Magnetowid a smart TV

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Magnetowid a smart TV

#1

Post autor: Obywatel »

Zastanawiam się jak do smart TV Samsung UE40J6240 podłączyć combo VHS/DVD Panasonic NV-VP31 :think: Dodatkowo korzystam z dekodera HD 5830 CDX Vectry.

Przy poprzednim telewizorze starszego typu korzystałem ze złącza SCART, przez które do telewizora podłączony był dekoder a do dekodera magnetowid i wszystko chodziło jak trzeba. Teraz telewizor i dekoder połączone są ze sobą przez HDMI, za to za cholerę nie mogę skutecznie wpiąć do tego zestawu magnetowidu. Telewizor nie ma niestety euro złącza więc spróbowałem bezpośrednio do niego podłączyć magnetowid za pomocą kabla SCART - CINCH. Dało to połowiczny efekt bo DVD zadziałało, ale niestety z dość dupowatą jakością :| VHS w ogóle nie działał. Pewnie dlatego, że telewizor nie jest już wyposażony w emulator VCR.

Spróbowałem więc po staremu podpiąć magnetowid pod dekoder za pomocą kabla SCART - SCART (tak jak było przy poprzednim telewizorze), ale niestety efekt zerowy. Nie zadziałał ani VHS, ani DVD.

Jak to ugryźć, żeby mieć pełną jakość DVD i VHS.

Na deser wrzucam zdjęcia tylnych "ścianek" wszystkich sprzętów:
DSCF1585 (Medium).JPG
DSCF1587 (Medium).JPG
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Magnetowid a smart TV

#2

Post autor: Myszor »

Cinch z magnetowidu na cinch TV (choć nie jestem pewien czy twój tv nie przyjmuje tylko sygnału component, wtedy dupa).
Scart z magnetowidu decoder na scart dekodera dvd.
Ewentualnie wtyczka/przejściówka z dvd scart- 5 razy cinch i dalej na tv cinch kompozyt.
Są też przejściówki scart-hdmi.
Coś zadziałać musi.
Awatar użytkownika
metallsnow
Posty: 1563
Rejestracja: 25 paź 2016, 20:26
Gramofon: Wega 301P

Re: Magnetowid a smart TV

#3

Post autor: metallsnow »

Skoro podłączyłeś kablem hdmi możliwe że włączył się protokół HDCP (nie pozwala na przechwytywanie sygnału av). Spróbuj podłączyć vhs do dekodera kablem euro, jak robiłeś to wcześniej, a dekoder komponentem do tv. W ten sposób uzyskasz jakość hd.
Swoją drogą dziwne że euro-cincz dało słabą jakość. Podłączałem ostatnio br od lg przez cincze do starego elemisa z dupą i jakość obrazu była bardzo dobra, aż sam się zdziwiłem.
Wega Modul 301P+ADCQLM/AT13EaV/OM10, Sony TA-F570ES, Akai CD-62, JVC TD-X502, Pioneer N-30AE, Onkyo T-4270, Heco TE 1200
Marantz PM-45, Sony MDS-JE520, Summit Exclusive RF550 i pecet
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Magnetowid a smart TV

#4

Post autor: Obywatel »

Myszor pisze: Cinch z magnetowidu na cinch TV (choć nie jestem pewien czy twój tv nie przyjmuje tylko sygnału component, wtedy dupa).
TV przyjmuje sygnał AV. Po podłączeniu magnetowidu kablem SCART-CINCH bezpośrednio do TV i przełączeniu TV na źródło AV można było oglądać DVD (choć w raczej kiepskiej jakości), natomiast VCR nie działał. Dodam, że do TV wetknąłem tylko 3 cinche - dwa do audio i jeden żółty do video. Jednocześnie dekoder był połączony z telewizorem przez HDMI.
Myszor pisze: Scart z magnetowidu decoder na scart dekodera dvd.
To nic nie dało, ale przyznam, że testowałem to rozwiązanie po rezygnacji z poprzedniego - czyli odłączyłem kabel euro-cinch, którym wcześniej połączyłem magnetowid z telewizorem.
Myszor pisze: Ewentualnie wtyczka/przejściówka z dvd scart- 5 razy cinch i dalej na tv cinch kompozyt.
Ten mój kabel scart-cinch ma strasznie dużo tych "bananów" :) Ja wykorzystałem tylko 3. Które to są wejścia "tv cinch kompozyt"?
Myszor pisze: Są też przejściówki scart-hdmi.
Jest to pewna myśl, ale czy znowu nie skończy się tak, że będzie działać DVD, a VHS nie ze względu na brak emulatora VCR we współczesnych telewizorach?
metallsnow pisze: Skoro podłączyłeś kablem hdmi możliwe że włączył się protokół HDCP (nie pozwala na przechwytywanie sygnału av).
DVD działało, VHS nie. Właśnie na źródle AV w telewizorze.
metallsnow pisze: Spróbuj podłączyć vhs do dekodera kablem euro, jak robiłeś to wcześniej, a dekoder komponentem do tv. W ten sposób uzyskasz jakość hd.
Czyli zrezygnować z HDMI? Co to dokładnie jest "komponent"?
metallsnow pisze: Swoją drogą dziwne że euro-cincz dało słabą jakość. Podłączałem ostatnio br od lg przez cincze do starego elemisa z dupą i jakość obrazu była bardzo dobra, aż sam się zdziwiłem.
Ja z kolei od zawsze miałem takie spostrzeżenie, że cinche dawały dużo słabszą jakość niż scart-scart. Nie wiem, może to kwestia jakości samego kabla.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
metallsnow
Posty: 1563
Rejestracja: 25 paź 2016, 20:26
Gramofon: Wega 301P

Re: Magnetowid a smart TV

#5

Post autor: metallsnow »

Obywatel pisze:
Czyli zrezygnować z HDMI? Co to dokładnie jest "komponent"?
Tak,rezygnujesz z hdmi. W skrócie to te trzy gniazda oznaczone kolorami czerwonym, niebieskim i zielonym (zielono-żółty w Twoim tv). Takie połączenie pozwala uzyskać jakość hd. Potrzebujesz wtedy 3 kabli dla obrazu i 2 dla audio.
Obywatel pisze: Ja z kolei od zawsze miałem takie spostrzeżenie, że cinche dawały dużo słabszą jakość niż scart-scart. Nie wiem, może to kwestia jakości samego kabla.
Kabel był dołączony do blureja, jakiś tani zapewne. Ten model nie posiada złącza scart, więc nie powiem jaka jest różnica, ale ogólnie scart, zwłaszcza dobry dawał znacznie lepszy obraz niż kompozyt. Szczególnie jak ważył 1 kg, miał odlane wtyczki z alu i pozłacane piny :mrgreen:
Wega Modul 301P+ADCQLM/AT13EaV/OM10, Sony TA-F570ES, Akai CD-62, JVC TD-X502, Pioneer N-30AE, Onkyo T-4270, Heco TE 1200
Marantz PM-45, Sony MDS-JE520, Summit Exclusive RF550 i pecet
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Magnetowid a smart TV

#6

Post autor: Myszor »

Pozłacane piny to może nie ale faktem jest że nie wszystkie kable hdmi są dobre. Szczególnie przy połączeniu BR - TV musi być dobry który ma standard transmisji wysoki bo ilość danych przesylanych w ciągu sekundy jest olbrzymia z BR.
Awatar użytkownika
metallsnow
Posty: 1563
Rejestracja: 25 paź 2016, 20:26
Gramofon: Wega 301P

Re: Magnetowid a smart TV

#7

Post autor: metallsnow »

Ja o kablu euro mówię ;)
Wega Modul 301P+ADCQLM/AT13EaV/OM10, Sony TA-F570ES, Akai CD-62, JVC TD-X502, Pioneer N-30AE, Onkyo T-4270, Heco TE 1200
Marantz PM-45, Sony MDS-JE520, Summit Exclusive RF550 i pecet
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 14996
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Magnetowid a smart TV

#8

Post autor: darkman »

Chłopaki ale w telewizji nie ma nic ciekawego.
Temat do zamknięcia :mrgreen:
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Magnetowid a smart TV

#9

Post autor: Myszor »

Real vs Juve leci.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Magnetowid a smart TV

#10

Post autor: Obywatel »

darkman pisze:Chłopaki ale w telewizji nie ma nic ciekawego.
Temat do zamknięcia :mrgreen:
Tylko bez takich proszę :doh: ;)
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 14996
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Magnetowid a smart TV

#11

Post autor: darkman »

Ale co? Słowo na niedzielę już było, to co tu jeszcze oglądać?
Awatar użytkownika
metallsnow
Posty: 1563
Rejestracja: 25 paź 2016, 20:26
Gramofon: Wega 301P

Re: Magnetowid a smart TV

#12

Post autor: metallsnow »

Dalej Juve z Realem :)
Wega Modul 301P+ADCQLM/AT13EaV/OM10, Sony TA-F570ES, Akai CD-62, JVC TD-X502, Pioneer N-30AE, Onkyo T-4270, Heco TE 1200
Marantz PM-45, Sony MDS-JE520, Summit Exclusive RF550 i pecet
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Magnetowid a smart TV

#13

Post autor: Obywatel »

darkman pisze: Ale co? Słowo na niedzielę już było, to co tu jeszcze oglądać?
No więc zmieniając trochę temat, oglądałem dzisiaj w TVP2 program Południk Wildsteina. Nie jestem stuprocentowym fanem obecnej władzy, ale też nie potępiam jej w czambuł jak ma to w zwyczaju czynić opozycja. Program red. Wildsteina był na najwyższym dziennikarskim poziomie i zaproszeni goście reprezentowali różnorodne punkty widzenia. Temat był gorący, bo była mowa o islamskich imigrantach do Europy. Największe jednak wrażenie zrobił na mnie red. Bartosz Węglarczyk - na co dzień dziennikarz Onetu - który wypowiadał się bardzo mądrze i zdroworozsądkowo :!: podczas gdy na swoim podwórku w Onecie często reprezentuje antyrządową linię. Powiedzcie skąd taka niekonsekwencja? Czy Onet to zatem obiektywne medium? Czy nie jest tak, że lewicowo-liberalne media, zarzucając TVP dyspozycyjność wobec rządu, same nie są dyspozycyjne wobec opozycji?
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 14996
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Magnetowid a smart TV

#14

Post autor: darkman »

Obywatelu nie ma już opozycji. Jest walka o władzę, stołki i strefy wpływów. Komuna się skończyła.
Już dawno.
Pomyśl o tym w ów sposób.
Programy B.Wildsteina zawsze były świetne, bo profesjonalne. Zwłaszcza gdy był niezależnym publicystą. (i) Niezależnie od opcji.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Magnetowid a smart TV

#15

Post autor: chudy_b »

Obywatel pisze: No więc zmieniając trochę temat
Nie to forum. Polityki wszędzie pełno. Tutaj jej być nie musi :hand:
ODPOWIEDZ