Jak zeswatać winyle i CD?

ODPOWIEDZ
kuler1205
Posty: 4
Rejestracja: 09 lut 2019, 16:32

Jak zeswatać winyle i CD?

#1

Post autor: kuler1205 »

Cześć, uszanowanie!

Pomóżcie mi proszę, albowiem kombinuję i nie umiem wykombinować.

Czy wieża całkiem budżetowa, jak na audiofilskie standardy (1000-2000zł) dałaby radę posłużyć jako wzmacniacz do gramofonu (AT-LP120)?
Chodzi o to, żeby dało się połączyć odtwarzanie CD i korzystanie z gramofonu. Opcja osobnych wieży i wzmacniacza odpada, kwestia braku miejsca i te sprawy.
Ewentualnie czy polecacie jakieś wzmacniacze/ampli z wbudowanym odtwarzaczem CD (o ile takie wynalazki są)? Budżet taki sam + używki odpadają.

Koniec końców chodzi mi tylko o połączenie odtwarzacza CD i wzmocnienia dla gramofonu, żeby to po prostu grało. Jakość dźwięku schodzi na drugi plan.

Z góry dzięki za pomoc&przepraszam, jeśli temat w złym dziale.
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1672
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak zeswatać winyle i CD?

#2

Post autor: tuczi77 »

Masz już jakąś "wieżę" czy dopiero chciałbyś kupić?
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
kuler1205
Posty: 4
Rejestracja: 09 lut 2019, 16:32

Re: Jak zeswatać winyle i CD?

#3

Post autor: kuler1205 »

Dopiero chciałbym kupić.
Awatar użytkownika
martin.h
Posty: 931
Rejestracja: 01 kwie 2018, 23:06
Gramofon: Technics SL-1600MK2
Lokalizacja: SPI

Re: Jak zeswatać winyle i CD?

#4

Post autor: martin.h »

Pianocraft?
Marantz 2230 / Technics SL-1600Mk2 / Akai CD-37 / Grundig Box 650b / Beyerdynamic DT770 PRO
kuler1205
Posty: 4
Rejestracja: 09 lut 2019, 16:32

Re: Jak zeswatać winyle i CD?

#5

Post autor: kuler1205 »

martin.h pisze:
10 lut 2019, 22:13
Pianocraft?
na przykład N470D? obsłuży to też gramofon?
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: Jak zeswatać winyle i CD?

#6

Post autor: gravediggie »

Jeżeli masz już tą AT120, i jak piszesz, używki odpadają, to każda mini wieża, posiadająca wejście AUX z gramofonem zagada, albowiem Twój gramofon ma wbudowany przedwzmacniacz. Pianocraft to dobry trop, przy założeniu wytycznych które narzuciłeś.
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
kuler1205
Posty: 4
Rejestracja: 09 lut 2019, 16:32

Re: Jak zeswatać winyle i CD?

#7

Post autor: kuler1205 »

W takim razie będę szukać Yamaszek. Dziękuję Wam! =)
grzehu82
Posty: 1997
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jak zeswatać winyle i CD?

#8

Post autor: grzehu82 »

Oczywiście, Pianocraft to nie wszystko, są też inne warte uwagi miniwieże spośród marek Onkyo, Denon czy Pioneer.
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Jak zeswatać winyle i CD?

#9

Post autor: RadTang »

Podbiję temat i opiszę swoje doświadczenia. :) Są nieco specyficzne z uwagi na mój problem ze słuchem (nieczynne lewe ucho, od urodzenia). Mnie się udało zeswatać winyle z CD. Ale obecnie CD w ogóle nie słucham, choć możliwość wciąż jest. Nie pamiętam czy najpierw kupiłem wieżę a potem gramofon czy oba na raz.

Używam "wieży" Sony CMT-SBT100, jest pomiędzy wzmacniaczem słuchawkowym (do której jest on podłączony) a przedwzmacniaczem do gramofonu (najtańszy Vivanco). Wieża ta ma możliwość przełączania źródła dźwięku - w tym przypadku można zmienić na CD lub na Audio In (czyli gramofon). Do wieży podłączyłem przedwzmacniacz, który jest połączony z moim gramofonem (Denon DP-29F, który niestety niszczy płyty - o czym się przekonałem). Mam nadzieję, że w tym samym układzie mój nowy gramofon - Technics SL-D303 będzie sprawować się lepiej - czyli będę jeszcze bardziej zadowolony z dźwięku i bezpieczny o moje płyty.

Wzmacniacz słuchawkowy jest konstrukcją DYI wykonaną przez mojego przyjaciela. Zmajstrował mi wzmak monofoniczny bym mógł słuchać nagrań stereo na słuchawkach (nie używam kolumn w domu - choć może kiedyś spróbuję :) ). Ja winyli / CD słucham tylko na słuchawkach ze swojego sprzętu. Obecnie korzystam z Superlux HD681 (stara wersja, kosztowały ok. 100 zł). Sprawdzają się do wszystkiego u mnie i dzielę je między komputerem (granie / filmy) i zestawem audio.

Mógłbym podłączyć je bezpośrednio do wieży ale wtedy dźwięk jest stereo. Odpada też ew. wpływ wzmacniacza na dźwięk. Ja niestety go potrzebuję by jakkolwiek móc cieszyć się muzyką - nawet ze sprzętu tak niskiej klasy jak Denon DP-29F. Jestem zadowolony z niego ale zmieniam ze względu na niszczenie płyt (na szczęście straty bolą "wizualnie" i płyty nie przeskakują).

Przepraszam za odgrzebanie starego tematu. Może komuś się przydadzą moje przygody. :)
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak zeswatać winyle i CD?

#10

Post autor: Myszor »

Mogłem umieścić wpis w kolekcjach sprzętowych forumowiczów ale zasadniczo temat pasuje tu. Może się komuś przyda.
Mam fajną kolekcję i winyli i cd. Cd mało słucham bo tor winylowy mam mocny i dzwięk jest lepszy.
Cd razi kanciastością, mocną górą i dołem bez ulubionej średnicy. Przesadzoną dynamiką i nienaturalnością (czy jak niektórzy mawiają niemuzykalnością). Po prostu męczył mnie.
Postanowiłem coś z tym zrobić bo nie oddam za bezcen 400 płyt przecież. Kupowane po 10eur a mam sprzedawać po 2 ? Nigdy!
Testowałem ostatnio różne odtwarzacze i szybko odkryłem , że im droższe tym lepsze (surprise, surprise :lol: ).
Zatem postanowiłem szybko rozwiązać temat i zakupić używany cd od accuphase. Niesprawiedliwie porównywać wypasiony tor winylowy do budżetowego cyfrowego.
I już prawie ręka mi się omsknęła na allegro ale poznałem człowieka co mnie naprostował.
Uświadomił mi że jak padnie laser to będę miał piękny szampański złom w domu co najwyżej jako podstawkę do kwiatów :)
No i że inne firmy też robiły maszyny z ośmioma PCM 1702 na pokładzie (po 4 na kanał).
Polecił zapolować na Kenwooda dp7090. A jak nie zadowoli to oddać do przeróbek.
No to zapolowałem. Ten ken jest spory, trza było nóżki odkręcić by go w szafkę wcisnąć. No ale za to jest miejsce w środku na moda więc oddalem do tuningu. Ken na dzień dobry otrzymał dobre złącza rca oraz gniazdo iec zamiast wbudowanego kabla sieciowego.
Ale to tylko początek. Zostało zamontowane dodatkowe zasilanie z mocną filtracją dla prostego układu lampowego opartego na popularnych ecc 803s. Laser łatwo dostępny do tego modelu więc spoko. Można inwestować.
Jak to gra ? Wspaniale ! Średnica i wysokie są takie jak lubię. Przestrzenne , szczegółowe i neutralne. Koniec z kanciastością cyfrową. Jakby zmiękczacza do wody dosypali. Wokale czarują jak na winylu. A może nawet są bardziej wyraziste. To wspaniałe jak można małymi krokami ulepszyć dźwięk.
Z basem jeszcze powalczę bo się ciągnie menda jedna ale kondy nie wygrzane, lampy (tung-sol gold pin 12ax7) też świeże, no i zabawa z kablem zasilającym może sporo wnieść.
Generalnie jestem mega zadowolony. Czy mamy wątek „co kręcisz na cd” bo mam sporo płyt niewydanych lub rzadkich na lp? W planie długoterminowym przejście na lampki genalexa gold lion.
I tak pogodziłem te dwa światy i mam ochotę na więcej modów. Winyle i cd teraz 50/50. Jest moc!
Załączniki
40607C36-BE83-4D27-AEBE-7378F5A5D8DF.jpeg
1E6C2033-E148-4D0A-A96A-35F5CB25D394.jpeg
2165CF86-E1D3-4BB2-AEE9-6EC432ED3BC8.jpeg
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Jak zeswatać winyle i CD?

#11

Post autor: zbyszek1982 »

A czegoś mu brakowało w fabrycznej konfiguracji?
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak zeswatać winyle i CD?

#12

Post autor: Myszor »

Niestety nie było możliwe zamontowanie 2xrca jednych do toru oryginalnego a drugich do lampowego więc cieżko porównać.
Ale teraz gra to momentami tak że powiedziałbym że leci z gramofonu.
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6636
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Jak zeswatać winyle i CD?

#13

Post autor: konrads0 »

Myszor pisze:
07 lip 2019, 00:17
Czy mamy wątek „co kręcisz na cd”
No właśnie.
Tylko kto wykona te tytaniczną pracę i go otworzy :?:
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Jak zeswatać winyle i CD?

#14

Post autor: zbyszek1982 »

A to można tak? :morda:
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Jak zeswatać winyle i CD?

#15

Post autor: charliez88 »

Myszor, lampy - świat może się kończyć :D
Też parę razy robiłem przymiarki do CD, ale na szczęście mam mało płyt :P no i mało miejsca... Może kiedys ?
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
ODPOWIEDZ