasad wymaganych do ich zmiany a nie przez ich kwestionowanie i niestosowanie. Prawda jest taka, że Polacy mają wschodnią mentalność, odciśnięte piętno niewoli, nie dorośli do wartości zachodnich i nie mają szacunku do prawa. Odrzucają co niewygodne (traktaty), oczekują tego co lukratywne (pieniądzy). Dzisiaj widać, że przyjmowanie Polski do UE było błędem państw rozwiniętych.
Analog: Dual golden 11+Ortofon 2M Blue/Black & Kenwood kd990+Nagaoka MP200>MaCaBRiaa>MF M6si>Buchardt s400
Cyfr: MF M3Scd, Yamaha WXC-50, DAC MF DIGILOG na 6N16B/6N2P reszta j.w. & Quad Artera Solus Play>MA Gold GX 50
grzehu82
Posty: 2015
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Polityka

#1672

Post autor: grzehu82 »

jajen pisze:
10 kwie 2022, 21:27
Polacy mają wschodnią mentalność, odciśnięte piętno niewoli, nie dorośli do wartości zachodnich i nie mają szacunku do prawa.
Kolego masz jakiś kompleks, że jesteś Polakiem??? :shock:
Za dużo GW chyba czytasz, nie wymyślaj już bajki o "polakach"...
Oświeć jakich "wartości zachodnich" nie dorośli?
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2063
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Polityka

#1673

Post autor: Peter007 »

Latro pisze:
10 kwie 2022, 21:21
jedynie słuszny przekaz histerycznie atakując każdego kto myśli inaczej
Przeciez Ty sam napisałeś że Twoje wrzuty tylko są prawdziwe a co za tym idzie trzymasz się jedynie słusznego przekazu. Czego nie powiedzą w TVP to znaczy że nie istnieje/jest nieprawdą.
Zadałem Ci kilka pytań. Odniesiesz się w końcu czy czekasz aż powiedzą coś o tym w TVP bo inaczej to nie mogło mieć miejsca? A może tradycyjnie zamiast odpowiedzieć na pytanie znajdziesz jakieś grzechy u tych od Tuska?
jajen
Posty: 108
Rejestracja: 26 lis 2019, 22:12
Gramofon: KD990, Dual Golden11

Re: Polityka

#1674

Post autor: jajen »

grzehu82 pisze:
10 kwie 2022, 21:49

Kolego masz jakiś kompleks, że jesteś Polakiem???
Skądże. Wszak "polska chrystusem narodów". Ale fakt, że po tym co Polacy robili z uchodźcami na granicy białoruskiej nie było powodu do dumy. Oczywiście uczestnicy koncertu "sznurem za mundurem" byli dumni ze swojego pochodzenia. Czasem mam wrażenie , że niektórzy "wymodlili" tą wojnę.
Analog: Dual golden 11+Ortofon 2M Blue/Black & Kenwood kd990+Nagaoka MP200>MaCaBRiaa>MF M6si>Buchardt s400
Cyfr: MF M3Scd, Yamaha WXC-50, DAC MF DIGILOG na 6N16B/6N2P reszta j.w. & Quad Artera Solus Play>MA Gold GX 50
grzehu82
Posty: 2015
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Polityka

#1675

Post autor: grzehu82 »

jajen pisze:
10 kwie 2022, 21:58
co Polacy robili z uchodźcami na granicy białoruskiej
"Pomyliłeś" migranta ekonomicznego z uchodźcą wojennym. Na szczęście kilkaście milionów Polaków nie pomyłiło...
jajen pisze:
10 kwie 2022, 21:58
Czasem mam wrażenie
Zostań lepiej przy swoich wrażeniach, ale daj nam mieć własne.
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
jajen
Posty: 108
Rejestracja: 26 lis 2019, 22:12
Gramofon: KD990, Dual Golden11

Re: Polityka

#1676

Post autor: jajen »

grzehu82 pisze:
10 kwie 2022, 22:03

"Pomyliłeś" migranta ekonomicznego z uchodźcą wojennym. Na szczęście kilkaście milionów Polaków nie pomyłiło...

Zostań lepiej przy swoich wrażeniach, ale daj nam mieć własne.
Dla 3 letniego dziecka zamarzającego w lesie albo dla ciężarnej kobiety to faktycznie różnica czy do ucieczki zmusza ją armia Putina czy służba bezpieczeństwa Łukaszenki. Nie wiem ilu Polaków to popiera, ale wystarczy jeden żeby wstydzić się za niego.

Ktoś Ci broni mieć swoje wrażenia?
Analog: Dual golden 11+Ortofon 2M Blue/Black & Kenwood kd990+Nagaoka MP200>MaCaBRiaa>MF M6si>Buchardt s400
Cyfr: MF M3Scd, Yamaha WXC-50, DAC MF DIGILOG na 6N16B/6N2P reszta j.w. & Quad Artera Solus Play>MA Gold GX 50
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4018
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Polityka

#1677

Post autor: chudy_b »

Latro pisze:
10 kwie 2022, 19:39
Oddali śledztwo Rosjanom czyli zwłaszcza dzisiaj wiadomo komu
Samolot ruskiej produkcji rozbija się na ruskim lotnisku. To kto ma prowadzić śledztwo? Tajowie? Na pokładzie byli Polacy Nikt nie zabronił naszej prokuraturze i komisji badać sprawy, co też miało miejsce.

P.S. Daruj sobie te "dzieci we mgle". Miałem Ci wprost odpowiedzieć, ale wszystko co mi przyszło do głowy narusza zasady tego miejsca.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4018
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Polityka

#1678

Post autor: chudy_b »

jajen pisze:
10 kwie 2022, 21:58
Ale fakt, że po tym co Polacy robili z uchodźcami na granicy białoruskiej nie było powodu do dumy.
Nie wszyscy Polacy, tylko polska władza. Polacy pokazali jacy są, gdy weszło tu 3mln Ukraińców. Aż się władza zdziwiła.
jajen
Posty: 108
Rejestracja: 26 lis 2019, 22:12
Gramofon: KD990, Dual Golden11

Re: Polityka

#1679

Post autor: jajen »

chudy_b pisze:
11 kwie 2022, 00:10

Nie wszyscy Polacy, tylko polska władza. Polacy pokazali jacy są, gdy weszło tu 3mln Ukraińców. Aż się władza zdziwiła.
Dużo w tym prawdy. Z drugiej strony wystarczy inny kolor skóry żeby ci sami Polacy usprawiedliwiali odmowę pomocy potrzebującym czy zostawianie ich w lesie na pewną śmierć.
Analog: Dual golden 11+Ortofon 2M Blue/Black & Kenwood kd990+Nagaoka MP200>MaCaBRiaa>MF M6si>Buchardt s400
Cyfr: MF M3Scd, Yamaha WXC-50, DAC MF DIGILOG na 6N16B/6N2P reszta j.w. & Quad Artera Solus Play>MA Gold GX 50
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4018
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Polityka

#1680

Post autor: chudy_b »

jajen pisze:
11 kwie 2022, 00:14
wystarczy inny kolor skóry żeby ci sami Polacy usprawiedliwiali odmowę pomocy potrzebującym
Strach i niechęć do ludzi, ogólnie mówiąc i upraszczając, arabskiego pochodzenia, budują media od czasów ataku na WTC albo i wcześniej. Oczywiście nie winię mediów o zamachy. Wiele bezsensownych zamachów w późniejszych latach choćby w Madrycie, Londynie, Berlinie, Wiedniu mocno ugruntowało niechęć Europejczyków, w tym Polaków do ludzi o ciemniejszym kolorze skóry. Różnica między nami, a np. Niemcami, Anglikami, czy Francuzami jest taka, że u nich widok takiej osoby na ulicy jest powszechny od pokoleń. Zdążyli się przyzwyczaić i inaczej do tego podchodzą. U nas to ciągle zjawisko. I strach, że bez powodu wyciągnie kosę i taka będzie wdzięczność za pomoc. To oczywiście bzdury i kalkowanie mentalności grupy fanatyków na miliony normalnych niczemu nie winnych ludzi. No ale tak to działa. Jeden rząd będzie starał się z tym walczyć, drugi podkręci i obrzydliwie wykorzysta.
Zablokowany