Philips F7120 - podnoszący się talerz

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
max95100
Posty: 24
Rejestracja: 16 kwie 2012, 01:15

Philips F7120 - podnoszący się talerz

#1

Post autor: max95100 »

Witam ogólnie od jakiegoś czasu interesuje się gramofonami miałem już 3 do tej pory
1. Universum (miał kiedyś ramie pod wkładki t4p a z racji tego że w latach 90-tych było ciązko o takie wkładki, osoba od której go dostałem przerobiła go na ramie pod polskie wkładki ogólnie skladak)
2. Medion (totalna porażka o której nie będe się już rozpisywał :D )
3. Philips F7120 (nie był drogi bo kosztował mnie jakieś 50zł na allegro + wkładka AT 95)

w każdym z tych gramofonów zauważyłem jeden mankament mianowicie podnoszący się i opdający minimalnie tależ (jakieś 0,5 - 1 mm) niby nie dużo ale czy takie nierówności można jakoś skorygować?? dokupiłem sobie szklaną mate, która wydaje mi się że zmniejszyła nieco to wychylenie. i czy takie wachanie tależa może powodować szybsze złużycie się igły lub zniszczenie płyty??
wiem głupi temat ale jak się za coś wezmę to staram sie być dokładny :D
a praktycznie to jedyne co mi przeszkadza w tym philipsie bo chętnie zainwestował bym w jakąś leprzą wkładke tylko boje się że może się przez to szybciej zniszczyc.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Podnoszący się tależ

#2

Post autor: Wojtek »

Primo: taleRZ, a nie taleŻ :)
max95100 pisze:(miał kiedyś ramie pod wkładki t4p a z racji tego że w latach 90-tych było ciązko o takie wkładki, osoba od której go dostałem przerobiła go na ramie pod polskie wkładki ogólnie skladak)
"Ło Boże"... :D
max95100 pisze:Medion (totalna porażka o której nie będe się już rozpisywał :D )
A mimo to znajdują się nowicjusze, którzy ten sprzęt chwalą :)
max95100 pisze:3. Philips F7120 (nie był drogi bo kosztował mnie jakieś 50zł na allegro + wkładka AT 95)
Przerabiałeś headshell czy może miałeś taki ze szparkami umożliwiającymi przesuwanie wkładki? :)
max95100 pisze:w każdym z tych gramofonów zauważyłem jeden mankament mianowicie podnoszący się i opdający minimalnie tależ (jakieś 0,5 - 1 mm) niby nie dużo ale czy takie nierówności można jakoś skorygować?? dokupiłem sobie szklaną mate, która wydaje mi się że zmniejszyła nieco to wychylenie. i czy takie wachanie tależa może powodować szybsze złużycie się igły lub zniszczenie płyty??
Jesteś pewien że to talerz, a nie płyta albo mata?

To dziwne że w każdym z tych gramofonów zaobserwowałeś tego typu zjawisko.
Aluminiowy talerz raczej jest czymś łatwym do wygięcia i nie powinno takie coś występować, ale nawet jeżeli to skoro jest to dewiacja w skali milimetra to moim zdaniem nie ma to wpływu. Ramię z igłą sobie z czymś takim poradzą.
Zresztą, pewnie i tak masz też jakieś nie do końca idealnie płaskie płyty w kolekcji gdzie igła sobie podróżuje w górę i w dół po rowku :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
max95100
Posty: 24
Rejestracja: 16 kwie 2012, 01:15

Re: Podnoszący się talerz

#3

Post autor: max95100 »

Primo: taleRZ, a nie taleŻ
Przepraszam za pisownie ale po pólnocy to ortografia już dla mnie nie istnieje :D
A mimo to znajdują się nowicjusze, którzy ten sprzęt chwalą
Ja chwaliłem Mediona dopóki nie dopatrzyłem się że ma zamocowaną wkladke piezoelektryczną
Przerabiałeś headshell czy może miałeś taki ze szparkami umożliwiającymi przesuwanie wkładki?
Nie przerabiałem, oryginalnie mam dwie szparki do zamontowania wkładki, jednak z przesuwaniem jest tam cięzko, moge jedynie wykorzystać luzy i minimalnie przekręcić wkładkę w lewo lub w prawo jednak do tyłu i do przodu nie da rady, jeśli chodz o wkładke AT 95 spokojnie mi to wystarczyło jednak przy innych wkładkach może nie być tak lekko. :D
Jesteś pewien że to talerz, a nie płyta albo mata?
napewno talerz
To dziwne że w każdym z tych gramofonów zaobserwowałeś tego typu zjawisko.
Bernard znajomego miał dokładnie to samo
ale nawet jeżeli to skoro jest to dewiacja w skali milimetra to moim zdaniem nie ma to wpływu. Ramię z igłą sobie z czymś takim poradzą.
Tylko zastanwai mnie funkcja "antyscating" w takim przypadku, używając szklanego talerza do manualnego ustawienia antyscatingu to jest jak walka z wiatrakami bo przez to wychylenie talerza ramie na jednym pół obrocie zjeżdza do wewnątrz a na drugim pół obrocie do zewnątrz.

no ale nic i tak dzięki za szybką odpowiedź ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Podnoszący się talerz

#4

Post autor: Wojtek »

max95100 pisze:Nie przerabiałem, oryginalnie mam dwie szparki do zamontowania wkładki
No to bardziej dziurki niż szparki, tak jak podejrzewałem.
max95100 pisze:jednak z przesuwaniem jest tam cięzko, moge jedynie wykorzystać luzy i minimalnie przekręcić wkładkę w lewo lub w prawo jednak do tyłu i do przodu nie da rady
Ano właśnie.
max95100 pisze:jeśli chodz o wkładke AT 95 spokojnie mi to wystarczyło jednak przy innych wkładkach może nie być tak lekko. :D
Sprawdzałeś overhang szablonem i ustawienie zgadza się co do milimetra?
Jeśli to prawda to byłaby to dość cenna informacja, bo ratowałaby skórę innym użytkownikom Philipsów z podobnym kłopotem headshellowym :)
max95100 pisze:Bernard znajomego miał dokładnie to samo
Ciekawe. Może jakiś lokalny "Bernardyn" się wypowie jeszcze na ten temat?
max95100 pisze:Tylko zastanwai mnie funkcja "antyscating" w takim przypadku, używając szklanego talerza do manualnego ustawienia antyscatingu to jest jak walka z wiatrakami bo przez to wychylenie talerza ramie na jednym pół obrocie zjeżdza do wewnątrz a na drugim pół obrocie do zewnątrz.
Antyskating na szklanym talerzu? Ciekawy patent, ale nie bardzo rozumiem co to miałoby dać :)

A próbowałeś w ogóle zdjąć talerz i sprawdzić co tam się dzieje od spodu? Czy oś talerza się "gibie" czy jak?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
max95100
Posty: 24
Rejestracja: 16 kwie 2012, 01:15

Re: Podnoszący się talerz

#5

Post autor: max95100 »

Sprawdzałeś overhang szablonem i ustawienie zgadza się co do milimetra?
Jeśli to prawda to byłaby to dość cenna informacja, bo ratowałaby skórę innym użytkownikom Philipsów z podobnym kłopotem headshellowym
sprawdzałem :) sprzedający od którego kupiłem wkładke At 95 dąłączył do niej szablon i zgadza mi się co do milimetra. czytałem też że ogólnie często stosuje się wkładki AT 95 i podobne do niej własnie jako zamienik to takich philipsów jak mój :)
Antyskating na szklanym talerzu? Ciekawy patent, ale nie bardzo rozumiem co to miałoby dać
czytałem kiedyś o wzrokowym ustawieniu funkcji Antyskating, polegała ona na tym że kładło się ramie miedzy rowkami pod koniec strony płyty (pusta ścierzka zbliżająca ramie ku środkowi) i przesuwało się delikatnie talerz jesli ramie zjerzdzało do rowka do zewnątrz lub do wewnątrz znaczyło że trzeba wyregulować Antyskating aby ramie stało w miejscu i "czekało na swój rowek". Biorąc pod uwagę że szklany tależ jest równie gladki czytałem że może również służyć do takiego ustawienia, ale po tym co mi wychodziło ustawiłem Antyskating teoretycznie :D :D :D
A próbowałeś w ogóle zdjąć talerz i sprawdzić co tam się dzieje od spodu? Czy oś talerza się "gibie" czy jak?
raz zdejmowałem talerz ale wydawał mi się być prostyi i pod spodem również nie widziałem nic niepokojącego.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Philips F7120 - podnoszący się talerz

#6

Post autor: Wojtek »

max95100 pisze:czytałem też że ogólnie często stosuje się wkładki AT 95 i podobne do niej własnie jako zamienik to takich philipsów jak mój :)
Gdzie? Bo "ogólnie często" takiej tendencji jakoś nie widać :)

Jednakże skoro ustawienie na "głupku" od Wamata się zgadza to pewnie pasuje.
max95100 pisze:ścierzka (...) zjerzdzało (...) tależ
ż, ż i rz ;)
max95100 pisze:raz zdejmowałem talerz ale wydawał mi się być prostyi i pod spodem również nie widziałem nic niepokojącego.
To ja już nie wiem jak to opisywane zjawisko ma niby rację bytu :)

Będzie śmiesznie jak kiedyś zmienisz gramofon i będzie znowu to samo :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ