Pioneer PL-750

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
hellbit
Posty: 29
Rejestracja: 19 gru 2011, 21:13

Pioneer PL-750

#1

Post autor: hellbit »

Witam , rzadko sie odzywam , bo duzo wyczerpujacych info jest na forum i wystarczy poczytac. Tym razem mam jednak zagwozdke bo wpadl mi w rece taki gramofon jak w tytule postu. Malo inf jest w necie o nim-a chce go na prezent dac. Sami rozumiecie , ze kichy nie chce ozenic szwagrowi. Jakie opinie o tym sprzecie sa szanownego grona ? Jakies sugestie mile widziane , opinie , tematy w rodzaju nietypowa wkladka , igla itp itd? W szukajce forumowej szukalem ale tego modelu sie nie doszukalem. Pozdrawiam .
electro industrial , sl Q2 , at13eav
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Pioneer pl-750

#2

Post autor: Kocewicz »

http://www.nrpavs.co.nz/archive_1_12/So ... PL-750.htm wygląda zwyczajnie, poza przeważającym tworzywem sztucznym. Na temat napędu bezpośredniego się nie wypowiem, nie użytkowałem nigdy.
Are you Shure?
hellbit
Posty: 29
Rejestracja: 19 gru 2011, 21:13

Pioneer pl-750

#3

Post autor: hellbit »

Zawsze juz cos.Dzieki.
electro industrial , sl Q2 , at13eav
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pioneer pl-750

#4

Post autor: Wojtek »

hellbit pisze:Malo inf jest w necie o nim
Korzystasz z jakiejś chińskiej wyszukiwarki co blokuje wyniki czy jak? ;)
hellbit pisze:W szukajce forumowej szukalem ale tego modelu sie nie doszukalem.
Przewijały się inne modele z tej serii. PL-750 jest jednym z wyższych modeli (bo to automat i direct drive z kwarcem).

Gramofon fajny, aczkolwiek jest to taki typowy plastic-fantastic z tamtych czasów i do tego , stąd też jest on dość lekki.
Nie wiem czy masz na nim oryginalną wkładkę, ale jeśli tak jest to wkładka MC HO, czyli nie "typowa" MM, ale MC z parametrami sygnałowymi dostosowanymi pod kątem MM (a więc nie potrzeba specjalnego przedwzmacniacza pod MC).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
hellbit
Posty: 29
Rejestracja: 19 gru 2011, 21:13

Pioneer PL-750

#5

Post autor: hellbit »

Nie ma tam juz oryginalnej wkladki . Musze sie podzielic historia dlaczego-kolega poszedl do znanego sklepu w szczecinie i zazdal ogarniecia tematu-nie znajac sie na gramofonach kompletnie. Nowa igle chcial. Wiec ten audiofilski sklep zdemontowal wkladke i zalozyl -z tgo co widze( napisow nie ma ale jakos po fotach i cenie rozpoznalem) AT 91 bodajze. Kolega mi go dal , pokazal i mowi , ze ma super wszystko nowe i fachowcy to ogarneli. Z jednej strony dobrze, ze mm. Szwagier tylko takim wzmakiem dysponuje. Nie dalem mu pod choinke . Na nowe mieszkanie mu dam- wiem , ze nosi sie z zamiarem zakupu gramofonu. Dodam , ze wszystko chodzi jak trzeba , stan wizualny to salon. Znajomy mial jedna plyte od 10 lat i stalo to u niego. 5 dych by mnie kosztowal gdyby co. Ale juz nie o kase chodzi , tylko nie chce , zeby mu wysiadl za pol roku. Ramie ma jakis tam absorber-to dizala czy tylko sciema marketingowa? No i problem jest bo nie ma pokrywy- najmniejszy chyba ale jest.
electro industrial , sl Q2 , at13eav
hellbit
Posty: 29
Rejestracja: 19 gru 2011, 21:13

Pioneer PL-750

#6

Post autor: hellbit »

Dzieki za podpowiedz wojtek. Po prostu chcem wiedziec , czy to trwaly sprzet. Na forach zachodnich dobre opinie , vinylengine nie ma w spisie tego modelu.
electro industrial , sl Q2 , at13eav
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pioneer PL-750

#7

Post autor: Wojtek »

Głupio zrobił, że po prostu zostawił im oryginalną wkładkę przy okazji wymiany.

Pioneer PC-5MC (bo taka była oryginalnie montowana wkładka) wymieniona na AT-91... to straszny interes.
Jednakże skoro nie wiedział co ma to serwisanci mogli z tej niewiedzy skorzystać ;) Za frycowe się płaci.
Chyba że sami guzik wiedzą i droga wkładka wylądowała w koszu, ale jakoś w to wątpię.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
hellbit
Posty: 29
Rejestracja: 19 gru 2011, 21:13

Pioneer PL-750

#8

Post autor: hellbit »

No wlasnie Wojtek jak go wzialem w rece-to nie bardzo mi sie plastik spodobal. Kolega mowi tak-super tomek , on mi zagraca tylko jakies pare groszy-zobacz 100 pln zplacilem za wkladke . Ja moweie daj-pobadam co i jak , podlacze sprawdze , skalibruje. Patrze-atam jakas dziwna wkladka-nie wiedzialem nawet , ze moglo to grac z typowym przedwzmacniaczem. Zeby tajemnica to nie bylo sklep audiofil w szczecinie to ogrnal jemu. U niego stalo to w takim oryginalnym boksie na sprzet-zakryte szyba od gory ( gramofon byl zakrywany) reszta sprzetu wewnatrz. Mysle , ze czesto tez podaje sie inny model pioneera zamiast tego-bo mogl byc wypuszczany razem z reszta wiezy tak zwanej w tym boksie oryginalnym i zakrywanym szyba. Szkoda tej wkladki- bo widzialem , zejak na mc- dziwnie latwo wymienic igle- ale to moze byc kwestia tego patentu co mowisz.
electro industrial , sl Q2 , at13eav
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pioneer PL-750

#9

Post autor: Wojtek »

No to brzmi jak dobrze zachowany sprzęt, poza tym że pokrywa zaginęła :)
hellbit pisze:Patrze-atam jakas dziwna wkladka-nie wiedzialem nawet , ze moglo to grac z typowym przedwzmacniaczem.
Bo pewnie nie spotkałeś się wcześniej z wkładkami MC współpracującymi z preampami MM.
hellbit pisze:Mysle , ze czesto tez podaje sie inny model pioneera zamiast tego-bo mogl byc wypuszczany razem z reszta wiezy tak zwanej w tym boksie oryginalnym i zakrywanym szyba.
Raczej nie, przynajmniej nie w tym przypadku.
hellbit pisze:Szkoda tej wkladki- bo widzialem , zejak na mc- dziwnie latwo wymienic igle- ale to moze byc kwestia tego patentu co mowisz.
To akurat nie ma nic wspólnego z parametrami wyjścia wkładki.
Taka po prostu była konstrukcja tej serii wkładek, że miały wymienialną igłę.
Dzisiaj już praktycznie nie spotyka się wkładek MC z taką opcją.

Ogółem w latach '80tych powstał taki ruch na rynku wkładek by przybliżyć wkładki MC bliżej "Kowalskiego", co zaowocowało dostępnością nieco tańszych wkładek tego typu, często z wymienialną igłą podobnie jak w wkładkach MM i MI oraz... obecnością preampów MC nawet w dość podstawowych wzmacniaczach ;) Jednakże historycznie patrząc, działania te nie dały spodziewanych efektów.
Podobnie było z systemem mocowania T4P Technicsa, bo to też była taka swoista "rewolucja" rynkowa.

Tyle dygresji :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
hellbit
Posty: 29
Rejestracja: 19 gru 2011, 21:13

Pioneer PL-750

#10

Post autor: hellbit »

Dzieki za wszystko , oswiecony w temacie. Chociaz niewiele o trwalosci , dziwnym ramieniu sie dowiedzialem. Tam jest w ramieniu taka laczowka-nie ruszam tego bo nie chce zepsuc. :D Nie bardzo znam jej zadanie. Prezent jednak bedzie , moze tylko wkladke zmienie , bo moj q2 jednak jakos lepiej gra.
electro industrial , sl Q2 , at13eav
ODPOWIEDZ