Dual C 844 - magnetofon

Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41882
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual C 844 - magnetofon

#16

Post autor: Wojtek »

Robert007Lenert pisze:Wiekszosc modeli roznych firm i to juz w klasie sredniej /2-glowicowe/ posiada reczna regulacje bias a bywa ze i auto-bias /czyli obie te funkcje niezaleznie/
Większość modeli w ogóle? Bzdura. Większość modeli danej firmy (np. Nakamichi)? Może.
Oczywiście mowa o regulacji z przodu magnetofonu :)
ahaja pisze:Można lepiej, z większymi możliwościami kalibracj i taniej.
Jakiś konkretny model spod bandery "zgodnie ze sztuką" i "jedyny słuszny"? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ahaja
Posty: 1215
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Dual C 844 - magnetofon

#17

Post autor: ahaja »

Robert007Lenert dobrze napisał.

Jest mnóstwo zwykłych 2 głowicowych z biasem na allegro: technics, sony, akai, denon, kenwood, onkyo etc.
Niekoniecznie Nakamichi.
3 głowicowe oferują znacznie wyższą jakość dżwięku i większe możliwości w kwestii dopasowania parametrów zapisu do danej taśmy. A to nie jest tak, że taśma np Fe jest taka sama od wszystkich producentów.
Niektóre wyższe modele (wcale nie droższe) oferowały również automatyczną kalibrację do danej taśmy. Kenwood, Pioneer, Onkyo ...

Takiej regulacji i innych bardziej zaawansowanych nie maja starsze magnetofony jak ten właśnie Dual.
Manual, bo ręcznie się ustawia to co w nowszych jest z automatu. Nic poza tym.

Proponuję nie podawać linków zainteresowanym takim zakupem bo nie wiesz co ważne jest w takim sprzecie. Nie chodzi tu bynajmniej o to tylko by się taśma kręciła ...

Nie wiem po co zaczynasz. Jak czegoś nie wiesz to nie pisz. Tak lepiej.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41882
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual C 844 - magnetofon

#18

Post autor: Wojtek »

ahaja pisze:Jest mnóstwo zwykłych 2 głowicowych z biasem na allegro: technics, sony, akai, denon, kenwood, onkyo etc.
Niekoniecznie Nakamichi.
A zarazem starsze niż 1981 rok? Pewnie niewiele :)
ahaja pisze:Niektóre wyższe modele (wcale nie droższe) oferowały również automatyczną kalibrację do danej taśmy. Kenwood, Pioneer, Onkyo ...
Jw.
ahaja pisze:Takiej regulacji i innych bardziej zaawansowanych nie maja starsze magnetofony jak ten właśnie Dual.
Brawo, ale powiedz nam w końcu coś czego byśmy jeszcze nie wiedzieli :)
ahaja pisze:Proponuję nie podawać linków zainteresowanym takim zakupem bo nie wiesz co ważne jest w takim sprzecie. Nie chodzi tu bynajmniej o to tylko by się taśma kręciła ...
Nie wiem czy ta uwaga jest skierowana do mnie czy do kogoś innego, ale przyjmę, że do mnie :)

Oczywiście nie zgadzam się z takim osądem, że niby to nie wiem o co chodzi w taśmach.
Nawet nie wiem na jakiej podstawie to oceniasz (postów o magnetofonach mamy mało na forum).
Mogę co najwyżej dodać, że nie przypominam sobie bym miał cokolwiek do gadania w kwestii wyboru tego czy innego magnetofonu przez matika, jednakże nadal uważam (tak jak na początku), że nie wydał źle swoich pieniędzy.
ahaja pisze:Nie wiem po co zaczynasz. Jak czegoś nie wiesz to nie pisz. Tak lepiej.
Ale że co kto zaczyna? :) Bo ja nie wiem (ale mimo to, piszę).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ahaja
Posty: 1215
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Dual C 844 - magnetofon

#19

Post autor: ahaja »

"Mało który magnetofon ma tyle opcji do wyboru taśmy niż to co masz w swoim sprzęcie, także nie narzekaj.
Pokrętła do regulacji Bias/prądu podkładu rzadko kiedy spotykało się na zewnątrz budy. W środku z pewnością są regulacje do kalibracji"

O kalibracji taśmy wewnętrznymi potencjometrami nie słyszałem. Na pewno się ich używa, jak trzeba sprzęt (magnetofon) skalibrować albo naprawić...

"Większość modeli w ogóle? Bzdura. Większość modeli danej firmy (np. Nakamichi)? Może.
Oczywiście mowa o regulacji z przodu magnetofonu"

To już skomentowałem.

"A zarazem starsze niż 1981 rok? Pewnie niewiele"
Tego nie rozumiem. Ma to jakieś znaczenie tutaj?

Ale - nie musisz odpowiadać. Wiadomo, że masz rację ...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41882
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual C 844 - magnetofon

#20

Post autor: Wojtek »

ahaja pisze:O kalibracji taśmy wewnętrznymi potencjometrami nie słyszałem.
To mnie dziwi, tym bardziej że zarzucasz mi brak wiedzy tematycznej.
ahaja pisze:Na pewno się ich używa, jak trzeba sprzęt (magnetofon) skalibrować albo naprawić...
Czy masz regulację Bias na zewnątrz czy wewnątrz magnetofonu to i tak na jedno i to samo wychodzi (poza kwestiami wygody samego procesu ustawiania, oczywiście).

To jest tak jakbyś miał gramofon paskowy bez regulacji pitch z zewnątrz i w sytuacji kiedy talerz nieco przyśpiesza/spowalnia nic z tym nie robisz i wzruszasz ramionami, bo nie masz pokrętła na budzie, mimo że wiesz, że pod talerzem są 2 potki regulacyjne :)
Sensu brak.

Morał: nie ma co się ograniczać, skoro możliwości są.
ahaja pisze:Tego nie rozumiem. Ma to jakieś znaczenie tutaj?
Tak, bo właśnie taki sprzęt (czyli z czasów kiedy wyszedł ww. Dual) miałem na myśli pisząc o bzdurach :)
Wina po mojej stronie za brak precyzji. Jeśli bierzemy pod uwagę późniejsze klocki to oczywiście nie ma o czym rozmawiać, bo wszystko się zgadza.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ