Niebieskie smugi na nowym winylu

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
grummer
Posty: 409
Rejestracja: 21 cze 2013, 03:41

Niebieskie smugi na nowym winylu

#1

Post autor: grummer »

Kupiłem nowego winyla, który od nowości ma takie dziwne smugi. Czy da się to jakoś wyczyścić? Płyta brzmi bardzo dobrze, jednak następują pyknięcia, gdy igła natrafia na smugi. Poniżej zdjęcia.

Obrazek

Obrazek

Dodam, że próbowałem na brzegu, gdzie nie ma rowków wyczyścić to zmywaczem do paznokci. Efekt mizerny :/
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: Niebieskie smugi na nowym winylu

#2

Post autor: Robert007Lenert »

To zanieczysczenie winylu. Nie ruszaj tego, tylko pogorszysz sprawe. Czesto sie to trafia na kolorowych winylach.
Awatar użytkownika
grummer
Posty: 409
Rejestracja: 21 cze 2013, 03:41

Re: Niebieskie smugi na nowym winylu

#3

Post autor: grummer »

No cóż szkoda. Słucha się oczywiście świetnie mimo tych zanieczyszczeń, ale efekt wizualny jest po prostu słaby. Niedługo będę kupował myjkę knosti, może jakoś to zejdzie...
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Niebieskie smugi na nowym winylu

#4

Post autor: Robert007Lenert »

Nie zejdzie. Naprawde wiem co pisze.
Awatar użytkownika
grummer
Posty: 409
Rejestracja: 21 cze 2013, 03:41

Re: Niebieskie smugi na nowym winylu

#5

Post autor: grummer »

Robert007Lenert pisze:Nie zejdzie. Naprawde wiem co pisze.
No to trudno. Winyla i tak będę musiał umyć i wsadzić do jakiejś normalnej koperty z folią antystatyczną. Już jest tak naelektryzowany, że przyciąga straszny syf.
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Niebieskie smugi na nowym winylu

#6

Post autor: krolix »

Hehe, kumpel jest współwydawcą tego winyla. Te smugi nie zejdą, taki urok pewnych tłoczni. ;)
Awatar użytkownika
grummer
Posty: 409
Rejestracja: 21 cze 2013, 03:41

Re: Niebieskie smugi na nowym winylu

#7

Post autor: grummer »

krolix pisze:Hehe, kumpel jest współwydawcą tego winyla. Te smugi nie zejdą, taki urok pewnych tłoczni. ;)
No szkoda, kumpel zdobył takiego samego i przez przypadek pomyliliśmy. W domu patrzę, a tu takie gówno na nim. Mój był idealnie czysty. Teraz nie chce się zamienić, no ale cóż, jest w końcu zwykłym cebulakiem.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Niebieskie smugi na nowym winylu

#8

Post autor: zbyszek1982 »

grummer pisze:
krolix pisze:Hehe, kumpel jest współwydawcą tego winyla. Te smugi nie zejdą, taki urok pewnych tłoczni. ;)
No szkoda, kumpel zdobył takiego samego i przez przypadek pomyliliśmy. W domu patrzę, a tu takie gówno na nim. Mój był idealnie czysty. Teraz nie chce się zamienić, no ale cóż, jest w końcu zwykłym cebulakiem.
Pomyśl sobie, że twój egzemplarz jest jedyny w swoim rodzaju :)
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Niebieskie smugi na nowym winylu

#9

Post autor: krolix »

Ja bym się nie przejmował tym niebieskim zabarwieniem. Wiele kolorowych winyli ma podobne "defekty", niektóre tłocznie robią teraz takie przypadkowe "cuda", że głowa boli. To co mnie dziwi, i co by mnie irytowało, to opisywane przez Ciebie pyknięcia w tych miejscach o innym zabarwieniu. Z takim czymś się nigdy dotąd nie spotkałem a mam trochę splatterów, swirli czy takich niezamierzenie "poplamionych" winyli. Przez pół strony masz te zakłócenia?
Awatar użytkownika
grummer
Posty: 409
Rejestracja: 21 cze 2013, 03:41

Re: Niebieskie smugi na nowym winylu

#10

Post autor: grummer »

krolix pisze:Ja bym się nie przejmował tym niebieskim zabarwieniem. Wiele kolorowych winyli ma podobne "defekty", niektóre tłocznie robią teraz takie przypadkowe "cuda", że głowa boli. To co mnie dziwi, i co by mnie irytowało, to opisywane przez Ciebie pyknięcia w tych miejscach o innym zabarwieniu. Z takim czymś się nigdy dotąd nie spotkałem a mam trochę splatterów, swirli czy takich niezamierzenie "poplamionych" winyli. Przez pół strony masz te zakłócenia?
Zakłócenia występują na drugiej stronie, gdzie w jednym miejscu jest troszkę więcej tego zabawienia, ale słychać to tylko w pustych momentach. Nie mam zamiaru się tym przejmować, winyl mimo wszystko brzmi bardzo dobrze :)
blackholesun
Posty: 584
Rejestracja: 21 wrz 2013, 19:20

Re: Niebieskie smugi na nowym winylu

#11

Post autor: blackholesun »

.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2016, 12:02 przez blackholesun, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
grummer
Posty: 409
Rejestracja: 21 cze 2013, 03:41

Re: Niebieskie smugi na nowym winylu

#12

Post autor: grummer »

Już przestałem. Jeśli to normalne to nie ma problemu ;)
ODPOWIEDZ