Bernard GS-431 i Onkyo A-45 - połączenie?

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PePe
Posty: 15
Rejestracja: 13 sie 2011, 13:44

Bernard GS-431 i Onkyo A-45 - połączenie?

#1

Post autor: PePe »

Hej, mam chyba dość głupie pytanie dotyczące instalacji gramofonu :) ostatnio kupiłem do Unitry Bernarda Gs-431 wzmacniacz Onkyo A-45 i mam pewną wątpliwość a propos uziemienia... mianowicie, jako że Bernard ma wyjście typu DIN, to korzystając z przejściówki podłączyłem go do wejścia PHONO i wtedy odtwarzaniu muzyki towarzyszy przeciągłe buczenie. Pomyślałem, że chodzi tu o brak uziemienia właśnie. Ale przy podłączeniu do wejścia AUX problem znika, z poziomem głośności też nie ma problemu - gra głośno i wyraźnie.
Stąd zastanawiam się, czy sprzęt może być tak podłączony, i wszystko jest okej? Nie chciałbym - odpukać - doprowadzić do jakiejś awarii.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Bernard GS-431 i Onkyo A-45 - połączenie?

#2

Post autor: Wojtek »

PePe pisze:Ale przy podłączeniu do wejścia AUX problem znika, z poziomem głośności też nie ma problemu - gra głośno i wyraźnie.
Ciekawe.

A jaką masz wkładkę na tym Benku? MF czy UF czy może jeszcze jakąś inną (nieunitrowską np.) ?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Bernard GS-431 i Onkyo A-45 - połączenie?

#3

Post autor: Robert007Lenert »

Bardzo dziwne. Powinno dobrze wspolpracowac z wejsciem Phono.... moze ktos przepial te wejscia we wzmacniaczu? Kupiles uzywke , prawda.
Awatar użytkownika
PePe
Posty: 15
Rejestracja: 13 sie 2011, 13:44

Bernard GS-431 i Onkyo A-45 - połączenie?

#4

Post autor: PePe »

Wkładka to AT-95 kupiona z pół roku temu, nie była przy tym używana jakoś bardzo intensywnie...
Wzmacniacz jest używany.
Z ciekawości i dla próby podłączyłem przed chwilą zwykły odtwarzacz mp3 za pomocą przejściówki (tzw wychodzi z wyjścia na słuchawki) do PHONO i.... gra bez tego buczenia. Bernard - bez zmian - na PHONO buczy strasznie
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: Bernard GS-431 i Onkyo A-45 - połączenie?

#5

Post autor: Robert007Lenert »

PePe pisze:Wkładka to AT-95 kupiona z pół roku temu, nie była przy tym używana jakoś bardzo intensywnie...
Wzmacniacz jest używany.
Z ciekawości i dla próby podłączyłem przed chwilą zwykły odtwarzacz mp3 za pomocą przejściówki (tzw wychodzi z wyjścia na słuchawki) do PHONO i.... gra bez tego buczenia. Bernard - bez zmian - na PHONO buczy strasznie
To tez dziwne, bo odtwarzacz mp3 nie powinien dobrze grac na wejsciu Phono.... powinien przesterowywac to wejscie. A jak gra na Aux?? Czasem nie przesterowuje?
Awatar użytkownika
PePe
Posty: 15
Rejestracja: 13 sie 2011, 13:44

Bernard GS-431 i Onkyo A-45 - połączenie?

#6

Post autor: PePe »

Po prawdzie to mp3 podłączyłem na tylko chwilkę żeby tylko zobaczyć czy jest buczenie, nie wsłuchiwałem się zupełnie, ale nie słyszałem żeby dźwięk był przesterowany. Chyba spróbuję dłużej tak posłuchać
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Bernard GS-431 i Onkyo A-45 - połączenie?

#7

Post autor: Wojtek »

Robert007Lenert pisze:moze ktos przepial te wejscia we wzmacniaczu?
To byłby rzadki numer :)

Ciekawi mnie jedno: z jakiego wzmacniacza korzystałeś przed Onkyo i w jaki sposób się wtedy łączyłeś?

Czy po podłączeniu Benka pod AUX musisz dość mocno podgłośnić, żeby w ogóle było coś słychać?

Dziwna sprawa ogółem. W najgorszym wypadku może być coś walniętego w sekcji przedwzmacniacza gramofonowego w Onkyo.

A tak w ogóle to rozumiem, że masz Onkyo ustawionego na wkładki MM, a nie MC?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
PePe
Posty: 15
Rejestracja: 13 sie 2011, 13:44

Bernard GS-431 i Onkyo A-45 - połączenie?

#8

Post autor: PePe »

Przed Onyo - czyli jeszcze do przedwczoraj :) korzystałem z kiepskiej miniwieży JVC i tam Bernard był podpięty również pod AUX, tyle że tam żadnego wejścia PHONO nie było, więc sądziłem że to hmm "normalne". Dopiero przy tym wzmacniaczu zaskoczyła mnie cała sytuacja z buczeniem. Pokrętło głośności wzmacniacza skala wynosi od 0 do 40 i tak: gdy podłącze pod PHONO to nawet koło 2 jest już naprawdę głośno. Pod AUX słuchałem dzisiaj płyt na pokrętle ustawionym na ok. 10 i było głośno :)
Benek na bank nie był nigdy przerabiany/kombinowany mam go w rodzinie od wielu lat. Natomiast Onkyo - tego już nie wiem.
Tak sobie myślę, że może bym jutro wrzucił na jakiegoś jutuba filmik jak gra przy PHONO i jak przy AUX, to może coś więcej wam to powie.
Dzięki za pomoc :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Bernard GS-431 i Onkyo A-45 - połączenie?

#9

Post autor: Wojtek »

Aha... czyli tak naprawdę to nie wiesz jeszcze jak powinna brzmieć wkładka, skoro jak dotąd nie uświadczyłeś dobrze przedwzmacniacza gramofonowego.

Ponawiam pytanie, na które nie dostałem odpowiedzi:
Wojtek pisze:A tak w ogóle to rozumiem, że masz Onkyo ustawionego na wkładki MM, a nie MC?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
PePe
Posty: 15
Rejestracja: 13 sie 2011, 13:44

Bernard GS-431 i Onkyo A-45 - połączenie?

#10

Post autor: PePe »

Ach tak, umknęło mi to - wzmacniacz jest ustawiony na MM

Istotnie mogę nie wiedzieć jak powinna brzmieć wkładka, jednak to buczenie przy PHONO jestem przekonany, że nie jest właściwe :) Jest naprawdę bardzo, bardzo głośne...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Bernard GS-431 i Onkyo A-45 - połączenie?

#11

Post autor: Wojtek »

A jak nic nie jest podłączone pod Phono to rozumiem, że nie buczy?

Posłuchaj jeszcze jak brzmi muza z odtwarzacza mp3 na Phono i na Aux.


Moim zdaniem to śmierdzi jednak kablami, a może konkretnie to tylko tą przejściówką z DIN na 2xRCA.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
PePe
Posty: 15
Rejestracja: 13 sie 2011, 13:44

Re: Bernard GS-431 i Onkyo A-45 - połączenie?

#12

Post autor: PePe »

Słuchałem dzisiaj muzyki z odtwarzacza mp3 i tak - na podłączeniu PHONO dźwięk jest rzeczywiście przesterowany. Przy AUX nie ma tego efektu, a przy tym nie zmieniając pozycji pokrętła volume - jest ciszej. Spróbuję zgodnie z twoją radą niedługo dorwać inną przejściówkę z DIM i zobaczę jak będzie

Pozwolę sobie wrzucić krótkie filmiki pokazujące, jak zachowuje się wzmacniacz przy różnych wariantach podłączenia :) Niestety nagrane aparatem, więc jakość jeszcze gorsza niż przypuszczałem. Głośniki też na razie mam kiepskie - będę je niedługo wymieniał na coś lepszego...

Przy podłączeniu pod PHONO w momencie gdy Bernard jest włączony ale ramię nie jest na płycie mam coś takiego (volume na ok. 10) :
http://www.youtube.com/watch?v=M_h4TPxQ ... e=youtu.be

Dalej podłączenie pod PHONO, ale już gra płyta (volume na około 2) :
http://www.youtube.com/watch?v=EztV_5RF ... e=youtu.be

Przy podłączeniu na AUX (volume na około 10 znowu) :
http://www.youtube.com/watch?v=a1cHI9-l ... e=youtu.be

Generalnie, to jak na moje zdecydowanie nie-audiofilskie ucho - to na AUX dźwięk wydaje się być oki (pamiętając o mizernych głośnikach)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Bernard GS-431 i Onkyo A-45 - połączenie?

#13

Post autor: Wojtek »

Ah, Tommy od The Who ;)

To co słyszę poniekąd potwierdza to co napisałem wcześniej, bo jak na mój gust to biorąc pod uwagę pierwsze 2 klipy to jest to chyba jedynie kwestia uziemienia (a konkretnie jego braku ;) ).
Prawdopodobnie przejściówka jest "licha" i nie bierze pod uwagę środkowego bolca z wtyku DIN-5.
Stąd też mamy to charakterystyczne wyraźne buczenie w pierwszym klipie.

Jeśli chodzi o wcześniej wspomniane zanikające kanały/trzeszczenie to nie jestem w stanie tego ocenić, bo wg drugiego klipu sprawa brzmi OK (nawet na wskaźnikach wzmacniacza).

Swoją drogą, bardzo ładny ten Onkyo :) Chyba niedawno też doradzałem komuś ten model i jego mniejszego brata A-35.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bernard GS-431 i Onkyo A-45 - połączenie?

#14

Post autor: wojciech06 »

Czy ta przejściówka (adapter) DIN - 2xRCA ma oddzielny kabelek na masę (uziemienie) :?:
Załączniki
Adapter DIN - 2xRCA.jpg
Adapter DIN - 2xRCA.jpg (6.3 KiB) Przejrzano 721 razy
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
Awatar użytkownika
PePe
Posty: 15
Rejestracja: 13 sie 2011, 13:44

Re: Bernard GS-431 i Onkyo A-45 - połączenie?

#15

Post autor: PePe »

wojciech06 pisze:Czy ta przejściówka (adapter) DIN - 2xRCA ma oddzielny kabelek na masę (uziemienie) :?:
Ano, nie ma... czyli, że brak uziemienia. Kupię taką jak na zdjęciu i powinno śmigać? Dziwne tylko, dlaczego nie buczy również na AUX... na chłopski rozum - dalej przecież nie ma uziemienia
Wojtek pisze:Swoją drogą, bardzo ładny ten Onkyo :) Chyba niedawno też doradzałem komuś ten model i jego mniejszego brata A-35
Natrafiłem na aukcję z nim przeglądając wątek zakupowy na tym forum :) Zresztą jako kompletny laik przy wyborze kierowałem się w również kwestią estetyki właśnie :D
ODPOWIEDZ