Reloop DJ cleaning set MK2

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
deha
Posty: 201
Rejestracja: 10 lis 2010, 22:51
Lokalizacja: Wrocław

Reloop DJ cleaning set MK2

#1

Post autor: deha »

Na początek kupiłem dosyć tani zestawik do czyszczenia.

W skład kompletu wchodzi: tubka z płynem do czyszczenia płyt, tubka z płynem i szczoteczką do pielęgnacji igły, szmatka (antystatyczna?) oraz szczoteczka do czyszczenia na sucho.
Ciekaw jestem opini na temat tego zestawiku, na zdjęciach w którymś tematów widziałem, że Wojtek posiadał bodajże płyn do czyszczenia igły z tej serii.
Czy tym płynem traktujemy tylko igłę, czy wkładkę też staramy się lekko przeczyścić?
Igłę czyścimy najlepiej na noc, żeby wyschła dokładnie, czy nie ma takiej potrzeby?
Nie bardzo rozumiem ideę takiej ilości płynu w tej tubce, po ilu czyszczeniach nadaje się do wymiany?
No i jak oceniacie płyn do czyszczenia płyt, warto z niego korzystać?
Jak ma się ta szczotka do ewentualnego niszczenia płyt, a także czy warto korzystać z usług szmatki w zestawie, czy zdecydowanie postawić na szmatkę z welwetu?

Korzystając z okazji. Wesołych i spokojnych najbliższych przedświątecznych dni, na życzenia świąteczne przyjdzie jeszcze czas :)

Pytanie jeszcze z innego gatunku. Mam taki nawyk że boję się dotykać płytę palcami, co zostało mi po CDkach, tam jednak problem jest łatwy do obejścia, średnia pozwala na optymalne trzymanie. Jak to się ma z winylami? Mam problem, zazwyczaj zsuwam płytę z koperty (co pewnie też może lekko ją niszczyć)na rękę, albo chwytam za najbardziej zewnętrzną część płyty (gdzie "nie ma jeszcze muzyki"- nie wiem jak nazwać tą część prawdiłowo), jak to robić w sposób "idealny"? :D
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Reloop DJ cleaning set MK2

#2

Post autor: Jaskier »

deha pisze: Mam taki nawyk że boję się dotykać płytę palcami, co zostało mi po CDkach, tam jednak problem jest łatwy do obejścia, średnia pozwala na optymalne trzymanie. Jak to się ma z winylami? Mam problem, zazwyczaj zsuwam płytę z koperty (co pewnie też może lekko ją niszczyć)na rękę, albo chwytam za najbardziej zewnętrzną część płyty (gdzie "nie ma jeszcze muzyki"- nie wiem jak nazwać tą część prawdiłowo), jak to robić w sposób "idealny"? :D
Masz bardzo dobry nawyk, "popalcowane" płyty ko koszmar. Ja z reguły wyjmuję płytę w pozycji poziomej, kciukiem trzymając za krawędź i od spodu palcem wskazującym na labelu w środku płyty. Potem już oburącz, bo jakby spadła...
Awatar użytkownika
deha
Posty: 201
Rejestracja: 10 lis 2010, 22:51
Lokalizacja: Wrocław

Reloop DJ cleaning set MK2

#3

Post autor: deha »

Czyli krawędź jest w pewnym stopniu przeznaczona do trzymania za nią właśnie? Tak samo, środek jest np. dla półautomatów, sygnałem, że należy wyłączyć silnik i "zaprosić ramię do domu"? :) Można za nie bez problemu trzymać palcami?
Awatar użytkownika
bysy
Posty: 99
Rejestracja: 09 lut 2010, 22:52

Re: Reloop DJ cleaning set MK2

#4

Post autor: bysy »

Bóg stworzył dłoń człowieka do wyjmowania winyli z kopert... kciuk opiera się o krawędź płyty, wskazujący (tudzież środkowy) wędruje na label i... niech stanie się św... tzn dźwięk!
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Reloop DJ cleaning set MK2

#5

Post autor: Wojtek »

Ogółem zestaw jest OK, aczkolwiek osobiście nie bardzo przepadam za szmatkami, jednakże z pewnością jest to jeden ze sposobów na mycie i nie mogę go odradzać :)
deha pisze:na zdjęciach w którymś tematów widziałem, że Wojtek posiadał bodajże płyn do czyszczenia igły z tej serii.
Tak. Jest OK. Taka "podstawa" :)
deha pisze:Czy tym płynem traktujemy tylko igłę, czy wkładkę też staramy się lekko przeczyścić?
Tylko igłę. Wkładkę to wedle uznania, ale nie ma to akurat znaczenia :)
deha pisze:Igłę czyścimy najlepiej na noc, żeby wyschła dokładnie, czy nie ma takiej potrzeby?
Lepiej jednak dać trochę czasu na wyschnięcie.
deha pisze:Nie bardzo rozumiem ideę takiej ilości płynu w tej tubce, po ilu czyszczeniach nadaje się do wymiany?
Ale co się nadaje do wymiany? :) Opróżniona tubka? :)
deha pisze:No i jak oceniacie płyn do czyszczenia płyt, warto z niego korzystać?
Nie wiem, nie mam opinii, pewnie "zwykły" płyn tak jak u reszty w tym przedziale cenowym.
deha pisze:Jak ma się ta szczotka do ewentualnego niszczenia płyt
Na temat "antystatyków" już się wypowiadałem wielokrotnie :) Nie polecam.
deha pisze:a także czy warto korzystać z usług szmatki w zestawie, czy zdecydowanie postawić na szmatkę z welwetu?
Ta szmatka to chyba mikrofibra, więc pewnie jest OK. Szmatki z welwetu? Chyba pomyliłeś ze szczotkami :)

Co do trzymania płyty winylowej to bysy już Ci objaśnił sprawę :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
greg
Posty: 145
Rejestracja: 13 lis 2010, 16:52

Re: Reloop DJ cleaning set MK2

#6

Post autor: greg »

deha pisze: No i jak oceniacie płyn do czyszczenia płyt, warto z niego korzystać?
Ja wlasnie dostalem zestaw plyn plus szczotka:
http://cgi.ebay.co.uk/Vinyl-Cleaning-Br ... 43a0721f7e
osobiscie uwazam ze jest to dobry zakup, podam prosty przyklad, podczas sluchania mojej ulubionej plyty,
Helloween - Keeper of the seven keys part II,
druga strona wydawala jakies dziwne dzwieki, balem sie ze plyta jest juz bardzo zjechana, ale postanowilem potraktowac ja owym plynem.
Po tym zabiegu stal sie CUD. Plyta ponownie gra rewelacyjnie, okazalo sie, ze wystarczylo ja wyczyscic i jest ok.
Dlatego ja jak najbardziej polecam plyn do czyszczenia plyt.
Awatar użytkownika
deha
Posty: 201
Rejestracja: 10 lis 2010, 22:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reloop DJ cleaning set MK2

#7

Post autor: deha »

Rozcieńczasz go z woda czy bezpośrednio na jakąś szmatkę? No i jaką szmatkę stosujesz?
Awatar użytkownika
greg
Posty: 145
Rejestracja: 13 lis 2010, 16:52

Re: Reloop DJ cleaning set MK2

#8

Post autor: greg »

Uzywan tego dokladnie w taki sam sposob jak na tym filmiku, bez rozcienczania.
http://www.youtube.com/watch?v=P7aNJdtZ ... r_embedded
tylko ja czekam troche dluzej, zeby plyn odparowal.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Reloop DJ cleaning set MK2

#9

Post autor: Wojtek »

Gotowe płyny nie trzeba rozcieńczać, bo one już są w rozcieńczonej postaci :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ