Jaki headshell SME?

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
Długi
Posty: 9
Rejestracja: 17 wrz 2012, 20:58

Jaki headshell SME?

#1

Post autor: Długi »

Jako, że jest to mój pierwszy post, witam serdecznie Obrazek. Chciałbym się dowiedzieć, jaka jest różnica między headshellami za 40zł a tymi za 200. Z góry dziękuję za odpowiedź.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Headshell - warto inwestować?

#2

Post autor: kielek »

Podaj jakieś linki,bo tak po cenach można tylko domniemywać,że te jedne to oryginały/firmówki a te drugie to zamienniki.Często dopłaca się i to sporo za firmowy znaczek/logo.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Headshell - warto inwestować?

#4

Post autor: kielek »

Nie jestem aż taki ekspertem,ale jeden to Reloop,czyli popularna tania chińska firma słynąca z produkcji sprzętu głównie dla dj,a druga to duński ortofon-uznana marka w świecie winylowym.Prawdopodobnie może być różnica w użytym materiale,designu,ale tak ogólnie jak pisałem wcześniej,płacisz za markę.Logicznym jest,że jeśli masz gramofon za 300-500 zł kupujesz tego za 40 zł(bo nie kupisz headshella za połowę wartości sprzętu),jeśli masz sprzęt kilka razy droższy to i stać cię na firmówkę za 219 zł.
Na DJ stwie się nie znam,może jakiś DJ wychwyci bardziej subtelną różnicę w tych headshellach.
Długi
Posty: 9
Rejestracja: 17 wrz 2012, 20:58

Headshell - warto inwestować?

#5

Post autor: Długi »

To mam jeszcze jedno pytanie, ile może ważyć taki headshell.


Edit: Znalazłem headshell z obciążnikami: http://muzyczny.pl/127934_Reloop-Headshell-Scratch.html :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41523
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Headshell - warto inwestować?

#6

Post autor: Wojtek »

Różnica w cenie przedkłada się na marce i jakości wykonania. Ten Ortofon to akurat dość porządny headshell.
Czy opłaca się dopłacać? To zależy od konkretów.
Długi pisze:To mam jeszcze jedno pytanie, ile może ważyć taki headshell.
Ale jaki? Nie ma niestety czegoś takiego jak standard wagowy dla headshelli. Jest oczywiście zachowany stosowny przedział wagowy, ale każdy producent sam ustala wagę końcową. Niektórzy uznają, że oryginalne headshelle Technicsa to "waga wzorcowa" dla headshelli, ale to tylko taki pogląd.

Może lepiej powiedz o co Tobie konkretnie chodzi, że pytasz o headshelle, bo czuję, że coś jest na rzeczy i nie chodzi tu tylko o kwestie cenowe.

Wg mnie do tanich wkładek (czyli w sumie też wszystkich "systemów" DJskich) nie ma sensu kupować drogich headshelli.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Długi
Posty: 9
Rejestracja: 17 wrz 2012, 20:58

Headshell - warto inwestować?

#7

Post autor: Długi »

Chcę aby gramek ze wszystkim wyszedł mnie jak najtaniej.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41523
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Headshell - warto inwestować?

#8

Post autor: Wojtek »

To zastosuj niedrogie headshelle i tyle :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Headshell - warto inwestować?

#9

Post autor: motown »

Długi pisze:Chciałbym się dowiedzieć, jaka jest różnica między headshellami za 40zł a tymi za 200. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Lepsze materiały i jakość wykończenia. Ten Ortofon ma też trochę dłuższy 'języczek'. No i jest robiony w Danii, a Reloopy, Stantony, Gemini i podobne w Chinach.

Czy warto? Jeśli masz pieniądze - naturalnie. Jeśli budżet masz ograniczony - nie warto. Różnic w odsłuchu raczej nie usłyszysz, ale oczywiście przyjemniej dotykać i oglądać lepszy / droższy koszyczek :D
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41523
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Headshell - warto inwestować?

#10

Post autor: Wojtek »

motown pisze:ale oczywiście przyjemniej dotykać i oglądać lepszy / droższy koszyczek :D
Naprawdę? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Headshell - warto inwestować?

#11

Post autor: motown »

Wojtek pisze:Naprawdę? :)
Ależ oczywiście. Przyjemniej obcować z materiałami lepszej jakości. Dostarcza to wielu doznań estetycznych.

:D
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Długi
Posty: 9
Rejestracja: 17 wrz 2012, 20:58

Headshell - warto inwestować?

#12

Post autor: Długi »

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Muszę się jeszcze spytać czy ten reloop z ciężarkami ma kabelki do podłączenia igły :)
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Headshell - warto inwestować?

#13

Post autor: kielek »

Kabelki możesz kupić osobno,to są groszowe sprawy ;)
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Headshell - warto inwestować?

#14

Post autor: motown »

motown pisze:jest robiony w Danii
Sprostowanko. Ortofon SH-4 Serato jest robiony w Danii, ale Ortofon SH-4 BK w Japonii. Właściwie niczym się nie różnią, te same materiały i kable. Ten model japoński ma tylko lepsze logo - dokładniejsze, lepiej wyglądające. W sumie spoko są te koszyczki. Wygodnie i pewnie się je trzyma, ładnie wykonane, pozłacane terminale. Jak ktoś ma za dużo pieniędzy niech bierze...
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
lopek3
Posty: 1332
Rejestracja: 15 sty 2016, 21:46
Gramofon: SL-5300, PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Headshell - warto inwestować?

#15

Post autor: lopek3 »

Jak w temacie. Czy warto inwestować w oryginalny (dobrej jakości) headshell?
Otóż wg mnie TAK.
Ale żeby dojść do tego wniosku, sam przejechałem się na nieoryginalnym za 30zł do Technicsa, który wyglądał porządnie, no i to by było na tyle.
Nie dało się w żaden sposób skalibrować wkładki.
Wkładka nie jest równoległa do powierzchni płyty, a cały headshell po zamontowaniu w ramieniu "lata" na boki.
Jeżeli ktoś koniecznie chce taniej, to niech się upewni,że będzie miał możliwość zwrotu, albo jest pewny co do źródła pochodzenia.
Załączniki
WP_20160122_21_56_02_Pro.jpg
WP_20160122_21_55_50_Pro.jpg
Technics SL-5300 > Shure V15 III + VN-35HE > Nuda Mini > Onkyo A-8670 > Canton Quinto 520
Sony PS-X60 > Shure V15 III + VN-35HE > Nuda Mini > Onkyo A-8670 > AudioPro Avanto FS20
My Discogs
ODPOWIEDZ