Potencjometr wzmacniacza Densen vs Kontakt PR

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
StarRock
Posty: 1316
Rejestracja: 23 mar 2016, 19:40

Potencjometr wzmacniacza Densen vs Kontakt PR

#1

Post autor: StarRock »

W rzeczonym wzmacniaczu B 100 potencjometry są dwa. Głośności i wyboru źródła. To wszystko co powinien mieć, co się rozchodzi o regulację, jakby skomentował Hajto. Ten pierwszy przy podkręcaniu zaczął robić gów...ą robotę w lewym podstawkowcu (trzeszczenie), co było denerwującym. Jako, że wzmak swoje lata ma, pomyślałem o wymianie niesprawnej części. Zajrzałem do środka, a to Alps taki, a taki. Swoją drogą, zdziwiony byłem małą ilością kurzu, po tak długim nie zaglądaniu do wewnątrz. Szczelny ten Densen, prawie, jak batyskaf. Zacząłem szukać alpsa, ale udało się wytropić i to przy pomocy dobrych ludzi, jakiś zamiennik. Trochę niepewny, no to uderzyłem do samych Duńczyków tzn. ja mówiłem, córka mailowała. Zatroskani moim kłopotem, chcieli pomóc. Wyliczyli koszty (coś 1100zł po przeliczeniach), a ja miałem, tylko wysłać wzmacniacz i obiecali w gratisie dodatkowe kolce. Pozytywnie nastawiony, pochodziłem, popytałem i zrezygnowałem. Oni natomiast szczerze ubolewali nad tym, proponując dalszą współpracę. Można, można. To zawieszenie trwało do wczorajszego ranka, kiedy przebłysk geniuszu uświadomił mi proste rozwiązanie. Koledzy przeco pisali o KONTAKCIE PR, w akcji z którm, nawet trzeszczący alps musi złożyć broń. Pojechałem szukać, znałazłem, a uprzejma pani oddała go za 6,50. Wieczorem "batyskaf" rozłożyłem i gdy miałem zaaplikować japońcowi kontakt, zwątpiłem. Po zastanowieniu, no cóż wikingowie bez łupienia, jednak swoje zarobią. Psiknąłem w dwa otwory taką sobie dawkę, pokręciłem ku rozprowadzeniu, złożyłem i do jutra. Dzisiaj sprawdziłem pokrętło, a te jakby opór był mu obcy. Pełny luzik. Wszystko zestroiłem, zapodałem sidika i......albo rybka, albo przemarsz wojsk. Po chwili wyszło na tą pierwszą. Dziękuję Ci KONTAKCIE. Jestem bohaterem w swoim domu. Na koniec odśpiewałem piosenkę z serialu "Na kłopoty Bednarski" mniej więcej tak....kontakt na kłopoty, zawsze środek złoty. :mrgreen: :D
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Potencjometr wzmacniacza Densen vs Kontakt PR

#2

Post autor: chudy_b »

Piękna historia. Ale w końcu Ci ten psikacz pomógł? Bo jakoś z czytaniem ze zrozumieniem u mnie ciężko. Alpsa dośc trudno potraktować chemią bo szczelny jest. Jeśli to potencjometr z motorkiem to raczej do napędu się wpsikałeś.
Awatar użytkownika
StarRock
Posty: 1316
Rejestracja: 23 mar 2016, 19:40

Re: Potencjometr wzmacniacza Densen vs Kontakt PR

#3

Post autor: StarRock »

chudy_b pisze: Alpsa dośc trudno potraktować chemią bo szczelny jest. Jeśli to potencjometr z motorkiem to raczej do napędu się wpsikałeś.
Ten z boku ma dwa otworki/kwadraciki i tam psiknąłem, więc, aż taki szczelny nie jest. Czy potencjometr z motorkiem, nie wiem, a jeśli możesz podpowiedz, jak to rozpoznać. Psikacz na tą chwilę pomógł nadspodziewanie skutecznie, mogę kręcić na maksa, bez żadnych trzasków w głośniku. Wykapowałem, że to potencjometr poprzez zamianę kolumn. Niezależnie, która zawsze trzeszczało w lewym kanale. Teraz nawet żona zadowolona z użycia gały w celu wyciszenia, a nie pilota, jak poprzednio, dlatego wspomniałem o bohaterze. ;)
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Potencjometr wzmacniacza Densen vs Kontakt PR

#4

Post autor: chudy_b »

Awatar użytkownika
StarRock
Posty: 1316
Rejestracja: 23 mar 2016, 19:40

Re: Potencjometr wzmacniacza Densen vs Kontakt PR

#5

Post autor: StarRock »

chudy_b pisze: To jest alps z napędem.
Dzięki, jednak bez napędu, a trochę się wystraszyłem. :)
Awatar użytkownika
BRob
Posty: 833
Rejestracja: 08 lip 2013, 23:09
Gramofon: SL 1710
Lokalizacja: Ząbki WWL

Re: Potencjometr wzmacniacza Densen vs Kontakt PR

#6

Post autor: BRob »

Jeżeli możesz sterować głośnością za pomocą pilota to raczej z napędem. :)
Awatar użytkownika
StarRock
Posty: 1316
Rejestracja: 23 mar 2016, 19:40

Re: Potencjometr wzmacniacza Densen vs Kontakt PR

#7

Post autor: StarRock »

BRob pisze: Jeżeli możesz sterować głośnością za pomocą pilota to raczej z napędem
Przepraszam skrót myślowy. Pilot do wyciszania CD-ka, bo Densen takowego nie posiada. :)
Awatar użytkownika
StarRock
Posty: 1316
Rejestracja: 23 mar 2016, 19:40

Re: Potencjometr wzmacniacza Densen vs Kontakt PR

#8

Post autor: StarRock »

BRob pisze: to raczej z napędem
Tutaj na 100% widać, że nie:
IMG_6185.JPG
pawel0777
Posty: 344
Rejestracja: 24 wrz 2011, 00:34

Re: Potencjometr wzmacniacza Densen vs Kontakt PR

#9

Post autor: pawel0777 »

Zwykły niebieski Alps. Można go rozkręcić, wyczyścić, kupić nowy taki sam lub zastąpić innym ;)
Awatar użytkownika
BRob
Posty: 833
Rejestracja: 08 lip 2013, 23:09
Gramofon: SL 1710
Lokalizacja: Ząbki WWL

Re: Potencjometr wzmacniacza Densen vs Kontakt PR

#10

Post autor: BRob »

StarRock pisze:
BRob pisze: to raczej z napędem
Tutaj na 100% widać, że nie:
IMG_6185.JPG
No tak, zasugerowałem się wpisem o pilocie . :)
ODPOWIEDZ