Koszt wysyłki płyt z Amazon USA

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
czarnaplyta
Posty: 85
Rejestracja: 02 maja 2016, 21:09

Koszt wysyłki płyt z Amazon USA

#1

Post autor: czarnaplyta »

Amerykański amazon.

Ostatnio zaskoczyły mnie podwyżki wysyłek - 1 płyta +- 9 usd jak i również forma wysyłki. Do tej pory przesyłka ekonomiczna była najtańsza ( około 5 USD)- paczka przychodziła do mnie po 3-4 tygodniach i super.

Obecnie " expedited shipping" jest tańsze ( 9 usd vs 12 usd) od tej zwykłej przesyłki. Niestety wraz z expedited musiałem dopłacić Vat. Kolejne zamówienie - wybrałem standard shipping ( drożej) i........znowu dostaję info, że przesyłka już będzie pojutrze i wymagana będzie opłata :evil:

Zastanawiam się czy to zmiana na stałe czy jednak akurat tą płytę wysyłał do mnie pośrednik współpracujący z amazon....jeśli to pierwsze to sprowadzanie krążków z amerykańskiego amazon robi się średnio opłacalne.

Jak to u Was wygląda?
Awatar użytkownika
domibobi
Posty: 1577
Rejestracja: 26 wrz 2019, 06:13
Gramofon: Sony PS X65
Lokalizacja: Kraków

Re: Sklepy płytowe - Świat

#2

Post autor: domibobi »

czarnaplyta pisze:
21 sty 2020, 17:15
Jak to u Was wygląda?
Niestety tak samo... Przy wysyłce $8.98 - AmazonGlobal Expedited Shipping oraz $13.28 - AmazonGlobal Priority Shipping dolicza Import Fees Deposit:

AmazonGlobal and Amazon Global Store offer customers customs duties, taxes and fees ("Import Fees") estimation during checkout and customs clearance on your behalf for certain eligible countries and regions.

AmazonGlobal i Amazon Global Store oferują klientom opłaty celne, podatki i opłaty („Opłaty importowe”) podczas realizacji transakcji i odprawy celnej w Twoim imieniu dla niektórych kwalifikujących się krajów i regionów.

Chyba na siłę chcą nas uszczęśliwić. I nie widzę możliwości zrezygnowania z tej dogodności. Przy przesyłce $11.98 - Standard International Shipping - No Tracking nie naliczają tej opłaty, ale tu trzeba czekać 3-5 tygodni na realizację. Ja akurat poluję na Morphine - Yes i w przypadku wybrania innego sprzedawcy niż Amazon jest szansa znaleźć coś z wysyłką do 10$ i bez tej opłaty.
a: SonyPSX65 [SonyXL45 PhilipsGP412 Empire(LTD200 2000Z) NagaokaMP110 Pickering625/XV15 ShureV15typeIV AudioTechnica120] / PreampDyskretniok / OnkyoA8850 / TelluriumQblueII / PylonAudioPearl27
c: TidalHiFiPlus / WiimPro / MusicalFidelityV90DAC
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41547
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Koszt wysyłki płyt z Amazon USA

#3

Post autor: Wojtek »

Wydzieliłem temat.
domibobi pisze:
22 sty 2020, 08:57
i bez tej opłaty.
Zawsze mogą naliczyć też cło po naszej stronie :P
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
domibobi
Posty: 1577
Rejestracja: 26 wrz 2019, 06:13
Gramofon: Sony PS X65
Lokalizacja: Kraków

Re: Koszt wysyłki płyt z Amazon USA

#4

Post autor: domibobi »

Wojtek pisze:
22 sty 2020, 10:03
Zawsze mogą naliczyć też cło po naszej stronie :P
Z tą właśnie różnicą, że mogą (jeszcze mi się nigdy nie zdarzyło), a nie od razu doliczasz do ceny końcowej.
a: SonyPSX65 [SonyXL45 PhilipsGP412 Empire(LTD200 2000Z) NagaokaMP110 Pickering625/XV15 ShureV15typeIV AudioTechnica120] / PreampDyskretniok / OnkyoA8850 / TelluriumQblueII / PylonAudioPearl27
c: TidalHiFiPlus / WiimPro / MusicalFidelityV90DAC
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41547
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Koszt wysyłki płyt z Amazon USA

#5

Post autor: Wojtek »

Pewnie nie zdajesz sobie sprawy dlaczego Amazon tak robi :)
Na eBayu często gęsto też mogą być naliczane opłaty celne jak kupujesz z USA (ale to wybór opcji sprzedającego).

Główny powód to... powracające wysyłki od nabywców którzy nie opłacają opłat celnych.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
domibobi
Posty: 1577
Rejestracja: 26 wrz 2019, 06:13
Gramofon: Sony PS X65
Lokalizacja: Kraków

Re: Koszt wysyłki płyt z Amazon USA

#6

Post autor: domibobi »

Wojtek pisze:
22 sty 2020, 10:23
Główny powód to... powracające wysyłki od nabywców którzy nie opłacają opłat celnych.
Nie miałem pojęcia. W sumie ciężko się Amazonowi dziwić. Ja akurat nie kupowałem od nich nigdy nic powyżej 100$ i może miałem tyle szczęścia, że nigdy mi żadnych opłat celnych (już w Polsce) nie naliczano. Z drugiej strony, jak bym już wiedział, że przesyłka jest w Polsce to nie robił bym problemu i dopłacił. Tylko jak mówie w moim przypadku to nie byłby wielkie kwoty.
a: SonyPSX65 [SonyXL45 PhilipsGP412 Empire(LTD200 2000Z) NagaokaMP110 Pickering625/XV15 ShureV15typeIV AudioTechnica120] / PreampDyskretniok / OnkyoA8850 / TelluriumQblueII / PylonAudioPearl27
c: TidalHiFiPlus / WiimPro / MusicalFidelityV90DAC
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41547
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Koszt wysyłki płyt z Amazon USA

#7

Post autor: Wojtek »

domibobi pisze:
22 sty 2020, 10:40
W sumie ciężko się Amazonowi dziwić.
Pewnie że tak :)

Z tego samego powodu jak na eBay czy Discogs mamy dużego sprzedawcę który oferuje globalną wysyłkę z wyłączeniem m.in. Polski... to już wiesz dlaczego ;)

Taka cena "przesadnej oszczędności" w narodzie :(
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
czarnaplyta
Posty: 85
Rejestracja: 02 maja 2016, 21:09

Re: Koszt wysyłki płyt z Amazon USA

#8

Post autor: czarnaplyta »

domibobi pisze:
22 sty 2020, 08:57
czarnaplyta pisze:
21 sty 2020, 17:15
Jak to u Was wygląda?
Niestety tak samo... Przy wysyłce $8.98 - AmazonGlobal Expedited Shipping oraz $13.28 - AmazonGlobal Priority Shipping dolicza Import Fees Deposit:

AmazonGlobal and Amazon Global Store offer customers customs duties, taxes and fees ("Import Fees") estimation during checkout and customs clearance on your behalf for certain eligible countries and regions.

AmazonGlobal i Amazon Global Store oferują klientom opłaty celne, podatki i opłaty („Opłaty importowe”) podczas realizacji transakcji i odprawy celnej w Twoim imieniu dla niektórych kwalifikujących się krajów i regionów.

Chyba na siłę chcą nas uszczęśliwić. I nie widzę możliwości zrezygnowania z tej dogodności. Przy przesyłce $11.98 - Standard International Shipping - No Tracking nie naliczają tej opłaty, ale tu trzeba czekać 3-5 tygodni na realizację. Ja akurat poluję na Morphine - Yes i w przypadku wybrania innego sprzedawcy niż Amazon jest szansa znaleźć coś z wysyłką do 10$ i bez tej opłaty.
No właśnie tylko, że ja ostatnio wybrałem tą wersję środkową za 11 usd z hakiem, żeby szło dłużej i żeby uniknąć dodatkowych opłat a tu ....guzik. Tak czy tak wysłali DHL i jutro wyskakuję z dodatkowych PLN...
Awatar użytkownika
domibobi
Posty: 1577
Rejestracja: 26 wrz 2019, 06:13
Gramofon: Sony PS X65
Lokalizacja: Kraków

Re: Koszt wysyłki płyt z Amazon USA

#9

Post autor: domibobi »

czarnaplyta pisze:
22 sty 2020, 22:49
No właśnie tylko, że ja ostatnio wybrałem tą wersję środkową za 11 usd z hakiem, żeby szło dłużej i żeby uniknąć dodatkowych opłat a tu ....guzik. Tak czy tak wysłali DHL i jutro wyskakuję z dodatkowych PLN...
U mnie wersja środkowa (2) i ostatnia (3) jest z tą opłatą. Wersja pierwsza wysyłki (cenowo na drugim miejscu) bez śledzenia jest bez opłaty celnej.
a: SonyPSX65 [SonyXL45 PhilipsGP412 Empire(LTD200 2000Z) NagaokaMP110 Pickering625/XV15 ShureV15typeIV AudioTechnica120] / PreampDyskretniok / OnkyoA8850 / TelluriumQblueII / PylonAudioPearl27
c: TidalHiFiPlus / WiimPro / MusicalFidelityV90DAC
czarnaplyta
Posty: 85
Rejestracja: 02 maja 2016, 21:09

Re: Koszt wysyłki płyt z Amazon USA

#10

Post autor: czarnaplyta »

domibobi pisze:
23 sty 2020, 08:23
czarnaplyta pisze:
22 sty 2020, 22:49
No właśnie tylko, że ja ostatnio wybrałem tą wersję środkową za 11 usd z hakiem, żeby szło dłużej i żeby uniknąć dodatkowych opłat a tu ....guzik. Tak czy tak wysłali DHL i jutro wyskakuję z dodatkowych PLN...
U mnie wersja środkowa (2) i ostatnia (3) jest z tą opłatą. Wersja pierwsza wysyłki (cenowo na drugim miejscu) bez śledzenia jest bez opłaty celnej.
Własnie tą wybrałem...wersja 1 , 2 cenowo bo też na to liczyłem....nic z tego DHL zapukał i poprosił o kasę....
Awatar użytkownika
RCOM2180
Posty: 681
Rejestracja: 05 lip 2016, 17:50
Gramofon: działa

Re: Koszt wysyłki płyt z Amazon USA

#11

Post autor: RCOM2180 »

Opłaty "celne" dopadły mnie na Amazonie amerykańskim (i Ebayu) już kilka lat temu (niezależnie od sposobu wysyłki), gdy kupowałem gry (dosłownie pojedyncze sztuki za nieznaczne kwoty). Ciekawostką było to, że za każdym razem Amazon podawał informację (z pamięci): "jeśli opłata celna będzie mniejsza od pobranej*, oddamy różnicę".
* wydaje mi się, że miałoby to dotyczyć także sytuacji, gdy opłaty celne nie zostaną naliczone, tylko pytanie (retoryczne?), czy UC wiedząc, że została już naliczona taka opłata, zrezygnuje z niej? :D I jak to właściwie działa? Przecież nie każda paczka po dojściu do UC jest otwierana.

A pytanie główne: czy komuś się zdarzyło, że Amazon oddał część (lub całość) pieniędzy pobranych akonto opłat celnych?
IVAN
Posty: 215
Rejestracja: 12 sty 2019, 17:54
Gramofon: SONY PS-X4
Lokalizacja: ŁÓDZ

Re: Koszt wysyłki płyt z Amazon USA

#12

Post autor: IVAN »

Na amazonie nie kupowałem spoza unii ale na Ebayu kilkukrotnie rożne rzeczy z USA z Arabii saudyjskiej z Chin i niestety zawsze pobierane i nie zwracali różnicy ani nie oddawali nawet jak nie było sprawdzane przez UC :(
Mój skromny zestaw początkującego to VINCENT SV-227MK / TEUFEL CONNECTOR / HK DVD 22 , SCHIIT MANI , SONY PS-X4 + XL25 / Ortofon 2M RED , ARCUS TL 160 + DiY 2 way w strzępach
Awatar użytkownika
RCOM2180
Posty: 681
Rejestracja: 05 lip 2016, 17:50
Gramofon: działa

Re: Koszt wysyłki płyt z Amazon USA

#13

Post autor: RCOM2180 »

Czyli zwykła kradzież. Chyba że UC pobrał pieniądze bez otwierania. Ale znowu pobranie opłaty musi być (powinno?) udokumentowane.
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: Koszt wysyłki płyt z Amazon USA

#14

Post autor: wojtekf »

RCOM2180 pisze:
27 sty 2020, 12:53
A pytanie główne: czy komuś się zdarzyło, że Amazon oddał część (lub całość) pieniędzy pobranych akonto opłat celnych?
Staram się kupować z amerykańskiego Amazona tylko w sytuacji jak mogę odebrać przesyłkę w USA, ale w pojedynczych przypadkach wysyłki do Polski (tylko zastrzegam sobie, to było w 2016) mam w historii zamówienia zwrot rzędu złotówki czy dwóch na różnicy między kwotą pobraną a faktyczną opłatą celną (różnice kursowe?). Plus mam zamówienie (książka) do którego nie zostały pobrane opłaty celne (ani z wyprzedzeniem ani przez UC).
The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41547
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Koszt wysyłki płyt z Amazon USA

#15

Post autor: Wojtek »

Nie bardzo rozumiem skąd przeświadczenie, że UC musi otwierać przesyłki by naliczyć opłaty celne?
Często wynika to wprost z deklaracji celnych, wartości przesyłki itd.

Otwierają raczej tylko wtedy kiedy nie wiedzą jaka jest zawartość i odbiorca tego nie deklaruje albo mają jakieś podejrzenia co do szczerości nadawcy czy odbiorcy :)

Mi się rzadko zdarza żeby otwierali przesyłki.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ