Fluance

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Fluance

#1

Post autor: Obywatel »

Zauważyłem, że na całym forum nie ma ani jednej wzmianki na temat tej marki, tymczasem jest ona na rynku już od jakiegoś czasu i w swojej kategorii cenowej zbiera nie najgorsze recenzje. Niektórzy komentatorzy twierdzą, że w ostatnim czasie mamy do czynienia z poprawą jakości nowych gramofonów w porównaniu do produkcji sprzed kilku lat. Poniżej filmy z YT, które traktują o tej marce. Brzmią dość ciekawie i nie wyglądają na cukierkowe recenzje na zamówienie.







Jestem ciekawy, co doświadczeni winylowcy sądzą o tych gramofonach. Czy rzeczywiście doczekaliśmy się ofert nowych gramofonów za rozsądną cenę, które zbliżają się jakością do vintage, czy może nic z tych rzeczy :?:
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
jogurteq
Posty: 678
Rejestracja: 29 maja 2020, 20:12
Gramofon: Pioneer PL-50L II
Lokalizacja: Śląskie

Re: Fluance

#2

Post autor: jogurteq »

Już się bałem że o Renault chodzi :lol: .
Pioneer PL-50L II - Kenwood KA-9150 - Kenwood KT-7550 - Sansui A-80 - Onkyo TX-NR686 - Klipsch RP-8000F - RP-500C - RP-400M - Klipsch R-115SW - Bang&Olufsen S60 - Philips CD473 - Chromecast Audio (2015)
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Fluance

#3

Post autor: Obywatel »

jogurteq, Boże uchowaj :doh:
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
marian07
Posty: 162
Rejestracja: 30 gru 2019, 17:15
Gramofon: Uniwersum f 2002
Lokalizacja: Zajezierze

Re: Fluance

#4

Post autor: marian07 »

Spoko, renówkę taką mam i jestem zadowolony😉
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Fluance

#5

Post autor: Obywatel »

Jedną literę chyba tylko w nazwie trzeba by zmienić ;)
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
jpablo
Posty: 116
Rejestracja: 03 wrz 2020, 16:40

Re: Fluance

#6

Post autor: jpablo »

I nadal nikt nic o tym Fluance? :)
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1143
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Fluance

#7

Post autor: pawelgrab »

luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 978
Rejestracja: 16 lut 2018, 22:25
Gramofon: PS-T15, GS464
Lokalizacja: W-wa

Re: Fluance

#8

Post autor: cobra »

Żenada jakaś :naughty:
Sony PS-T15 + Benz Micro Silver / Z-4s / Shure M75, PreamP THT, Denon DRA-F109 / SE 6N9S/6P6S, STX F-200n
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1143
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Fluance

#9

Post autor: pawelgrab »

amerykańska auna, a jakie dziadostwo drogie

propozycja - usunąć cały wątek z tytułem f...... bo ktoś pomyśli, że się to promuje na poważnym forum a wiadomo reklama dźwignią handlu ! :eusa-naughty:
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Fluance

#10

Post autor: Obywatel »

pawelgrab pisze:
06 wrz 2020, 22:07
amerykańska auna, a jakie dziadostwo drogie

propozycja - usunąć cały wątek z tytułem f...... bo ktoś pomyśli, że się to promuje na poważnym forum a wiadomo reklama dźwignią handlu ! :eusa-naughty:
Nie wyskakiwałbym od razu z takimi skrajnymi poglądami :naughty: Jakieś testy, pomiary czy choćby zwykły konsumencki unboxing?
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Fluance

#11

Post autor: Wojtek »

Ktoś w Polsce to sprzedaje w ogóle?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1143
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Fluance

#12

Post autor: pawelgrab »

Fluance produkuje gramofony sprzedawane w USA i Kanadzie . W Polsce mamy zalew tanich gramofonów importowanych z Chin, które sygnowane są przez znane marki Thorens, Teac , Denon – przykrywka nie powoduje , że są przez to lepsze , i to wystarcza na nasz rynek.


Mam wrażenie, że Kolega Obywatel zalał mnie hejtem :think: a nie słusznie (może się mylę), wyraziłem swoją opinię , jeżeli ktoś ma inne odmienne zdanie może opisać swoje spostrzeżenia na plus bądź minus. Można pobawić się np. w sondę polecam nie polecam nie mam zdania.

Skupiając się na modelach RT 80 /RT 81 mojego zdania nie zmienią głupio mądre filmiki z YT, marketingowy bełkot i żółte gwiazdki przy sponsorowanych tekstach i opiniach.

Całe ramię wykonane z plastiku to kiedy kolega chce testować w zimie - może pęknąć czy w upał – może się odkształcić , chyba, że plastikową rurkę w strzelaniu z plasteliny do celu.


Co do pochopnych osądów – są już zweryfikowane proszę o to kilka zapożyczonych opinii :

„Na tym cokole znajduje się wyłącznik zasilania i przełącznik prędkości po lewej stronie. Środek to talerz. Wykonany z aluminium dzwoni jak dzwonek, ale ma gumowaną matę do tłumienia. Ulepsz tę matę do czegoś podobnego do filcu lub korka, kiedy możesz. Dołączona mata jest ledwo wystarczająca…

..na końcu ramienia znajduje się wkładka Audio-Technica AT-95E. Jak na gramofon tego typu, połączenie to jest zaskakujące i bardzo pożądane. Nie jest to wyjątkowe, ale rzadko można zobaczyć taką wkładkę w tym przedziale cenowym i na gramofonie tego typu. Spodziewałbym się projektu z tańszą, kulistą końcówką rysika, ale końcówka rysika RT-81 jest eliptyczna..

RT-81 nie jest i nie powinien być postrzegany jako prawdziwie budżetowy, audiofilski gramofon. Więc nie patrz na ten gramofon jako na zagrożenie dla Rega Planar 1. RT81 powinien być postrzegany wyłącznie jako projekt stylu życia.

..ten gramofon ma wbudowany wzmacniacz gramofonowy. Plusem jest to, że jeśli kupisz RT81, nie musisz kupować zewnętrznego wzmacniacza gramofonowego ani podłączać go kablami.

Innym dodatkiem do jest przełącznik do włączania lub wyłączania funkcji półautomatycznej. Mówię półautomatycznie, ale ta funkcja jest bardziej jak ćwierćautomatyczna. Prawdziwy półautomatyczny gramofon podniesie ramię z samego końca luzu płyty, a następnie powróci na jego ramię. Nie RT81. RT81 pozwala rysikowi dotrzeć do końca zapisu, a następnie wyłącza się. Nic więcej. Rysik po prostu stoi, nieruchomo spoczywając na płycie.”

„Ukończyłem test RT81, odsłuchując nagrania testowe przez wbudowany wzmacniacz gramofonowy, aby zobaczyć, jak działa ten element. Zgodnie z oczekiwaniami, wbudowany wzmacniacz gramofonowy został zaatakowany przez szum. Umieszczenie wrażliwego elementu wyposażenia, takiego jak wzmacniacz gramofonowy, w innym wrażliwym urządzeniu, takim jak gramofon, nie jest zdrowe dla jakości dźwięku, ponieważ zakłócenia elektroniczne spowodują przesłanianie dźwięku i przenoszenie szumów z jednego elementu do drugiego. Stąd gramofon brzmiał stosunkowo cienko, szczekając w górnej środkowej części, uszczypnięty w górze i niestabilny wokół basu. To powiedziawszy, aby cię zabrać i uciekać, wystarczy. To nie katastrofa, to jest znośne. Przejdź na model zewnętrzny, jak tylko…”


„Fluance RT81 znajduje się pomiędzy ultra-niskimi końcami a gramofonami audiofilskimi klasy podstawowej.

„Mówiąc o ramieniu, jest wykonany w całości z tworzywa sztucznego, a jego łożyska nie są jedwabiście gładkie, jak gramofony wyższej klasy..
Talerz wykonany jest z aluminium i zwieńczony gumowaną matą, która jest podatna na przyciąganie statyczne, co jest denerwujące.”


WERDYKT

Wszystko to powiedziawszy, Fluance RT81 jest niesamowitą wartością i jest doskonałym (idealnym) odtwarzaczem płyt winylowych dla początkujących...”



I to tyle w temacie a jeszcze jedno

Fluance aktualizuje podział gramofonów o quarter automatic (ćwierć automat) :lol:

Ponowię wpis że drogie dziadostwo, za te pieniądze – zamiast filigranowych nóżek można było dodać usb , a drobne rączki faktycznych wytwórców mogły ładnie wkomponować głośniczki , dodać baterie, walizeczkę i wówczas marketingowo by się bronił. Postawili na wkładkę i internetową reklamę.

Pozdrawiam kolegę Obywatela
Załączniki
Screenshot-2019-06-06-at-17.51.41.jpg
Screenshot-2019-06-06-at-17.48.40.jpg
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Fluance

#13

Post autor: zbyszek1982 »

Wow and Flutter - 0,2% :lol:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Fluance

#14

Post autor: Wojtek »

zbyszek1982 pisze:
07 wrz 2020, 17:13
Wow and Flutter - 0,2%
Pewnie napęd kwarc DD od Hanpina brali :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Fluance

#15

Post autor: Obywatel »

pawelgrab pisze:
07 wrz 2020, 16:24
Kolega Obywatel zalał mnie hejtem
Gdzie :?: :shock:
pawelgrab pisze:
07 wrz 2020, 16:24
a nie słusznie (może się mylę), wyraziłem swoją opinię
Zacząłeś od propozycji wywalenia mojego tematu do kosza.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
ODPOWIEDZ