Kenwood KD2100

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Joose
Posty: 27
Rejestracja: 07 kwie 2010, 18:36
Lokalizacja: Słupsk

Kenwood KD2100

#1

Post autor: Joose »

Witam wszystkich "melomaniaków" :). Jestem nowy na tym forum. Znalazłem się tu ponieważ postanowiłem wzbogacić swój zestaw audio o gramofon. Zakupiłem na alledrogo.pl taki oto egzemplarz i chciałbym by osoby obeznane w tej działce wypowiedziały się na jego temat. Będzie to grało na integrze NAD'a 3130 (z podobno dobrym preampem) oraz kolumnach Diy opartych na przetwornikach Scanspeak, peerles oraz Beckes&Muller. Poniżej link do gramka (ten nie jest mój)
http://allegro.pl/listing/search.php?st ... category=0
Awatar użytkownika
Joose
Posty: 27
Rejestracja: 07 kwie 2010, 18:36
Lokalizacja: Słupsk

Kenwood KD2100

#2

Post autor: Joose »

Dziękuję za odpowiedzi :(
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kenwood KD2100

#3

Post autor: Wojtek »

Hej Joose, miło że zawitałeś. Sorka za późny odzew, ale sam rozumiesz, zrobiłem sobie wolne na okres świąteczny :D

A więc gramofon jest bardzo fajny, polecałem go już nawet go na łamach forum :) Twój NAD faktycznie słynie z dobrego przedwzmacniacza gramofonowego, powinno brzmieć zacnie :)

Mam nadzieję jednak, że nie dałeś za ten model 450zł? :) Bo to trochę zawyżona suma moim zdaniem.
Jaką ma wkładkę ten twój? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Joose
Posty: 27
Rejestracja: 07 kwie 2010, 18:36
Lokalizacja: Słupsk

Kenwood KD2100

#4

Post autor: Joose »

Na uspokojenie powiem, że nie zapłaciłem za niego 450pln. Kwota za jaką udało mi się wyrwać identyczny model, a sądząc po zdjęciach w lepszym stanie od w/w to 180 pln. :) Tym samym uważam, że zakup mogę zliczyć do udanych. Co do wkładki, igły oraz ich stanu niestety nie mogę się wypowiedzieć ponieważ ów sprzęt jeszcze do mnie nie dotarł. Sprzedający okazał się mało rozgarnięty...niestety dla mnie. Jeżeli chodzi o kwestię gramofonów i wogóle sfery analogowej to jestem na etapie raczkowania ale jak to mówią: "nie od razu Rzym zbudowano". Moje mocniejsze strony to zagadnienia związane z konstrukcjami końcowymi zestawów czyli kolumnami także gdyby ktoś miał jakiekolwiek pytania to służę pomocą w miarę wiedzy oczywiście. Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie się moim tematem. :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kenwood KD2100

#5

Post autor: Wojtek »

Świetna cena :) No to oby i wkładka była udana :) Najwyżej zaoszczędzone na zakupie $ przeznaczy się na nową :D

PS:
Pochodzę z Lęborka ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Joose
Posty: 27
Rejestracja: 07 kwie 2010, 18:36
Lokalizacja: Słupsk

Kenwood KD2100

#6

Post autor: Joose »

No zobaczymy. Mam tylko cichą nadzieję, że gramek dotrze do mnie w tym tygodniu bo już nie mogę się go doczekać. Kupiłem nawet kilka używanych ale w całkiem dobrym stanie płyt. Czeka mnie jeszcze tylko przeróbka gniazd RCA ze stalowych na złocone, no i oczywiście produkcja konektorów. Gniazda zmieniam i we wzmaku i w gramofonie. Zobaczymy czy zmiany będą zauważalane. Nie omieszkam się podzielić spostrzeżeniami z innymi forumowiczami.

Z Lęborka powiadasz :) , to w zasadzie rzut moherowym beretem ode mnie. Fajnie będziemy mieli blisko na odsłuchy :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kenwood KD2100

#7

Post autor: Wojtek »

Joose pisze:Zobaczymy czy zmiany będą zauważalane.
Raczej nie, no ale jak masz możliwości to zmieniaj, pewnie :) Przy gramofonie można by ewentualnie pomyśleć nad zmianą okablowania ramienia, ale to już trochę wyższa szkoła jazdy :)
Joose pisze:Z Lęborka powiadasz :) , to w zasadzie rzut moherowym beretem ode mnie. Fajnie będziemy mieli blisko na odsłuchy :)
To fakt, ale niestety sukcesywnie przenoszę się do Warszawy (mieszkam tu już 3 i pół roku), razem ze sprzętem :)
Na pomorzu zostało mi jeszcze trochę polskich płyt, Dual 701 i parę klocków marki Technics. Jeszcze nie wiem czy sobie je zachowam czy pójdą na opyl ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Joose
Posty: 27
Rejestracja: 07 kwie 2010, 18:36
Lokalizacja: Słupsk

Kenwood KD2100

#8

Post autor: Joose »

Wojtek pisze:Raczej nie, no ale jak masz możliwości to zmieniaj, pewnie Przy gramofonie można by ewentualnie pomyśleć nad zmianą okablowania ramienia, ale to już trochę wyższa szkoła jazdy
Dlaczego? Możesz rozwinąć myśl?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kenwood KD2100

#9

Post autor: Wojtek »

Osobiście, przy różnych sprzętach, nie słyszałem różnicy w brzmieniu między stalowymi, a złoconymi wejściami/wyjściami :) Wiadomo, że teoretycznie złoto jest lepszym przewodnikiem prądu, ale jeśli na słuch nie ma różnicy?

To tak jak ta cała "wojna kablowa" w światku audio :) Nie twierdzę, że kabel kablowi równy, ale raczej nikt mnie nie przyłapie na stwierdzeniu, że kabel za 1k zł per metr jest z pewnością lepszy od takiego po 50zł za metr ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Joose
Posty: 27
Rejestracja: 07 kwie 2010, 18:36
Lokalizacja: Słupsk

Kenwood KD2100

#10

Post autor: Joose »

Joose pisze:Przy gramofonie można by ewentualnie pomyśleć nad zmianą okablowania ramienia, ale to już trochę wyższa szkoła jazdy
Możesz powiedzieć coś więcej na ten temat? Dlaczego to wyższa szkoła?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kenwood KD2100

#11

Post autor: Wojtek »

Wyższa szkoła bo wiąże się z przynajmniej częściowym rozebraniem (a następnie z ponownym złożeniem) ramienia, czyli albo jesteś doświadczony albo bez instrukcji serwisowej ani rusz :)

Zabawa interkonektami i okablowanie kolumn głośnikowych to chyba bułka z masłem w porównaniu do tego :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Joose
Posty: 27
Rejestracja: 07 kwie 2010, 18:36
Lokalizacja: Słupsk

Kenwood KD2100

#12

Post autor: Joose »

Myślę, że jeżeli problem leży tylko w tym jak rozebrać i złożyć ramię to jest to w sumie bułka z masłem. Jak dla mnie oczywiście. Mam spore doświadczenie jeżeli chodzi o kwestię rozbierania i składania:) Myślałem, że te zabiegi obarczone są przymusem posiadania obszernej wiedzy bo połączenia wewnątrz są megaskomplikowane.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kenwood KD2100

#13

Post autor: Wojtek »

Joose pisze:Myślałem, że te zabiegi obarczone są przymusem posiadania obszernej wiedzy bo połączenia wewnątrz są megaskomplikowane.
Nie, na szczęście pod tym względem nie są ;) Od strony samych przewodów wszystko jest mega proste :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Joose
Posty: 27
Rejestracja: 07 kwie 2010, 18:36
Lokalizacja: Słupsk

Kenwood KD2100

#14

Post autor: Joose »

Gramek przyszedł :) Muszę powiedzieć, że spodziewałem się czegoś sporo gorszego brzmieniowo, a w tym miejscu zostałem bardzo pozytywnie rozczarowany :) jeżeli chodzi o kwestie trzymania obrotów to Kenwood KD2100 robi to wyśmienicie (testowany całą noc, obroty prktycznie w tym samym tempie). Wkładka to jakiś no name ale mimo tego gra na prawdę dobrze. Muszę zaznaczyć, że naweto go nie poziomowałem ponieważ nie miałem w domu poziomicy. Antyskating ustawiłem na gołej płycie. Ramię wyważyłem lecz nie znając marki ani wkładki, ani igły ustawiłem siłę nacisku na 1,5. Jedyne co mi się nie spodobało to to, że headshel jest plastikowy ale na szczęście jest sporo ładnych na wymianę za niewielkie pieniądze.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kenwood KD2100

#15

Post autor: Wojtek »

Joose pisze:Muszę powiedzieć, że spodziewałem się czegoś sporo gorszego brzmieniowo
Dlaczego? Byłeś poddawany jakiejś propagandzie czy jak? :)
Joose pisze:Wkładka to jakiś no name ale mimo tego gra na prawdę dobrze.
Oho, co to będzie jak już przeskoczysz na coś jakościowego :D
Joose pisze:Antyskating ustawiłem na gołej płycie.
Goła płyta jest dobra do sprawdzania, ale fakt faktem antyskating powinien wynosić tyle samo (albo mniej więcej) co nacisk płyty.
Joose pisze:Ramię wyważyłem lecz nie znając marki ani wkładki, ani igły ustawiłem siłę nacisku na 1,5
I prawidłowo. 1.5 albo 2g to dobre wartości dla nieznanych wkładek, gdyż przypadają akurat na średnie wartości jakie się spotyka w większości wkładek :)
Joose pisze:Jedyne co mi się nie spodobało to to, że headshel jest plastikowy ale na szczęście jest sporo ładnych na wymianę za niewielkie pieniądze.
No to faktycznie nieciekawie, ale masz rację, za małą sumę kupisz sobie normalny, porządny headshell.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ