Klasa D

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Latro
Posty: 1919
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Klasa D

#1

Post autor: Latro »

Co myślicie o takim lub podobnym wynalazku?
https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-sm ... 8899075603
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Klasa D

#2

Post autor: zbyszek1982 »

Kolega ma taki lub podobny. Kupił ze względu na brak miejsca na sprzęt.

Mówił, że po ustawieniu korektora cyfrowego i podciągnięciu dźwięku tu i ówdzie da się tego słuchać.

Dobrej klasy wzmacniacz w klasie D to też swoje kosztuje.
Latro
Posty: 1919
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Klasa D

#3

Post autor: Latro »

zbyszek1982 pisze:
01 sty 2021, 22:26
Kolega
No właśnie kolega się uparł i musi być wifi Bluetooth i wyjście na subwoofer bo chce słuchać muzyki. Co jakiś czas przysyła mi linka z alle czy olx z KD, że zgroza. Niestety staroci nie chce bo przecież jak coś jest nowsze/nowe to na pewno jest lepsze. W samochodzie słucha tak przesterowanego radia, że głowa zaczyna boleć po jakiejś minucie.
Dzięki 👍
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
Awatar użytkownika
pablos
Posty: 944
Rejestracja: 21 paź 2019, 19:00
Gramofon: Technics SL-100c
Lokalizacja: Rumia

Re: Klasa D

#4

Post autor: pablos »

Latro pisze:
02 sty 2021, 10:38
kolega
Jakość tańszych wzmacniaczy pracujących w klasie D jest taka se. A wszystkie raczej brzmią podobnie.
Z takich tańszych to zerknij na https://www.denon.com/pl-pl/shop/mini/pma30 . Bluetooth i subwoofer jest :) a otrzymujesz już jakaś w miarę jakość
...
ebola1972
Posty: 561
Rejestracja: 18 gru 2018, 12:02
Gramofon: Sony PS-X50
Lokalizacja: Płock

Re: Klasa D

#5

Post autor: ebola1972 »

może taki wynalazek?
Wzmacniacz ICEpower/odtwarzacz sieciowy raspberry pi + dac DIY
https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-ic ... HC0xH.html
Sony PS-X50
lampa EL34 by Misse, Yaqin MS-30L, Ugoda
Preamp PeeCeeBee
pre MaCaBRiaa
Philips CD 350 (mod by Martynka) Beogram CD 7000
DAC Topping D50S l1541gold dac (mod by Martynka)
Kolumny DIY
Awatar użytkownika
winylowy_luke
Posty: 1684
Rejestracja: 02 lut 2016, 10:16
Gramofon: Technics SL-1210GR
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Kontakt:

Re: Klasa D

#6

Post autor: winylowy_luke »

Ja z ciekawości kupiłem na aliexpress wmaka: AIYIMA A07 TPA3255.
Ma całkiem niezłe opinie, oczywiście te 300W mocy to mitologia grecka :lol:

Na asr wypadł całkiem nieźle:
https://www.audiosciencereview.com/foru ... ier.18984/

Do tego wymienne opampy - a więc można coś pokombinować z lepszymi niż zamontowane NE5532.

Jestem ciekaw jak to zagra :)
Technics SL-1210GR+KAB Fluid Damper@AT-OC9XML/Denon 103R/Shure V15 V-MR (SAS/B)/Shure V15 III (SAS/B)/Empire 4000 D/I
HusaRIAA v2
Topping E50+L50+PA5/Audiosymptom i8 mod @Wilk-Audio-Projekt/Sennheiser HD 660S
Latro
Posty: 1919
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Klasa D

#7

Post autor: Latro »

Dzięki. Choć teraz tak sobie myślę, że stare stereo wg mojego kolegi musi być liche to nowe, ale małe pewnie tym bardziej :think:
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
ebola1972
Posty: 561
Rejestracja: 18 gru 2018, 12:02
Gramofon: Sony PS-X50
Lokalizacja: Płock

Re: Klasa D

#8

Post autor: ebola1972 »

jak nowe i małe i klasa D to takie znalazłem.

Topping MX3
https://www.q21.pl/topping-mx3-czarny.html
Sony PS-X50
lampa EL34 by Misse, Yaqin MS-30L, Ugoda
Preamp PeeCeeBee
pre MaCaBRiaa
Philips CD 350 (mod by Martynka) Beogram CD 7000
DAC Topping D50S l1541gold dac (mod by Martynka)
Kolumny DIY
grzehu82
Posty: 2009
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Klasa D

#9

Post autor: grzehu82 »

zbyszek1982 pisze:
01 sty 2021, 22:26
Dobrej klasy wzmacniacz w klasie D to też swoje kosztuje
Tak, dokładnie. Nie ma co liczyć na cuda za grosze, takie pudełko na np. TPA 3116 nie przeskoczy pewnego poziomu to pewne.
ebola1972 pisze:
02 sty 2021, 12:35
może taki wynalazek?
Wzmacniacz ICEpower/odtwarzacz sieciowy raspberry pi + dac DIY
https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-ic ... HC0xH.html
Jeśli to diy z linka jest poprawnie zasilane i nieskopane, to zagrać powinno lepiej niż ten SMSL SA300. Na podstawie swoich doświadczeń z klasą D podstawa to porządne zasilanie (np. Tomanek). Na tym od chinola jak miałem SMSL AD18 to normalnie tło dawał na kolumnach, zmieniłem na coś porządniejszego i od razu ulga, a myślałem że z jakąś wadą - stara tranzystorowa Toshiba grała czyściej. TO SA300 to może być poziom tego SMSLA albo może ciut lepiej, czyli na pewno lepiej niż budżetowe ampli KD i porównywalnie jak typowe budżetowe stereo w klasie AB. Miałem ze 2 lata temu jak świeżo wyszedł na próbę SMSL A8 i to ze swoimi Heco jak i u kolegi na jego kolumnach DIY za ok.4tys. i w porównaniu z Marantzem PM7005 wyszedł w miarę obronna ręką, grał twardziej bardziej precyzyjniej z większa kontrolą ale coś brakło blasku, albo za duże oczekiwania. Miał zmieść AD18 i owszem udało się to wiadome, jednak wbudowany DAC myślałem że będzie lepszy, np. źródło Marantz SA8005 okazało się że zagrał ładniej, mniej technicznie z większym polotem. Ale A8 pokazał mi że potencjał drzemie w kościach B&O i to niemały. Kolejnym klockiem który próbowałem była końcówka Rotel RB-1510 na tych samych kościach B&O co ów SMSL A8. I co ciekawe, niby niski model ale zagrała nawet lepiej niż ta w SMSL, zachowując świetną kontrolę, precyzję w całym paśmie. Mimo że testowałem A8 już ze 2 lata temu, pamiętam go dobrze, dlatego z rezerwą a nawet niedowierzaniem radzę podejść do takich och ach recenzji jak tu: http://stereoikolorowo.blogspot.com/202 ... power.html
Jeszcze miałem styczność z końcówką IMG STA-200D (też cyfrowa, ale ani Pascal ani Hypex), dla próby, bo poza świetną kontrolą i niezłą mocą blasku na reszcie brakowało sporo choćby do końcówek które opisywałem.
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
wiktorsam
Posty: 302
Rejestracja: 06 lis 2010, 18:52

Re: Klasa D

#10

Post autor: wiktorsam »

Odkopuję, ja używam taniego alientek d8 (wersja z xmos cena w granicach 500 zł) i gra przyzwoicie, po wymianie zasilacza jest całkiem przyjemny. Zasilacz zastosowałem polecany Mean Well LRS 200-36. Wzmacniacz jest malutki i bardzo wygodny w użyciu, pilot, jakieś funkcje DSP choć ja używam na flat. Napędza kolumny dali 350 i nie ma problemu z ich wysterowaniem.

Jednak jak to w audio - ciekawość czegoś lepszego zwyciężyła i właśnie jestem w trakcie kompletowania zestawu na końcówce hypex ncore NC252MP, do tego zamówiłem dac topping dx3 pro, który będzie robił jednocześnie za preamp do tej końcówki.
Całość - końcówka, obudowa, preamp/dac zamknie się w 2500 zł. Problemem będzie wpięcie gramofonu z racji braku wejść analogowych w DAC, dlatego będę się posiłkował zewnętrznym konwerterem ADC. Na razie kupiłem jakiegoś chińczyka na próbę, potem może pomyślę o jakimś lepszym diy - wszystko zależy od tego jak wypadnie odsłuch :). Jak już wszystko skompletuję i uruchomię to napiszę jak to wypada na tle alienteka czy mojego rotela.
Ostatnio zmieniony 24 lut 2021, 15:12 przez wiktorsam, łącznie zmieniany 1 raz.
sony ps-x75, shure V15 V SAS, Audio-technica AT20SLa, at30e, empire 4000d III, shiit mani, Hypex Ncore nc252mp, DAC topping dx7 pro
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klasa D

#11

Post autor: klin »

Ja właśnie kończę montować drugą końcówkę na module ICEPower1200AS2. Dla mnie bomba :D
ICE.jpg
wiktorsam
Posty: 302
Rejestracja: 06 lis 2010, 18:52

Re: Klasa D

#12

Post autor: wiktorsam »

Niezły potwór ;) Mi 250W na kanał w zupełności wystarczy choć korciło mnie czy nie wziąć 500W na kanał ;). Względy praktyczne zwyciężyły - pod moją końcówkę można kupić fajną dedykowaną obudowę :).
sony ps-x75, shure V15 V SAS, Audio-technica AT20SLa, at30e, empire 4000d III, shiit mani, Hypex Ncore nc252mp, DAC topping dx7 pro
wiktorsam
Posty: 302
Rejestracja: 06 lis 2010, 18:52

Re: Klasa D

#13

Post autor: wiktorsam »

Poskładałem wzmaka, przyszedł DAC, podpiąłem wszystko i na razie jest ekstra. W porównaniu do alienteka średnie i wysokie tony o kilka klas wyżej, niższe rejestry delikatnie lepsze pod względem kontroli. Początkowo nie do końca byłem zadowolony z brzmienia zestawu, ale po kilku godzinach grania jak się wszystko wygrzało to zaczęło naprawdę dobrze brzmieć. Sam DAC też super, nawet bluetooth z kodekiem ldac (hi res audio) daje radę. W porównaniu alienteka jedynie toslink moim zdaniem słabszy, albo w alienteku miał podbarwiony dźwięk - mam podpięty przez niego TV sony i na alienteku brzmiało to pełniej. Ze swojej strony polecam, raczej już nie wrócę do analogowych wzmacniaczy (tzn moje rotele zostają ze mną, ale raczej jako zabytki ;), może kiedyś poskładam na nich drugi zestaw).

Gramofonu niestety nie miałem obecnie jak podpiąć, zamówiłem tymczasowo z allegro jakiś ADC, docelowo chcę sobie złożyć na płytce z audiophonics na AK5720 i konwerterze z i2s na coax, spdif z aliexpress. Powinno to zagrać dużo lepiej niż wszystkie tanie gotowce na podrobionych układach.
Załączniki
hypex1.jpg
dac.jpg
końcówka.jpg
sony ps-x75, shure V15 V SAS, Audio-technica AT20SLa, at30e, empire 4000d III, shiit mani, Hypex Ncore nc252mp, DAC topping dx7 pro
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klasa D

#14

Post autor: klin »

Super! :clap:
wiktorsam pisze:
06 mar 2021, 23:45
Ze swojej strony polecam, raczej już nie wrócę do analogowych wzmacniaczy (tzn moje rotele zostają ze mną, ale raczej jako zabytki , może kiedyś poskładam na nich drugi zestaw).
...z tym że klasa D to też są wzmacniacze "analogowe" :)
wiktorsam
Posty: 302
Rejestracja: 06 lis 2010, 18:52

Re: Klasa D

#15

Post autor: wiktorsam »

Racja, za bardzo się rozpędziłem po alienteku który jest FDA.

Dzisiaj przyszedł konwerter ADC z allegro - jakaś chińszczyzna za 85 zł ;), spodziewałem się totalnego badziewia, ale po podpięciu gramofonu nie jest źle, a powiedziałbym że bardzo dobrze :). Minus to niski poziom na wyjściu, ale podbiłem gain na mańku i jest ok i bez zniekształceń a głośność identyczna jak na innych cyfrowych wejściach w toppingu. Aktualnie leci Toto live in Poland i nie ma się do czego przyczepić - swoją drogą bardzo fajnie zrealizowana płyta. Zobaczymy czy będzie poprawa na składaku na AKM5720 jak już dojdą wszystkie części :)
sony ps-x75, shure V15 V SAS, Audio-technica AT20SLa, at30e, empire 4000d III, shiit mani, Hypex Ncore nc252mp, DAC topping dx7 pro
ODPOWIEDZ