DISCOGS.com

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: DISCOGS.com

#76

Post autor: darkman »

To taki sklep, który ma najtaniej to oszust dampingowiec w takim razie :roll: , bo psuje interes oszustom zwykłym czyli drogim :lol:
CRX2
Posty: 52
Rejestracja: 08 lis 2017, 12:28

Re: DISCOGS.com

#77

Post autor: CRX2 »

mrcnoos pisze:
29 mar 2023, 10:05
W PayPal możesz ustawić kilka adresów wysyłkowych.
Jednym z nich może być adres Twojego znajomego w stanach.
W ten sposób będziesz miał spójne adresy na Discogs I w Paypal.
Dobra, bo widzę, że brniemy w coś innego niż na początku radziłeś.
Jedyna opcja zmiany adresu na ten w USA jest na Discogs. W Paypal nie ma takiej możliwości (o czym już pisałem w początkowym poście). A jeżeli jest, to będę wdzięczny za instrukcję, bo jedyny adres dodatkowy jaki można ustawić, to kolejny w Polsce:
adres paypal.PNG

EDIT:
Ja wkleiłem zdjęcie z widoku z komputera, więc nie ma różnicy czy aplikacja czy komputer. Spróbuję do nich napisać.
Ostatnio zmieniony 29 mar 2023, 11:47 przez CRX2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: DISCOGS.com

#78

Post autor: mrcnoos »

Przypomniało mi się, że można ustawić dodatkowe adresy. I ja Tak mam zrobione. Mam w Paypal dodane adresy w USA i polskie. Może wyłączyli ta opcję.... patrzę w apce na telefonie i nie widzę tych do USA.
Możliwe, że była jakaś aktualizacja i wyłączyli. Musiałbym jeszcze na komputerze spraw, bo tam jest bogatsza wersja niż ta na telefonie.
A weź i napisz do pomocy paypal. Ciekawe co odpowiedzą. Wrzuć odpowiedź to się inni zapoznają.
Patrzę w apce i mam zakup z wysyłką do USA. Zakup z discogs. I w historii transakcji jest adres USA z 12 grudnia 2022.
Jest jeszcze jedna opcja. Po pełnej integracji discogs z paypal, możliwe że paypal i tak bierze adres z discogs.
CRX2
Posty: 52
Rejestracja: 08 lis 2017, 12:28

Re: DISCOGS.com

#79

Post autor: CRX2 »

mrcnoos pisze:
29 mar 2023, 11:23
Przypomniało mi się, że można ustawić dodatkowe adresy. I ja Tak mam zrobione. Mam w Paypal dodane adresy w USA i polskie. Może wyłączyli ta opcję.... patrzę w apce na telefonie i nie widzę tych do USA.
Możliwe, że była jakaś aktualizacja i wyłączyli. Musiałbym jeszcze na komputerze spraw, bo tam jest bogatsza wersja niż ta na telefonie.
A weź i napisz do pomocy paypal. Ciekawe co odpowiedzą. Wrzuć odpowiedź to się inni zapoznają.
Patrzę w apce i mam zakup z wysyłką do USA. Zakup z discogs. I w historii transakcji jest adres USA z 12 grudnia 2022.
Jest jeszcze jedna opcja. Po pełnej integracji discogs z paypal, możliwe że paypal i tak bierze adres z discogs.
Tak jak wspomniałem wyżej, ja wkleiłem widok z komputera, więc bez różnicy czy apka czy komputer.

Na stronie Paypal znalazłem informację wprost: "Nie możesz zmienić swojego adresu na adres w innym kraju. Jeśli przeprowadzasz się za granicę, musisz zamknąć swoje istniejące konto i otworzyć nowe."
Także jedyne opcja to na Discogs ustawić prawidłowy shipping address i poinformować sprzedającego, żeby tam faktycznie wysłał.
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: DISCOGS.com

#80

Post autor: mrcnoos »

W takim razie wyłączyli te opcję i pewnie nawet mnie poinformowali przy jakiejś aktualizacji regulaminu :lol:
Chyba się martwisz na zapas. Zrób sobie jeden zakup aktualizując dane w Discogs I tyle.
Jeszcze jedną rzecz pomyślałem, discogs jest zintegrowany z paypal od niedawna. I na podstawie adresu wylicza się koszt przesyłki. W ten sposób zweryfikujesz, czy koszt jest na Stany czy wystarczająco wysoki do Europy. Także nie bój. Jak braknie kasy na wysyłkę to na 100% do Polski nie dojdzie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: DISCOGS.com

#81

Post autor: Wojtek »

Zmienili zasady. Pewnie zbyt wiele osób oszukiwało czy coś.

A teraz taki myk - da się chyba jeszcze płacić bez logowania do konta PayPal, a po prostu podając dane karty na świeżo? Może to wystarczy?

Zawsze jak kupowałem na discogs to jakimiś bocznymi ścieżkami niż bezpośrednio przez serwis więc nie mam doświadczenia :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: DISCOGS.com

#82

Post autor: mrcnoos »

Wojtek pisze:
29 mar 2023, 12:55
Zmienili zasady. Pewnie zbyt wiele osób oszukiwało czy coś.

A teraz taki myk - da się chyba jeszcze płacić bez logowania do konta PayPal, a po prostu podając dane karty na świeżo? Może to wystarczy?
Chyba od niedawna nie da rady. Płatność tylko przez paypal dla każdego sprzedawcy. Chyba, że osobiście odbierzesz.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: DISCOGS.com

#83

Post autor: Wojtek »

Nie rozumiesz - płacenie przez PayPal OK, ale jeszcze nie dawno można było płacić przez PayPal bez zakładania konta, ot po prostu podając dane karty, adresowe itd. Czy to też już się zmieniło?

Możliwe że tak zacieśnili zasady ze względu na dyrektywy unijne. Naliczanie VATu itd. W sumie ma to sens.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: DISCOGS.com

#84

Post autor: mrcnoos »

Sprawdziłem przed chwilą swoje adresy w Paypal w wersji desktopowej. To samo co w wersji mobilnej. Tylko adresy do Polski. Także kiedyś musiała nastąpić aktualizacja, która wycięła tamte amerykańskie.
CRX2
Posty: 52
Rejestracja: 08 lis 2017, 12:28

Re: DISCOGS.com

#85

Post autor: CRX2 »

CRX2 pisze:
28 mar 2023, 10:31
Cześć, czy kupował ktoś już na Discogs z wykorzystaniem Paypal, ale z wysyłką na adres do innego kraju?
Już tłumaczę:
- mam konto na Paypal.pl z podpiętą kartą,
- chcę kupić płyty na Discogs z USA,
- chcę jednak żeby zostały wysłane do znajomego w USA, a ja je odbiorę za jakiś czas jak będę w US,
- informacja na Discogs jest taka: "If you plan to use PayPal to pay, be sure that this shipping address matches your shipping address on file with PayPal!"
- na Paypal da się dodać kolejny adres, ale wyłącznie na terenie Polski. Nie ma możliwości zmiany kraju. Z tego, co czytam w internecie to "Paypal is country specific".

Czy da się jakoś zapłacić Paypalem, do którego jest przypisany adres w Polsce, z wysyłką do USA? Ktoś próbował? Ma jakiś pomysł/rozwiązanie?
Napisałem też do sprzedawcy, ale na razie bez odzewu.
Dla zainteresowanych: dokonałem zakupu przez Discogs (adres US) z płatnością Paypal (adres PL) i po naciśnięciu "Pay" otwiera się nowe okienko z logowaniem do Paypal. Po zalogowaniu pojawia się informacja o wysyłce na adres wskazany w Discogs (adres zamieszkania wskazany w Paypal nie wpływa na nic) i jednocześnie pojawia się możliwość zaznaczenia okienka "Ustaw ten adres wysyłki jako adres główny w Paypal".
Nie klikałem tej informacji, bo nie wiem jakby to później wyglądało z płatnościami w Polsce. W każdym razie Paypal automatycznie zaciągnął adres z Discogs.
Czy zadziała jak należy? Dam znać za kilka dni, gdy dostanę (mam nadzieję) przesyłkę.
Awatar użytkownika
Szelak
Posty: 1608
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:14
Gramofon: Adam GS424/Lenco L75
Lokalizacja: Warszawa

Re: DISCOGS.com

#86

Post autor: Szelak »

Dziś kupiłem na Discogs album. Płatność PayPal. Z Ukrainy.
Ciekawy jestem kiedy będę miał paczkę w domu?
Średnio ile czasu to trwa? Jakieś rekordy, najkrócej idąca paczka i najdłużej. Podzielą się koledzy.
Ostatnio zmieniony 26 maja 2023, 22:46 przez Szelak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: DISCOGS.com

#87

Post autor: blispx »

jak wpadnie na cło to i z miesiąc poczekasz bo tam im się nie spieszy
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: DISCOGS.com

#88

Post autor: Wojtek »

Parę dni temu discogs podniosło swoją prowizję z 8% na 9%. Grubsza zmiana to to że tą prowizję naliczają teraz także od kosztów wysyłki.

Dość oryginalny pomysł, przyznam, tylko ciekawe czemu się zdecydowali na takie kombinowanie. Sprzedawcy oszukiwali na kosztach wysyłki? W sensie, płyta za 10 baksów, a wysyłka np. z Niemiec do PL za 100 baksów (faktyczna cena płyty) ? :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2032
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: DISCOGS.com

#89

Post autor: MaciejT »

Panowie, dobrze rozumiem że 15 czerwca przesyłka opuściła punkt w Szwajcarii i dalej ani widu?

https://www.ups.com/track?track=yes&tra ... ackdetails
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: DISCOGS.com

#90

Post autor: blispx »

pewnie AC ciebie wnet capnie, taki przestój na to wskazuje ;)
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
ODPOWIEDZ