Dziwne płyty w serialu tv

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
mrp
Posty: 4
Rejestracja: 18 lut 2018, 12:30

Dziwne płyty w serialu tv

#1

Post autor: mrp »

Witam.

Oglądając ostatnio pewien lombardowy serial w telewizji, gość zastawiał/sprzedawał kolekcję płyt winylowych. Poza dwiema sztukami oczywiście było zrobione tak, żeby nie dało się nic zauważyć bez Stopklatki. Jedną z nich była enigmatyczna jak dla mnie płyta: https://www.facebook.com/tvpulspl/photo ... =3&theater

Co to za cudo? Nawet google nic nie wie o tym:) To aż taki unikat, czy wymysł na potrzeby omawianej produkcji?


albo i ta (cóż za okładka :D) jest ktoś w stanie odczytać tytuły?

https://www.facebook.com/tvpulspl/photo ... =3&theater
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41488
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dziwne płyty w serialu tv

#2

Post autor: Wojtek »

mrp pisze:
18 lut 2018, 12:36
To aż taki unikat, czy wymysł na potrzeby omawianej produkcji?
Raczej to drugie.

Druga płyta tak samo.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
metallsnow
Posty: 1563
Rejestracja: 25 paź 2016, 20:26
Gramofon: Wega 301P

Re: Dziwne płyty w serialu tv

#3

Post autor: metallsnow »

Coś tam można odczytać
Screenshot_Zdjęcia_20180218-201037.png
Wega Modul 301P+ADCQLM/AT13EaV/OM10, Sony TA-F570ES, Akai CD-62, JVC TD-X502, Pioneer N-30AE, Onkyo T-4270, Heco TE 1200
Marantz PM-45, Sony MDS-JE520, Summit Exclusive RF550 i pecet
mrp
Posty: 4
Rejestracja: 18 lut 2018, 12:30

Re: Dziwne płyty w serialu tv

#4

Post autor: mrp »

Tak jak myślałem. To wymysły. Dziwi mnie to, przecież mogliby postarać się o prawdziwe albumy. Zresztą w tym serialu (to moje wrażenie) bardzo próbuje się uniknąć podawania konkretów. Aparat bodajże Fed, to nazwa zdrapana, a powiedziane tylko radziecki... No i te winyle. Gość przyniósł całą walizkę i żadnych konkretów, tylko operowanie słowami rarytas, biały kruk, świetny album... zero szczegółów. Ciekawe czemu :?: :?:


Wiem, z tej da się wczytać, ale z drugiej "Open The Doors" już nie ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41488
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dziwne płyty w serialu tv

#5

Post autor: Wojtek »

Jeśli naprawdę Ciebie to dziwi to zastanów się dlaczego ostatnimi czasy w telewizji cenzuruje się/zamazuje nazwy producentów/produktów, a jeśli już coś jest pokazywane konkretnie to mamy dopisek "audycja zawiera lokowanie produktu"?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
eu4yaon
Posty: 4907
Rejestracja: 23 sie 2016, 17:21
Gramofon: Pioneer
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Dziwne płyty w serialu tv

#6

Post autor: eu4yaon »

mrp pisze:
20 lut 2018, 00:12
Tak jak myślałem. To wymysły. Dziwi mnie to, przecież mogliby postarać się o prawdziwe albumy. Zresztą w tym serialu (to moje wrażenie) bardzo próbuje się uniknąć podawania konkretów. Aparat bodajże Fed, to nazwa zdrapana, a powiedziane tylko radziecki... No i te winyle. Gość przyniósł całą walizkę i żadnych konkretów, tylko operowanie słowami rarytas, biały kruk, świetny album... zero szczegółów. Ciekawe czemu :?: :?:


Wiem, z tej da się wczytać, ale z drugiej "Open The Doors" już nie ;)
To nie byl pierwszy odcinek lombardu w ktorym byly takie winyle, niby białe kruki a to jakieś maxi single do sampli czy h wie co. Przypominasz mi moja tesciowa ktora przeżywa te wszystkie seriale paradokomentalne, trudne sprawy itp. Jak by sie to działo naprawde.
Pioneer PL 50L II + Hana EH + Husariaa v2 + Atoll IN 100SE + JBL TLX8
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Dziwne płyty w serialu tv

#7

Post autor: Biogon »

To Wy macie telewizory???! :lol:
mrp
Posty: 4
Rejestracja: 18 lut 2018, 12:30

Re: Dziwne płyty w serialu tv

#8

Post autor: mrp »

eu4yaon pisze:
20 lut 2018, 10:01

To nie byl pierwszy odcinek lombardu w ktorym byly takie winyle, niby białe kruki a to jakieś maxi single do sampli czy h wie co. Przypominasz mi moja tesciowa ktora przeżywa te wszystkie seriale paradokomentalne, trudne sprawy itp. Jak by sie to działo naprawde.

Zły dzień, czy zwykła nasza polska złośliwość?

Trochę sprzedałem winyli w życiu, jak się tym odrobinę zajmowałem, i nie tylko winyli, więc czym się tu podniecać?
Wojtek pisze:
20 lut 2018, 03:19
Jeśli naprawdę Ciebie to dziwi to zastanów się dlaczego ostatnimi czasy w telewizji cenzuruje się/zamazuje nazwy producentów/produktów, a jeśli już coś jest pokazywane konkretnie to mamy dopisek "audycja zawiera lokowanie produktu"?
Szanowny Wojtku. Zauważyłem gdzieniegdzie pojęcie lokowania produktu, ale nie wiedziałem, że te nielokowane są tak agresywnie "usuwane". Co innego zamazywanie obecnie istniejących firm, a co innego wycinanie ze scenariusza, zdrapywanie z rekwizytów nazw/logotopów firm, które już dawno nie istnieją. Niby co im lokowanie miałoby przynieść.

Jak i jakimś legendarnym zespołom - to że ich album pojawi się w jakiś serialu o zapewne niskiej oglądalności, to ani doda, ani ujmie im popularności. Ewentualnie ktoś by "nagle" zajarał się tematyką i chciał poznać winyle...
Biogon pisze:
20 lut 2018, 10:17
To Wy macie telewizory???! :lol:
Mam wystrzałowy super tv - Rubin ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41488
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dziwne płyty w serialu tv

#9

Post autor: Wojtek »

mrp pisze:
20 lut 2018, 11:01
więc czym się tu podniecać?
Dobre pytanie. Odpowiesz?
mrp pisze:
20 lut 2018, 11:01
Co innego zamazywanie obecnie istniejących firm, a co innego wycinanie ze scenariusza, zdrapywanie z rekwizytów nazw/logotopów firm, które już dawno nie istnieją. Niby co im lokowanie miałoby przynieść.
Serio myślisz że komuś z ekipy produkcyjnej serialu/filmu chce się ryzykować lub tracić czas na sprawdzanie czy aby na pewno nie ma ktoś jakiegoś tytułu do danej nazwy/marki/produktu w dodatku niezależnie od rynku (bo serial może być kiedyś w przyszłości emitowany także poza Polską)?

Zdecydowanie łatwiej i taniej jest zaorać problem i operować na fikcyjnych towarach.
Wszystko inne wymaga zgody, zatwierdzania scenariusza - wszystko po to by producent serialu miał spokój co do ewentualnych roszczeń sądowych.

To że Ty osobiście nie widzisz problemu i patrzysz na to z perspektywy "co komu szkodzi?" nie znaczy że problem nie istnieje lub nie mógłby zaistnieć.
Musisz tylko spojrzeć na sprawę nieco szerzej niż z perspektywy swojego telewizora.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
mrp
Posty: 4
Rejestracja: 18 lut 2018, 12:30

Re: Dziwne płyty w serialu tv

#10

Post autor: mrp »

Po prostu zdziwiłem się. Nie wiedziałem, że na nawet darmowe zareklamowanie produktu trzeba mieć zgodę.
inspir
Posty: 144
Rejestracja: 18 lut 2018, 19:16
Gramofon: Sony PS-X4
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziwne płyty w serialu tv

#11

Post autor: inspir »

mrp pisze:
20 lut 2018, 13:14
Po prostu zdziwiłem się. Nie wiedziałem, że na nawet darmowe zareklamowanie produktu trzeba mieć zgodę.
Może i nie trzeba, ale gdyby ta firma nagle stwierdziłaby, że nie podoba jej się to, że jest w jakimś tam serialu to mogłaby wyciągnąć jakieś konsekwencję, najprawdopodobniej finansowe
Magnat MR-780 + Canton GLE60 + Sony PS-X4
ODPOWIEDZ