Kolekcje Płyt Forumowiczów

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pyniec
Posty: 18
Rejestracja: 10 sie 2010, 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#76

Post autor: pyniec »

Jest już parę nowych płyt :)

Obrazek

Ciekawy jest album Little Richard Tutti Frutti Greatest Hits. Wydany jest na różowym winylu. Ponadto z drugiej strony na okładce jest napis: "Limited Edition PINK VINYL Only 300 made" :)
Kupiłem go w internetowym sklepie w Santa Monica w Kalifornii ( mieli tylko jedną sztukę :P ).
Ostatnio zmieniony 18 lis 2010, 22:10 przez pyniec, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
mamster
Posty: 262
Rejestracja: 10 wrz 2010, 18:13

Kolekcje Płyt Forumowiczów

#77

Post autor: mamster »

Kolejny Clashowiec :P
Jak nowy Slayer się podoba? Jak dla mnie powrót do formy (aczkolwiek poprzedni tez był w porządku)
Awatar użytkownika
pyniec
Posty: 18
Rejestracja: 10 sie 2010, 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#78

Post autor: pyniec »

No cóż wstyd się przyznać ale to mój pierwszy album Slayer'a ale według mnie jest naprawdę świetny. To jedna z tych płyt która codziennie kręci się na talerzu :P
Awatar użytkownika
mamster
Posty: 262
Rejestracja: 10 wrz 2010, 18:13

Kolekcje Płyt Forumowiczów

#79

Post autor: mamster »

Żaden wstyd - zawsze jest czas aby poznawać nowe zespoły - ja na ten przykład praktycznie nie znam żadnej płyty Lynyrd Skynard w całości (tylko pojedyncze utwory)
Jak bedziesz mial okazje to przede wszystkim polecam Reign In Blood Slayera - to Slayer w pigułce - jak dla mnie kwintesencja ich stylu zamknieta w niecałych 30 minutach muzyki. Sam poluje na wersje analogową w dobrym stanie i najlepiej po okazyjnej cenie ;)
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#80

Post autor: Jaskier »

mamster pisze:Jak bedziesz mial okazje to przede wszystkim polecam Reign In Blood Slayera - to Slayer w pigułce - jak dla mnie kwintesencja ich stylu zamknieta w niecałych 30 minutach muzyki.
Ja polecam jeszcze South of Heaven.

A nowego Slayera na winylu zazdroszczę. :)
Awatar użytkownika
mamster
Posty: 262
Rejestracja: 10 wrz 2010, 18:13

Kolekcje Płyt Forumowiczów

#81

Post autor: mamster »

South of Heaven oczywiscie tez, podobnie jak Seasons in the Abyss oraz Hell Awaits, ale kazda z nich to jakas inna stacja na drodze rozwoju Slayera. Heaven i South to lekkie zwolnienie tempa na rzecz klimatu - skądinąd rewelacyjnego. Hell było taką mocną sieczką, chwilami wolniejszą niż na debiucie ale za to agresywniejszą. Ale Reign to było coś zabójczego (przynajmniej dla mnie ;) ). Szybkie, mocne, agresywne kiedy trzeba, nie za długie - uważam że proporcje bardzo dobrze dobrane [oczywiscie nic nie ujmując wspomnianym wczesniej albumom].
W każdym razie ja mam zawsze ciarki jak słucham tej płytki :twisted:
Awatar użytkownika
pyniec
Posty: 18
Rejestracja: 10 sie 2010, 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#82

Post autor: pyniec »

Dzięki za tytuły. Postaram się sprawdzić je wszystkie. A tak przy okazji słyszałem też przychylne opinie na temat albumu God Hates Us All. Co wy o nim sądzicie ?
Awatar użytkownika
Wuwuzela
Posty: 517
Rejestracja: 08 sie 2010, 10:07
Lokalizacja: Willow Farm

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#83

Post autor: Wuwuzela »

Ostatnie zakupy:

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41824
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolekcje Płyt Forumowiczów

#84

Post autor: Wojtek »

pyniec pisze:A tak przy okazji słyszałem też przychylne opinie na temat albumu God Hates Us All. Co wy o nim sądzicie ?
A tak przy okazji to wypadałoby założyć nowy temat dot. Slayera itd. w dziale Muzyki :)
Wuwuzela pisze:Ostatnie zakupy:
Mam te dwa górne albumy ;) Znowu nówki?

"Black Celebration" kupiłem ot tak w ramach eksperymentu, przy okazji, okazyjnie (5zł w komisie meblowym ;) ), a po fakcie okazało się, że jest to limitowane niemieckie wydanie na szarym krążku (color disc) :)

A "Come Taste the Band" od DP mam I wydanie amerykańskie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
mamster
Posty: 262
Rejestracja: 10 wrz 2010, 18:13

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#85

Post autor: mamster »

Wojtek pisze:
pyniec pisze:A tak przy okazji słyszałem też przychylne opinie na temat albumu God Hates Us All. Co wy o nim sądzicie ?
A tak przy okazji to wypadałoby założyć nowy temat dot. Slayera itd. w dziale Muzyki :)
to poprosze o przeniesienie :)
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#86

Post autor: kaZ »

Dzisiejsze łowy :)
Zapuszczam S.Hacketa .Lubię gościa.
Załączniki
gabriel.jpg
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Awatar użytkownika
mamster
Posty: 262
Rejestracja: 10 wrz 2010, 18:13

Kolekcje Płyt Forumowiczów

#87

Post autor: mamster »

Super - z internetu czy wygrzebane w jakimś sklepie?
Sam się przymierzam do Seconds Out
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#88

Post autor: Jaskier »

Wojtek pisze: "Black Celebration" kupiłem ot tak w ramach eksperymentu, przy okazji, okazyjnie (5zł w komisie meblowym ;) ), a po fakcie okazało się, że jest to limitowane niemieckie wydanie na szarym krążku (color disc) :)
Mam dokładnie to samo wydanie :) A jak Ci "chodzi"? U mnie słychać w tle trzaski, ale przypisywałem je raczej igle. Słyszałem jednak, że kolorowe winyle są muzycznie gorsze. Choć nie bardzo rozumiem, dlaczego...
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#89

Post autor: kaZ »

mamster pisze:Super - z internetu czy wygrzebane w jakimś sklepie?
Sam się przymierzam do Seconds Out
Mam kilku znajomych handlujących na giełdzie "pod Przewiązką" w Krakowie.
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
wiktorsam
Posty: 302
Rejestracja: 06 lis 2010, 18:52

Kolekcje Płyt Forumowiczów

#90

Post autor: wiktorsam »

Ja ostatnio na allegro złowiłem floydów dark side of the moon za 9 zł wydanie brytyjskie :). Trochę strzał w ciemno bo nie było nic o stanie płyty, ale za tą kasę warto było zaryzykować. Mam już ten album tłoczony w DE, ale ma kilka rysek. Wczoraj przyszła płytka, otworzyłem kopertę wyciągnąłem i okazało się że nie jest źle - zero rys, jedynie płyta mocno zabrudzona, takim zaschłym kurzem. Umyłem w demineralizowanej z izopropanolem poczekałem aż wyschnie, wsadziłem w gramofon i jest super. Trzasków praktycznie nie ma, dźwiękowo lepsza od tej niemieckiej.
Kupiłem też płytę KILLING JOKE - NIGHT TIME wydanie niemieckie, ale nie podoba mi się jej brzmienie, mimo że jest jak nowa, i widać że była bardzo mało grana.
Cóż, czasami trafi się lepiej, czasami gorzej ;)
sony ps-x75, shure V15 V SAS, Audio-technica AT20SLa, at30e, empire 4000d III, shiit mani, Hypex Ncore nc252mp, DAC topping dx7 pro
ODPOWIEDZ