Philips GA 202 odchodzące ramię od obudowy

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
marcins
Posty: 20
Rejestracja: 09 sie 2020, 14:26

Philips GA 202 odchodzące ramię od obudowy

#1

Post autor: marcins »

Witam serdecznie,
Dotarł do mnie zamówiony gramofon Philips GA 202. Jest to mój pierwszy gramofon dlatego jestem trochę zielony w temacie. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to to że ramie dość mocno odchodzi od obudowy. Moi zdaniem powinno być ono dociśnięte do obudowy co idzie zrobić jednak całość sprężynuje wydaje się jakby czegoś brakowało. Znalazłem w sieci instrukcję serwisową jednak porównując mam dylemat bo nie widzę niczego brakującego.
Ktokolwiek jest w stanie pomóc?
Poniżej zamieszczam zdjęcia oraz instrukcję serwisową.
Obrazek Obrazek Obrazek

Druga kwestia (prawdopodobnie powiązana z pierwszą) jest taka że ramie nie opada na windę. Oczywiście można ustawić tak żeby opadało ale jest wtedy poniżej talerza.
Obrazek Obrazek Obrazek
Załączniki
ve_philips_norelco_ga202_service.pdf
(1.39 MiB) Pobrany 51 razy
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41557
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Philips GA 202 odchodzące ramię od obudowy

#2

Post autor: Wojtek »

Oś przeciwwagi chyba jest złamana?

Skoro gramofon był "zamówiony" to polecam zwrot i szukanie lepszego egzemplarza.

Na zdjęciach z oferty nie widać tej usterki: https://allegrolokalnie.pl/oferta/gramofon-phillips-202
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
marcins
Posty: 20
Rejestracja: 09 sie 2020, 14:26

Re: Philips GA 202 odchodzące ramię od obudowy

#3

Post autor: marcins »

Wojtek pisze:
16 wrz 2020, 01:28
Oś przeciwwagi chyba jest złamana?
Sprawdziłem i faktycznie okazuje sie ze jest ono wykrzywione w miejscu wyprowadzenia przewodów. To jednak wyjaśnia drugą kwestję a co z tym odchodzącym ramieniem? Wydaje się jakby mocowanie było za długie tylko jak to możliwe?
Obrazek
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Philips GA 202 odchodzące ramię od obudowy

#4

Post autor: Pawelec »

Ten gramofon po transporcie wymaga gruntownego przeglądu i regulacji. Posiada pływające zawieszenie więc przy zdjętym talerzu całe subchassis wędruje do góry !!! Nic w tym dziwnego. Przeciwwaga wymaga naprawy. Ten gramofon jest całkiem fajnym modelem ale nie nadaje się w takim stanie dla początkującego użytkownika. Porządny serwis i regulacja może znacząco przekroczyć koszt gramofonu. Możesz go potraktować jako królika doświadczalnego albo zwrócić. Jak będziesz cierpliwy i jesteś technicznie ogarnięty to może jeszcze coś z tego będzie ;) .
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
marcins
Posty: 20
Rejestracja: 09 sie 2020, 14:26

Re: Philips GA 202 odchodzące ramię od obudowy

#5

Post autor: marcins »

Pawelec pisze:
16 wrz 2020, 10:11
Ten gramofon po transporcie wymaga gruntownego przeglądu i regulacji. Posiada pływające zawieszenie więc przy zdjętym talerzu całe subchassis wędruje do góry !!! Nic w tym dziwnego. Przeciwwaga wymaga naprawy. Ten gramofon jest całkiem fajnym modelem ale nie nadaje się w takim stanie dla początkującego użytkownika. Porządny serwis i regulacja może znacząco przekroczyć koszt gramofonu. Możesz go potraktować jako królika doświadczalnego albo zwrócić. Jak będziesz cierpliwy i jesteś technicznie ogarnięty to może jeszcze coś z tego będzie ;) .
Trochę mi to rozjaśniło umysł. Po założeniu talerza jest trochę lepiej jednak nie do końca. Widzę, że jest on w ogóle krzywo (leci na lewą stronę). Domyślam się że powinienem wypoziomowac i wyrególowac za pomocą śrub które mocują zawieszenie?
Ogarnięty technicznie to myśle, że jestem jednak brak doświadczenia i wiedzy z zakresu gramofonów... No ale chcąc mieć taki sprzęt w domu wypadałoby chyba coś doedukować a wiadomo nie ma lepiej niż praktyka...

Zacząłem ustawiać. Jednak wydaje mi się że coś jest nie tak. Jeśli dobrze rozumiem zasadę działania to po położeniu talerza subchassis powinien iść na tyle w dół aby mocowanie ramienia przylegało do obudowy. Zauważyłem że po dociśnięciu ręka koła na którym jest talerz na sam dół brakuje jeszcze trochę żeby mocowanie ramienia dotykało obudowy.

Edit:
Z odchodzącym ramieniem sprawa okazała się dość banalna. Po prostu ramię nie było do końca wciśnięte... Wyprostowałem też (metodą chałupniczą) samo ramię. Teraz została chyba wkładka bo niestety nie ma dźwięku na wyjściu (od samej płyty wydobywa się bardzo cichy dźwięk). Polecacie coś za rozsądną cenę?
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Philips GA 202 odchodzące ramię od obudowy

#6

Post autor: pan_winyl »

Btw. Mam takiego na sprzedaż ;) fajny gramofon. Bardzo stylowy. Odchodzące i pływające ramię/ talerze to jak słusznie zauważyłeś kwestia odpowiedniego wypoziomowanie chasis.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41557
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Philips GA 202 odchodzące ramię od obudowy

#7

Post autor: Wojtek »

marcins pisze:
16 wrz 2020, 10:50
Teraz została chyba wkładka bo niestety nie ma dźwięku na wyjściu
Jak to sprawdziłeś?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
marcins
Posty: 20
Rejestracja: 09 sie 2020, 14:26

Re: Philips GA 202 odchodzące ramię od obudowy

#8

Post autor: marcins »

Dzisiaj bedę miał nową igłę wiec zamontuję skalibruję i jeszcze raz sprawdzę.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Philips GA 202 odchodzące ramię od obudowy

#9

Post autor: Bacek »

A jak całość do ciebie przyszła to przeciwwaga była na ramieniu czy osobno? Bo tak zazwyczaj wyglądają efekty zostawiania przeciwwagi na ramieniu do transportu. Jeżeli tak to dręczył bym sprzedawcę bo to jego wina że źle całość spakował do wysyłki.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
marcins
Posty: 20
Rejestracja: 09 sie 2020, 14:26

Re: Philips GA 202 odchodzące ramię od obudowy

#10

Post autor: marcins »

Bacek pisze:
18 wrz 2020, 12:55
A jak całość do ciebie przyszła to przeciwwaga była na ramieniu czy osobno? Bo tak zazwyczaj wyglądają efekty zostawiania przeciwwagi na ramieniu do transportu. Jeżeli tak to dręczył bym sprzedawcę bo to jego wina że źle całość spakował do wysyłki.
Zgadza się przeciwwaga była już na ramieniu. Ogólnie gramofon dotarł do mnie w dość kiepskim stanie - ułamany zawias od pokrywy, wygiete ramie, źle osadzone ramię, połamana igła, brak paska napędowego (o czym wiedziałem wcześniej) no i jeszcze nie wiem co z wkładką.

Zapewne jest to spowodowane kiepskim przygotowaniem do transportu (sprzedający zapewnia że u Niego grał) oczywiscie zgłosiłem się do sprzedającego poczuwa się do winy, dostałem całościowy zwrot pieniędzy i sprzęt zostaje u mnie.
Tak więc ostatecznie mam ten gramofon za free nie licząc części które w niego włożę.
marcins
Posty: 20
Rejestracja: 09 sie 2020, 14:26

Re: Philips GA 202 odchodzące ramię od obudowy

#11

Post autor: marcins »

Nowa igła założona a na wzmacniaczu kompletna cisza... Wkładając nową igłe trochę się zastanawiałem bo trochę ciężko wchodziła. Końcówka mocowania igly (ta "rurka") trochę się tak jakby zgniatała. Stara widać że też tak ma. Więc zakładam że tak powinno być.
Sam już teraz nie wiem co sprawdzać...
Poniżej zdjęcie starej igły.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Philips GA 202 odchodzące ramię od obudowy

#12

Post autor: Bacek »

Na początek ciągłość przewodów w ramieniu. Od chincha do pinu wkladki
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
marcins
Posty: 20
Rejestracja: 09 sie 2020, 14:26

Re: Philips GA 202 odchodzące ramię od obudowy

#13

Post autor: marcins »

Zacząłem właśnie tak sprawdzać od strony wtyczki DIN 5. Wszystko się wyjaśniło... Źle zarobiona była wtyczka. Mam jeszcze pytanie o takie zacinanie się płyty. Czyli że ciągle leci to samo. To kwestia płyty czy źle ustawionej wkładki? Mam jakąś płytę taniochę używaną...
Nacisk igly ustawiłem na 2g.
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Philips GA 202 odchodzące ramię od obudowy

#14

Post autor: pan_winyl »

W tym gramofonie to raczej kwestia źle wyregulowanego antyskatingu. Albo nawet rozregulowanego.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Philips GA 202 odchodzące ramię od obudowy

#15

Post autor: Bacek »

Ew zawsze moze to być uszkodzenie ramienia. Jak wyeliminujesz skatingi i inne ustaw ramię w równowadze i sprawdz czy jak delikatnie przesuwasz je prawo lewo to nic nie haczy. Tylko ostrożnie żeby igła nie zawadzić o nic.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
ODPOWIEDZ