VINYL GOLDMINE

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vinylfan
Posty: 755
Rejestracja: 14 kwie 2011, 12:38
Gramofon: Dual CS 460

VINYL GOLDMINE

#1

Post autor: vinylfan »

Mam pytanie. Czy ktoś z was korzystał z usług sklepu internetowego Vinyl Goldmine? Wszedłem kiedyś na ich stronkę www.vinylgold.pl i zobaczyłem, że mają całkiem spory repertuar winylowych reedycji. W większości są to płyty o grubości 180 g. Chciałbym poznać wasze opinie o tym sklepie, jak też o jakości oferowanych przez niego płytach.
Gramofony:Dual CS 460 + Ortofon OM 10, Unitra G-620 Fryderyk + AT-95E
Odtwarzacze CD: Denon DCD 1500 AE, Technics SL-PG 500A,
Wzmacniacze: Denon PMA 1500AE, Technics SU-V45A,
Kolumny głośnikowe: KEF Q700, Tannoy Mercury 7.4
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

VINYL GOLDMINE

#2

Post autor: kaZ »

Nie kupowałem tam .
Ogólnie nie kupuje reedycji.Współcześnie wydane płyty tak, ale nnn niestety nie mm zbyt wiele.
Trochę drogawo...
Niektóre z tych płyt można spokojnie kupić na rynku wtórnym dużo taniej.
Wolisz "nówki"?
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: VINYL GOLDMINE

#3

Post autor: JacK »

Spoko sklepik (zresztą z mojej sąsiedniej wioski) .Szybka wysyłka , świetnie zapakowana. Handluje też na allegro pod nickiem coma-divine .
http://allegro.pl/show_user.php?uid=13431927
Co do jakości płyt no to już indywidualna sprawa bo nie wszyscy zachwycają się tłoczeniem na 180 gramach. Ja mam kilka takich płyt i nie brzmią źle ale jak w przypadku INXS od mfsl bez rewelacji. Lepiej czasami wypatrzeć stare wydanie w idealnym stanie i za połowe ceny masz to samo co na 180 gramach. Inna sprawa to nowe remastery tutaj nie ma wyboru i trzeba zacisnąć zęby i zapłacić za 180 gram.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
vinylfan
Posty: 755
Rejestracja: 14 kwie 2011, 12:38
Gramofon: Dual CS 460

VINYL GOLDMINE

#4

Post autor: vinylfan »

kaZ pisze:Ogólnie nie kupuje reedycji.Współcześnie wydane płyty tak, ale nnn niestety nie mm zbyt wiele.
Trochę drogawo...
Ja też raczej nie kupuję reedycji, wolę tak zwane płyty z epoki. Niemniej czasem kusi, żeby kupić jakąś nówkę :)
Gramofony:Dual CS 460 + Ortofon OM 10, Unitra G-620 Fryderyk + AT-95E
Odtwarzacze CD: Denon DCD 1500 AE, Technics SL-PG 500A,
Wzmacniacze: Denon PMA 1500AE, Technics SU-V45A,
Kolumny głośnikowe: KEF Q700, Tannoy Mercury 7.4
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Re: VINYL GOLDMINE

#5

Post autor: kaZ »

vinylfan pisze:
kaZ pisze:Ogólnie nie kupuje reedycji.Współcześnie wydane płyty tak, ale nnn niestety nie mm zbyt wiele.
Trochę drogawo...
Ja też raczej nie kupuję reedycji, wolę tak zwane płyty z epoki. Niemniej czasem kusi, żeby kupić jakąś nówkę :)

Rozumiem , tez mnie kusi.
Aczkolwiek jeżeli płyty z epokoki są w dobrym stanie i cenie to wolę takowe.
Rozważam za to reedycje rzadkich płyt.Chyba wolę mieć reedycję na winylu za 80-100 zł niz CD.

Przykładów jest wiele...
Chociażby :

oryginał:
http://www.discogs.com/sell/list?master_id=329756&ev=mb
Nie wiem jak gdzie indziej z cena oryginału.Tam drogo


reedycja:
http://www.abraxas.pl/cgibin/shop?info= ... d=69d3cbfe
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Awatar użytkownika
nawalonych7krasnali
Posty: 111
Rejestracja: 15 cze 2011, 17:40
Lokalizacja: Łódź

Re: VINYL GOLDMINE

#6

Post autor: nawalonych7krasnali »

Również się podczepię pod ten wątek.

W opisach płyt w tym sklepie są czasem wymienieni klienci, którzy pracowali nad reedycją np: masteringiem autorstwa Stan'a Ricker'a.

Nie jestem w temacie, ale czy są jacyś ludzie znani którzy mogą być wirtuozami w tej dziedzinie i czy wiadomo jak wyglądają efekty ich pracy. Skąd biorą materiały do opracowania i jak wyciskają z nagrania audiofilskie brzmienie?
Interesował się ktoś tym? - czy to jakaś "zasłona dymna" tego sklepu dla podciągnięcia wiarygodności i profesjonalizmu....
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

VINYL GOLDMINE

#7

Post autor: Wojtek »

nawalonych7krasnali pisze: Nie jestem w temacie, ale czy są jacyś ludzie znani którzy mogą być wirtuozami w tej dziedzinie i czy wiadomo jak wyglądają efekty ich pracy.
Tak.
nawalonych7krasnali pisze:Skąd biorą materiały do opracowania i jak wyciskają z nagrania audiofilskie brzmienie?
Talent i doświadczenie.
nawalonych7krasnali pisze:Interesował się ktoś tym?
Tak.
nawalonych7krasnali pisze:czy to jakaś "zasłona dymna" tego sklepu dla podciągnięcia wiarygodności i profesjonalizmu....
Nie. Aczkolwiek dzisiaj marketing bardziej afiszuje pracę tych ludzi. Szczególnie przy remasterach.
Kiedyś byli oni "cicho ciemni" i jedynie znawcy wiedzieli/wiedzą gdzie szukać śladów potwierdzających pracę danego inżyniera przy płycie ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: VINYL GOLDMINE

#8

Post autor: JacK »

nawalonych7krasnali pisze:
W opisach płyt w tym sklepie są czasem wymienieni klienci, którzy pracowali nad reedycją np: masteringiem autorstwa Stan'a Ricker'a.
Takim absolutnym guru dla audiofilskiego światka jest Steve Hoffman :)
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
nawalonych7krasnali
Posty: 111
Rejestracja: 15 cze 2011, 17:40
Lokalizacja: Łódź

Re: VINYL GOLDMINE

#9

Post autor: nawalonych7krasnali »

Ale mam nadzieję, że jak na ich renome przystało to pracują nad opracowywaniem "matczynych" nagrań. Chodzi mi skąd biorą materiał który poprawiają...
Ostatnio zmieniony 30 cze 2011, 17:31 przez nawalonych7krasnali, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: VINYL GOLDMINE

#10

Post autor: JacK »

Chyba zbyt ogólne pytanie choć w przypadku Hoffmana to w zdecydowanej większości pracuje na oryginalnym analogowym materiale. Polecam Ci stronke którą możesz analizować:
http://www.stevehoffman.tv/discography/AP
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

VINYL GOLDMINE

#11

Post autor: Wojtek »

Wykraczacie poza temat wątku :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
vinylfan
Posty: 755
Rejestracja: 14 kwie 2011, 12:38
Gramofon: Dual CS 460

Re: VINYL GOLDMINE

#12

Post autor: vinylfan »

JacK pisze:Spoko sklepik (zresztą z mojej sąsiedniej wioski) .Szybka wysyłka , świetnie zapakowana. Handluje też na allegro pod nickiem coma-divine .
http://allegro.pl/show_user.php?uid=13431927
Potwierdzam, ponieważ skorzystałem z usług tego sklepu.Rzeczywiście tempo realizacji zamówienia było błyskawiczne. Na drugi dzień po złożeniu zamówienia przesyłka była u mnie w domu. Towar znakomicie zabezpieczony przed zniszczeniem podczas transportu. Płyta bez zarzutu. Warto zwrócić uwagę na bardzo sympatyczny kontakt ze sklepem. Myślę, że jeszcze nie raz skorzystam z jego oferty.
Gramofony:Dual CS 460 + Ortofon OM 10, Unitra G-620 Fryderyk + AT-95E
Odtwarzacze CD: Denon DCD 1500 AE, Technics SL-PG 500A,
Wzmacniacze: Denon PMA 1500AE, Technics SU-V45A,
Kolumny głośnikowe: KEF Q700, Tannoy Mercury 7.4
Awatar użytkownika
kota_7
Posty: 34
Rejestracja: 15 paź 2011, 22:09

VINYL GOLDMINE

#13

Post autor: kota_7 »

Płytę zamówiłem, zapłaciłem za nią, po 4 tygodniach oczekiwania okazało się, że właściciel zapomniał zamówić.
simonm
Posty: 1
Rejestracja: 21 gru 2012, 14:04

Re: VINYL GOLDMINE

#14

Post autor: simonm »

Korzystałem ostatnio raz - zamówiłem Dire Straits - bardzo dobry kontakt telefoniczny, raz nawet Pan oddzwaniał z potwierdzeniem zamówienia w niedzielę.
Pan miły i rzeczowy-potrafi doradzić.
Płyty tylko nowe.
Szybka wysyłka.
I co ciekawe - sklep ma system szybkich płatności typu paypal, co ma znaczenie, gdy szybko potrzeba jakąś płytę na prezent.
Płyta przyjechała zapakowana w gruby karton - w formacie płyty - wygląda jak specjalne opakowanie na płyty winylowe.
Dodatkowo w środku do płyty dołożone było usztywnienie z arkusza kartonu, płyta owinięta w folię pęcherzykową i zafoliowana fabrycznie. Nie było żadnych uszkodzeń.
Widziałem, że sprzedają też na allegro, ale ceny są nieco wyższe, pewnie przez prowizję.
PS. nie jestem właścicielem tego sklepu - naprawdę kupiłem tam płytę na prezent przedświąteczny
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: VINYL GOLDMINE

#15

Post autor: motown »

simonm pisze:PS. nie jestem właścicielem tego sklepu - naprawdę kupiłem tam płytę na prezent przedświąteczny
Po prostu poczułeś potrzebę podzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami, refleksjami dot. tego sklepu i wcale nie uprawiasz kryptoreklamy. Jestem w stanie w to uwierzyć ;)

Kupiłem kilka płyt w tym sklepie, istotnie wysyłka i pakowanie bez zarzutu, ale jest drogo. Za drogo...
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
ODPOWIEDZ