Wymiana lamp w przedwzmacniaczu PRO-JECT

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
katar
Posty: 224
Rejestracja: 12 sie 2012, 00:00
Gramofon: SL-1900
Lokalizacja: Warszawa

Wymiana lamp w przedwzmacniaczu PRO-JECT

#1

Post autor: katar »

Cześć, gdzieś w przyszłości chciałbym zmienić lampy w przedwzmacniaczu (ponoć sporo daje taka wymiana na + z tego co wyczytałem na zagramanicznych forach). Czy ktoś z Was robił taki zabieg? Jakieś opinie na temat takiej wymiany?

Polacano dwa rodzaje lamp :

https://amptone.pl/p/13/1762/12ax7-mull ... onowe.html

http://sklep.lampyelektronowe.pl/?341,ecc83-gold-lion

Przedwzmacniacz to Pro-Ject Tube Box S
szczepan_def
Posty: 805
Rejestracja: 28 sty 2017, 14:25
Gramofon: DUAL 455

Re: Wymiana lamp w przedwzmacniaczu PRO-JET

#2

Post autor: szczepan_def »

Jakie masz lampki teraz? Wymieniales na inne? Pewnie jakies roznice beda na jednych wieksze na innych nieslyszalne... ja skladam pre hiragi mm, testowalem 6n2p-ew i ecc83mg roznica jest slyszalna... wiem ze troche sie te bańki różnią ale tak samo moga sie różnic ecc83 roznych serii i producentow... jak dobrze brzmi to nie kombinuj, ale dobrze miec drugi komplet do porownania... jak dostroje brumowo mojego kloca to sie zastanowie nad zonglerka lampkami na wejsciu...
Too many tubes, too little time...
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Wymiana lamp w przedwzmacniaczu PRO-JET

#3

Post autor: darkman »

Pro-Ject Tube Box S to w mojej opinii preamp skończony rozwojowo. Poza sprzedażą nic mu nie jest w stanie pomóc.
Niestety płaskiego i płytkiego brzmienia nie uleczy Mullard, który pasuje do niego jak..siodło.. hm.. z piasku bicza nie ukręcisz, a z muła nie zrobisz rumaka.
Po prostu są konstrukcje udane i nieudane. Ta jest nieudana niestety. To nie jest preamp lampowy tylko hybrydowy. Doinwestowywanie go czy inne upgrade uważam za skazane na porażkę. Być może w tym kontekście lepiej przesunąć budżet na inny phono pre.
Od siebie mogę jedynie dodać, że to jeden z najgorszych pre jakie słyszałem. Powyższą uwagę czynię bardzo niechętnie zdając sobie sprawę z tego, że trudno ją będzie zaakceptować bezkrytycznie. Zwłaszcza posiadaczom tego sprzętu.

Jeśli już, to sprawdziłbym lampy innego producenta, ale budżetowe. Moim zdaniem nie będzie odczuwalnej różnicy w brzmieniu, ale za to wykaże to bezsens wzmiankowanej operacji.
Uważam, że głosy zagranicznych użytkowników to głosy rozpaczy, zwiedzionych posiadaczy.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wymiana lamp w przedwzmacniaczu PRO-JET

#4

Post autor: Myszor »

lampka nocna raczej, taka sztuka dla sztuki bo riaa idzie normalnie, sprzedać i kupić dobre pre zamiast tych lampek.
ODPOWIEDZ