Disco Polo na WINYLU

ODPOWIEDZ
gyro4841
Posty: 836
Rejestracja: 13 mar 2020, 12:30
Gramofon: Saba PSP 910

Disco Polo na WINYLU

#1

Post autor: gyro4841 »

Wiem, że to absurd ale kilka razy spotkałem się z płytami owego gatunku. Wiem również, że zostanę publicznie zliczowany ale powinien być taki założony temat, aby inni którzy pewnie słuchają owej muzyki wiedzieli, że ich ulubieńcy wydali takie płyty. Proszę innych forumowiczów o wrzucanie innych znalezionych w sieci płyt - koniecznie ze zdieciem płyty. Przecież oni są wielcy ......
Ps. Skłoniło mnie do napisania tego postu po dzisiejszej wizycie w sklepie "nie dla idiotów" gdzie obok Budki Suflera znalazłem płytę Boys
Załączniki
Top One
Top One
Boys
Boys
Zenon Martyniuk
Zenon Martyniuk
ZENON-MARTYNIUK-TOP-HITS-WINYL-AKCENT.jpeg (7.93 KiB) Przejrzano 3561 razy
Camasutra
Camasutra
Lenco L78
Thorens TD 126 MK III Electronic -> Yamaha RS700 -> AudioCrystal
Thorens TD 126 MK III Electronic -> GA-31 -> AVT5392 -> ITT Hyperion H3-75
Yamaha WXD10 -> Triodowy wzmacniacz OTL/Burson Soloist SL MKII -> AKG K712
Felix1988
Posty: 3443
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Disco Polo na WINYLU

#2

Post autor: Felix1988 »

Nie zapominaj o klasyku z roku 1990, "No Disco Nr. 1" Top One :lol: Mimo tego, że jako sideman gra na tej płycie Jan Borysewicz uznałem, że to słabizna i mieć jej nie muszę, i od tego czasu jestem nader konsekwentny - dźwięki muzykopodobne do mojego domu nie mają wstępu :)
Jest też LP Janusza Laskowskiego, wydanie własne z roku 1990; jak ze dwa lata temu byłem - służbowo :? - na jego koncercie, to widziałem, że ktoś miał tę płytę do podpisania.
Wojo

Re: Disco Polo na WINYLU

#3

Post autor: Wojo »

Felix1988 pisze:
14 cze 2020, 09:27
Nie zapominaj o klasyku z roku 1990, "No Disco Nr. 1" Top One :lol: Mimo tego, że jako sideman gra na tej płycie Jan Borysewicz uznałem, że to słabizna i mieć jej nie muszę, i od tego czasu jestem nader konsekwentny - dźwięki muzykopodobne do mojego domu nie mają wstępu :)
Jest też LP Janusza Laskowskiego, wydanie własne z roku 1990; jak ze dwa lata temu byłem - służbowo :? - na jego koncercie, to widziałem, że ktoś miał tę płytę do podpisania.
No wtedy to jeszcze nie nazywało się Disco Polo.
Klasykiem tematu jest "No Disco Nr. 2" - Top One a nie No Disco Nr. 1.
Istotniejszy od udziału Borysewicza jest, producent całości, pomysłodawca, realizator nagrań, czyli Rafał Paczkowski, to on odpowiada za całość, a chłopcy z Ursusa, są tylko miłym dodatkiem.

Płyta Laskowskiego, to też jest bardzo ciekawa pozycja, w zasadzie płyta zapomniana, niewznawiana, a szkoda, bo piosenki bardzo dobre.
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6632
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Disco Polo na WINYLU

#4

Post autor: konrads0 »

Jakoś Camasutra mi umknęła. Przynajmniej ta 8-) To chyba raczej Dance niż Disco Polo. A w jakich latach to "chodziło"?
Wojo

Re: Disco Polo na WINYLU

#5

Post autor: Wojo »

konrads0 pisze:
14 cze 2020, 13:49
Jakoś Camasutra mi umknęła. Przynajmniej ta 8-) To chyba raczej Dance niż Disco Polo. A w jakich latach to "chodziło"?
No1 to było jeszcze takie przaśne Italo Disco po polsku, No2 to już była rasowa muzyka z chodnika, tzn z jamników handlarzy z tzw szczęk, które były ustawiane na chodnikach. Grano to wszędzie.
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6632
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Disco Polo na WINYLU

#6

Post autor: konrads0 »

Wojo pisze:
14 cze 2020, 15:28
No1
Tak, to wiem, ale ja o Camasutrę pytałem...
Wojo

Re: Disco Polo na WINYLU

#7

Post autor: Wojo »

konrads0 pisze:
14 cze 2020, 15:51
Wojo pisze:
14 cze 2020, 15:28
No1
Tak, to wiem, ale ja o Camasutrę pytałem...
Nie warto nawet pytać :-)
Felix1988
Posty: 3443
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Disco Polo na WINYLU

#8

Post autor: Felix1988 »

Wojo pisze:
14 cze 2020, 13:14
No wtedy to jeszcze nie nazywało się Disco Polo.
Klasykiem tematu jest "No Disco Nr. 2" - Top One a nie No Disco Nr. 1.
Istotniejszy od udziału Borysewicza jest, producent całości, pomysłodawca, realizator nagrań, czyli Rafał Paczkowski, to on odpowiada za całość, a chłopcy z Ursusa, są tylko miłym dodatkiem.
Nie mam aż takiej wiedzy o dźwiękach muzykopodobnych, by oceniać co jest spośród nich większym klasykiem :)
Fakt, wtedy mówiono o tym muzyka chodnikowa, ale to bez znaczenia, bo zaczątki "stylu" były już wyodrębnione.
No i czy nie wyolbrzymiasz roli Paczkowskiego w powstaniu debiutu Top One? Pomysłodawca, znaczy drugi Wesołowski, tylko jeszcze mniej ambitnie?
Wojo

Re: Disco Polo na WINYLU

#9

Post autor: Wojo »

Felix1988 pisze:
14 cze 2020, 16:48
Wojo pisze:
14 cze 2020, 13:14
No wtedy to jeszcze nie nazywało się Disco Polo.
Klasykiem tematu jest "No Disco Nr. 2" - Top One a nie No Disco Nr. 1.
Istotniejszy od udziału Borysewicza jest, producent całości, pomysłodawca, realizator nagrań, czyli Rafał Paczkowski, to on odpowiada za całość, a chłopcy z Ursusa, są tylko miłym dodatkiem.
Nie mam aż takiej wiedzy o dźwiękach muzykopodobnych, by oceniać co jest spośród nich większym klasykiem :)
Fakt, wtedy mówiono o tym muzyka chodnikowa, ale to bez znaczenia, bo zaczątki "stylu" były już wyodrębnione.
No i czy nie wyolbrzymiasz roli Paczkowskiego w powstaniu debiutu Top One? Pomysłodawca, znaczy drugi Wesołowski, tylko jeszcze mniej ambitnie?
Posłuchaj sobie tych wszystkich debiutanckich nagrań zespołów disopolowych z okresu ich debiutów, co to były wydawane na kasetach.
Trochę późniejszych niż płyta No2. To jest tak prostacko zrealizowane, pomyślane, nagrane, że aż zabawne czasami, do łez.
W przypadku No2 jest pełen profesjonalizm. Myślisz że chłopaki z Ursusa to były muzyczne geniusze-samouki?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Disco Polo na WINYLU

#10

Post autor: darkman »

Chciałem zgłosić do wątku płytę Tutu Milesa Davisa z kolegami.
Jest opisana w temacie Teraz słucham na winylu (wydanie polskie, ale te inne też są fpożo). Mnie to kręci, bo se lubię podrygiwać przy muzie dance polo i przytupać nóżką. Szkoda, że nie śpiewają akurat, bo teksty disco polowe są odlotowe! I głębokie jak gardło tej znanej pani.

Oczywiście na kasecie to też wydali.
Awatar użytkownika
kukiz 30
Posty: 1918
Rejestracja: 18 wrz 2016, 16:05
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Disco Polo na WINYLU

#11

Post autor: kukiz 30 »

darkman pisze:
29 mar 2022, 23:30
Chciałem zgłosić do wątku płytę Tutu Milesa Davisa z kolegami.
Jest opisana w temacie Teraz słucham na winylu (wydanie polskie, ale te inne też są fpożo). Mnie to kręci, bo se lubię podrygiwać przy muzie dance polo i przytupać nóżką. Szkoda, że nie śpiewają akurat, bo teksty disco polowe są odlotowe! I głębokie jak gardło tej znanej pani.

Oczywiście na kasecie to też wydali.
O żesz w mordę :lol: Rozjebałeś system.
Mission Cyrus One, Luxman L405,Sony PS-X6,DAC by Martynka, Infinity RS-4000.
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4633
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Disco Polo na WINYLU

#12

Post autor: Mawis »

darkman pisze:
29 mar 2022, 23:30
Oczywiście
Kurde dark, a na cdku nie było??? :o :o :o
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
eu4yaon
Posty: 4898
Rejestracja: 23 sie 2016, 17:21
Gramofon: Pioneer
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Disco Polo na WINYLU

#13

Post autor: eu4yaon »

Wracając do meritum, nie wiem po co mi to ale mam.
Załączniki
Screenshot_20220404_222220.jpg
Pioneer PL 50L II + Hana EH + Husariaa v2 + Atoll IN 100SE + JBL TLX8
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2036
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Disco Polo na WINYLU

#14

Post autor: Peter007 »

Cycolina to klasyka gatunku :D
ODPOWIEDZ