Kilka fajnych garniaków z dzisiejszego Audio Show

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Kilka fajnych garniaków z dzisiejszego Audio Show

#1

Post autor: Robertson »

Postanowiłem wrzucić kilka fotek fajnych sprzętów , które miałem okazje dzisiaj posłuchać ;)

Nowy project Pro Jeta.Dwa silniki , masywny talerz ale...na poduszce magnetycznej i kilka innych bajerów , których nie pamiętam :? Jak zwykle na tym stoisku spędziłem najwięcej czasu.Miła pogawędka , kilka przesłuchanych płyt i dalej .Grało to z kolosalnymi Sonus Faberami preferujacymi rozmach orkiestry symfonicznej i elektroniką B.A.T oraz Primare ;)
Obrazek
Obrazek

oraz kilka innych sprzętów

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dodam jeszcze jedna fotkę , na której widać ten śmieszny patent z dwoma silnikami nowego Pro Jeta.Rozmówca zwracał mi jeszcze uwagę na fakt iż udało mu sie osiągnąć super micro dynamikę i bardzo płynne przejście z piano do forte (cicho - głośno)

Obrazek

Super grały tez garniaki szkockiej firmy Linn. Wyglądały całkowicie normalnie. Taki Vintage w drewnianej obudowie z włącznikiem identycznym jak w naszym Danielu :D Za to koszmarnie drogie :doh: Zapomniałem trzasnąć fotki ..zagadałem się :oops:
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Kilka fajnych garniaków z dzisiejszego Audio Show

#2

Post autor: motown »

Prześliczne zabawki, muszę się kiedyś wybrać na Audio Show i posłuchać jak to gra ;]

Te Sonusy to model Aida. Niesamowita włoska robota, sztuka waży 165 kg! W Polsce dystrybutor opyla te cacka po 400.000 zł za parę...
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Kilka fajnych garniaków z dzisiejszego Audio Show

#3

Post autor: eenneell »

Ale cenowo to wszystko to pic do kwadratu ;)
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Kilka fajnych garniaków z dzisiejszego Audio Show

#4

Post autor: vinylpiotrek »

motown pisze:Prześliczne zabawki,
Kwestia gustu, ten na 3 zdjęciu od góry, może nawet dość estetyczny, a reszta...no cóż, mówiąc ostrożnie, baaardzo pretensjonalna
Obrazek
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Kilka fajnych garniaków z dzisiejszego Audio Show

#5

Post autor: Robertson »

Dokładnie...kwestia gustu i indywidualnych upodobań.Co do Sonusów to rewelacyjnie zagrały odtwarzając olbrzymie spiętrzenia dżwięków orkiestr symfonicznych . Utwory Mozarta czy Bacha zabrzmiały jak na żywo. Akustyka sal koncertowych oddana została wzorcowo.Wręcz zapierało dech w piersiach. Natomiast małe składy jazzowe i muzyka z pogranicza pop oddana została mało przejrzyście i bez przekonania . Przeciwieństwem za to były Audio Physic Avantera. Zdecydowanie tańsze ..zaledwie 60 tys zł :lol: Łączyły w sobie trudną do osiągnięcia cechę. Brzmiały cholernie naturalnie , nie męcząco a jednocześnie dynamicznie , szczegółowo z doskonałym basem .Po prostu rewelacja!!! Hasło , które przyświeca firmie " No loss of fine detail" wykonały w 100 %. Podobnie jak zestaw , którego fotki umieszczam poniżej. W/g najlepiej grający sprzęt tych targów. Na potrzeby określenia cech brzmienia zmodyfikuję nieco credo Physica na "No loss any details" Dosłownie zapadłem się w kanapie i zmarłem tam na dobre kilkadziesiąt minut. Bardzo uprzejmi Szkoci zapodali mi Anastasis DCD, Blues Brothers orzaz Chucka Mangione ...płyty , które wziąłem ze sobą i brzmienie doskonale znam. Szczególnie przy bardzo miłym dla ucha brzmieniu Chucka Mangione dało się odczuć relaks , odpoczynek wręcz ukojenie jakie przynosiła muzyka. Przy podanych jak na talerzu wszystkich najważniejszych aspektach brzmienia dżwięk pozostał kojący wręcz relaksujący jednocześnie cholernie analityczny. Po prostu cieszył mnie każdy dżwięk. Słychać było wszystko a nie męczył :clap: Słuchałem i słuchałem zatracając się w muzyce :dance:

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Kilka fajnych garniaków z dzisiejszego Audio Show

#6

Post autor: Kocewicz »

Przecież to jest szkaradne i nie trzyma żadnego stylu. Ten cały Audio Show wygląda jak kółko wzajemnej adoracji i cygańska przechwalanka, nie jak targi z naprawdę sensownymi i innowacyjnymi produktami. Trochę smutne że takie coś ma reprezentować branżę audio.
Are you Shure?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41834
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kilka fajnych garniaków z dzisiejszego Audio Show

#7

Post autor: Wojtek »

... ale tak właśnie wygląda dzisiejsze hi-end audio Kocewicz :)
Nie ma być praktyczne, wystarczy że jest "stylowe" i nie do salonu tylko do specjalnego pokoiku.

Wszystkie wyżej przedstawione gramofony wszak nie mają pokrywy, a jeśli są dostępne to jako drogie akcesoria.
Ochrona przed kurzem itd. jest dla słabych :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Kilka fajnych garniaków z dzisiejszego Audio Show

#8

Post autor: Winters »

Wojtek pisze:... ale tak właśnie wygląda dzisiejsze hi-end audio Kocewicz
No właśnie nie całe, są też ambitniejsze konstrukcje nie nastawione na nachalny "szpan"
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41834
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kilka fajnych garniaków z dzisiejszego Audio Show

#9

Post autor: Wojtek »

Ekstrema zawsze się znajdą, to zrozumiałe, ale pokaż może co masz konkretnie na myśli :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Kilka fajnych garniaków z dzisiejszego Audio Show

#10

Post autor: Robertson »

Woww... panowie spokojnie. Nie wyciągajcie aż tak daleko idących wniosków.Wystawców była cała masa.I faktycznie obok szpanerów , lancserów i snobów było tez mnóstwo wartościowych konstrukcji tworzonych przez ludzi z pasją .Największym błędem jest wrzucanie wszystkiego do jednego worka ! Siedem pięter w Sobieskim ...na prawdę przekrój wystwców olbrzymi ;)
Kocewicz ... o czym Ty piszesz ? Szkaradne , bez stylu ? A od kiedy to kupujemy sprzęt dla wyglądu...to ma grać :doh:
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Kilka fajnych garniaków z dzisiejszego Audio Show

#11

Post autor: vinylpiotrek »

Robertson pisze:A od kiedy to kupujemy sprzęt dla wyglądu...to ma grać
A ten wygląd to przypadkiem wyszedł?
To było projektowane dla wyglądu niby...
Obrazek
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Kilka fajnych garniaków z dzisiejszego Audio Show

#12

Post autor: Robert007Lenert »

A dla mnie estetyka gramofonu bardzo sie liczy.... wlasnie dla niej sprawilem sobie Garrarda Zero 100 SB
Obrazek
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Kilka fajnych garniaków z dzisiejszego Audio Show

#13

Post autor: Robertson »

Designe jest ważny .... Ok ! Ale dla mnie ważniejsze jest brzmienie . Natomiast gusta są różne i pojęcie ładny - brzydki to często bardzo indywidualna kwestia ;) Zawsze lepiej być pięknym i bogatym oraz otaczać się ładnymi kobietami i....gramofonami :dance:
Ostatnio zmieniony 12 lis 2013, 06:53 przez Robertson, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9729
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Kilka fajnych garniaków z dzisiejszego Audio Show

#14

Post autor: Cracker »

Robertson, dzięki za zdjęcia . Niezłe cacka i jeszcze grają, jak piszesz, doskonale.
Nie zważaj na złośliwe komentarze coniektórych dyżurnych komentatorów, którzy nie mają nic mądrego do powiedzenia.
To jedynie bezsensowna kontestacja nie mająca nic wspólnego z obiektywną oceną.
Patrząc na ich bezpretensjonalne sprzęty wygrzebane ze "szrotu" , takie komentarze już nawet nie są śmieszne ale tragikomiczne.
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41834
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kilka fajnych garniaków z dzisiejszego Audio Show

#15

Post autor: Wojtek »

Żebym nie został źle zrozumiany, ja nic nie mam do designu tych sprzętów :)
Kwestię pokrywy chyba nie trzeba tłumaczyć.
Cracker pisze:To jedynie bezsensowna kontestacja nie mająca nic wspólnego z obiektywną oceną.
Patrząc na ich bezpretensjonalne sprzęty wygrzebane ze "szrotu" , takie komentarze już nawet nie są śmieszne ale tragikomiczne.
Ja już się zdążyłem przyzwyczaić i nie zwracać na to uwagi :)

Ciekawe czy ten PJ ma jakiś stabilizator prędkości wbudowany czy ten wyświetlacz to tylko taka zabawka na dwa ustawienia ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ