Sanyo plus Q40 - ramię za szybko opada

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Sanyo plus Q40 - ramię za szybko opada

#1

Post autor: klin »

Kupiłem teściom taki oto gramofon:
http://allegro.pl/sanyo-plus-q40-full-a ... ml#thumb/1

Super maszyna!!! (dlaczego ja mam manula???) Gra całkiem fajnie ale ramię za szybko opada. Wręc wali i nawet potrafi jeszcze podskoczyć :D Jestem akurat na weekend u teściów w Warszawie...nie mam pojęcia jak się te smary wymienia i nie mam żadnych smarów :) Ktoś coś? Może mnie jakiś warszawiak chce do domu zaprosić i pomóc z tym smarem? Dante akurat ma zdecydowanie ważniejsze sprawy na głowie, ale napisał, że:
"Na stanie został mi tylko jeden smar, CX 80 i nie wiem, czy on nie będzie za słaby. Chociaż tam średnica tulei jest niewielka a dostaniesz go w castoramie. Nawet jeśli nie spowolni do prawidłowego opadania, to będzie nieco wolniej. "
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sanyo plus Q40 - ramię za szybko opada

#2

Post autor: klin »

Czy to się jakoś wyciąga i tam się ten smar zapodaje?? Nie chce wyjść ale tam jest śrubka od góry - trza wykręcić i wtedy wyjdzie?
lift.jpg
Czy może od dołu się do tego dobiera...??
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sanyo plus Q40 - ramię za szybko opada

#3

Post autor: Dragant »

klin pisze: Może mnie jakiś warszawiak chce do domu zaprosić i pomóc z tym smarem?
Klin, mam na stanie oleje silikonowe 100k CST i 300k CST. Jestem w weekend w Warszawie, więc jeśli dowiesz się co, jak i czym smarować to możemy się jakoś umówić.
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sanyo plus Q40 - ramię za szybko opada

#4

Post autor: klin »

Dragant pisze: Klin, mam na stanie oleje silikonowe 100k CST i 300k CST. Jestem w weekend w Warszawie, więc jeśli dowiesz się co, jak i czym smarować to możemy się jakoś umówić.
Dzięki! Tylko, że Dante wspominał o CX-80 a on ma aż 800K z tego co rozumiem. Czyli chyba większa lepkość jest mi potrzebna.
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sanyo plus Q40 - ramię za szybko opada

#5

Post autor: Dragant »

klin pisze: Czyli chyba większa lepkość jest mi potrzebna.
Niestety nie wiem jaką lepkość ma CX-80 :? W razie potrzeby, na Bitwy Warszawskiej jest sklep modelarski, gdzie mają całą gamę olejów silikonowych w lepkościach do 1,5 mln CST jeśli dobrze pamiętam.
W każdym razie - możesz śmiało pisać priv, to się dogadamy jeśli na coś Ci się przydam ;)
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sanyo plus Q40 - ramię za szybko opada

#6

Post autor: klin »

Katastrofa...POMOCY!!
Przyjechałem do teściów wczoraj w nocy. Próbowałem zaaplikować smar do windy a tu...coś ramię jakieś zablokowane?!? Próbuję odpalić, coś się przyblokowało wszystko, talerz stanął, lampka się pali. Zacząłem grzebać, ale że było po 23 więc jednak oddałem się piciu wódki z teściem.
Dzisiaj rano wróciłem do tematu. Okazało się, że jeden z elementów automatyki wypadł ze swojego toru i blokował wszystko. Silnik próbował kręcić ale że było zblokowane to się męczył bidulek (pare razy próbowałem go odpalić).
No nic, naprawiłem to ale teraz widzę,że silnik coś się męczy. Wygląda to tak:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ZDL_x6tlXro[/youtube]
Co mogę zrobić teraz? Ja tego nie ruszałem jeszcze. Nie wiem kiedy on był ostatni raz serwisowany? To może byc kwestia oleju / poślizgu czy raczej elektronika? Jeśli smarowanie to co mam tu aplikować? Gdzie to kupię na Pradze?
andre
Posty: 548
Rejestracja: 03 sty 2012, 16:25

Re: Sanyo plus Q40 - ramię za szybko opada

#7

Post autor: andre »

Bez założonego talerza zawsze tak się "męczy" ;-))))))) a czasem nawet jeszcze bardziej.
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sanyo plus Q40 - ramię za szybko opada

#8

Post autor: Dragant »

A na wyłączonym zasilaniu silnik jesteś w stanie obrócić bez nadmiernego oporu? Jeśli tak, to może być problem z elektroniką.
andre pisze: Bez założonego talerza zawsze tak się "męczy"
To zależy w jaki sposób działa sterownik silnika. Jeśli na strobo, to faktycznie się "męczy". Natomiast jeśli to czujnik Halla, to powinien hulać "z" i "bez" talerza.
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sanyo plus Q40 - ramię za szybko opada

#9

Post autor: klin »

andre pisze: Bez założonego talerza zawsze tak się "męczy" )))))) a czasem nawet jeszcze bardziej.
Dragant pisze: Jeśli na strobo, to faktycznie się "męczy".
K...wa...ja to jestem jendak głupi!! :D
Dzięki Panowie! Talerz założony i wszystko działa. Winda też już opada z gracją ;)
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sanyo plus Q40 - ramię za szybko opada

#10

Post autor: Dragant »

Za wcześnie się za to wziąłeś :D albo za późno... :think:

Fajnie, że szybko problem się rozwiązał ;)
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
ODPOWIEDZ