Kurierzy

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Kurierzy

#31

Post autor: Biogon »

Myszor pisze:
11 wrz 2019, 23:11
jestem zachwycony tym programem
Ja też! :D
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kurierzy

#32

Post autor: klin »

Myszor pisze:
12 wrz 2019, 11:27
Nie mam pojęcia jak im się to opłaca.
Ja myślę, że oni mają to wszystko policzone i na pewno na tym nie tracą... :D
Awatar użytkownika
metallsnow
Posty: 1563
Rejestracja: 25 paź 2016, 20:26
Gramofon: Wega 301P

Re: Kurierzy

#33

Post autor: metallsnow »

A ja kolejny raz mam przygody z DPD. Nie polecam nikomu. Po paczkę (reklamacja na morele.net) nikt nie przyjechał, pani na infolinii stwierdziła, że zlecenie już zamknięte, ale wysłała kuriera. Dwa dni w plecy. Innym razem kurier twierdził że był pod domem i nawet trąbił, tylko że nikt go na oczy nie widział. Z łaską podjechał następnego dnia. A teraz zginęła paczka z mediaexpert. Dwa dni po terminie dostawy, a nikt nie potrafi powiedzieć co się stało.
Nie zawiodła natomiast nigdy Poczta Polska, InPost, oraz DHL i UPS.
Wega Modul 301P+ADCQLM/AT13EaV/OM10, Sony TA-F570ES, Akai CD-62, JVC TD-X502, Pioneer N-30AE, Onkyo T-4270, Heco TE 1200
Marantz PM-45, Sony MDS-JE520, Summit Exclusive RF550 i pecet
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kurierzy

#34

Post autor: Wojtek »

Widocznie masz nieciekawego kuriera DPD w swoim rejonie. Na Twoim miejscu składałbym skargi aż się coś poprawi.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kurierzy

#35

Post autor: Myszor »

Dziś na poczcie nadaję paczkę EMS Pocztex. Pani wkłada w kopertę EMS, lepi etykietkę, stempluje, kasuje...Pytam czy mogę jeszcze zrobić zdjęcie paczki z naklejoną etykietą.
Pani patrzy podejrzliwie i woła kierowniczkę. Kierowniczka też patrzy podejrzliwie i mówi:
- Nie, nie może Pan
- Ale dlaczego ? - pytam - to w końcu moja paczka.
- To już nie jest pana paczka bo pan ją nadał.

Miś mi się przypomniał "nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi".

:lol:
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Kurierzy

#36

Post autor: blispx »

paczkowe RODO :lol:
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Kurierzy

#37

Post autor: Zeroqll »

metallsnow pisze:
12 wrz 2019, 18:02
A ja kolejny raz mam przygody z DPD. Nie polecam nikomu. Po paczkę (reklamacja na morele.net) nikt nie przyjechał, pani na infolinii stwierdziła, że zlecenie już zamknięte, ale wysłała kuriera. Dwa dni w plecy. Innym razem kurier twierdził że był pod domem i nawet trąbił, tylko że nikt go na oczy nie widział. Z łaską podjechał następnego dnia. A teraz zginęła paczka z mediaexpert. Dwa dni po terminie dostawy, a nikt nie potrafi powiedzieć co się stało.
Nie zawiodła natomiast nigdy Poczta Polska, InPost, oraz DHL i UPS.
W rejonie moich starych kurierzy DPD podobnie działali, do czasu aż padre opierdolił w centrali że mu płyty nie przychodzą i teraz jest dobrze.
A ja ze swoim kurierem z Poczty Polskiej jestem już na Ty i zawsze mam wcześniej telefon, godzina przyjazdu zawsze do ustalenia, jak nie mogę to kurier zna tajemną skrytkę gdzie zostawia paczki. Najgorsze doświadczenia mam z InPostem, DHL i DPD. Osobiście korzystam z PP i UPS.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Kurierzy

#38

Post autor: blispx »

pp czy tam pocztex wysyłają SMSa kiedy wysłano i kiedy dostaniesz jak wysyłający zaznaczy taką opcję przy wysyłce, w wiadomości tej jest także nr do kuriera, podobnie w DPD, nie pamiętam już jak jest w UPS, pod tym kątem DHL czy inpost jest w czarnej dupie, można się umawiać jedynie z miłą panią na infolinii która i tak przeważnie niczego nie wie ;)
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kurierzy

#39

Post autor: Wojtek »

Ja mogę sobie ponarzekać tylko na GLS - w moim rejonie przesyłki nadawane z UK są zostawiane w parcel shopie, żadnego awizo, zero informacji.
Trzeba szukać paczki po trackingu nadawcy (który jest inny od numeru przesyłki w systemie GLS).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Kurierzy

#40

Post autor: chudy_b »

A ja dzisiaj postawiłem na nogi pół pobliskiej poczty, wystraszyłem kuriera. No paczkę mi zgubili. Dostarczyli, ale nie dostarczyli. Okazało się że paczkę z Krakowa to dostarczyli, ale była mało ważna i ją olałem. Natomiast ta ważna też z Krakowa, co jej szukałem, to jej jeszcze nie wysłali :oops: :oops: :oops:
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Kurierzy

#41

Post autor: blispx »

Obrazek
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Kurierzy

#42

Post autor: Tarkus »

W związku z tą sprawą:
viewtopic.php?p=356346#p356346
potrzebuję jakoś dostarczyć gramofon do zbyszek1982. Nie dysponuję w tej chwili własnym transportem, a nie bardzo widzę targanie dość sporej paki (52 x 47 x 31 cm) od busa do busa. Szczególnie kiedy jeden dojeżdża niezupełnie tam, skąd drugi odjeżdża. Czy jest jakaś firma, którą mogę to wysłać bezpiecznie bez pakowania gramofonu w pudło trzy razy większe od samego gramofonu i wypełnione styropianem, czy też w każdym wypadku ryzykuję zniszczenie sprzętu?
(Zastanawiam się też nad przewiezieniem tego jakimś BlaBlaCar, tylko nie wiem, jak tam wygląda sprawa bagażu.)
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1672
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kurierzy

#43

Post autor: tuczi77 »

Firm takich nie ma. Jest jeszcze giełda Clicktrans.pl , ale BlaBlaCar i tak zawsze wychodzi najtaniej. Trzeba tylko trafić na ogarniętego kierowcę, skontaktować się z nim telefonicznie, dogadać szczegóły i za fatygę dorzucić jakiś grosz do ceny przejazdu. Korzystałem kilkukrotnie przy okazji kupowania części do auta.
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Kurierzy

#44

Post autor: Tarkus »

Prawdę mówiąc, mam zero doświadczenia z BlaBlaCar, ale mam nadzieję, że jest to jakoś do ogarnięcia. W sumie to chyba wolałbym nawet zapłacić trochę więcej, w zamian żebym nie musiał się z tego doktoryzować.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Kurierzy

#45

Post autor: zbyszek1982 »

Problem jest taki, że ja mieszkam na totalnym zadupiu :lol:
Do mnie blablacar nie jeździ.

Tarkus, jak nie masz jak dostarczyć sprzętu, to może kto inny pomoże z naprawieniem tego gramofonu.
ODPOWIEDZ