Dual CS 455 - headshell

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Dual CS 455 - headshell

#1

Post autor: JacK »

Powoli kończę generalny remont mojego CS 455. Zostało mi w zasadzie tylko to - macie jakiś pomysł w jaki sposób wymienić kabelki do wkładki w moim headshell-u ? Czy jest to wogóle możliwe ? Fotki pochodzą z netu, a mi się nawet jak narazie nie udało zdjąć headshell-a z ramienia bo tak silnie ktoś go nasadził że delikatnie działanie odpada ale oczywiście będę jeszcze próbował.
Załączniki
1.jpg
2.jpg
2.jpg (44.96 KiB) Przejrzano 924 razy
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Dual Headshell CS 455

#2

Post autor: eenneell »

A o jakie kabelki chodzi :?:
Czy takie jak na zdjęciu :?:
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Dual Headshell CS 455

#3

Post autor: JacK »

Właśnie o te :) Słabo zaciskają się na pinach wkładki i są generalnie już mocno zużyte zwłaszcza przy zaciskach. Teraz kupiłem takie standardowe kabelki jak na foto poniżej i nie wiem czy je podpasuje.
Załączniki
3.jpg
3.jpg (10.75 KiB) Przejrzano 916 razy
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Dual Headshell CS 455

#4

Post autor: eenneell »

eenneell pisze: Słabo zaciskają się na pinach wkładki i są generalnie już mocno zużyte zwłaszcza przy zaciskach
Ja u siebie przeczyściłem zaciski, troszkę dogiąłem i jest gites :!:
A wtym headshell'u ze zdjęć to chyba nie ma potrzeby wymieniać- tym bardziej, że to patent Duala :?: (nie znam) i kabelki wchodzą w gniazdo headshell'a
PS pytanko:
Ten headshell na zdjęciach to jest teraz gdzieś do kupienia (i za ile :?: )
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Dual Headshell CS 455

#5

Post autor: JacK »

Takie działanie jak Ty zrobiłeś już też wykonałem i z efektu nie jestem zadowolony. Dlatego albo w jakiś sposób podpasuje kabelki albo zmuszony będę kupić nowego headshell-a (koszt 130 PLN :evil: z niemieckiego ebay ) czego chciałbym oczywiście uniknąć.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Dual Headshell CS 455

#6

Post autor: eenneell »

JacK pisze::) Słabo zaciskają się na pinach wkładki i są generalnie już mocno zużyte zwłaszcza przy zaciskach.
JacK pisze:Takie działanie jak Ty zrobiłeś już też wykonałem i z efektu nie jestem zadowolony
Dziwne :?: u mnie to zadziałało :oops: po prostu psiknąłem "odrdzewiaczem Mo S2"- nasadziłem konektorki i jest OK :!:
Jeśli chodzi headshell to u mnie w Dualu jest nasadzany na ramie i przykręcony śrubką od dołu (nie ruszalem- wiadomo; kabelki) :!:
Ale w tym Twoim to headshell jest "wymienialny" :?: ( tak wynika ze zdjęc), Tak sądzę, ze tu jest pies pogrzebany; myśle, że wtyczka / gniazdo - headshell / ramię; może nie mieć dobrego styku :!:
I jak dalej patrzę na zdjęcia; to gniazdo headshell'a nie jest "okrągłe" -- wyciągnąć headshell mozna jedynie " wyrywając". a nie kręcąc/ wyrywając :?: :?: :?:
PS headshell za 130 to troczę drogi :oops:
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Dual Headshell CS 455

#7

Post autor: JacK »

Doszedłem do tych samych wniosków bo faktycznie gwint jest tylko po to aby zamaskować nakrętką łączenie ramienia z headshellem. Trochę się z tym już mocowałem usiłując "wyrwać" headshell z ramienia narazie bez efektu. Nawet sobie pomyślałem czy aby poprzedni właściciel nie skleił headshella z ramieniem.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Dual Headshell CS 455

#8

Post autor: eenneell »

To może delikatnie psiknij odrdzewiaczem MoS2 (dwusiarczek molibdenu- takie wd 40 tylko odrdzewiające) zastaw na noc - i może pójdzie :?:
Nie mówię, zebys tak zrobił- tylko "głośno myślę"- ja pewnie tak bym postąpił :!:
Ale sprawdź, czy tam od dołu nie ma jakiejś srubki; headshell/ rura ramienia :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Dual Headshell CS 455

#9

Post autor: JacK »

Chwilowo nic nie zrobię, dużo pracy mnie już kosztował ten CS 455 aby teraz zrobić coś czego efektów przewidzieć nie mogę. Może ktoś już rozkręcał ten model i jeszcze coś podpowie. Poczekamy...
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Dual Headshell CS 455

#10

Post autor: Jaskier »

JacK, podejdź sobie do komisu ze sprzętem na Stojałowskiego w Bielsku (tuż obok antykwariatu z płytami, w który się kiedyś spotkaliśmy). Tam Bartek naprawia sprzęty, więc powinien Ci to zrobić za jakieś grosze...
Awatar użytkownika
radekcza
Posty: 241
Rejestracja: 22 gru 2012, 18:43
Lokalizacja: Warszawa

Dual Headshell CS 455

#11

Post autor: radekcza »

Mam pytanie, czy udało sie wymienić te przewody? Bo stoję przed tym samym problemem :)
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Dual Headshell CS 455

#12

Post autor: JacK »

Przewody są niewymienialne, niestety w celu ich wymiany trzeba kupić całego headshell-a tak to zmyślne konstruktor duala wymyślił :(
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Dual Headshell CS 455

#13

Post autor: zbyszek1982 »

Mam ten model i też się chwilę głowiłem nad zdjęciem headshella. Na pewno nie wolno nim kręcić przy wyjmowaniu, bo końcówka z gwintem ma w środku kwadratowy przekrój! Gniazdo w ramieniu z bolcami do kabli jest również kwadratowe. Kabelki w headshellu są zamocowane w takim pływającym kwadratowym klocku, który nie jest zamontowany na stałe i można go swobodnie wyjąć. Myślę, że optymalnym rozwiązaniem będzie wywalenie tego klocka i zamontowanie kabelków od wkładki bezpośrednio na bolcach w ramieniu. Potem wystarczy przełożyć kabelki przez dziurę w headshellu i założyć go na ramię.
Awatar użytkownika
radekcza
Posty: 241
Rejestracja: 22 gru 2012, 18:43
Lokalizacja: Warszawa

Dual CS 455 - headshell

#14

Post autor: radekcza »

zbyszek1982, a czy wykonałeś już takie coś jak piszesz ? Mi udało się zdjąć ten headshell i faktycznie trzeba go pomału zsunąć, szczególnie trudno jest za pierwszym razem (widać dawno nie był ruszany), na razie boję się go rozbierać bo to mój jedyny headshell i nie chciałbym zostać bez żadnego :).
Udało mi się kupić nowy w rozsądnej cenie na ebay, od gościa z Kanady za około 90zł z wysyłką i jak dojdzie to pobawię się tym starym tak jak piszesz, aczkolwiek wolałbym mieć kabelki w tej obudowie bo chciałbym móc w miarę sprawnie zmieniać wkładki. Podobno w polskiej dystrybucji pojawią się pod koniec stycznia.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Dual CS 455 - headshell

#15

Post autor: zbyszek1982 »

radekcza Ja właśnie tak mam zamontowane nowe kabelki do wkładki. Przy czym, ja korzystam z jednej wkładki (2M Red) i nie planuję jej zmieniać, więc takie zamontowane na stałe kable mi nie przeszkadzają. W przyszłości mam zamiar wymienić całe okablowanie ramienia i pociągnąć kable bezpośrednio od wkładki do złącz RCA, albo do jakiegoś lepszego kabla sygnałowego.
ODPOWIEDZ