Kolekcje Płyt Forumowiczów

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
marianoaitaliano
Posty: 128
Rejestracja: 13 sty 2023, 14:15
Gramofon: Toshiba SR-255
Lokalizacja: UK

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5326

Post autor: marianoaitaliano »

Car booty to świetna sprawa, już to chyba mówiłem :) Wzbogaciłem się dzisiaj w końcu o swoją pierwszą kopię ''Dark Side Of The Moon'' - komplet z dwoma plakatami, myślę że stan takie mocne VG+ a do tego żeby było ciekawiej kanadyjskie tłoczenie. Jak za 25 funtów w pakiecie z innymi 25 płytami to myślę że deal życia. Oprócz tego dorwałem też Queen II, kolejnego Thrillera, trochę Eltona Johna - kobitka chciała się pozbyć całej torby, więc nie przebierałem i wziąłem całość jak leci, przesłuchamy, zobaczymy co tu jest oprócz tego a widzę po tytułach że zapowiada się obiecująco.

Obrazek Obrazek
A tu reszta haulu :)
Obrazek
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1175
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5327

Post autor: pawelgrab »

Rozpoznaje na zdjęciu na szarym końcu ;) 2 studyjny :flags-usa: Jackson Browne - For Everyman - z 1973
Nie powinien do zdjęcia pozować na samym przodzie :handgestures-thumbupright:
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4896
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5328

Post autor: Mawis »

Jest Steely Dan - to może być strzal w dziesiątkę...
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM32 MK3, Schiit Mani, Nikko STA8080, Dual CL720
Akai CD1100, Luxman L230, Namco NSZ333
------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
marianoaitaliano
Posty: 128
Rejestracja: 13 sty 2023, 14:15
Gramofon: Toshiba SR-255
Lokalizacja: UK

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5329

Post autor: marianoaitaliano »

pawelgrab pisze:
22 kwie 2023, 17:05
Jackson Browne - For Everyman - z 1973
Przesłuchałem właśnie zachęcony twoim wpisem i muszę stwierdzić że kawał fajnego rocka to jest :) Włączyłem się i czułem trochę jakbym jechał ciężarówką przez Stany w USA. Nie znałem tego artysty wcześniej prawdę mówiąc.
Mawis pisze:
22 kwie 2023, 18:00
Steely Dan - to może być strzal w dziesiątkę...
Przesłuchałem jako drugą i tu już zauważam lekko jazzowe brzmienia, trochę mi obce bo bardzo mało mam płyt w tym gatunku, niemniej jednak również fajnie brzmi :) Lubię poniekąd brać w ciemno takie kolekcje całe, bo dzięki temu odkrywa się nowe brzmienia, pewnie gdybym nie kupił tej płyty do dzisiaj nie wiedziałbym że Steely Dan istnieje!

Całość już wpisana do Excela i w sumie z dzisiaj było tego tyle. Dwunastek prowadzę spis dość regularnie - oprócz tego w pliku jest kolumna z datą zakupu i ewentualnie ceną, interfejsu discogsa nie lubię za bardzo (do moich celów jest za bardzo skompikowany - różne wydania, matrixy, reedycje, wersje okładek - kto by to spamiętał itd.) stąd prowadzę spis w ten sposób. Mam za to mnóstwo zaległości w 7'' po pozbyciu się kilkudziesięciu płyt i w sumie musiałbym wszystko na nowo spisywać od początku. Trzeba będzie poczekać na jakiś deszczowy weekend...
cała lista.png
Felix1988
Posty: 3534
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5330

Post autor: Felix1988 »

Warto było zerwać się wcześnie po zarwanej nocy i podejść na pchli targ. Z płyt niestety miałem wszystko, ale trafiło się trochę ciekawych wydań pirackich kaset, oryginał w folii i dwa kompakty. No i książka, którą kiedyś miałem, ale pewnie ktoś pożyczył i tyle ją widziałem... Ceny symboliczne, 5-10 zł; najdroższa była kompilacja Lynyrd Skynyrd 2CD, "całe" 20 zł, ale stan idealny, wydanie US - raz się żyje, powiedziałem, proszę zapakować :lol:
Załączniki
Pchli targ.jpg
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5331

Post autor: RadTang »

Urodzinowy haul płytowy! Zaszalałem wczoraj, powodzi mi się. Stała, lekka i w miarę spoko praca. Kochająca (?) rodzina. Z głodu nie umieram (prędzej z przejedzenia). Życie bywa spoko.

Postanowiłem powiększyć swoją kolekcję o kilka ciekawostek i nabytków. Już dwa z nich odsłuchałem dzisiaj. Ale w tym wszystkim jest tzw. łyżka dziegciu (cokolwiek to jest, nie brzmi smacznie).

Na samym dole jest bootleg Black Sabbath - Rarities & Demos 2. Ładne, wręcz zajebiste, wydanie ale niestety rozkładany zamek mam uszkodzony... Może ojciec da radę podkleić i będzie dobrze. Fajnie to wygląda i w ogóle oryginalny pomysł ale liczę, że zawartość mi to wynagrodzi... Limitowana, numerowana edycja - 324 / 400. Ktoś jeszcze to ma?

No i Stonesi - Out Of Our Heads nie są z 1965 roku. W ogóle nie wiem z którego roku są. Czerwona Decca, UK mono ale exportowa, z amerykańską wersją albumu. Okładka w stanie gorszym od płyty.

Lekkim niesmakiem okazała się Abba. Myślałem, że będzie to szwedzki pressik a tu trafiłem na norweski. Zupełnym przypadkiem, szukając swojego w Discogs. Lubię fińskie i norweskie faktury więc zerknąłem na wydania z tych krajów. Okazało się to strzałem w 10-tkę bo dane zgadzały się z norweskim tłoczeniem. Pierwsza płyta z Norwegii... bez żadnego Made in Norway czy coś. Smutek troszkę.

Black Sabbath to debiut z epoki ale takiej średniej. A dokładniej z 1985 roku. Wymaga umycia ale gra spoko. Spoko brzmi choć na pewno dałem więcej niż powinienem... I nawet nie jest na Vertigo swirl... Cóż, nawet taka ofiara Mrocznemu Panu (chwalmy Go, za Black Sabbath! 😈) jest miła.

Kwiatki dla siebie od Stonesów bo mam na CD i przydałoby się mieć na LP też. Nie lubię kwiatów ale w tym przypadku zrobię wyjątek. Tylko podlać, tzn. umyć i słuchać... Rocznik 73/74. Tak podaje Discogs. Jeszcze nie zwiędły. ;)

Składak Beatlesów bo jak to tak, bez Beatlesów?! Tym razem ma to głębszy sens... Potrzebowałem tego składaka bo mój egzemplarz jest jakiś walnięty. Jedna strona została spłodzona chyba z uszkodzonej albo zużytej matrycy i to naprawdę słychać. Może tym razem będzie lepiej. Włoski press z nieznanego rocznika 70-tego któregoś.

Na koniec Drzwi. Chciałem mieć L.A. Woman na winylu i trafiłem tanio to. Sam nie wiem z którego roku to jest. 2013 czy 2017. Wpisy w Discogs są, jak dla mnie, w zasadzie identyczne. 2020 to to nie jest bo tam nie ma naklejki z kodem kreskowym a u mnie była. Wybrałem 2017 choć w sumie to jeden git skoro są, jak dla mnie, identyczne. Uświnione, brudne i z uszkodzeniami na rozbiegówce (nówka sztuka, odpakowana by sprawdzić runouty). Może po umyciu będzie dobrze...

Jak na razie jestem raczej zadowolony. A teraz czas zniknąć na spacer, lody i wizytę u Babci. :) Dzisiaj mam urodziny i potrzebuję polizać jakąś kulkę albo dwie. No bo dziecku (dużemu) mam odmówić?! 😈

Black Sabbath - S/T: https://www.discogs.com/release/382929- ... ck-Sabbath

Rolling Stones - Out Of Our Heads - https://www.discogs.com/release/2395635 ... -Our-Heads

Rolling Stones - Flowers - https://www.discogs.com/release/2088164 ... es-Flowers

ABBA - Voulez-Vous - https://www.discogs.com/release/5350425 ... oulez-Vous

The Doors - L.A. Woman - https://www.discogs.com/release/18263083-Doors-LA-Woman

The Beatles - A Collection Of Beatles Oldies - https://www.discogs.com/release/5858124 ... les-Oldies

Black Sabbath - Rarities & Demos 2 - https://www.discogs.com/release/2161941 ... es-Demos-2
Załączniki
IMG_5840.JPG
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4896
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5332

Post autor: Mawis »

No widzę Rad, humorki dopisuja :clap: Ciesz się życiem stary! W końcu to Twoje urodziny! Najlepszego raz jeszcze!
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM32 MK3, Schiit Mani, Nikko STA8080, Dual CL720
Akai CD1100, Luxman L230, Namco NSZ333
------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5333

Post autor: RadTang »

Dzięki! :) Humor dopisuje, owszem. A i zamek już jest podklejony przez Ojca. :)
Felix1988
Posty: 3534
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5334

Post autor: Felix1988 »

Często słyszę narzekania, że nie ma już starych polskich płyt w ładnych stanach. Wciąż się jednak trafiają, tak jak te 7" Czerwonych Gitar na niedzielnym pchlim targu. Okładki takie sobie - oklejanie taśmą zostawia ślady, ale płytki jak nowe, a ta z 1978 to już nówka na 100%. Po 10 zł, tanio jak przysłowiowy barszcz :)
Załączniki
Czerwone Gitary.jpg
marianoaitaliano
Posty: 128
Rejestracja: 13 sty 2023, 14:15
Gramofon: Toshiba SR-255
Lokalizacja: UK

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5335

Post autor: marianoaitaliano »

Dostałem dzisiaj od znajomego mojego znajomego z polskimi korzeniami kilkanaście polskich płyt należących podobno dawniej do jego pradziadka, znalazł przy okazji porządków w garażu :) Jest wśród nich kilka płyt 10 calowych, a trafiły się nawet dwie szelakowe.
Obrazek Obrazek

Repertuar jak widzicie to głównie muzyka ludowa - mam 4 x Mazowsze, 3 x Śląsk, dwie płyty z kolędami, oprócz tego dwie składanki Mieczysława Fogga, Violetta Villas, Stenia Kozłowska czyli repertuar raczej przełom lat 50/60 poza Framerami z początku lat 70 :)

Pośród tej kolekcji są 3 osobliwe wyjątki - 2 płyty radzieckie w tym jedna szelakowa, możliwe że przedwojenna na co by wskazywał numer wydania o ile dobrze googluje, długogrająca 10'' z Chórem Aleksandrowa a druga szelakowa jest pronitowska z końca lat 50 :) Takich okazów jeszcze nie miałem. Tym bardziej jest to wszystko ciekawe że takie perełki idzie znaleźć na obczyźnie :)

Obrazek Obrazek

polskie
szelak - Pronit 3349
długogrające 10'' - L 0141, L0153, L 0244, L 0245, L0266, L 0272, Mazowsze L 0378/79/80/81
długogrające 12'' - XL 0187, XL 0197, XL 0272, XL 0381, XL 0638, XL 0837

radzieckie
szelak - 9232/33
długogrająca 10'' - 33Д-6163/64
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5336

Post autor: RadTang »

Powpadało nieco płytek. Obudziłem się późno ale dałem radę dokonać wypadu do Warszawy na łowy. Chyba jestem zadowolony na tym etapie...

Detox Dżemu kupiony po okazyjnej cenie (nówka w folii, remaster 2022) i Beatlesi z Hamburga. W domu zerknąłem na swoją kolekcję i coś mam z Hamburga od Beatlesów ale nie wszystkie utwory się pokrywają więc jestem co nieco do przodu.

Nie mogłem odmówić sobie tych Stonesów. Ten album mam tylko na CD a Stonesów chciałbym mieć w całości na winylu. Wydanie z 2020, half-speed masterowane. Podobno spoko. Teraz, poza wersjami US wczesnych albumów zespołu, brakuje mi tylko 3 studyjnych na LP - do 1994 (Voodoo Lounge wyszło właśnie w 1994) włącznie mam wszystko!

No i KISS. Nieco się wahałem czy wziąć ten album bo nawet na Spotify mi się nie podobał. No ale trafiłem na taniego gita. Made in Austria na labelu i nie wygląda tragicznie. Może coś z tego będzie... W domu zauważyłem, że okładka pochodzi z Holandii... Nic nie mogę znaleźć więc nie wiem czy tak było, czy kupiłem frankensztajna... Ktoś sprzedaje podobny egzemplarz więc możliwe, że tak było...

Wydałem mniej niż zwykle. Ot, taki lepszy dzień dziecka (a w tym roku mi się nie udał, nawet lody były be :( ). Nie mogło się obyć bez Beatlesów i Stonesów choć odłożyłem parę rzeczy. A szkoda bo były rzeczy, których szukam ale nie w tym stanie i cenie... Tych Stonesów i tak chciałem sobie kiedyś kupić... Widzę, że przepłaciłem i mogłem sobie na Allegro kupić taniej... Świetne uczucie. :(
Załączniki
IMG_6117.JPG
Awatar użytkownika
kraf101
Posty: 268
Rejestracja: 24 lis 2020, 20:40

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5337

Post autor: kraf101 »

pawelgrab pisze:
22 kwie 2023, 17:05
Rozpoznaje na zdjęciu na szarym końcu ;) 2 studyjny :flags-usa: Jackson Browne - For Everyman - z 1973
Nie powinien do zdjęcia pozować na samym przodzie :handgestures-thumbupright:
Mawis pisze:
22 kwie 2023, 18:00
Jest Steely Dan - to może być strzal w dziesiątkę...
Najwięcej chyba waży, to ta pokryta Madonna ze środka.
Wiem coś o tym, bo materialnie, jest jedną z droższych LP w mojej kolekcji, a mam chyba jedną z najgorszych kolekcji w Galaktyce.
Jest tak chujowa, że moje firstpressy są tańsze od ich współczesnych reedycji. W tą Madonne, to też się tylko wżeniłem i ze strony żony jest.
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1175
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5338

Post autor: pawelgrab »

kraf101 pisze:
03 cze 2023, 23:12
. W tą Madonne, to też się tylko wżeniłem i ze strony żony jest.
:think: dokup jeszcze do kolekcji MADONNĘ ale True Blue - moja np. bardzo chwali ;) , jest tam taki standard La Isla Bonita - sam zresztą też lubiam ponucić :lol: i Pani będzie zadowolona a jak dobrze trafisz to i plakat rozkładany we środku zastaniesz do zawieszenia
IMG_20230604_085305.jpg
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5339

Post autor: RadTang »

Ja miałem dwie te Madonny. :D Jedną kupiłem pod wpływem impulsu - zepsuty, porysowany CD ojcowski. Zastąpiony niekompletnym polskim LP. Potem dorwałem tanio komplet, też polskie wydanie. Niedawno pozbyłem się tego niekompletnego.
Awatar użytkownika
kraf101
Posty: 268
Rejestracja: 24 lis 2020, 20:40

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5340

Post autor: kraf101 »

pawelgrab pisze:
04 cze 2023, 08:45
:think: dokup jeszcze do kolekcji MADONNĘ ale True Blue - moja np. bardzo chwali ;) , jest tam taki standard La Isla Bonita - sam zresztą też lubiam ponucić :lol: i Pani będzie zadowolona a jak dobrze trafisz to i plakat rozkładany we środku zastaniesz do zawieszenia
IMG_20230604_085305.jpg
RadTang pisze:
04 cze 2023, 09:00
Ja miałem dwie te Madonny. :D Jedną kupiłem pod wpływem impulsu - zepsuty, porysowany CD ojcowski. Zastąpiony niekompletnym polskim LP. Potem dorwałem tanio komplet, też polskie wydanie. Niedawno pozbyłem się tego niekompletnego.
Mam obie. Ale ciekawe jest że jedna jest circa x10 od drugiej. Tak powida discogs.com, a ofert na allegro to potwierdzają.
W tym roku dowiedziałem się, że La Isla Bonita istnieje naprawdę. Atrakcja turystyczna Dominicany. W szałasikach polewają turystom rum i wydają maski do snurkowania.
Załączniki
Zrzut ekranu z 2023-06-04 21-59-54.png
Zrzut ekranu z 2023-06-04 20-47-43.png
ODPOWIEDZ