Maanam "Nocny Patrol" jakość

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
Jarekf40
Posty: 76
Rejestracja: 22 lis 2020, 19:21
Gramofon: Pioneer PL 50L
Lokalizacja: Olsztyn

Maanam "Nocny Patrol" jakość

#1

Post autor: Jarekf40 »

Kupiłem płytę Maanam „Nocny Patrol” NM i mocno bije po uszach każde „s” i „sz” śpiewane przez Korę.
Kto może sprawdzić czy to ma na swojej płycie u siebie i podzielić się ze mną?
Film pod linkiem https://we.tl/t-DtE9W8NO3g
To pierwsza płyta z takim „efektem”. Nawet stare porysowane płyty trzeszczą ale nie w ten sposób na konkretne dźwięki.
Pioneer PL50L, Glanz G-40EX, AN clone, Primaluna Prologue Premium, Klipsch Forte III, CA 840C.
Awatar użytkownika
StarRock
Posty: 1316
Rejestracja: 23 mar 2016, 19:40

Re: Maanam "Nocny Patrol" jakość

#2

Post autor: StarRock »

Kiedyś na innych klockach, też takowe wrażenie miałem, dzisiaj zapodałem na talerz i ...
Jest w wokalu Kory, takie (trudne do określenia) lekkie przeciąganie ś,ć,ź ...jednak nie, jak kiedyś to słyszałem. Nie takie dosadne sybilantyzowanie :mrgreen: (ale fraza).
Pewnie przyczyna leży przede wszystkim w pre, a możliwe, że i wkładka nie bez winy.
U mnie poprawa duża, do tego co uszy me kiedyś słyszały. :D
Dodam...świetna realizacja płyty, a podobno według słów Kukiza, PRL to jeden wielki syf był. :o :lol:
Jarekf40
Posty: 76
Rejestracja: 22 lis 2020, 19:21
Gramofon: Pioneer PL 50L
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Maanam "Nocny Patrol" jakość

#3

Post autor: Jarekf40 »

A co Wy na takie pływanie igły po tej płycie?

https://we.tl/t-vDME9qa4iY
Pioneer PL50L, Glanz G-40EX, AN clone, Primaluna Prologue Premium, Klipsch Forte III, CA 840C.
Awatar użytkownika
appel
Posty: 181
Rejestracja: 06 lis 2017, 19:37

Re: Maanam "Nocny Patrol" jakość

#4

Post autor: appel »

Wg mnie to co podałeś w pierwszym linku to nic strasznego (w koncu tłoczyły to Polskie Nagarania). U mnie jest tak (mam płytę już 36 lat, więc trochę przeżyła). Sam oceń:
https://mab.to/9rY32W9S6

a co kwestii nr 2 (latanie). Być może ktoś za bardzo rozrajbował dziurkę w środku. Niekiedy się wtedy zdarzało, że płyty prosto ze sklepu (tłoczenia Polskich Nagrań i Arstonu) nie chciały sie wcisnąć na talerz (przynajmniej mojego G8010) i trzeba było ją jakoś nieco rozrajbować. Może komuś nie do końca wyszło?
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Maanam "Nocny Patrol" jakość

#5

Post autor: Tarkus »

StarRock pisze:
16 sty 2021, 17:07
Dodam...świetna realizacja płyty, a podobno według słów Kukiza, PRL to jeden wielki syf był.
To nie było miksowane w PRL, a tylko tu nagrane! :D
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
StarRock
Posty: 1316
Rejestracja: 23 mar 2016, 19:40

Re: Maanam "Nocny Patrol" jakość

#6

Post autor: StarRock »

Jarekf40 pisze:
17 sty 2021, 20:04
A co Wy na takie pływanie igły po tej płycie?
U mnie niet.
Tarkus pisze:
17 sty 2021, 22:20
a tylko tu nagrane!
To też można spieprzyć, ;)
Jarekf40
Posty: 76
Rejestracja: 22 lis 2020, 19:21
Gramofon: Pioneer PL 50L
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Maanam "Nocny Patrol" jakość

#7

Post autor: Jarekf40 »

appel pisze:
17 sty 2021, 21:58
Sam oceń:
dokładnie to samo, kurcze czy wszystkie tak będą grąły?
Pioneer PL50L, Glanz G-40EX, AN clone, Primaluna Prologue Premium, Klipsch Forte III, CA 840C.
Felix1988
Posty: 3475
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Maanam "Nocny Patrol" jakość

#8

Post autor: Felix1988 »

appel pisze:
17 sty 2021, 21:58
(w koncu tłoczyły to Polskie Nagarania)
Skąd ta informacja? Z tego co pamiętam to Polton miał własne maszyny, umieszczone w tłoczni Pronitu.
Awatar użytkownika
appel
Posty: 181
Rejestracja: 06 lis 2017, 19:37

Re: Maanam "Nocny Patrol" jakość

#9

Post autor: appel »

Faktycznie, pomyliłem się. Jak wynika z magisterki o Pronicie, Polton miał tam dwie szwedzkie prasy (które zabrał w 1991, pytanie, czy miał je od początku swojej działalności). Tak czy siak, tłoczenia Poltonu nie wydają mi się superświetne. Z perspektywy lat z polskiej produkcji lat 80. najlepiej oceniam płyty tonpressu/Melodii (a więc właściwie niepolskie).

EDIT: Zaraz zaraz, czy Pronit nie tłoczył też Polskim Nagraniom i czy nie było to właściwie jedno i to samo?
Ostatnio zmieniony 20 sty 2021, 15:33 przez appel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Maanam "Nocny Patrol" jakość

#10

Post autor: koscidogitary »

Jarekf40 pisze:
16 sty 2021, 12:38
Kupiłem płytę Maanam „Nocny Patrol” NM i mocno bije po uszach każde „s” i „sz” śpiewane przez Korę.
Kto może sprawdzić czy to ma na swojej płycie u siebie i podzielić się ze mną?
Mam to wydanie: https://www.discogs.com/Maanam-Nocny-Pa ... ase/838332
i u mnie nie sybiluje ani nie pływa. Lubię tę płytę, często do niej wracam.
Jarekf40 pisze:
16 sty 2021, 12:38
To pierwsza płyta z takim „efektem”. Nawet stare porysowane płyty trzeszczą ale nie w ten sposób na konkretne dźwięki.
Trzeszczenie a sybilanty to dwie różne sprawy.

W wątku o Buphono pisałem nawet o efektach dźwiękowych 3D jakie są na tej płycie (dźwięk wychodzi poza głośniki i lata po pokoju).
Pobaw się ustawieniami swojej aparatury odsłuchowej, zdobądź (kup/pożycz) drugi taki egzemplarz.
Tutaj wszystko jest niewiadomą: od tłoczenia po kolumny a na początek i tak powinieneś przyłożyć się do kwestii techniki gramofonowej i przede wszystkim prawidłowej kalibracji sprzętu. Polecam płytę testową Tacet Vinyl Check - tam celowo nagrano teksty z sybilującymi zgłoskami.

EDIT: zerknąłem na Twoją aparaturę - w mojej ocenie każde niedociągnięcie realizacji, tłoczenia, ustawienia gramofonu wyciągnie Ci na wierzch, miałem kiedyś podobnie i m.in. dlatego, że nie mogłem sobie kiedyś poradzić z sybilantami przysiadłem się do kwestii ustawień gramofonu a finalnie i tak zmieniłem cały tor ;-)
Też miałem tuby, co prawda tylko na sopranie, ale i tak zestaw (Triangle Comete) grał bardzo ostro.
Co mogę jeszcze dodać od siebie, to ten CA Azur jest wredny, zimny drań - w mojej ocenie to zupełnie nie jest wzmacniacz pod te kolumny.
Nawiasem, nikt nie mówi, że lampy nie sybilują ;)
Awatar użytkownika
appel
Posty: 181
Rejestracja: 06 lis 2017, 19:37

Re: Maanam "Nocny Patrol" jakość

#11

Post autor: appel »

koscidogitary pisze:
20 sty 2021, 12:27
i u mnie nie sybiluje ani nie pływa.
Z ciekawości, mógłbyś udostępnić próbkę tego fragmentu Krakowskiego Spleenu nagranego na Twoim sprzęcie?
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Maanam "Nocny Patrol" jakość

#12

Post autor: koscidogitary »

appel pisze:
20 sty 2021, 13:14
Z ciekawości, mógłbyś udostępnić próbkę tego fragmentu Krakowskiego Spleenu nagranego na Twoim sprzęcie?
Nie mogę, nie mam jak tego nagrać.
Po cyfrze (przez kartę laptopa niewiele da) a żeby usłyszeć kolumny (efekt końcowy) to musiałbym skołować mikrofon, w miarę dobry preamp MIC i trochę się pobawić - nie mam na to niestety czasu...
Na winyl (zabawę w audio) mogę poświęcić mniej niż 2h tygodniowo, tak więc... :cry:
Jarekf40
Posty: 76
Rejestracja: 22 lis 2020, 19:21
Gramofon: Pioneer PL 50L
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Maanam "Nocny Patrol" jakość

#13

Post autor: Jarekf40 »

Nagrałem smartfonem i słychać, więc jak Ci się uda wyszarpać 30 sek będziemy zobowiązani.
koscidogitary pisze:
20 sty 2021, 12:27
CA Azur jest wredny, zimny drań
Wczoraj test na klonie AN od MISSE i ponownie taki niepożądany efekt wystąpił.

Czyli płyta! Muszę kupić nową, na szczęście dostawca zwrócił pieniądze. Kto ma na sprzedaż?
Pioneer PL50L, Glanz G-40EX, AN clone, Primaluna Prologue Premium, Klipsch Forte III, CA 840C.
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Maanam "Nocny Patrol" jakość

#14

Post autor: koscidogitary »

Jarekf40 pisze:
20 sty 2021, 14:54
Czyli płyta!
Możliwe, ale nie przesądzaj z góry, pamiętaj o:
koscidogitary pisze:
20 sty 2021, 12:27
przyłożyć się do kwestii techniki gramofonowej i przede wszystkim prawidłowej kalibracji sprzętu
Awatar użytkownika
appel
Posty: 181
Rejestracja: 06 lis 2017, 19:37

Re: Maanam "Nocny Patrol" jakość

#15

Post autor: appel »

Jarekf40 pisze:
20 sty 2021, 14:54
Kto ma na sprzedaż?
Naprawdę to brzmienie to jest aż taki problem? Jeśli tak, to znaczy, ze masz dość duże oczekiwania wobec produckji późnego PRL i wydaje mi się, że - tak zdroworozsądkowo - na horyzoncie są kolejne kłopoty, rozczarowania i wydatki. Ja bym kupił kompakt albo poczekał na wznowienie (nie wiem, czy szykują).
ODPOWIEDZ