Fisher MT-530

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Karol123
Posty: 12
Rejestracja: 28 kwie 2012, 22:06

Fisher MT-530

#1

Post autor: Karol123 »

Cześć,
Mam pytanie odnośnie gramofonu Fisher MT 530.
Jest to plastikowy zwykły półautomatyczny gramofon, czy warte jest inwestowanie w niego? Brakuje mi w nim paska i igły.

Oraz czekam na wasze opinie o tym sprzęcie firmy Fisher
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Fisher MT-530

#2

Post autor: Wojtek »

Gdybyś miał jakieś zdjęcia dostępne to by było fajnie, bo ogółem nie jest to zbyt znany model, ale z tego co widzę to raczej nie należy on do sprzętów wartych takiego zachodu. Tani i prosty plastik. Kategoria cenowa "do 50zł", o ile w ogóle oferuje podstawowe regulacje ramienia (a tego nie wiem) :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Karol123
Posty: 12
Rejestracja: 28 kwie 2012, 22:06

Re: Fisher MT-530

#3

Post autor: Karol123 »

Mam zdjęcia, proszę bardzo:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

jako iż nie ma tutaj opcji RE Image Sizer, więc może nie być widoczne pełne zdjęcie
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Fisher MT-530

#4

Post autor: Wojtek »

Karol123 pisze:jako iż nie ma tutaj opcji RE Image Sizer, więc może nie być widoczne pełne zdjęcie
Takie możliwości są, ale jak wrzucasz zdjęcie normalnie na forum jako załącznik do posta, a nie jak podrzucasz link do zewnętrznego źródła, to oczywiste.
Ale to nic, można sobie dość łatwo poradzić, ściągając te foty na dysk :)
Jednak na przyszłość, niezależnie gdzie by takie foty miały trafić, lepiej jednak zmniejszyć ich rozmiar przed wysłaniem.

A co do samego gramofonu to nie ma o czym rozmawiać. Tani plastikowy gramofon z systemem T4P. Takich znajdziesz na pęczki na allegro od złotówki :)
Nie wiem czy dostałeś go za darmo/znalazłeś czy musiałeś jeszcze coś za niego płacić, ale jeśli zamierzasz słuchać płyt to lepiej jednak zainwestować w lepszą bazę niż to.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Fisher MT-530

#5

Post autor: Krzyś »

Ten gramofon to najtańszy możliwy badziewiofon, klasy mniej więcej takiej, jak Denon DP-29F (co akurat nie jest żadną nobilitacją) - przy czym denon jest o tyle lepszy, że przynajmniej automatyczny (z drugiej strony fisher ma cueing). Hint: za w pełni sprawnego denona DP-29F wziąłem 100 zł (a ściślej: równowartość w płytach szelakowych (; ) i uważam, że to naprawdę dobra cena za taki model.

Fisher MT-530 przyjmuje igłę ST-09D, zgodnie z tym co pisze na obudowie.

Jeśli chodzi o jakość dźwięku to może być ona dla Ciebie wystarczająca - pod warunkiem, że gramofon ma wkładkę magnetyczną, bo jeśli ma piezoelektryczną to pewnie coś jest sknocone.

dla mnie jakość dźwięku z denona dp-29f była wystarczająca - próbka , ale inwestowanie w ten sprzęt uważam za zły pomysł, skoro możesz zainwestować w coś lepszego. Drugi raz bym takiego denona nie kupił - a Fishera tym bardziej.
Wojtek pisze:Tani plastikowy gramofon z systemem T4P
Gdyby ten gramiak miał T4P to byłby o wiele lepszą propozycją, bo istniałaby możliwość wymiany wkładki. IMO wkładka zainstalowana jest w nim na stałe.
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2012, 15:13 przez Krzyś, łącznie zmieniany 1 raz.
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
Karol123
Posty: 12
Rejestracja: 28 kwie 2012, 22:06

Re: Fisher MT-530

#6

Post autor: Karol123 »

Ten gramofon leżał 20 lub więcej lat bez użytku, dopiero się nim zainteresowałem teraz, za igłę i pasek dam 50zł
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Fisher MT-530

#7

Post autor: Wojtek »

Krzyś pisze:Gdyby ten gramiak miał T4P to byłby o wiele lepszą propozycją, bo istniałaby możliwość wymiany wkładki. IMO wkładka zainstalowana jest w nim na stałe.
Racja, wyrok przedwczesny, wkładka z pewnością jest tutaj zamontowana na stałe :)
Karol123 pisze:Ten gramofon leżał 20 lub więcej lat bez użytku, dopiero się nim zainteresowałem teraz
OK, no to już wiemy, że jest to znalezisko :)
Karol123 pisze:za igłę i pasek dam 50zł
W sensie że czekasz na kogoś kto Ci to załatwi czy chodzi Ci o to, że wskrzeszasz Fishera i już kupiłeś te elementy za 50zł ?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Karol123
Posty: 12
Rejestracja: 28 kwie 2012, 22:06

Re: Fisher MT-530

#8

Post autor: Karol123 »

Wskrzeszenie, znalazłem wszystko co trzeba, tylko tutaj po prostu opinie chciałem, jako iż jest to mój pierwszy tego typu sprzęt, mam zamiar go odpalić
Karol123
Posty: 12
Rejestracja: 28 kwie 2012, 22:06

Fisher MT-530

#9

Post autor: Karol123 »

Ten Fisher nie jest wcale taki zły ;D
Gra i nawet dobrze
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Re: Fisher MT-530

#10

Post autor: Krzyś »

Karol123 pisze:Ten Fisher nie jest wcale taki zły ;D
Gra i nawet dobrze
jeśli dysponujesz jakąś czystą (np. umytą) płytą (w dobrym stanie), rozsądną kartą dźwiękową, wiesz jak to połączyć itp to możesz wykonać jakieś nagranie dla potomności w jakimś bezstranym formacie. Fakt, iż Fisher gra i dla Ciebie wydaje się robić to nawet dobrze absolutnie mnie nie dziwi. Z drugiej strony cieszę się (no i gratuluję Ci), że go uruchomiłeś.
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
ODPOWIEDZ