Jamo 2x2,5mm czy Acoustic Research 2X2,5mm

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
janjan
Posty: 18
Rejestracja: 07 maja 2017, 20:00

Jamo 2x2,5mm czy Acoustic Research 2X2,5mm

#1

Post autor: janjan »

Powitać.Troszkę wam przeszkodzę w ulubionych zajęciach.Amplifier Technics SU_V560 połączony z Altusami 110(troszke przerobione i odnowione)Czyli jak widać sprzęt przeciętny to też przewody nie muszą być extra .Ale mam możliwość wyboru między
Jamo 2x2,5mm ,a Acoustic Research 2X2,5mm Koszt między 10 a 14 zł za 1m.Byłbym bardziej za Jamo ,ale mimo zapewnień ,że miedz troche mnie ich kolor dziwi? Co wy na to?
jamo-.jpg
acoustic-research.jpg
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jamo 2x2,5mm czy Acoustic Research 2X2,5mm

#2

Post autor: Myszor »

Jeśli tu i tam masz miedź ofc to ja bym brał te co Ci się bardziej podobają wizualnie bo innej różnicy nie zauważysz ;)
janjan
Posty: 18
Rejestracja: 07 maja 2017, 20:00

Re: Jamo 2x2,5mm czy Acoustic Research 2X2,5mm

#3

Post autor: janjan »

Taki właśnie Mam zamiar.kable idą pod listwy i tam zostają na kilka lat,a sprzęt wkrótce pora zmienić.Najważniejsza sprawa które z nich(Kabli) wybrać.kupiłem jedne i drugie i korzystając z prawa konsumenckiego któreś mogę zwrócić.I stąd moje pytanie.KTORE ZOSTAWIĆ.A swoją drogą po podłączeniu Jamo w końcu zrozumiałem dlaczego ludzie nie używają korektorow.swój też wylaczylem, stał się zbędny.Przynajmniej przy odsłuchu IRON MAIDEN z analogu i New Order z CD.Czyli jednak sprzęt taki sobie ale różnica jak najbardziej JEST.Może ktoś zna te przewody, albo używa np.przy "sprzęcie w garażu" i coś o nich napisze? Niepokoi mnie jedynie srebrny kolor tych Jamo.możliwe, że posrebrzane no bo chyba nie aluminium?? NA tubie jest napisane, że miedź beztlenowa 99,99% Ponoć Jamo to zacna Marka,a AR ? Zna ktoś?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jamo 2x2,5mm czy Acoustic Research 2X2,5mm

#4

Post autor: darkman »

Bierz te AR.
janjan pisze:
07 paź 2017, 10:02
Ponoć Jamo to zacna Marka,
Czy zacna to nie wiem. Znana i popularna z produkcji kolumn/głośników, gdzie słowo popularna znaczy dokładnie to co ma znaczyć.
Szczerz mówiąc pierwszy raz słyszę by ktoś na forum miał kable jamo. Będziesz pionierem :) , z kolumnami Jamo też jakoś u nas szału nie ma. Osobiście nie znam nikogo kto by miał na stałe u siebie.

Pod listwy dałbym np Prolinki. AR będą OK.
janjan
Posty: 18
Rejestracja: 07 maja 2017, 20:00

Re: Jamo 2x2,5mm czy Acoustic Research 2X2,5mm

#5

Post autor: janjan »

Czyli jest jakiś trop.Przyjrzę się dokładniej tym AR.Czy raczej wsłucham.😀i pewnie na nich pozostanę.A tym czasem dzięki.Chyba, że ktoś ma jeszcze jakieś sugestie/pomysly? Napisze coś o kablach AR.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jamo 2x2,5mm czy Acoustic Research 2X2,5mm

#6

Post autor: Myszor »

Chyba nie znajdziesz tu dużo ludzi co kabli słuchają. Większość słucha winyli ;)
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2387
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Jamo 2x2,5mm czy Acoustic Research 2X2,5mm

#7

Post autor: dale »

Drogi Autorze :),

to jest trochę w ten deseń.... każdy z Nas chciałby mieć sprzęt który będzie dla niego jak najlepszy. To normalne.
Każdy z nas ma też jakieś wyobrażenie o tym sprzęcie. To też normalne. W swoich klasach, gdzie zwykle lepsze jest droższe, mamy podobne efekty brzmieniowe (mówię o jakości). Tutaj głowa muru nie przebijesz. Więc jeśli tylko, w wypadku kabli, spełnisz podstawowe wymagania (przekrój, materiał), nie popełnisz błędu (np. kable przy źródle pola magnetycznego), będzie OK. Z uwagi na to że kable kładziesz pod listwy, nie zmienisz ich "od ręki", "będziesz musiał z nimi życ... " :) Wybierz, te, które do Ciebie najbardziej przemawiają - czy Ci się podobają.
ODPOWIEDZ